AskMen Grooming Awards najlepsze produkty do włosów 2021

pięciu mężczyzn z rzędu pokazujących swoje włosy z pieczęcią askmen grooming awards w prawym górnym rogu

AskMen Grooming Awards najlepsze produkty do włosów 2021

Spraw, aby Twój Fryzjer znów był dumny z tych najlepszych produktów do włosów

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów ze strony sprzedawcy.


Ten miniony rok na zawsze zostanie zapamiętany za Trendy zarostowe, do których zachęcał. Mężczyźni zasadniczo zrezygnowali z codziennej pracy związanej z goleniem, a zamiast tego zasłonili miejsce, w którym rosła maska i nazwali to dniem. Czasy kwarantanny i nowa rzeczywistość dały mężczyznom wymówkę i możliwość wycofania żyletki-przynajmniej na jakiś czas. 

Powiązane: Wszyscy laureaci konkursu AskMen Grooming Awards 2021

Po miesiącach znoszenia swędzenia brody i odcinania karków, a przy rozgrzewającej się pogodzie mężczyźni zaczęli ponownie decydować się na golenie. Niezależnie od kłującej ścieżki przed Twoim zarostem, mamy wszystkie produkty, których potrzebujesz, aby uzyskać wszystko, od gładkiego golenia po dobrze utrzymaną brodę, dzięki naszym wyborom dla najlepszych produktów do golenia i pielęgnacji brody 2021.  

Spis treści

 • 2021 Panel Ekspertów
 • Wypróbuj Nowe Produkty
 • Składniki i innowacje, które kochamy
 • Dowiedz Się Dlaczego Zanim Kupisz
 • Metodologia
 • Najlepsze produkty do włosów 2021
 • Grooming Award Składnik Słowniczek

2021 Panel Ekspertów


Ci profesjonaliści dali nam specjalistyczny wgląd w to, co uważają za ważne w swoich ekspertyzach. Uważaj na to, co mówili podczas rozdania nagród. 

Dr Dhaval Bhanusali, dermatolog i założyciel, Hudson Dermatologii i chirurgii laserowej
Dr Matt Nejad, DDS, Stomatolog kosmetyczny i Biomimetyczny
Ian Michael Crumm, twórca treści do włosów, skóry i makijażu
Cassandra Bankson, Kosmetyczka, ekspert w dziedzinie pielęgnacji skóry, urody i stylu życia 
Siqi Mou, CEO i współzałożyciel, HelloAva
David Petrillo, chemik kosmetyczny i założyciel, Perfect Image


Wypróbuj Nowe Produkty


“Wypróbowując coś nowego, upewnij się, że robisz tylko jeden produkt na raz i daj mu co najmniej dwa tygodnie przed dodaniem [więcej]”, mówi certyfikowany dermatolog, badacz i chirurg Laserowy Dr Dhaval Bhanusali Z Hudson Dermatology and Laser Surgery. “Zwykle potrzebujesz czterech tygodni, aby zacząć widzieć wyniki, więc nie zniechęcaj się, jeśli zajmie to trochę czasu.”

“Rób zdjęcia przed i po”, mówi estetyk medyczny i ekspert ds. pielęgnacji skóry oparty na nauce, Cassandra Bankson, influencerka YouTube. “Trudno dostrzec zmiany, gdy każdego dnia polegamy na patrzeniu na nasze odbicie. Staraj się nie zmieniać rzeczy zbyt dramatycznie więcej niż raz w miesiącu i daj sobie dwa do trzech [miesięcy], aby naprawdę zobaczyć wyniki z aktywnych składników lub produktów leczniczych.”

“Wypróbowując nowe produkty, zwłaszcza te, które zawierają ostre substancje aktywne, takie jak [alfa-hydroksykwasy i beta-hydroksykwasy] i siatkówki, zawsze chcesz zacząć powoli, jedną noc w tygodniu i najpierw wykonać test łatkowy”, dodaje Siqi Mous, założyciel i dyrektor generalny spersonalizowanej witryny do pielęgnacji skóry zasilanej Sztuczną Inteligencją HelloAva.com. 

To nie tylko produkty do pielęgnacji skóry lub włosów, z którymi musisz być ostrożny, eksperymentując z najnowszymi produktami widzianymi w kanałach społecznościowych.

“Wiele produktów do pielęgnacji jamy ustnej jest niebezpiecznych i nieskutecznych”, mówi nam dr Matt Nejad, biomimetyczny i estetyczny dentysta i członek Akademii Stomatologii Biomimetycznej. “Co gorsza, wiele produktów i technik, które są hyped są niebezpieczne i szkodliwe dla zębów.” 

Tak jak my tutaj (lub nie po prostu tak jak my tutaj), jeśli masz zamiar próbować czegoś nowego, czego nie jesteś pewien, porozmawiaj z renomowanym i szanowanym dermatologiem lub dentystą.  


Składniki i innowacje, które kochamy


Jeśli nie jesteś maniakiem pielęgnacji skóry, takim jak my, możesz naprawdę przegapić kilka świetnych nowych składników i zaktualizowanych preparatów klasyki.

“Wracamy do podstaw”, mówi influencer, estetyk i twórca treści Ian Michael Crumm. “[Uwielbiam] cynk w mineralnym kremie przeciwsłonecznym, ponieważ ochrona skóry przed słońcem jest najlepszym zabiegiem przeciwstarzeniowym.”

Kolejny składnik preferowany przez naszych ekspertów? Niacynamid. “Lubię więcej składników przeciwzapalnych, takich jak kurkuma i niacynamid”, mówi Bhanusali, a Mou dodaje ” niacynamid-znany również jako witamina B3 — stał się bardzo popularny ze względu na wiele korzyści, w tym ochronę skóry przed szkodnikami środowiskowymi, zdolność do leczenia trądziku, poprawy tekstury i jej zdolności rozjaśniania.”

“[Niacynamid] jest niesamowity, ponieważ pomaga zmniejszyć zaczerwienienie skóry (świetny wybór po goleniu), zapewnia nawilżenie, zapobiega nadmiernej pigmentacji, a nawet wzmacnia barierę skóry poprzez stymulowanie produkcji ceramidów, niesamowitych substancji, które naturalnie wytwarza Twoja skóra”, dodaje Bankson. 

Mówiąc o rozjaśnianiu, nie ma nic lepszego niż witamina C, jeśli chodzi o rozjaśnianie wyglądu skóry. “Witamina C jest potężnym przeciwutleniaczem, który chroni komórki skóry przed wolnymi rodnikami przed promieniowaniem UV, które może przedwcześnie starzeć naszą skórę”, mówi Mou. “[Używam] witaminy C, aby blaknąć ciemne plamy i przebarwienia, jednocześnie stymulując produkcję kolagenu”, dodaje Crumm. 

Nie uwzględnilibyśmy tego, co Bankson nazywa “złotym standardem” w dermatologii: retinoidów.  

“Retinoidy są naprawdę terminem parasolowym, obejmują wszystko, od retinolu, który można zobaczyć w gabinecie partnera, po kwas retinowy, potężną receptę, którą może przepisać tylko lekarz.”, mówi o silnej i potężnej pochodnej witaminy A. 

“Retinoidy zostały opracowane, aby pomóc w trądziku, ale mogą również pomóc w odnowieniu blizn na skórze, wygładzić zmarszczki i pomóc skórze zbudować nowe naczynia krwionośne, które prowadzą do lepszej struktury skóry dzięki zwiększonemu kolagenowi. Jest to jeden z najbardziej zaufanych, dobrze zbadanych składników w medycznej pielęgnacji skóry.”


Dowiedz Się Dlaczego Zanim Kupisz


Jeśli zalogowałeś się do Amazon lub przejrzałeś swoją ulubioną stronę internetową (oczywiście AskMen), wiesz, że niektóre produkty do pielęgnacji skóry mogą mieć wysoką cenę, podczas gdy inne mogą kosztować prawie nic. Co sprawia, że cena wzrasta? Sprowadza się do tego: składniki i marketing. 

“Odwróć się i poznaj swoje składniki” – radzi Bankson. “Front to wszystko marketing, ale lista składników (i składników aktywnych) ujawnia, co tak naprawdę znajduje się w produkcie.” 

“Większość pielęgnacji skóry to marketing i ważne jest, aby upewnić się, że produkty działają”, dodaje Bhanusali. “Ogólnie lubię rzeczy, które są niższe w cenie, ale niektóre składniki mogą być drogie i cena odzwierciedla to. Ponownie ważne jest, aby oddzielić marketing od jakości.”

“Niektóre składniki kosztują znacznie więcej niż inne, więc nie wszystkie produkty o wysokiej cenie są taktykami marketingowymi”, zgadza się Mou. “Uważamy, że jest to bardzo osobista decyzja w oparciu o budżet i gotowość do wydawania.”

Bankson ma swoje mocne przekonania, jak uzyskać najlepsze uderzenie za dolara. “Medyczna i marketingowa strona pielęgnacji skóry może być inna, ale tak jak w przypadku wszystkiego, tak naprawdę nie ma” zawsze dobrze ” lub “zawsze źle”, po prostu szara przestrzeń na spektrum w środku”, mówi. “O ile produkt nie ma małych elfów, które wyskakują z pudełka i wydobywają moje zaskórniki, nie jest wart [więcej niż $100]. Wiem, że marketing w branży pielęgnacji skóry chce, abyś uwierzył, że wydanie 400 dolarów na produkt da ci najlepszą skórę na świecie, ale to po prostu nie jest prawda.”

Kontynuuje: “osobiście uwielbiam niezależne marki do pielęgnacji skóry. Tak, korporacje mogą oferować świetne badania i drogie produkty, ale czy chodzi o eksploatację ludzi, zwierząt lub zasobów?”

Po raz kolejny, Nejad waży się na stronie Nauki o pielęgnacji jamy ustnej, jak również. “Wiele małych, niezależnych marek poświęca odpowiednie badania i rozwój … Więcej razy niż Nie, produkty z małych marek są mniej skuteczne lub potencjalnie szkodliwe dla zębów. Nie jest to reguła, a jedynie obserwacja, co oznacza, że musisz być szczególnie ostrożny w badaniu i recenzowaniu produktów małych, niezależnych marek.”  

Więc co to jest? Mega marka czy mama i tata? Odpowiedź brzmi Jedno i drugie. Doświadczeni konsumenci wymagają dziś od marek więcej niż ładnego pakietu i wysokiej ceny. Chcemy wiedzieć o zrównoważonym rozwoju i skąd pochodzą nasze składniki. W rzeczywistości, my zasługują wiedzieć. A jeśli marka dobrze komunikuje nam swoje wartości i moralność, jesteśmy bardziej skłonni nie tylko kupować, ale być lojalni.

Oto, gdzie trafiają nasze nagrody pielęgnacyjne 2021. Przeczesaliśmy ponad 1000 nowych produktów z ostatnich 12 miesięcy i wybraliśmy te, które naszym zdaniem zasługują na trochę czasu w centrum uwagi. 


Metodologia


Wzór: Czy jest wykonany z wysokiej jakości składników? Czy jest przyjemny w użyciu? Robi to, co twierdzi?

Rodzaj opakowania: Jak łatwo jest go używać? Jak to się trzyma w czasie? Czy nadaje się do wielokrotnego użytku, recyklingu lub jest przyjazny dla środowiska? 

Wartość: Czy warto inwestować w porównywalne produkty? 

Marka: Co to oznacza? BIPOC-, AAPI -, LGBTQ -, czy kobiety-owned? Czy to mały biznes? Czy to się odwdzięcza? 

Wyróżnione atrybuty:

 • Wegańskie
 • Bez Okrucieństwa
 • U. S. A. Made 
 • Ekologiczny
 • Bipoc-Owned
 • Aapi-Owned
 • LGBTQ-Owned
 • Kobieta-Owned

Testowanie: Przejrzyj ponad 1000 nowych produktów 2021 i wybierz tylko najlepsze w oparciu o doświadczenie z pierwszej ręki, porady ekspertów i powyższe kryteria.


Najlepsze produkty do włosów 2021


Najlepszy szampon + odżywka do włosów przerzedzonych

Utrzymuje zagęszczający szampon i odżywkę zagęszczającą

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20shampoo2020conditioner20for20thinning20hair20keeps20thickening20shampoo20and20thickening20conditioner.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Opracowany przez ekspertów od wypadania włosów w Keeps, ten szampon został zaprojektowany, aby utrzymać czyste i zdrowe mieszki włosowe, co pomaga włosom wyglądać pełniej i grubiej. Składniki obejmują biotynę, kofeinę, zieloną herbatę i palmę saw, która blokuje dihydrotestosteron (DHT), główną przyczynę wypadania włosów. Odżywka zagęszczająca wzmacnia warstwę naskórka skóry głowy, co wspomaga zdrowy wzrost włosów i utrzymuje istniejące włosy mocne, gładkie i podatne na układanie.

$22 każdy w Keeps.com

Najlepszy Szampon Przeciwłupieżowy + Odżywka

Head & Shoulders Clinical Strength łupież Obrona intensywny swędzenie Relief szampon i sucha skóra głowy Rescue Conditioner

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20dandruff20shampoo2020conditioner20head2020shoulders20clinical20strength20dandruff20defense20intensive20itch20relief20shampoo20and20dry20scalp20rescue20conditioner.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Szampon Head & Shoulders Intensive Itch Relief jest wykonany z 1% siarczku selenu, aby zapewnić ulgę w łupieżu i ochronę przed łuszczeniem. Zwalcza o 35% więcej łupieżu i zwalcza Malassezię po jednym myciu w porównaniu do zwykłych szamponów przeciwłupieżowych, zapewniając jednocześnie ulgę w ciężkim łupieżu i łojotokowym zapaleniu skóry. Dry Scalp Rescue conditioner zapewnia skórze głowy i włosom głębokie nawilżenie, a pirytion cynku chroni skórę głowy przed łupieżem i suchością.

$8.99 każdy w Target.com 

Najlepszy szampon + odżywka do włosów suchych

SheaMoisture Men Raw Shea Butter & Mafura Oil Szampon nawilżający i masło z awokado & Odżywka z miodem Manuka

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20shampoo2020conditioner20for20dry20hair20sheamoisture20men20raw20shea20butter2020mafura20oil20moisturizing20shampoo20and20avocado20butter2020manuka20honey20deep20conditioner.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: SheaMoisture Men Raw Shea Butter and Mafura Oil Moisturizing Shampoo to głęboko oczyszczający, bezsiarczanowy Szampon nawilżający do włosów suchych. Wzbogacony surowym masłem shea i olejem mafura, Wzmacniający szampon oczyszcza i nawilża suche, szorstkie i teksturowane włosy. Masło z awokado i miód Manuka Deep Conditioner to odżywka nawilżająca do włosów zniszczonych, która pozostawia je głęboko nawilżone.

$6.99 każdy w Target.com 

Najlepszy Peeling Do Skóry Głowy 

KEVIN.Skalp MURPHY ‘ ego.Peeling Spa

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20scalp20scrubc382c2a020kevin.spa

Dlaczego to nasz zwycięzca: Pomóc oczyścić i detoksykacji skóry głowy z tego schematu zaprojektowany, aby traktować swoje włosy i skórę głowy tak delikatnie, jak twoja skóra. Ten wyjątkowy peeling złuszczający został zaprojektowany, aby delikatnie usunąć zanieczyszczenia ze skóry głowy i mieszków włosowych, aby zapewnić podstawę dla optymalnego zdrowia skóry głowy i wzrostu włosów. 

$40 W KevinMurphy.com 

Najlepszy Szampon Klarujący

American Crew Detox Shampoo

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20clarifying20shampoo20american20crew20detox20shampoo-1.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ten szampon oczyszczający o podwójnym działaniu działa zarówno jako środek złuszczający skórę głowy, jak i detoksykujący włosy, usuwając nadmiar sebum i nagromadzony produkt. Formuła niezawierająca krzemu zawiera unikalne połączenie bogatej w składniki odżywcze glinki manicouagan i złuszczających koralików z łupin orzecha kokosowego. 

$14 at AmericanCrew.com 

Najlepszy szampon do włosów kręconych

Dostawa pieczywa

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20shampoo20for20curly20hair20bread20beauty20supply.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Zaprojektowany do włosów kręconych i teksturowanych, ten szampon Co-wash-meets-inspirowany jest środkami do mycia wrażliwej skóry twarzy. Jest bardzo delikatny, lekko pieniący się i jest wykonany z odżywczego oleju arganowego, aloesu i olejku z drzewa cytrynowego dla zdrowia skóry głowy. Zaprojektowany, aby zapewnić skuteczne czyszczenie bez suszenia lub splątania loków. 

$20 at BreadBeautySupply.com 

Najlepszy Szampon Dla Blondynek

Szampon Moroccanoil Purple

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20blonde20shampoo20moroccanoil20purple20shampoo.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Blondynki mają więcej zabawy, ale to wymaga dużo pracy. Ten fioletowy szampon bez siarczanów jest wypełniony pigmentami głębokiego fioletu, aby przeciwdziałać niechcianym odcieniom stanika i zawiera olej arganowy, który pomaga naprawić włosy od wewnątrz. Bonus: to świetny szampon dla srebrnych lisów. 

$24 at MoroccanOil.com 

Najlepsza Maseczka Do Włosów Głęboko Nawilżająca

Maska nawilżająca OLAPLEX No. 8 Bond Intense 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20deep20moisture20hair20mask20olaplex20no.20820bond20intense20moisture20maskc382c2a0

Dlaczego to nasz zwycięzca: Jeśli masz poważnie suche włosy, istnieje sposób, aby temu zaradzić. OLAPLEX No. 8 Bond Intense Moisture Mask to pierwsza domowa maseczka do włosów. Wzbogacona wieloma opatentowanymi, rewolucyjnymi składnikami-Dimaleinianem Diglikolu Bis-Aminopropylu-ta wysoce skoncentrowana formuła jest naukowo udowodniona, że dodaje 2x więcej połysku, 4x więcej nawilżenia i 6x więcej gładkości. 

$28 at Sephora.com 

Najlepszy Produkt Do Stylizacji Włosów

NatureLab. Tokyo Perfect Repair Leave-In Treatment

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20leave-in20hair20styling20product20naturelab.20tokyo20perfect20repair20leave-in20treatment

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ten zabieg leave-in to bogata w składniki odżywcze, reparacyjna pianka leave-in do włosów suchych, zniszczonych i farbowanych. Wykonany z mieszanki tradycyjnych japońskich składników i wegańskiej keratyny, zabieg przyspiesza suszenie oraz wzmacnia i przywraca słabe pasma.

$16 at Ulta.com 

Najlepsze uniwersalne mycie włosów i ciała

Bath & Body Works Clean Slate 3 w 1 mycie włosów, twarzy i ciała

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20all-in-one20hair20and20body20wash20bath2020body20works20clean20slate203-in-120hair20face20and20body20wash.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Jest to wysokiej piany, 3-w-1 włosów, twarzy i ciała do mycia głęboko oczyszcza i pozostawia uczucie odświeżenia. Wykonane z witaminy E, masła shea i aloesu, aby odżywiać i kondycjonować. To, co naprawdę odróżnia to od reszty, to jasny zapach morskich cytrusów, niebieskiej szałwii i drzewa sandałowego.

14,50 zł BathandBodyWorks.com 

Najlepszy Produkt Na Wypadanie Włosów

Hims RX Topical Finasteryd & Minoxidil Spray

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20hair20loss20product20hims20rx20topical20finasteride2020minoxidil20spray.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Często przepisywane razem finasteryd (ogólna forma Propecia) i minoksydyl (ogólna forma Rogaine) to dynamiczny duet, który kopnie wypadanie włosów na krawężnik. Jednak nigdy wcześniej finasteryd nie był przepisywany miejscowo. Co to znaczy? To znaczy o jedną rzecz mniej do zmartwień. Nie ma pigułki do podjęcia, tylko łatwy w użyciu spray.

$10 at Hims.com 

Najlepszy Suplement Na Wzrost Włosów

Źródło Prozy

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20hair20loss20supplement20prose20root20source.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Root Source to całkowicie spersonalizowany system suplementów wzrostu włosów składający się z koktajlu czystych, wegańskich, roślinnych witamin, minerałów, ekstraktów roślinnych i przeciwutleniaczy popartych wynikami klinicznymi, zaprojektowany w celu zwalczania głównych przyczyn przerzedzania włosów. Udowodnione, aby promować wzrost włosów, walczyć z wypadaniem włosów i poprawić połysk włosów, grubość i wytrzymałość, Root Source zapewnia spersonalizowane suplementy wzrostu włosów zaprojektowane dla Twoich indywidualnych potrzeb.

$52 at Prose.com 

Najlepsza Farba Do Włosów

Color&Co by L ‘ Oréal spersonalizowane Colorbox

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20hair20dye20colorco20by20lorc383c2a9al20personalized20colorbox.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: W pełni dostosowana formuła Color&Co wykorzystuje profesjonalne pigmenty kolorystyczne, bogate Odżywki i składniki zwiększające połysk i jest prowadzona przez zespół ekspertów składający się z siedmiu kolorystów i stylistów włosów. Jest to pierwsza marka kolorystyczna at-home, która oferuje bezpłatną i nieograniczoną usługę konsultacji online na żądanie, naśladując wrażenia z salonu. Z gamą ponad 100 odcieni, w tym świeże Blondynki, Głębokie Brązy, bogate czernie, Czerwienie, a nawet pastele i żywe kolory. 

29,90 zł Shop.ColorandCo.com 

Najlepszy Krem Pielęgnacyjny

R + co BLEU Surreal Serum do stylizacji

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20grooming20cream20rco20bleu20surreal20styling20serum.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Tak więc nie jest to całkiem krem, ale nie żel. Jest to jedyne w swoim rodzaju Serum do trzymania, które zapewnia elastyczną, miękką kontrolę i zdrowy połysk wszystkim teksturom włosów. Używaj, gdy suszysz na powietrzu,suszysz lub ślizgasz się. Gdy dodasz to do swojej rutyny, będziesz się zastanawiać, jak kiedykolwiek stylizowałeś swój kwaff bez niego.

70 zł przy Bleu.RandCo.com 

Najlepszy Produkt Do Stylizacji Włosów Z Włóknami

Every Man Jack Błonnik Krem

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20fiber20hair20styling20product20every20man20jack20fiber20cream.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ten bezzapachowy krem z włóknami, opracowany z myślą o dodaniu włosom grubości, tekstury i mocnego matu, wykorzystuje naturalne składniki pochodzenia roślinnego, jest wolny od okrucieństwa i nie zawiera wszystkich parabenów, ftalanów i barwników. 

$10 at Everymanjack.com 

Najlepszy Produkt Do Stylizacji Włosów Teksturowanych

Bevel Pomada 2 w 1 do fal + broda

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20textured20hair20styling20product20bevel202-in-120pomade20for20waves2020beard.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ta pomada 2 w 1 Pokrywa zarówno fale, jak i brody i zapewnia nawilżający połysk i mocny połysk. Bogata, maślana formuła z masłem shea i olejem kokosowym zatrzymuje wilgoć, aby zmniejszyć puszenie i łamanie się szorstkich brody i teksturowanych włosów. 

11,95 zł GetBevel.com 

Najlepszy produkt do stylizacji włosów kręconych

Frederick Benjamin Crown Control

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20hair20styling20product20for20curly20hair20frederick20benjamin20crown20control.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Jeśli szukasz idealnego produktu, który podkreśli Twoje naturalne loki, skręty i loki, może to być właśnie ten, którego szukasz. Ten lekki krem utrzymuje się jak żel, bez łuszczącego się wykończenia, ale zamiast tego matowe wykończenie bez wazeliny. Zawiera naturalne oleje, które sprawiają, że włosy wydają się grubsze, wystarczy równomiernie rozprowadzić niewielką ilość produktu na dłoniach i włożyć do włosów mokrych i wilgotnych. To takie proste. 

$10 at Shop.FredrickBenjamin.com 

Najlepszy Żel Do Stylizacji Włosów

Dove Men + Care Taming Gel

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20hair20styling20gel20dove20mencare20taming20gel.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Bezalkoholowy z wysokim połyskiem i wysokim połyskiem. Dzięki tej metce, ten nowy żel na bloku jest wart strzału.

$5.99 at Target.com 

Najlepszy produkt do Stylizacji Włosów dla połysku

Afro Sheen Glow Up Shine Spray

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20hair20styling20product20for20shine20afro20sheen20glow20up20shine20spray.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Przypominający kultowy oryginalny Spray do połysku Afro Sheen, Spray do połysku Afro Sheen Glow Up Shine wykończy każdy styl zdrowym połyskiem. Zapakowany w przyjazną dla środowiska pompę bezpowietrzną, ten spray zapewnia delikatną, ciągłą mgiełkę, co zapewnia dodatkowy poziom połysku.

7,99 zł przy AfroSheen.com 

Najlepszy Lakier Do Włosów

STMNT Artykuły pielęgnacyjne Stmnt Lakier do włosów

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20hair20spray20stmnt20grooming20goods20stmnt20hairspray.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ta niezwykle lekka, nieprzylepna formuła lakieru szybko osadza się na włosach i zapewnia elastyczne trzymanie dzięki pamięci stylu (to jest klucz). Lakier do włosów można łatwo warstw dla wszechstronnych opcji stylizacji i unikalna technologia pozwala na elegancki, mniejszy pojemnik, a jednocześnie o równie skoncentrowanej formule równoważnej tradycyjnym rozmiarze lakieru do włosów.

21,95 zł StmntGrooming.US 


Grooming Awards Składnik Słowniczek


Jest tam wiele informacji, więc poprosiliśmy chemika kosmetycznego Davida Petrillo, aby pomógł nam zbadać niektóre z najczęściej omawianych składników do pielęgnacji skóry. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym, co znajduje się w Twoim ulubionym produkcie.

Aloes: Znany ze swoich właściwości leczniczych, takich jak gojenie się oparzeń i ran, ponieważ zawiera setki aktywnych składników. Aloes jest soczystym (kserofitem), roślinami przyzwyczajonymi do życia w bardzo suchych i trudnych warunkach przy minimalnej ilości wody, więc naturalnie zatrzymują i przechowują znaczną ilość wody w tkankach. Dodatkowo zawiera składniki fito o właściwościach biologicznych, które mogą promować zdrowszą skórę. Roślina aloesu poprawia nawilżenie skóry i stymuluje proliferację komórek, zapewniając jednocześnie mieszankę naturalnych witamin, przeciwutleniaczy i właściwości przeciwzapalnych, aby koić, naprawiać i odżywiać skórę. 

Gliceryna: To naśladuje naturalne właściwości nawilżające skóry i działa na pobieranie wody do skóry, co pomaga nawilżyć i wzmocnić barierę nawilżającą skóry. Pomagając złagodzić suchość i zapobiec utracie nawilżenia, gliceryna jest ważna, aby wykorzystać jej potencjał, aby utrzymać skórę młodszą, gładszą i bardziej elastyczną.

Retinol: Pochodna witaminy A o właściwościach wzmacniających kolagen i redukujących zmarszczki. Witamina A przenika do zewnętrznych keratynocytów (komórki naskórka, która wytwarza keratynę) naskórka, powodując reakcję usunięcia martwych powierzchownych komórek siedzących na powierzchni, zwiększa przepływ krwi w skórze, prowadząc do replikacji nowych komórek i organizacji w skórze właściwej. Retinoidy okazały się również skuteczne w pomaganiu w przebarwieniach, takich jak pigmentacja i blizny, a także zmniejszaniu drobnych linii i poprawianiu tekstury skóry. Dodatkowo wykazano, że witamina A poprawia elastyczność skóry i spowalnia rozpad kolagenu. Jeśli używasz silniejszych złuszczaczy, musisz przerwać je przed użyciem retinolu, ponieważ może to znacznie zwiększyć wrażliwość skóry. 

Niacynamid: Jest to jedna z dwóch głównych form witaminy B3, która została wykorzystana do rozwiązania wielu problemów skórnych, takich jak trądzik różowaty, trądzik, zmarszczki i przebarwienia. Wykazano, że przyczynia się do zdrowszej warstwy lipidowej, która zwiększa retencję wilgoci. Działa kojąco i przeciwzapalnie, a także wzmacnia wiązania komórkowe w obrębie skóry. Pomaga to zapobiegać wypryskom, wygładzić wygląd skóry i zwiększyć jej blask.

Kwas Jabłkowy: Kwas alfa-hydroksy występujący naturalnie w wielu niedojrzałych owocach i warzywach, wspomaga odnowę komórek, zwalcza zmarszczki podczas złuszczania i nawilża. Wyrównuje koloryt skóry, zmniejsza oznaki plam starczych i piegów, napina pory i może zmniejszyć wygląd melasmy i trądziku różowatego. Malic ma również możliwość regulacji pH lub równowagi kwasowo-zasadowej produktów. Produkty działają najlepiej, gdy mają określone pH, a dodatek kwasu jabłkowego znacznie ułatwia dostosowanie produktu do optymalnego pH. 

Kwas Salicylowy: Jest to kwas beta-hydroksylowy i wybitny głęboko oczyszczający najczęściej stosowany w leczeniu trądziku zaskórnikowego lub nie-zapalnego. Trądzik powstaje w wyniku nadmiernego wydzielania olejków z gruczołów łojowych w połączeniu z martwymi komórkami skóry (korneocytami), które blokują mieszek włosowy. Wydzieliny te gromadzą się pod zablokowanymi porami, tworząc idealne środowisko dla bakterii. Większy rozmiar cząsteczkowy salicylowy pozwala na generowanie mniej podrażnień niż alfa-hydroksykwasy (takie jak kwas glikolowy, kwas mlekowy itp.), dzięki czemu struktura dłużej przylega do powierzchni, co skutkuje skuteczniejszym oczyszczaniem porów. Salicylic niszczy również bakterie znajdujące się pod powierzchnią, pomagając odblokować pory poprzez złuszczanie, tworząc lepsze kanały oddechowe dla skóry.

Ekstrakt Z Zielonej Herbaty: Bardziej formalnie znany jako ekstrakt z liści Camellia sinensis, zawiera katechinę (przeciwutleniacz), znaną jako epigallokatechina (EGCG), która wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Zielona herbata pomoże zmniejszyć stan zapalny skóry i odeprzeć wolne rodniki, które powodują uszkodzenia komórek i tkanek w organizmie. Właściwości przeciwbakteryjne zielonej herbaty są w stanie również zabić Propionibacterium trądzik odpowiedzialny za trądzik. 

Octan Tokoferolu: Jako forma witaminy E, jest silnym przeciwutleniaczem i składnikiem odżywczym występującym w wielu produktach do pielęgnacji skóry dzięki swojej zdolności do walki z wolnymi rodnikami i szkodami środowiskowymi. Witamina E leczy zmarszczki, zwiększając produkcję kolagenu, tkanki, która utrzymuje elastyczność skóry. Przyspiesza również wzrost i regenerację komórek, jednocześnie nawilżając i wygładzając zewnętrzną powierzchnię skóry. 

Masło Shea: Jako środek zmiękczający i okluzyjny, mają większe rozmiary cząsteczkowe, więc nie wnikają bardzo dobrze w skórę, co pozwala im zachować poziom powierzchni i stworzyć warstwę ochronną, która zapobiega parowaniu wody. 

Kwas Hialuronowy: Naturalnie występujący cukier, który odgrywa niezwykle ważną rolę w zdrowiu, wyglądzie i funkcjonowaniu skóry. Macierz tkanki łącznej w skórze właściwej składa się z kolagenu i elastyny. Kwas hialuronowy (HA) zwiększa wchłanianie i utrzymuje wodę w macierzy zewnątrzkomórkowej, promując nawilżenie, zwiększoną objętość i gęstość. HA zawiera ponad 1000 mL wody na gram, co jest kluczowym czynnikiem w jego zdolności do zatrzymywania wody, dostarczania nawilżenia i zdrowego transportu niezbędnych składników odżywczych do żywych komórek. Ponieważ hialuron wnika w skórę właściwą, pomaga zwiększyć elastyczność, tworząc ochronną oddychającą warstwę na skórze, która blokuje wilgoć, promując bardziej młodzieńczy wygląd skóry.

Witamina C: Jest to silny przeciwutleniacz i niezbędny dla zdrowej skóry. Niektóre badania sugerują, że witamina C może zapobiegać i leczyć fotouszkodzenia wywołane promieniowaniem UV. Starzenie się powoduje spadek naturalnej zawartości witaminy C w naskórku i skórze właściwej, dlatego ważne jest, aby uzupełnić ją jako witaminę C, ponieważ pomaga tonować, rewitalizować i zwiększać nawilżenie. Ponadto służy jako inhibitor tyrozynazy, dzięki czemu pomaga zmniejszyć produkcję melaniny i zachęcać do rozjaśniania lub rozjaśniania skóry. Ponadto wykazano, że pomaga w naturalnym procesie regeneracji skóry i przyspiesza regenerację, zwiększając produkcję kolagenu i elastyny. 

Olej Arganowy: Jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy i witamin A, E i F, niezbędnych kwasów tłuszczowych, w tym Omega 6 i Omega 9. Często określane jako “płynne złoto” jest produkowane z ziaren starożytnego marokańskiego drzewa arganowego. Zawiera również skwalen, olejki fenolowe i związki fitosterolu, które wspierają zdrową skórę. Olej ten jest uważany za “pożywienie” dla skóry ze względu na swoje właściwości lecznicze, nawilżające, przeciwzapalne i przeciwstarzeniowe

Kwas Mlekowy: AHA, które jest najlepsze do radzenia sobie z problemami pigmentacji. Jest to również silny środek utrzymujący wilgoć, który przyciąga wilgoć do skóry i poprawia ogólne nawilżenie i wchłanianie innych produktów do stosowania miejscowego. Otrzymywany z mleka, kwas mlekowy jest łagodniejszym środkiem złuszczającym stosowanym do wyrównania i rozjaśnienia kolorytu skóry oraz poprawy ogólnej tekstury skóry.

Kwas Glikolowy: Jest to głęboko penetrujący kwas najlepszy do odnowy komórkowej i stymulacji kolagenu. Jest to najmniejszy z kwasów AHAs, który pozwala mu łatwiej przechodzić przez skórę niż inne kwasy i zwalczać głębsze problemy. Pomaga poprawić ton, teksturę i gładkość poprzez zwiększenie kolagenu i elastyny. 

Ceramidy: Część rodziny lipidów, wraz z kwasami tłuszczowymi i cholesterolem, tworzą dwuwarstwę lipidową, która utrzymuje nasze komórki skóry razem. Ceramidy są również ważne, ponieważ utrzymują funkcję warstwy rogowej, a badania sugerują, że istnieje ważny związek między chropowatością warg a specyficznymi ceramidami,ponieważ wpływa na poziom warstwy rogowej. Opakowanie produktu zazwyczaj informuje o obecności składników ceramicznych. 

Olej Z Awokado: Może być jednym, aby spróbować, ponieważ może delikatnie penetrować warstwy skóry, aby nawilżyć, a także służyć jako warstwa ochronna, aby zablokować wilgoć. Oprócz zdolności do nawilżania, zawiera przeciwutleniacze, które mają właściwości zapalne i lecznicze.

Tlenek Cynku: To jest mineralny krem przeciwsłoneczny. Mineralne filtry przeciwsłoneczne wydają się być bezpieczniejsze, ponieważ nie wchłaniają się w skórę i odbijają promienie UV, tworząc barierę ochronną na skórze. Ponieważ składniki aktywne w większości chemicznych filtrów przeciwsłonecznych są wchłaniane przez skórę, aby przekształcić promienie w ciepło, mogą powodować stany zapalne, podrażnienia, możliwe reakcje skórne i dyskomfort dla bardziej wrażliwych typów skóry. Badania wykazały, że filtry przeciwsłoneczne opracowane z tlenkiem cynku “non-nano” są bezpieczniejsze dla RAF niż te z tlenkiem cynku nano. Non-nano oznacza wielkość cząstek musi być powyżej nanometrów 100 wielkości tak, aby nie być spożywane przez koral. Zawsze sprawdzaj etykiety i składniki pod kątem zawartości tlenku cynku w kremie przeciwsłonecznym. Tlenek cynku jest nadal lepszą opcją niż oksybenzon ze względu na uszkodzenia, które powoduje na rafach koralowych, ale non-nano będzie najbezpieczniejszą opcją dla zdrowia Oceanu.

Możesz Też Kopać:

 • 2021 AskMen Grooming Awards: Najlepsze Produkty Do Pielęgnacji Jamy Ustnej i skóry
 • 2021 AskMen Grooming Awards: Najlepsze Produkty Do Golenia
 • 2021 AskMen Grooming Awards: Najlepsze Produkty Do Pielęgnacji Ciała

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Jak Stylizować Pompadour

Jak Stylizować Pompadour How To Rock A Modern Pompadour Katie Chang 14 kwietnia 2016 Podziel się RedTube Flip…