AskMen wybiera: przegląd pralek i suszarek Whirlpool

AskMen wybiera obraz z uszczelką i nową pralką i suszarką whirlpool w cieniu chromu obok siebie

AskMen wybiera: przegląd pralek i suszarek Whirlpool

Pobrudziliśmy się, żeby przetestować pralkę i suszarkę.

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów ze strony sprzedawcy.


Jeśli jest jedna rzecz dla nas wszystkich-a przynajmniej dla vast większość z nas-mają wspólnego, to, że wszyscy nosić ubrania. W rzeczywistości, jeśli trend utrzyma się zgodnie z przewidywaniami Global Fashion Agenda, Boston Consulting Group, Inc. i zrównoważona Koalicja odzieżowa, będziemy dużo więcej ubrań do prania w ciągu następnej dekady.

Wszystkie nasze ubrania brudzą się, ponieważ taka jest natura pięknych warstw, w których codziennie się ubieramy. Czy to z szlamu, sosu, czy skóry, brud, wycieki, a nawet nasze własne oleje nieuchronnie zaatakują wszystkie nasze ulubione ubrania od czasu do czasu. 

Powiązane: Jak zrobić pranie lepiej

Tak więc walka o ochronę wszystkich naszych ubrań od salonu do obfitości może czuć się jak bitwa już przegrana, zanim jeszcze się rozpoczęła. Dlatego dla mnie i tak wkładam dużo czasu i wysiłku w dbanie o swoje ubrania. Myję ręcznie moje zmywaki do rąk i czyszczę na sucho moje środki do czyszczenia na sucho. Ponieważ właśnie kupiłem dom, po 20 latach życia w mieszkaniu przy użyciu starej, zmęczonej, wspólnej pralki i suszarki, znalezienie nowego zestawu było jedną z pierwszych rzeczy, na które nie mogłem się doczekać.

Po przeczytaniu recenzji, chodzeniu po sklepach i oglądaniu filmów postanowiłem, co będzie dla mnie jednym z najważniejszych urządzeń, jako człowiek poświęcony testowaniu wszystkiego, od koszulek po buty tenisowe dla Ciebie, wiernego czytelnika AskMen. Wylądowałem na Whirlpool 5 stóp sześciennych przedniego obciążenia pralki i Whirlpool 7.4 stóp sześciennych przedniego obciążenia hybrydowej pompy ciepła suszarki. Dlaczego, jako ktoś, kto nosi, ocenia i ocenia ubrania, aby zarabiać na życie, wybrałem ten pasujący zestaw, aby chronić moje bezgraniczne regalia? Przeczytaj moją recenzję poniżej, aby się dowiedzieć. 

TL; DR

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/whirlpool20washer20and20dryer20in20chrome20shadow20stacked.html

Pralka Whirlpool z dozownikiem Load & Go XL

 • Przy 5 stopach sześciennych jest to największa podkładka przedniego obciążenia marki Whirlpool, dzięki czemu można zmieścić więcej ubrań i większe ładunki.
 • Intuicyjne sterowanie poprowadzi cię do odpowiednich kombinacji cykli do prania.
 • Unikalny dozownik Load and Go XL pozwala pominąć napełnianie detergentu do 40 pełnych ładunków.
 • 12-godzinna opcja FanFresh aktywuje się po zakończeniu cyklu prania, obracając ubrania do 12 godzin, aby zachować świeżość.
 • Istnieje kilka opcji cyklu prania, aby zaspokoić wszystkie twoje potrzeby: 
 • Usuwanie codziennych plam jest łatwiejsze dzięki opcji Steam Clean, która głęboko wnika w tkaniny o zwiększonym działaniu prania i wysokiej temperaturze. 
 • Wyeliminuj 99,9% typowych bakterii domowych z cyklem dezynfekcji. 
 • W przypadku lekko zabrudzonych lub małych ładunków ubrania można czyścić w zaledwie 15 minut dzięki cyklowi szybkiego prania.

Whirlpool Front Load Hybrid Heat Pump Dryer

 • Intuicyjne sterowanie poprowadzi cię do odpowiednich kombinacji cykli suszenia.
 • Konstrukcja bez odpowietrznika i hybrydowa pompa ciepła pozwalają na łatwą, wszechstronną instalację.
 • Ta Suszarka z certyfikatem ENERGY STAR jest najbardziej wydajną pełnowymiarową suszarką Whirlpool, wyposażoną w technologię recyrkulującą gorące powietrze, aby oszczędzać energię. 
 • Niezawodna opcja Eco suszy ubrania w niższych temperaturach, aby zaoszczędzić energię elektryczną (a to oszczędza pieniądze). 
 • Dzięki zaawansowanemu wykrywaniu wilgoci trzy czujniki śledzą wilgoć i temperaturę, aby dostosować czas suszenia i zapobiec nadmiernemu suszeniu. 
 • Opcja osłony zmarszczek, która utrzymuje ubrania w tumblingu do 2,5 godziny po zakończeniu cyklu. 
 • Cztery przegrody ubrań w losowy wzór, co pozwala im swobodnie otwierać i zwiększyć skuteczność suszenia mniejszych ładunków. 

Przegląd pralki i suszarki Whirlpool


Po instalacji każdy nowy zestaw pralek i suszarek będzie wyglądał fantastycznie, ale jest coś szczególnie przyjemnego w tym duecie Chrome shadow z tej stuletniej instytucji. 

Zanim zaczniemy, dam Ci znać, że zdecydowałem się dodać cokół zarówno dla pralki, jak i suszarki, aby osiągnąć zarówno wysokość, aby ułatwić załadunek i rozładunek (ma wysokość 15,5 cala), jak i usprawnioną przestrzeń do przechowywania. Pasuje do moich niezliczonych akcesoriów do prania, takich jak detergent, strąki, koraliki zapachowe, OxyClean, wybielacz, kulki do suszenia, arkusze do suszenia, chusteczki do powierzchni — masz pomysł — z zapasem miejsca. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/whirlpool20washer20and20dryer20in20chrome20shadow20stacked.html

Jeśli powierzchnia jest na wagę złota w domu lub pralni, te dzieci — lub nawet jeden, ponieważ cena jest nieco tam na nieco ponad $300 za sztukę — będzie nie tylko utrzymać swoje potrzeby prania zorganizowane, ale także poza miejscem, gdy nie jest używany. To duży bonus dla kogoś takiego jak ja, kto preferuje schludną i schludną estetykę. 

Powiązane: Jak Codzienne Produkty Do Prania Mogą Niszczyć Twoje Ubrania

Ale nie przyszedłeś tu, żebym postawił siebie – a raczej moje nowe jednostki-na piedestale. Jesteś tu po to, aby dowiedzieć się, czy to połączenie jest dobrą inwestycją. Zacznijmy od pralki. 

Pralka Whirlpool Wfw8620hc

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/whirlpool20washer20with20door20open.html

Istnieje wiele wspaniałych funkcji, które można pokochać, jeśli chodzi o tę pralkę. Po pierwsze, i najważniejsze dla mnie, ma największą pojemność spośród wszystkich ładowaczy czołowych marki Whirlpool na 5 stóp sześciennych. Podczas gdy większość pralek ładowanych od góry może pomieścić mniej więcej taką ilość, z największą ładownością od góry Whirlpool, co czyni ją 5,3 stóp sześciennych, pralki ładowane od przodu są udowodnione, że faktycznie czyszczą ubrania lepiej, zużywając mniej wody i energii niż stare Ładowarki. W rzeczywistości, zgodnie z Reviewed.com, podczas gdy ładowarki od góry stały się znacznie lepsze w czyszczeniu, Średnio są nadal o 5% mniej skuteczne w swojej pracy i nadal zużywają około pięciu galonów więcej wody na cykl.  

Otwierając drzwi po raz pierwszy, zostałem powitany światłem. Może to nie brzmi jak konieczny dodatek, ale powiem wam, że o wiele przyjemniejszym doświadczeniem jest możliwość zobaczenia, co się tam dzieje. Suszarka ma też jedną, co jest świetne podczas podwójnego sprawdzania skarpety, która w przeciwnym razie mogłaby zostać. 

Chciałbym jednak, aby światło zostało włączone nieco dłużej. Jako ktoś, kto wyjmuje każdy przedmiot z pralki indywidualnie, aby wstrząsnąć przed umieszczeniem starannie w suszarce, podwójne światła przyciemniają się i ściemniają nieco za wcześnie dla mnie. Jeszcze jedna uwaga na temat światła, rzuca żółty odcień, więc za każdym razem, gdy otwieram je po załadowaniu białych, zastanawiałem się: “co zrobiłem?” 

Ale dygresję. 

Po włożeniu wszystkich ubrań zauważyłem drugą funkcję, na którą od razu miałem obsesję — Dozownik Load and Go. Wiem, Wiem,” jak trudno jest wlać detergent do pralki ” pytasz? Cóż, nie jest. Jednak oprócz tego, że prawie zawsze powoduje to jakąś lepką sytuację kroplowania, większym problemem, który rozwiązuje, jest nie konieczność dodawania go, ale dodawanie go za dużo. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/whirlpool20washer20load20and20go20xl20dispenser20close20up.html

Według Amerykańskiego Instytutu sprzątania, zbyt duża ilość detergentu może pozostawić ubrania mniej czyste niż użycie odpowiedniej ilości (Czytaj: mniej). Jeśli jesteście tacy jak ja i w jakiś sposób przeszliście pranie mózgu, aby myśleć, że więcej jest zawsze lepsze, to wiedzcie teraz, że nie zawsze jest to prawdą. (Zawsze dotyczy to lodów, ale nie detergentów do prania.) 

Dozownik Load and Go robi to wszystko dla mnie, więc dodaję detergent raz, a później do 40 ładunków (sam średnio około 30 ładunków na wypełnienie) po prostu dodaję go ponownie. Dozownik detergentów o dużej pojemności jest śmiesznie łatwy do usunięcia i czyszczenia, pomagając zapobiegać gunky stuff w zakamarkach, do których moja obsesja na punkcie czystości z pewnością zabierałaby wacik.  

Następnie zaczynamy Ładowanie. Poprzednie maszyny, które widziałem były tak podstawowe, że wszystko, co mieli, to uwielbione pokrętło włączania/wyłączania (patrzę na ty East Village piwnica pralnia) lub wyglądał tak skomplikowane, połączone, i inteligentne, myśl o nawigacji dzień prania dał mi tyle niepokoju, że po prostu kupić nowe skarpetki i bieliznę w nadziei, że nigdy nie trzeba robić pranie ponownie. 

Powiązane: Jak prawidłowo przechowywać ubrania

Intuicyjne sterowanie sprawiło, że o wiele mniej skomplikowane było wrzucenie prania i zajęcie się moim dniem. Powiedział, że, ja specjalnie oparł się na ekranie dotykowym, Wi-Fi podłączonych urządzeń, bo lubię przyciski, i potrzebuję innej podłączonej aplikacji, jak potrzebuję Alexa wielkości otworu w głowie. 

Górny rząd kontrolek jest dla co do prania: regularne, delikatne, nieporęczne przedmioty, biele, kolory i ręczniki. Dolny rząd opcji jest dla jak do mycia: normalna, Kontrola zmarszczek, ciężka praca, dezynfekcja, szybkie i zimne pranie. W sumie 35 różnych kombinacji ustawień mycia. Rozpadają się jako takie:  

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/whirlpool20control20panel20on20washer.html
 • Regularne: Są to twoje codzienne przedmioty, takie jak bawełna, pościel i mieszane ubrania
 • Delicates: Przedmioty, w tym tkaniny bez żelaza, koszule i spodnie, syntetyki, czysta i koronkowa odzież
 • Nieporęczne Przedmioty: Dotyczy to dużych przedmiotów, takich jak małe kołdry, śpiwory, kurtki, wodoodporne przedmioty i zmywalne dywany
 • Białe: Białe tkaniny i ubrania, które planujesz wybielać lub nie chcesz, aby Inne ubrania krwawiły na
 • Kolory: Należą do nich jasne lub ciemne obciążenia mieszane 
 • Ręczniki: Ręczniki kąpielowe, ręczniki do rąk i myjki 
 • Normalny: Nie za zimno, nie za gorąco, ale w sam raz. 
 • Kontrola Zmarszczek: To ustawienie zapobiega powstawaniu zmarszczek 
 • Heavy Duty: To jest, gdy potrzebujesz intensywnego czyszczenia
 • Dezynfekcja: Skutecznie eliminuje 99,9% trzech typowych bakterii domowych: K. pneumonia, P. aureginosa i S. aureus
 • Mycie Na Zimno: Po prostu dobre, delikatne czyszczenie zimną wodą
 • Szybko.: Tak szybko, jak 15 minut

Uruchomienie maszyny jest łatwe, chociaż trochę zajęło przyzwyczajenie się. Same przyciski nie depresyjne, więc są zaprojektowane tak, aby reagować na dotyk. Po włączeniu zasilania i wybraniu ustawień urządzenie wymaga przytrzymania przycisku start przez trzy sekundy, aby rozpocząć wykrywanie i mycie ładunku. Po kilku razy prawie odchodząc zostawić brudne pranie brudne, stało się drugą naturą. 

Suszarka Whirlpool Front Load WED8620HC

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/whirlpool20front20load20dryer20whd8620hc.html

Teraz jest na suszarce-unikalne Amerykańskie urządzenie, które jest znane na całym świecie za to, jak wiele szkód może wyrządzić ubraniom i ile energii może zużywać podczas robienia tego. 

Cóż, około 80% Amerykanów zgłasza, że używa suszarki w domu, ta heritage brand-z zakładami produkcyjnymi w Iowa, Oklahoma, Tennessee, Ohio i Massachusetts-ma na celu dbać zarówno o moje ubrania, jak i naszą Ziemię, ponieważ przedmioty, które wysuszałem, nigdy nie były bardziej miękkie, bez środka do zmiękczania tkanin lub arkusze suszarki i nie widziałem zauważalnego wzrostu mojego zużycia kilowatogodzin. 

Powiązane: Najlepsze Naturalne Produkty Czyszczące

Uwaga boczna, zarówno płyn do zmiękczania tkanin, a dokładniej, arkusze suszarki mogą pokrywać wysokiej jakości włókna odzieży, z czasem nagromadzenie może prowadzić do odzieży nocnej dla dzieci — wymaganej przez prawo, aby była ognioodporna-aby stała się bardziej łatwopalna z powodu pozostawionej powłoki. Dodatkowo powłoka ta zmniejsza chłonność bawełny i ręczników z mikrofibry oraz zmniejsza działanie odprowadzające pot i wilgoć odzieży sportowej. 

Ale wracając do suszarki, to nie tylko ubrania, które mają wpływ na czas. Te środki zmiękczające z arkuszy suszarki mogą spowodować zatkanie się ekranu filtra suszarki, zmniejszając cyrkulację powietrza, co może zwiększyć prawdopodobieństwo pożarów. Arkusze suszarki mogą również powodować, że elektroniczny czujnik wilgoci znajdujący się w większości nowoczesnych suszarek zostanie pokryty pozostałościami chemicznymi, co oznacza, że może nie działać prawidłowo, pozostawiając ubrania jeszcze wilgotne lub może działać znacznie dłużej niż jest to konieczne, potencjalnie niszcząc odzież i podwyższając rachunki za prąd. 

Wszystko to powiedzieć, że podczas testów oszczędnie używałem arkuszy suszarki, a miękkie i bezstatyczne wyniki nadal nie zawiodły. Wolę używać kulek do suszenia wełny (takich jak te z Cleancult)i osiągnąć niemal identyczną miękkość, szczególnie tam, gdzie naprawdę się liczy-ręczniki. Lubię duże, jasne, puszyste białe ręczniki i posiadam ich wiele, co oznacza, że mogę długo czekać, aż będę musiał umyć świeży zestaw. Wybielałem osiem pełnowymiarowych ręczników kąpielowych i włożyłem je do suszarki moczonej na mokro. Po uderzeniu w ustawienie ręczników były suche w ciągu około godziny. To był dla mnie cały test, którego potrzebowałem, ale mimo to kontynuowałem. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/whirlpool20dryer20open20with20brooks20running20shoes20on20rack.html

Następny był komplet pościeli-King z czterema poszewkami na poduszki i poszewką na kołdrę. Poza lekkim plątaniną między poszewką a dopasowanym prześcieradłem (spojler, dopasowana prześcieradło wygrało), pełny zestaw, minus Jedna poszewka na poduszkę, był całkowicie suchy. Powiesiłam zawsze tak lekko wilgotną poszewkę na poduszkę i do czasu, gdy wróciłam po zakończeniu kolejnego cyklu suszarki, była sucha i byłam gotowa do zwijania. 

Powiązane: Najlepsze Pralki Kompaktowe

Dodatkowe atrybuty miłości do suszarki to wysublimowana symetria względem siostrzanej maszyny (powiedziałem, że jestem frajerem estetyki) i opcjonalny stojak do suszenia. Ten stojak zagnieżdża się w suszarce i pozostaje na miejscu, podczas gdy suszarka obraca się, umożliwiając delikatne i ręczne pranie, w tym Kaszmirowe swetry i buty, suszenie bez kołatania. 

Intuicyjne sterowanie przenosi się również do suszarki. Nawet mając obsesję na punkcie pielęgnacji jak ja, zawsze jestem otwarta na mały kierunek, jeśli chodzi o pielęgnację moich ubrań. Opcje przycisków w większości odzwierciedlają sterowanie pralką, z kilkoma, specyficznymi dla suszarki poprawkami. Podobnie jak pralka, Górny rząd sterowników jest dla co do wyschnięcia: regularne, delikatne, nieporęczne przedmioty, biele, kolory i ręczniki. Dolny rząd kontrolek jest dla jak do wyschnięcia: normalny, Kontrola zmarszczek, ciężki obowiązek, dezynfekcja, czas suchy i szybki. Rozpadają się jako takie:   

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/whirlpool20front20load20dryer20whd8620hc.html controls
 • Regularne: Wykorzystuje średnie ciepło do suszenia dużych ładunków mieszanych tkanin i przedmiotów. Dobre na koszule, bluzki, permanentną prasę, syntetyki i ogólne lekkie przedmioty. 
 • Delicates: Używa niskiej temperatury do delikatnego suszenia delikatnych przedmiotów. Dobre na bieliznę, bluzki,bieliznę, odzież performance. 
 • Nieporęczne Przedmioty: Wykorzystuje średnie ciepło do suszenia dużych, nieporęcznych przedmiotów i zabrzmi częściowo przez cykl, aby wskazać, kiedy nadszedł czas, aby zmienić układ przedmiotów w celu najlepszego suszenia.  
 • Białe: Wykorzystuje wysoką temperaturę do suszenia dużych ładunków białych, wytrzymałych tkanin i przedmiotów.  
 • Ręczniki: Jest to długi cykl o wysokiej temperaturze i nie jest zalecany do większości tkanin. Używaj do dużych ładunków ciężkich tkanin, takich jak ręczniki.  
 • Normalny: Najbardziej wydajny cykl, normalny wykorzystuje średnie ciepło do suszenia dużych ładunków mieszanych tkanin i przedmiotów, takich jak odzież robocza, odzież codzienna, mieszane bawełniane, prześcieradła, dżinsy i sztruksy. Kiedy masz wątpliwości, wybierz normalność. 
 • Kontrola Zmarszczek: Wykorzystuje to unikalne stopniowe ustawienie temperatury suszenia od średniej do niskiej, co zapewnia lepsze usuwanie wilgoci i lepszą pielęgnację tkanin. Idealnie nadaje się do koszulek, bluzek, permanentnej Prasy, syntetyków i lekkich przedmiotów.  
 • Heavy Duty: Wykorzystuje stopniowe suszenie, zaczynając od wysokiej temperatury, a następnie średniego ciepła w celu zwiększenia pielęgnacji tkanin i oszczędności energii. Dobre dla ciężkich przedmiotów, takich jak ręczniki lub ciężkie ubrania robocze. 
 • Dezynfekcja: Jest to długi cykl o wysokiej temperaturze, który udowodniono, że zmniejsza bakterie domowe. Ten cykl nie jest zalecany do większości tkanin, ale do dużych obciążeń i ciężkich tkanin. Aby uzyskać dezynfekowane wyniki, uruchom cykl do zakończenia bez przerywania. 
 • Timed Dry: Wykorzystuje dowolne ustawienie temperatury od suchego na powietrzu do wysokiego, do suchego na wilgotnym poziomie dla przedmiotów, które nie wymagają całego cyklu suszenia. Wybierz temperaturę suszenia w zależności od rodzaju tkanin w ładunku.
 • Szybkie Suszenie: Wybuchy małe ładunki z czterech elementów lub tak z wysokiej temperatury. Idealny do mniejszych obciążeń i odzieży sportowej.

Po uruchomieniu suszarki, niezależnie od wybranych ustawień, elementy wyszły suche i dość pozbawione zmarszczek. Usunąłem z maszyny po zakończeniu, dla większości obciążeń, ale miałem podobne wyniki podczas korzystania z opcji osłony zmarszczek, która utrzymuje ubrania w ruchu okresowo do dwóch i pół godziny. 

Opróżniam ekran lint po wyschnięciu (niektórzy to robią przed suszenie i myśl o zapomnieniu daje mi niepokój) i proces był łatwy, z wyjątkiem konieczności wyrównania ekranu kłaczków prawie idealnie, zanim powróci do pułapki. Było bardzo mało miejsca na poruszanie się. Dla kogoś w pośpiechu potrzeba dokładnej precyzji może być trochę irytująca. 

Ostatni punkt, który chciałbym poruszyć o suszarce, ma niewiele wspólnego z suszeniem. Chodzi o odświeżenie. Opcja odświeżania pary służy do redukcji zmarszczek i zapachów z już suchych przedmiotów. Czas cyklu zależy od liczby elementów i nie można go uruchomić z innymi cyklami, więc jest idealny na te czasy, gdy coś potrzebuje trochę zhuzh.

Koszty pralki i suszarki Whirlpool

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/whirlpool20washer20dryer20side20side20on20pedestal.html

Pralka Whirlpool 5 stóp sześciennych Wfw8620hc z dozownikiem Load and Go XL sprzedaje za 1299 USD i jest dostępna w Whirlpool.com.

Whirlpool 7.4 cubic feet Front Load Hybrid Heat Pump Dryer WHD862CHC sprzedaje za $1,899 i jest dostępny w Whirlpool.com.


Pralka i suszarka Whirlpool werdykt


Ulepszenia każdego paska-od drobnych aktualizacji po poważne remonty — wzrosły w ubiegłym roku, a modernizacja urządzeń z pewnością nie była wyjątkiem. Wystarczy spojrzeć na historycznie długą listę zamówień oczekujących. W związku z tym, że nasza wspólna szafa zmieniła się w nową normę WFH, a czas spędzony w naszych domach znacznie się zwiększył, nie mogłem wymyślić lepszego czasu na aktualizację tego duetu pralek i suszarek. 

Robienie prania stało się łatwym dodatkiem do dni tygodnia, a nie do pracy w weekendy. dzięki temu miałem okazję poznać nowe urządzenia, którym zaufałem, aby zaspokoić wszystkie moje potrzeby związane z praniem. 

Czy na rynku są tańsze kombinacje pralek i suszarek? Oczywiście. Czy istnieją pralki i suszarki tak inteligentne (i drogie), że robią wszystko, ale faktycznie zbierają moje brudne pranie z podłogi dla mnie? Oczywiście. Czy ta stylowa, stos, cicha pralka i suszarka z Whirlpool daje mi wszystko, czego potrzebuję, a potem trochę, bez konieczności refinansowania mojego domu? Tak. Tak. I dlatego po pozornie niekończących się badaniach, z całego serca polecam tę pralkę Whirlpool Front Load i hybrydową suszarkę cieplną Whirlpool Front Load. 

Możesz Też Kopać:

 • Najlepsze produkty do spania dla Hot Sleeperów
 • Najlepsze Prześcieradła Lniane
 • Jak czyścić materac

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts