5 Ukrytych Korzyści Z Noszenia Wody Kolońskiej

5 Ukrytych Korzyści Z Noszenia Wody Kolońskiej

5 Ukrytych Korzyści Z Noszenia Wody Kolońskiej

Ukryte zalety noszenia wody kolońskiej

Jeśli jesteś jak większość mężczyzn, prawdopodobnie zdecydujesz się nosić wodę kolońską z dwóch kluczowych powodów-aby ładnie pachnieć i przyciągać kobiety. Oczywiście są to doskonale ważne powody, aby nosić wodę kolońską, ponieważ wybór odpowiedniej wody kolońskiej sprawia, że pachniesz dobrze, co z kolei może przyciągnąć kobiety. Ale co, jeśli powiem ci za każdym razem, gdy spryskasz wodę kolońską, możesz doświadczyć również innych korzyści? Faktem jest, że zmysł węchu jest najpotężniejszym z pięciu zmysłów. Zazwyczaj, Kiedy mówię o sile zapachu, mówię w odniesieniu do pamięci, ale zmysł węchu ma również inne implikacje psychologiczne. Kiedy zrozumiesz, jak zapach oddziałuje z naszymi mózgami — a dokładniej, jak konkretne nuty w wodzie kolońskiej mogą na nas wpływać — możesz znaleźć odpowiedni zapach dla właściwej sytuacji i czerpać niektóre z ukrytych korzyści płynących z noszenia wody kolońskiej.Focus


Cytrusowe zapachy, takie jak cytryna, mogą sprawić, że będziesz bardziej skoncentrowany. Jasna jakość cytrusowego zapachu wysyła sygnały do mózgu, które pomagają skupić się na tym, co dzieje się wokół ciebie. Dodatkowo zapach eukaliptusa łagodzi wyczerpanie psychiczne, podczas gdy zapach mięty jest znany jako korzystny dla zatrzymania pamięci. Mając to na uwadze, wypróbuj Mediterraneo by Carthusia, gdy potrzebujesz ostrości laserowej. Mediterraneo to idealny zapach do noszenia, gdy chcesz zachować czujność i czujność na palcach u stóp, dzięki ożywczej dawce cytryny, eukaliptusa i mięty.

140 zł przy Amazon.com

Bądź Szczęśliwy

Jeśli chcesz dodać sprężystości kroku i uśmiechu na twarzy, tańcząc jak Pharrell, będziesz chciał założyć coś z bergamotką, cynamonem i wanilią. Zapach bergamotki działa z mózgiem, aby podnieść nastrój. Cynamon pomaga usunąć negatywne myśli z twojego umysłu, oczyszczając drogę do szczęścia, aby zabłysnąć, a wanilia ma bezpośredni wpływ na rozweselanie osoby. Le Male Jean-Paul Gaultier łączy trzy do perfekcji, tworząc ostateczny szczęśliwy zapach. Nie tylko podniesie to na duchu, ale podniesie także ludzi wokół ciebie.

46,39 zł Perfumania.com

Zmniejsz stres i zrelaksuj się

Zapach lawendy łagodzi napięcie i zmniejsza niepokój, więc jeśli masz problemy z przetrwaniem tygodnia pracy z powodu narastającego stresu, spróbuj wody kolońskiej z potężną lawendową nutą, aby psychologicznie wywołać relaks, którego potrzebujesz. Co więcej, rumianek jest zapachem stosowanym regularnie, aby pomóc osobom cierpiącym na bezsenność. Mając to na uwadze, Fougere Royale By Houbigant z pewnością odpręży nawet najbardziej zestresowanego mężczyznę. Z nutami lawendy i rumianku Fougere Royale jest płynnie mieszany, aby dodać słodką, skórzastą nutę szałwii clary.

170 zł przy Amazon.com

Get A Jolt

Jeśli chcesz uzyskać wzrost energii bez kofeiny, spróbuj czegoś, co pachnie kawą. Wpływ, jaki zapach kawy ma na ludzi, jest doskonałym przykładem klasycznego uwarunkowania w pracy – w psychologii Klasyczne uwarunkowanie polega na tym, że nowe zachowanie uczy się w oparciu o proces skojarzenia. Więc kiedy rano wchodzisz do Starbucksa, aby kupić codzienny zastrzyk płynnej energii, korzystasz również z zapachu fasoli. To picie kawy daje energię, ale zapach jest tak ściśle związany z energią, którą otrzymujesz od picia kawy, że sam zapach może dać ci dodatkowy wstrząs. Aby uzyskać mocny zapach porannej kawy, wypróbuj nowy Haarlem od Bonda nr 9. Nuty kawy znajdują się w sercu Nowego Haarlemu, a dzięki profesjonalnie wymieszanej mieszance bergamotki, wanilii, bursztynu i fasoli tonka, ten zapach zapewni Ci energię potrzebną do przetrwania dnia. 

Już od 180 zł w SaksFifthAvenue.com

***

Biorąc pod uwagę znaczący wpływ, jaki zapach ma na działanie mózgu — w końcu jest to nasz najpotężniejszy zmysł — nie można zaprzeczyć, że woda kolońska ma więcej zalet niż po prostu sprawianie, że pachniesz dobrze. Poznanie tych ukrytych zalet wody kolońskiej pozwoli Ci przygotować się na wszelkie wyzwania, które mogą mieć miejsce w danym dniu — wystarczy, że wybierzesz odpowiednią wodę kolońską do tego, jak chcesz się czuć.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Nocna Pielęgnacja Skóry

Nocna Pielęgnacja Skóry Najlepsza Nocna Pielęgnacja Skóry Dla Jaśniejszej Cery Adam Hurly 18 maja 2016 Podziel się RedTube…