Jak farbować włosy w domu

Brodaty młodzieniec z rzucaniem włosami przed zieloną ścianą

Jak farbować włosy w domu

Sztuka bezpiecznego farbowania włosów Funky kolor wszystko na własną rękę

Niezależnie od tego, czy jesteś znudzony, żądny przygód, czy chcesz w końcu uwolnić zbuntowanego nastolatka, którego uciszałeś przez siedem lat, możesz myśleć o farbowaniu włosów na odważny i głośny kolor. Ale wybielanie i umieranie grzywy profesjonalnie może być kosztowne, a zrobienie tego samemu może prowadzić do katastrofalnych rezultatów i / lub uszkodzonej skóry głowy. 

Po co komuś drastyczna zmiana wyglądu? Kolorystka Heather Bassano, właścicielka i główna stylistka salonu Manuka w Neapolu, FL, ma wszystkie odpowiedzi. 

Powiązane: Pożegnaj się z szarościami dzięki tym silnym farbom do włosów DIY

– Jak na ironię, mówię do ciebie, bo czekam na przyjazd mojej klientki. dziś poprawiamy jej pracę w domu-mówi AskMen. “Chociaż zawsze polecam udać się do profesjonalisty na każdą usługę rozjaśniania, Rozumiem również impuls do zmiany koloru włosów w jednej chwili. Jeśli jesteś zdecydowany zrobić to sam, mogę podzielić się, jak to zrobić tak bezpiecznie i skutecznie, jak to możliwe.” 

Oto najważniejsze wskazówki Bassano dotyczące farbowania włosów od początku do końca, w tym sposoby ochrony głowy podczas pracochłonnego procesu.


Zacznij od tymczasowych kolorowych sprayów


Zanim zdecydujesz się na coś trwałego, zaleca się przetestowanie tymczasowych sprayów, aby sprawdzić, czy wibracje kolorów.  

“To świetne miejsce, aby zacząć, jeśli czujesz się impulsywny i chcesz sprawdzić, czy funky kolor jest dla ciebie”, radzi Bassano. “Na ogół zmywają się jednym szamponem, więc nie jest to wielkie zobowiązanie.”

Oprócz sprayów poleca takie marki jak Punky Colour, Viral lub Keracolor, które oferują szampony i odżywki do aplikacji koloru, które mogą łatwo pokolorować rozjaśnione lub rozświetlone włosy. 

“Możesz ich używać, dopóki się nie znudzisz, a następnie użyj zwykłego szamponu, aby wyblaknąć”, zauważa. 


Określ Poziom Swoich Włosów


Podobnie jak odcienie skóry i kolory oczu, odcień włosów jest jednym z tysięcy, które sprawiają, że jesteś wyjątkowo ty. Biorąc to pod uwagę, ważne jest, aby najpierw sklasyfikować ogólny “poziom włosów”, aby określić, gdzie spada na skali gradientu. Ponieważ osoby o ciemniejszych włosach będą musiały rozjaśnić lub podnieść kolor włosów o wiele poziomów, zanim będzie mógł przybrać coś bardziej żywego, Poniższy wykres pokaże, gdzie obecnie stoisz i gdzie musisz się udać, aby osiągnąć pożądany wynik. 

  • Poziom 1: Czarny 
  • Poziomy 2-5: Brązowy
  • Poziom 6: Czerwony
  • Poziom 7: Czerwony / Pomarańczowy
  • Poziom 8: Pomarańczowy
  • Poziom 9: Żółty
  • Poziom 10: Bladożółty

Może to być oczywiste, ale zastosowany kolor będzie wyglądał inaczej w zależności od poziomu włosów. Nie oznacza to, że musisz osiągnąć poziom 10, aby narzucić znaczną zmianę koloru — niektóre barwniki mogą przynieść fantastyczne rezultaty ciemniejszym odcieniom, ale musisz wiedzieć, w co się pakujesz. Dla odniesienia, oto wspaniały Wykres “Paint By Numbers” z Pulp Riot, który szczegółowo opisuje, jak różne kolory będą wyglądać, gdy zostaną zastosowane na różnych poziomach. 

“Jeśli zaczynasz od ciemnobrązowych włosów, być może będziesz musiał podnieść kilka razy, aby osiągnąć pożądany rezultat”, ostrzega Bassano. “Każdy kolor mody wymaga innego poziomu podnoszenia, aby być widocznym,więc jeśli masz ciemne włosy, prawdopodobnie osiągniesz tylko poziom 6-8 podczas pierwszego podnoszenia. Z tego powodu możesz zacząć od czerwonego, fioletowego lub ciemnoniebieskiego odcienia, który może wyjść na tym poziomie. Ale jeśli wybierasz kolor lawendowy lub srebrny, musisz podnieść do poziomu 10, który będzie wyglądał jak wnętrze banana.”

Nie musisz całkowicie wybielać włosów, aby uzyskać zabawne kolory, choć osoby o ciemnych włosach z pewnością będą musiały podnieść swój poziom, aby wprowadzić najbardziej drastyczne zmiany.

“Zabawne kolory zazwyczaj najlepiej sprawdzają się na rozjaśnionych włosach, ale mogą pojawić się na jasnych blond włosach, zwłaszcza jeśli są trochę opalone”, mówi Bassano. “Naturalne światło naprawdę pomaga podczas wybielania, ponieważ wystarczy podnieść kilka poziomów, aby osiągnąć idealny poziom 10.”


Wybierz odpowiedni kolor


Jeśli chodzi o trendy, Bassano mówi, że to zależy wyłącznie od klienta i to, co jest odzwierciedleniem jego osobistego stylu.

“Jest tak wiele niesamowitych odcieni, które sprawiają, że włosy czują się jak własne akcesorium. Lawenda i srebro są nadal popularne, a także różowe złoto…które uwielbiam ” – mówi. “Możesz je wymieszać ze srebrem,aby uzyskać również zakurzoną wersję! Obecnie uwielbiam również neonowe kolory, takie jak koral, niebieski i żółty. Nie unikaj śmiałości i skorzystaj z tej okazji, aby podjąć ryzyko.” 


Jak wybielać i farbować włosy we właściwy sposób


Jeśli patrzysz na ten poziom 10, aby uzyskać jak najwięcej wibracji w kolorze i chcesz wejść all-in z procesem wybielania, Bassano ‘ s ma doskonałe wskazówki dla każdego amatora. 

Unikaj zestawu pudełkowego za wszelką cenę

“Właśnie przeszukałem Amazon i większość zestawów wybielaczy pochodzi z 30 lub 40 volume developer. Wywoływacz to nadtlenek wodoru, który mieszasz ze sproszkowanym rozjaśniaczem. Jest to o wiele za wysokie na rozjaśnianie skóry głowy ” – ostrzega. “Proszę, nie używaj tego! Jeśli masz Sally Beauty w pobliżu, możesz łatwo kupić sproszkowany rozjaśniacz i 20 volume developer. Będziesz chciał kupić kolorową miskę, niemetalową trzepaczkę, Rękawiczki, pędzelek i czepki prysznicowe.”

Postępuj zgodnie z instrukcjami mieszania

“Zazwyczaj są to proporcje 1:1 z proszkiem do dewelopera”, mówi. “Czasami wolę nieco bardziej Wywoływacz do rozjaśniania skóry głowy i rodzaj konsystencji podczas mieszania – coś trochę grubszego niż rozpuszczona czekolada. Nieco cieńsza konsystencja zapewni Ci lepsze nasycenie, dzięki czemu nie masz nierównego uniesienia i skończysz z Plamami geparda.”

Nakładaj masę obficie

“Możesz zacząć w dowolnym miejscu na głowie i obficie stosować od skóry głowy po końce, biorąc sekcje ćwierć cala”, zauważa Bassano. “Możesz pracować przez włosy, aby upewnić się, że każda sekcja jest całkowicie nasycona. Więcej znaczy więcej, więc, jak powiedziałem, obficie zastosuj rozjaśniacz. Zawsze można mieszać więcej.” 

Zmaksymalizuj podnoszenie za pomocą kilku sztuczek

“Nałóż kawałek folii aluminiowej na głowę, a następnie załóż czepek prysznicowy, aby zaizolować rozjaśniacz”, sugeruje. “Pamiętaj tylko, aby uważnie go oglądać i często sprawdzać, na jakim poziomie jesteś. Po osiągnięciu pożądanego poziomu liftingu spłucz włosy zimną wodą, co jest niesamowite. Następnie szampon, najlepiej z fioletowym, który można również kupić w Sally Beauty, i kondycjonuj odżywką nawilżającą.  Pamiętaj, aby naprawdę wmasować go w skórę głowy, ponieważ może wyschnąć od rozjaśniacza.” 

Wysusz i dodaj swój kolor do wyboru

“Uwielbiam markę Arctic Fox. Kolory są zabawne, a formuły są wegańskie i wolne od okrucieństwa”, mówi Bassano. “Postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie, które zazwyczaj obejmują szczotkowanie koloru na wysuszone, rozjaśnione włosy, pozostawianie koloru na około 30 minut, a następnie spłukiwanie włosów w zlewie zimną wodą.” 


Wskazówki, aby zapobiec uszkodzeniu włosów 


Ci, którzy są na tyle odważni, aby spróbować procesu rozjaśniania i barwienia w domu, muszą przede wszystkim słuchać swoich ciał. 

“Każdy człowiek inaczej reaguje na światło” – mówi Bassano. “Wyzwaniem, z którym możesz się zmierzyć, jest wrażliwość skóry głowy. W tym przypadku zalecałbym użycie dewelopera o mniejszej objętości. Jeśli skóra głowy źle się piecze, spłucz produkt-po prostu nie warto.” 

Nadmierne przetwarzanie jest również problemem dla tych, którzy sprawiają, że umieranie włosów jest złym nawykiem.

“Kiedy sprawdzasz poziom uniesienia, możesz również sprawdzić elastyczność, pociągając za kosmyk włosów, aby upewnić się, że nadal są mocne”, sugeruje Bassano. “Jeśli czuje się gąbczasty lub zrywa się z małym szarpnięciem, prawdopodobnie jest przerobiony. Ale jeśli kochasz swoje blond włosy i nadal chcesz je retuszować, uważaj, aby po prostu zastosować do nowego wzrostu i nie nakładać się na wcześniej rozjaśnione włosy.”

Na koniec dodaje tę radę: “nigdy nie lekceważ mocy dobrych, wysokiej jakości produktów. Blond włosy uwielbiają miły szampon naprawczy i odżywkę. Ta butelka trzy w jednym ani kostka mydła tego nie pokroi!”

Możesz Też Kopać:

  • Najlepsze Produkty Na Wypadanie Włosów
  • Rozwiązania na wypadanie włosów
  • Najlepsze produkty do przerzedzania włosów
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts