Jak uprawiać i pielęgnować brodę

Maapilim mycie brody Scotch Porter Niedźwiedź włosy skóra wsparcie immunologiczne Ustraa olejek do wzrostu brody

Jak uprawiać i pielęgnować brodę

Jak zapuścić chwalebną brodę swoich marzeń

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Nie daj się zwieść nagłówkom lub publicznym ankietom – śmierć “Big Beard” nie jest na nas. Zarost na twarzy jest wciąż modny i pozostaje najbardziej autentycznym dodatkiem, który może uprawiać każdy mężczyzna. W rzeczywistości brodaty wygląd jest prawdopodobnie bramą do lepszego zdrowia skóry, według dr Corey Hartman, założyciela i dyrektora medycznego dermatologii Skin Wellness w Birmingham, Ala.

Powiązane: Najlepszy olejek do brody dla wzrostu brody

“To orzeźwiające dla mężczyzn, aby zapuścić brodę, ponieważ często prowadzi ich do przyjęcia lepszych praktyk zdrowotnych skóry”, mówi. “Włosy są dodatkiem skóry, więc skóra musi być również zdrowa.”

Poprawa zdrowia skóry to tylko jedna z części tego, co oznacza mieć brodę w 2020 roku. oczywiście pielęgnacja, krawiectwo i odpowiednie produkty są dobrym punktem wyjścia, ale skorzystanie z porad niektórych miłośników branży, którzy wiedzą co nieco o zarostach na twarzy, to wyższy poziom.

Aby poprowadzić Twoją brodę na właściwej drodze, rozmawialiśmy z Hartmanem i doświadczonym fryzjerem, aby lepiej zrozumieć właściwe sposoby uprawy i pielęgnacji brody. Zacznijcie robić miejsce w zestawie dopp, panowie!


Idealne Porady Dotyczące Uprawy Brody


Zdrowa broda zaczyna się od zdrowej skóry, a zdrowa skóra zaczyna się od czystej diety i ogólnego dobrego samopoczucia. “To mit, że wzrost i Pielęgnacja brody są skomplikowane”, mówi Hartman. “To całkiem proste.”

Zauważa, że przy wszystkich fanfarach wokół biotyny-popularnego suplementu na porost włosów-większość mężczyzn prawdopodobnie ma wystarczającą ilość witaminy z grupy B i nie musi przyjmować niczego dodatkowego. “Zmniejsza to tempo łamania się włosów, ale dotyczy to głównie paznokci”, dodaje.

Jednak leczenie mieszków włosowych ostrożnie z pewnością wydłuży ich żywotność. Zdrowsze odżywianie to ogromny krok we właściwym kierunku.

Dodanie większej ilości białka do diety zwiększy poziom testosteronu-kluczowego elementu, który wspomaga wzrost brody. To nie muszą być miarki proszku wyrzucane do koktajlu rano albo. Warzywa takie jak groch, brokuły, ciecierzyca i szpinak są szczególnie bogate w białko.

Innym rozwiązaniem zwiększenie testosteronu jest poprzez regularne ćwiczenia. Podnoszenie ciężarów jest uważane za najskuteczniejszy trening.

Utrzymanie zbilansowanej diety eliminuje potrzebę jakichkolwiek witamin lub suplementów, choć dla niektórych z nas, którzy zmagają się z dietą, nie zaszkodzi przyjmowanie suplementów mających na celu dodanie witamin i minerałów specjalnie pokazanych, aby pomóc rosnąć i wzmocnić zarost na twarzy do diety. Popularne suplementy to biotyna, olej rybny, a nawet po prostu Multiwitamina dla mężczyzn.

Wreszcie, ważne jest, aby ograniczyć stres, palenie tytoniu i alkohol do minimum. Nie tylko dla zdrowia brody, ale dla ogólnego zdrowia całego ciała.


Porady Dotyczące Pielęgnacji Brody


Po ustaleniu pożądanego stylu brody dla kształtu twarzy i potraktowaniu brody odpowiednim pokarmem, będziesz chciał ustalić rutynową pielęgnację brody.

Włosy brody są grubsze i bardziej zwijane niż normalne włosy, szczególnie dla mężczyzn o kolorze, więc utrzymanie skóry pod brodą w czystości i wilgotności w miarę wzrostu jest niezbędne. Poszukaj kremu nawilżającego, który zawiera witaminę E wraz z przeciwutleniaczami, aby pomóc utrzymać wszystko w czystości i czystości.

Po leczeniu brody odpowiednim spożyciem odżywczym będziesz chciał ustalić rutynę konserwacji brody. Zaczyna się to pod prysznicem z dobrym szamponem do brody, a nie zwykłym szamponem.

“Łupież jest wynikiem zbyt suchych włosów na brodzie, a także drożdży, które mnożą się, gdy ktoś ma tłustą skórę pod brodą”, mówi założyciel szkockiej Porter Calvin Quallis. Mycie przeciwłupieżowe ogromnie pomaga pozbyć się brodawki i oprzeć się codziennemu myciu szamponem, ponieważ obdziera włosy z potrzebnych olejków eterycznych.

Podobnie jak twoja skóra, włosy na twarzy muszą być nawilżone zaraz pod prysznicem. Poszukaj wysokiej jakości olejku do brody. Oprócz działania Odżywki bez spłukiwania, która utrzymuje włosy miękkie i błyszczące, odżywia skórę pod spodem, aby zapobiec podrażnieniom. Quallis nie zaleca stosowania olejku, jeśli już cierpisz na tłustą skórę lub włosy. Jego sugestia: “lżejsze, przenikliwe oleje, takie jak olej arganowy i oliwkowy skwalan, rzeczywiście pozostawiają brodę i skórę zdrowszą, bez tłustego i tłustego wyglądu.”

Powiązane: Najlepszy styl brody dla kształtu twarzy

Stamtąd zminimalizuj uszkodzenia brody, głaszcząc ją szczotką z włosia dzika lub grzebieniem z octanu celulozy. Narzędzia te pomagają wydajniej rozprowadzać olejki, usuwać martwe komórki naskórka i prostować niesforne włosy. Bądź jednak delikatny, ponieważ quallis twierdzi, że nadmierne szczotkowanie może ” spowodować nadmierne zrzucanie i trwale uszkodzić naskórek włosów.”Powstrzymaj się od kręcenia włosami na brodzie lub Doświadcz podobnego losu.


Poradnik Pielęgnacji Brody


Jeśli chodzi o pielęgnację fizyczną, szef edukacji Jesse Taylor zaleca następujące:

  • Utwórz stożek (od krótszego do dłuższego) od górnej części Obroża bocznego do linii szczęki. Tutaj zaczyna się kształt brody. Wykonaj obie strony i upewnij się, że są równe i równo zwężone.
  • Stwórz kształt linii szczęki – możesz przyciąć krótsze brody do żądanej długości, a dłuższe brody można przyciąć, zaczynając od podbródka lub najdłuższego punktu brody. Pozwala to na powrót do kości szczęki, aby stworzyć ogólny kształt brody: kwadratowy, okrągły lub kombinowany.
  • Długość brody określa położenie dekoltu. Większość krótkich dekoltów brody znajduje się tuż przy lub tuż poniżej linii szczęki. Dłuższe dekolty brody wahają się od tuż poniżej linii szczęki do tuż powyżej jabłka Adama (zależy to również od osobistych preferencji).
  • Po ustaleniu dekolt, zwężenie długości od dekoltu do kości szczęki lub najdłuższy punkt brody. Zapewnia to zachowany wygląd na dłuższych Brodach i lepsze wyrastanie na krótszych Brodach.
  • Szczegółowo wykończenie brody jest bardzo ważne. Upewnij się, że linia policzka jest oczyszczona i prosta. Wyższa linia policzków tworzy pełniejszy wygląd, podczas gdy dolna linia policzków bardziej otwiera twarz. W każdym razie celem jest stworzenie zrównoważonego ogólnego wyglądu.

Najlepsze produkty do pielęgnacji i pielęgnacji zarostu


Najlepszy Ogólny Zestaw Do Konserwacji Brody

Zestaw Do Pielęgnacji Brody Old Spice

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20overall20beard20maintenance20kit20old20spice20beard20grooming20kit20all20red20bottles.html

Jeśli potrzebujesz tylko jednego punktu kompleksowej obsługi dla wszystkich Twoich potrzeb związanych z pielęgnacją brody, możesz wybrać się na trasę kompletnego zestawu, takiego jak ten od Old Spice. Zawiera mycie brody, olejek do brody, odżywkę do brody i balsam do brody w łatwym do wykonania procesie, aby grzywa wyglądała jasno i pełnie. Jeśli masz szczególnie nierówną brodę lub rock tylko wąsy, może to być zestaw dla ciebie, aby pomóc obniżyć ogólne koszty.

Obiecująca Recenzja: “Mam dużą brodę i właśnie wypróbowałem ten zestaw. Świetnie. Zawsze nakładałam olejek przed balsamem i to właśnie zrobiłam z tym zestawem. Zostawiłam też odżywkę. Przyjemny zapach. To bardzo czysty zapach. Hold jest miły i trzyma muchę na dystans. Szampon dobrze się pieni. Olej ma wysoki połysk, jeśli to twoja sprawa.”- Jared C McDonald

64,69 zł Amazon.com

Najlepszy Suplement Wzrostu Brody

Scotch Porter Superfood Suplement

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20beard20growth20supplement20scotch20porter20superfood20supplement.html

Ten nowszy suplement od uznanej marki pielęgnacyjnej dla mężczyzn łączy w sobie trzy modne składniki: kurkumę, irlandzki mech i biotynę, aby poprawić krążenie i zwiększyć ładunek antyoksydacyjny, z których oba okazały się promować wzrost wąsów i brody.

12,99 zł ScotchPorter.com

Najlepsze Mycie Brody

Mycie Brody Maapilim

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20beard20wash20maapilim20beard20wash.html

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego dieta śródziemnomorska nigdy nie wyszła z mody? Jest to częściowo spowodowane zaangażowaniem w wysokiej jakości naturalne składniki i jak najmniejszym przetwarzaniem. Obejmuje to również mycie brody, które zawiera kombinację trzech zapachów oraz mieszankę olejków eterycznych i oleju arganowego.

Obiecująca Recenzja: “Mój mąż zmagał się ze swoją świeżo zapuszczoną brodą, a Maapilim był odpowiedzią na jego modlitwy ! teraz jego skóra jest szczęśliwa, a miękka broda świeci jasno!”- Illana R.

$27 at Maapilim.com

Najlepszy Olejek Do Wzrostu Brody

USTRAA olejek do wzrostu brody

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20beard20growth20oil20ustraa20beard20growth20oil.html

Dobry olejek do wzrostu brody dostarczy dużo wilgoci wraz z odżywczymi witaminami, aby pomóc wzrostowi włosów na twarzy na każdym kroku. Nie tylko to, ale odpowiedni olejek do brody pomaga odeprzeć przerażający swędzenie brody i łupież brody, dwie rzeczy, których żaden mężczyzna nie chce w swoim życiu. Ta opcja od USTRAA jest uwielbiana ze względu na grubszą lepkość (co oznacza, że można używać mniej) i przyjemny naturalny zapach.

Obiecująca Recenzja: “Ropa działa lepiej niż myślałem. Używam go co drugi dzień i mam mniej plastrów. Zanim nie mogłem zapuścić brody w niektórych miejscach – na razie tak dobrze ” – Aja

14,24 zł Amazon.com

Najlepszy Balsam Do Brody

Honest Amish balsam i odżywka do brody

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20beard20balm20honest20amish20beard20balm20and20conditioner.html

Jeśli nie lubisz olejku do brody, ale nadal szukasz czegoś, co nada jej miękkości i połysku, nie szukaj dalej niż balsam do brody, który pomoże utrzymać zarost w zdrowiu i szczęściu. Dzięki bazie zastrzeżonej mieszanki olejków arganowych, awokado, migdałów, pestek dyni i pestek moreli, a także szerokiej gamie środków zmiękczających, takich jak aloes i masła, w tym shea, kakao i kokum, ten balsam do stylizacji pomaga nawilżyć brodę i skórę pod spodem. Dodajmy do tego, że naturalne środki zmiękczające pomagają ubijać ten maślany balsam, pomagają odeprzeć bezpańskie włosy i zapobiegają rozdwajaniu końcówek, jak żadne inne-oba są niezbędne, jeśli celem jest wzrost długiej brody.

Obiecująca Recenzja: “W przeszłości używałem wielu produktów do mojej brody … ale to jest niesamowite! Zapuszczam brodę każdej zimy począwszy od sierpnia i idę do marca następnego roku. Po osiągnięciu długości około 1/2″ do 3/4 ” zaczynam szczotkować ten produkt. Gorąco polecam użycie szczotki knura do szczotki zamiast tradycyjnej szczotki do stylizacji włosów. Dzięki szczotce do dzika nie uzyskasz statycznego nagromadzenia ani nie dostaniesz tych chwil, w których wyciągasz Wąsik lub dwa, które są super bolesne.

Wskazówki wzywają, aby umieścić niewielką ilość w dłoni i pocierać, aż zacznie “topić” się w balsam. Tak, ale wolę suszarkę do włosów. Włóż niewielką ilość wielkości małej żelki i użyj suszarki do włosów, aby stopić ją w dłoni. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wmasuj roztopiony balsam w mokrą lub wilgotną brodę. Teraz użyj suszarki do włosów i szczotki z dzika na brodzie, aby wyrównać to wszystko.

To uczucie nie jest INNE i sprawia, że moja broda wygląda bardzo gładko i czysto. Moja broda jest miękka i nie przypomina drutu, a uczciwy produkt Amiszów utrzymuje się przez cały dzień, dopóki nie zostanie ponownie zmyty. Jego zapach też jest fantastyczny. Gorąco polecam miłośnikom brody!”- Joe

11,99 zł Amazon.com

Best Beard Face Serum

Soapwalla Regenerujące Serum Do Twarzy

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20beard20face20serum20soapwalla20restorative20face20serum.html

Serum to dobry sposób, aby uzyskać dodatkowy połysk i nawilżenie skóry, jednocześnie zachowując lekkość na samej brodzie. Ta konkretna wersja jest wypełniona olejami jojoba i słonecznikowymi, które pomagają kondycjonować mieszki włosowe i zmiękczać skórę w ramach stałego schematu pielęgnacji skóry. To świetne serum, które możesz mieć w swoim repertuarze, nawet jeśli znowu się ogolisz, dzięki jego zdrowym, naturalnym składnikom przyjaznym dla skóry.

Obiecująca Recenzja: “Używam Soapwalla od kwietnia 2018 roku, a rok później jestem całkowicie nawrócony . Przysięgam na wszystko, czego próbowałem. To Regenerujące Serum do twarzy naprawdę pomaga złagodzić moją wrażliwą skórę. Używam go dwa razy dziennie i pomaga zredukować wypryski i utrzymuje moją skórę super nawilżoną.”- Marcus

72 zł przy Amazon.com

Najlepszy Grzebień Do Brody

Grzebień Do Brody Baxter of California Large

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20beard20comb20baxter20of20california20large20beard20comb.html

Dwufunkcyjny grzebień do brody zdolny do oswajania włosów zarówno na głowie, jak i twarzy (czy to broda, wąsy, czy oba), może być najlepszym narzędziem do kształtowania brody brodatego mężczyzny. Ulubiony dodatek do stylizacji włosów firmy Baxter zapewnia komfort pielęgnacji brody dzięki gładko zwężającym się zębom i zaokrąglonym końcówkom do bezproblemowego prostowania. Ten grzebień brody jest wystarczająco długi, aby dotrzeć do twardych miejsc i niezniszczalny dzięki wysokiej jakości powłoce z octanu celulozy.

Obiecująca Recenzja: “Nie byłem zbyt pewien, czego się spodziewać po grzebieniu za 20 USD, ale recenzje mówiły o tym bardzo dobrze i na tym oparłem swoją decyzję. Po tygodniu użytkowania jestem bardzo zadowolona z zakupu. Ogólna waga grzebienia znacznie różni się od mojego poprzedniego i bardziej efektywnie pasuje do moich większych dłoni. Największą zaletą, jaką zauważyłem z tego grzebienia nad moim starym, jest jego wytrzymałość. Jest to rodzaj grzebienia, którego spodziewałbym się zobaczyć w salonach fryzjerskich wysokiej klasy, który nie wygina się łatwo ani nie doświadcza łamania zębów.”- Ryan

$19 at Amazon.com

Najlepsza Szczotka Do Brody

Szczotka Do Brody Zeus Dzik Szczecin

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20beard20brush20zeus20boar20bristle20pocket20beard20brush.html

Made in Germany, ta przyjazna dla podróżujących szczotka do brody jest wyposażona w trzy rzędy 100% włosia dzika, które rozplątują najtwardsze pasma na kubku. Delikatnie wmasowując go w skórę pomaga złuszczać ją i stymulować krążenie krwi, co z kolei tworzy pełniejszą, grubszą brodę.

Obiecująca Recenzja: Od kilku lat używam tej samej szczotki do włosów na brodzie. Zawsze uważałem, że to trochę za szorstką stronę komfortu, ale pomyślałem, że tak powinno być. Cieszę się, że odkryłem, jak bardzo to było złe. Ta szczotka nie jest miękka, ale jest bardziej miękka niż tradycyjne sztywne włosy Knurów, które są bardziej powszechne. Uwielbiam to, ponieważ mimo, że wciąż wygładza i pomaga kontrolować przelotki, pozostawia moją krótszą brodę nieco pełniejszą. I już nie czuję się, jakbym czyściła korzenie mojej brody.”- Sean Melom

15,95 zł Amazon.com

Najlepszy Trymer Do Brody

Wahl Professional 5-Star Legend Clipper and Beard Trimmer

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20beard20trimmer20wahl20professional205-star20legend20clipper20and20beard20trimmer.html

Solidny trymer do brody jest narzędziem podpisu w każdym zestawie brodatego mężczyzny i nie możesz się pomylić z tą opcją Wahl. Jeśli byłeś w salonie fryzjerskim, prawdopodobnie widziałeś Wahla wiszącego na zestawie fryzjerskim, ponieważ są one zaufaną nazwą w ogólnym przycinaniu włosów. Ten clipper zapewnia niezbędną trwałość i funkcjonalność trymera do włosów i brody Wahl, który koncentruje się bardziej na domu i przerywanym użytkowaniu.

Obiecująca Recenzja: “Amazing Fade Clippers! Używam ich ściśle do zaniku, ponieważ do tego jest stworzone ostrze. Jestem wojskowym fryzjerem i robię wiele fryzur dziennie, a duża liczba z nich zanika, więc to ułatwiło i przyspieszyło idealne zanikanie. Spodziewam się używać tych maszynek przez długi czas.”- Emmie

60,99 zł Amazon.com

Najlepszy krem nawilżający do brody z filtrem przeciwsłonecznym

Wiosła + Alps Everyday Anti-Aging krem nawilżający z SPF 37

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20beard20moisturizer20with20sunscreen20oars2020alps20everyday20anti-aging20moisturizer20with20spf2037.html

Jeśli jesteś jak większość mężczyzn, nie masz wystarczająco dużo ochrony przeciwsłonecznej, aby chronić swoją delikatną skórę twarzy. Potrzeba nie przemija, gdy masz brodę. W rzeczywistości ważniejsze jest, aby chronić tę bazę, ponieważ podrażniona skóra doprowadzi do podrażnionej brody. Nowy anti-aging oars + Alps jest wyposażony w bezpieczną ochronę przeciwsłoneczną, która nawilża i nawilża przez cały dzień. Pro wskazówka: jeśli wrócisz do golenia, zachowaj rutynę ochrony przeciwsłonecznej. Pomaga chronić świeżo odsłoniętą skórę przed starzeniem z powodu uszkodzeń słonecznych.

Obiecująca Recenzja: “To świetny balsam do twarzy, który mimo początkowego wyglądu i uczucia, jak balsam do opalania, świetnie się czuje na skórze. Po pierwszym nałożeniu ma konsystencję balsamu do opalania, ale po wcieleniu szybko się wchłania, jest nietłusty i jest lekki ” – Ryan S.

$22 at Oarsandalps.com

Możesz Też Kopać:

  • Najlepsze Golarki Do Golenia Dla Mężczyzn
  • Jak golić głowę
  • Jak leczyć nacięcia, skaleczenia i oparzenia brzytwy

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Mężczyzna w szarej koszuli i myjący brodę rękami.
Read More

Jak myć brodę

Jak myć brodę Źle myjesz brodę-oto jak ją naprawić CJ Washington Styczeń 4, 2019 Podziel się RedTube Flip…