Eric the watch King

Męski zegarek na rękę odbywa się w sklepie z zegarkami

Eric the watch King

Wiodący na świecie niezależny Zegarmistrz dzieli się swoim podejściem do zegarmistrzostwa

“Skąd biorą się pomysły jest dla mnie wielką tajemnicą, a czasami trzeba poświęcić czas, wyjść na lunch, a potem, powiedzmy, jedno słowo wyskakuje z rozmowy i masz odpowiedź”, zachwyca Eric Giroud, który kiedyś znalazł inspirację w ciastku. “A potem muszę usiąść w moim biurze, zacząć szkicować i zaczyna się koszmar realizacji tego pomysłu…”

Giroud ‘ s prawdopodobnie nie jest nazwiskiem, o którym słyszałeś, w przeciwieństwie do jego wielu klientów, od Vacheron Constantin do Tissot, Harry Winston do Boucheron, Van Cleef & Arpels, Louis Erard i niezależnych marek Speake-Marin, Rebellion i MB&F, nie wspominając – ponieważ, zgodnie z umową, nie może – wiele innych nazwisk też. Wygrał w genewskim zegarmistrzowskim Grand Prix, Oscarem świata zegarmistrzów. Rzeczywiście, Giroud jest prawdopodobnie wiodącym niezależnym projektantem zegarków teraz w pracy, z markami, które chcą dać swoje wyjście trochę więcej iskry dzwoniąc do niego w jego atelier w Genewie.

Powiązane: Najlepsze Zegarki Dla Mężczyzn

“Obecnie istnieje więcej niezależnych marek zegarków i potrzebują niezależnego projektanta, ponieważ często mają świetne pomysły, ale nie mają umiejętności, aby je zrealizować.cóż, duże marki mają własne studia projektowe, ale czasami muszą spojrzeć poza to, aby znaleźć nową perspektywę”, wyjaśnia Giroud. “Niebezpieczeństwo polega na tym, że w końcu projektują ten sam zegarek w kółko.”

Poznaj Girouda, który przez dekadę pracował jako architekt i projektant produktów – skupiając się na sztućcach, butelkach perfum, telefonach komórkowych, meblach i tym podobnych – zanim pojawił się projekt zegarka, którego nikt nie chciał podjąć. Nie był obsesyjnym zegarkiem i nadal nim nie jest, przyznaje-i przez większość swojego życia nie nosił zegarka – ale widział to jako wyzwanie projektowe, jak każde inne.

“W rzeczywistości zegarki mają bardzo specyficzne parametry projektowe-jeśli zegarek musi być wodoodporny, a większość z nich jest teraz, to tylko jeden z aspektów technicznych”, wyjaśnia. “A potem, oczywiście, pracujesz nad nadaniem osobowości bardzo małej przestrzeni, więc chodzi o bardzo drobne szczegóły. Czasami po spotkaniu, w którym dużo się mówi o tourbillonach i skomplikowanych mechanizmach, siadam do samochodu i myślę: “o co w tym wszystkim chodziło?’. Dla mnie to estetyka sprawia, że zegarek. Tak samo jest z budynkiem – nie mieszka się w ścianach czy dachu, ale w przestrzeniach pomiędzy nimi.”

Rzeczywiście, daleki od poczucia, jak niektórzy, że Szwajcarski przemysł zegarków, dla całego swojego zdrowia, osiągnął coś w rodzaju twórczego impasu-retrenching w niekończących się archiwalnych wydaniach z czasów, gdy Zwykle produkował bardziej charakterystyczne kawałki-Giroud chce zapewnić, że nawet uzyskanie tego prawa jest znacznie trudniejsze niż się wydaje.

“Nie mówię, że to wszystko w moim guście, ale ogólnie projekt zegarka jest o wiele lepszy niż wtedy, gdy zwróciłem się do niego 20 lat temu”, mówi. “Tak, nadal jest ten zwyczaj najazdów na archiwa, ale to nie jest tylko lenistwo. Wziąć piękno z innej epoki i naprawić je na dziś, rozwinąć je, nie jest łatwe. Każdy szczegół musi zostać poddany ponownej ocenie.”

Można sobie wyobrazić, że taka kultura nie pozostawia wiele miejsca dla Mavericka-a Giroud chciałby zobaczyć odważniejsze projekty na rynku. “Zegarek powinien coś powiedzieć”, mówi. “W końcu nikt nie potrzebuje zegarka mechanicznego.”Ale mu to nie przeszkadza. W rzeczywistości, kiedy zaczyna mówić o konieczności pracy z działem marketingu marki, to nie z jękiem, ale z orzeźwiającą akceptacją zarówno tego, że znają swoich odbiorców, jak i tego, że są jego klientem. To lekcja dla każdego freelancera.

“Możesz pokazać marce swoje pomysły i mogą być podekscytowani lub mogą powiedzieć” whoa, to o wiele za dużo dla nas “- i to jest fajne”, mówi, ” ponieważ zegarek, który projektuję, nie jest dla mnie, to dla marki. W architekturze uczysz się bardzo ważnego pojęcia: to tylko projekt. To tylko coś na kartce papieru. To nie jest prawdziwe, ale tylko krok w całym procesie.”

Giroud wstaje wcześnie, zaczyna pracę o 5 rano, napędzany kawą i właściwym doborem muzyki – coś miękkiego i powtarzalnego do głębokiego myślenia, coś bardziej ekspresyjnego, wspierającego, napędzającego, kiedy szkicuje. Pracuje sam, od czasu do czasu drukując i wycinając papierowe kształty najnowszej wersji swojego projektu, aby wypróbować go na nadgarstku – jest oddanym kupującym ubrania i mówi, że zbyt dobrze wie, że może zobaczyć zdjęcie niesamowitej koszuli, tylko po to, aby być rozczarowanym, przymierzając ją.

“Uwielbiam szczegóły, kolor, tkaniny i pewnego dnia”, mówi, ” zajmę się projektowaniem własnej kurtki, własnej koszuli, własnych spodni – dlaczego nie mogę po prostu znaleźć odpowiedniej pary spodni? Ale nigdy nie będę robić Skarpetek. Nienawidzę skarpetek i mam od dziecka. To uczucie na stopach. To musi być psychologiczne.”

Ale decyzja Girouda, aby skupić się na projektowaniu zegarków, okazała się dobra, i to nie tylko dlatego, że jest zajęty. Ma nawet swego rodzaju pieczęć aprobaty. Wkrótce po tym, jak Giroud poznał swoją żonę, zaprosiła go tej zimy do rodzinnego domku narciarskiego, aby spotkać się z jej dalszą rodziną. “Spotkałem tam jej wujka, a poza tym nie miał pojęcia, kim jest, ale rozmawialiśmy o zegarkach, a później przysłał mi kilka książek”, wspomina Giroud. Okazuje się, że był to Jack Heuer, prawnuk założyciela firmy zegarków Heuer (później Tag Heuer), a obecnie jej honorowy prezes.

“Dał mi wiele dobrych rad, nie tyle o projektowaniu zegarków, co o tym, jak się zorganizować, jak sprawić, by coś się stało – i co roku wciąż razem zwiedzamy Targi zegarków w Bazylei”, mówi Giroud.

W dzisiejszych czasach to raczej Giroud, niż wujek jego żony, który jest gwiazdą serialu. Nawet jeśli nikt nie jest pewien, kim jest ten łagodnie wychowany, bezduszny facet.

Możesz Też Kopać:

  • Najlepsze Zegarki Poniżej 1000 $
  • Nagrody AskMen Watch
  • Najlepsze Zegarki Poniżej $500
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Trzy zegarki z rzędu na czerwonym tle
Read More

Najlepsze Zegarki Poniżej $500

Najlepsze Zegarki Poniżej $500 Stylowe Zegarki Statement Wszystko Pod $500 Jared Paul Stern 8 czerwca 2021 roku Podziel…