Pytania i odpowiedzi z Dyrektorem Generalnym Hublot Ricardo Guadalupe

Pytania i odpowiedzi z Dyrektorem Generalnym Hublot Ricardo Guadalupe

Pytania i odpowiedzi z Dyrektorem Generalnym Hublot Ricardo Guadalupe

Powód, Dla Którego Powinieneś Wydać Kilka Tysięcy Na Zegarek, Wyjaśnił

Nie było wiele razy, kiedy byłem zdenerwowany, by zadać pytanie, ale to płonęło we mnie. Usiadłem na małym stoliku od Dyrektora Generalnego Hublot Ricardo Guadalupe i wyciągnąłem ręce, jakby dla dramatycznego efektu.

“Spójrz na moje nadgarstki”, powiedziałem. “Nie noszę zegarka.”

Jak większość ludzi w dzisiejszych czasach, mój telefon jest albo ciasno włożony do tylnej kieszeni, chirurgicznie przymocowany do mojej ręki, albo leżący na stole. Nietrudno znaleźć czas. Zapytałem więc lidera jednej z najlepszych marek luksusowych zegarków na świecie-dlaczego każdy facet miałby upuścić kilka tysięcy dolarów na kawałek czasu?

– Nie sprzedajemy zegarka, żeby dać czas-bez chwili wahania padła Deadplaned. “Sprzedajemy dzieło sztuki.”

W tych dwóch zdaniach w pełni zrozumiałem, dlaczego mężczyźni kolekcjonują zegarki.

Guadalupe uruchomił w tym tygodniu dwunasty luksusowy butik Hublot w Stanach Zjednoczonych. Ale zanim przeciął wstęgę z ambasadorem marki i profesjonalnym golfistą Justinem Rose w słynnej dzielnicy handlowej Union Square w San Francisco, usiedliśmy, aby porozmawiać o zegarkach i o tym, co trzeba zrobić, aby poradzić sobie z ogromną odpowiedzialnością, której wymaga bycie CEO dużej marki. 

Krzysztof Hunt (CH):Jako CEO Hublot, jesteś zaangażowany w prawie wszystko, jeśli chodzi o markę. Jaki jest twój sekret bycia na bieżąco?

Ricardo Guadalupe (RG): w pewnym momencie nie możesz sobie ze wszystkim poradzić; posiadanie zespołu wokół ciebie jest bardzo ważne. Mieć silny zespół ludzi, w którym możesz polegać i ludzi, z którymi pracujesz od lat. Odnoszę się do piłki nożnej — masz różne pozycje i musisz sprowadzić odpowiednią osobę na odpowiednią pozycję. Tak więc budowanie zespołu jest ważne. Nie możesz tego zrobić sam. To pierwsza rzecz. Po drugie, w dzisiejszym świecie technologia bardzo pomaga. Na przykład dzisiaj jestem w San Francisco, ale mogę być podłączony do naszej fabryki i naprawdę wiem, co się dzieje. Powiedziałbym, że technologia bardzo pomaga. Nie było takich technologii, kiedy zakładałem tę firmę 25 lat temu.

CH: jakich technologii używasz?

RG: mam komputer i komórkę. Otrzymuję około 300 e-maili dziennie.

CH: Jak ustalić priorytety?

RG: sam sprawdzam wszystkie maile. Niektórzy mogą używać asystentów, ale jestem zaskoczony, że mogą używać asystentów. Chcemy być bardzo responsywni i bardzo szybcy — bardzo elastyczni i bardzo reaktywni – dlatego czytam wszystkie moje maile. Ale proszę moich ludzi, aby zawsze wysyłali mi bardzo krótki e-mail. Maksymalnie 10 zdań. Jeśli e-mail ma trzy strony, jest to niemożliwe. Musisz naprawdę skupić się na problemie, który chcesz rozwiązać lub na pytaniu, które chcesz zadać. Czytam te wszystkie maile i moje odpowiedzi są bardzo krótkie. Jeśli muszę robić długie maile, to zajmie mi to wiele godzin. To niemożliwe.

CH: Jaka jest Twoja rutyna?

RG: jak tylko się obudzę, sprawdzę maile i wypiję kawę. Budzę się o 6 rano w ogóle, a następnie sprawdzić moje e-maile przed przygotowaniem. Jak mówiłem, obecność w biurze nie jest tak ważna jak kiedyś.

CH: ale na co dzień, jak zorganizować swój dzień?

RG: nie ma rutyny. E-maile to rutyna. Ale przede wszystkim po prostu ustalam priorytety problemów do rozwiązania. Zawsze jest wiele problemów do rozwiązania. Może to być sprzedaż, może to być decyzja o produktach i reklamach. Śledzę wiele rozwoju produktu. Jestem częścią tworzenia zegarków. Rozwój produktu jest czymś, co robię prawie codziennie. Kiedy opracowujesz zegarek, zegarek ma tak wiele elementów. Zmiany mogą być czasami bardzo techniczne lub bardziej estetyczne, a czasami jest to kwestia szczegółów. Na koniec kluczowym elementem sukcesu jest produkt, który pasuje do wszystkiego, co zrobiłeś w swoim przekazie i marketingu, i wszystkich emocji, które muszą być przekazywane konsumentowi za pośrednictwem produktu.

Na koniec facet, kiedy patrzy na zegarek, powinien powiedzieć: “Wow.”Musi być pod wrażeniem. Musi poczuć emocje, a w końcu poczuć, że chce kupić ten zegarek. W dzisiejszych czasach nie jest trudno utrzymać czas, z wszystkimi naszymi gadżetami, więc po co faceci w ogóle kupują zegarek?

Nie sprzedajemy zegarka, żeby dać czas. Sprzedajemy dzieło sztuki. Sprzedajemy przedmiot, który reprezentuje coś dla Ciebie. To tak, jakbyś miał ładną koszulę lub ładną kurtkę. To jak luksusowe akcesoria, które można uznać za buty lub torebki dla pań. Ale dla mężczyzny, jakie klejnoty może nosić mężczyzna? Powiedziałbym, że zegarek jest jak klejnot człowieka. To tak naprawdę po to, żeby się wyróżnić, ponieważ na Twoim zegarku ludzie widzą, kim jesteś, mniej więcej, co chcesz reprezentować innym ludziom. Więc nie sprzedajemy czasu. Na naszym poziomie zegarek mechaniczny nie jest nawet dokładny, ponieważ dobry zegarek mechaniczny może stracić do 10 sekund dziennie.

W elektronicznym elemencie, takim jak Twój telefon, gdy bateria się skończy, padnie. Ale to [Czuwaj] będzie działać na zawsze. To kawałek wieczności. To coś zupełnie innego. Oczywiście, jeśli twoim celem jest określenie czasu, nie kupisz zegarka mechanicznego. Masz czas w telefonie. Ale naprawdę chcesz kupić przedmiot, dzieło sztuki.

CH: jeśli więc chcę zacząć od początku i zdobyć kilka męskich klejnotów, od czego mam zacząć?

RG: to zależy od twojej sytuacji finansowej.

CH: racja. Nie mam 35 tysięcy..

RG: oczywiście, powiedziałbym, że nasza marka niekoniecznie jest pierwszym zegarkiem, który kupisz. Będziesz miał proces dojrzałości w zakupie zegarka. Jeśli masz $ 1,000 dolarów lub $1,500 dolarów, możesz znaleźć markę, która pasuje do ciebie, która ma ładne kawałki.

CH: więc czego szukasz? Co sprawia, że klasyczny zegarek?

RG: estetyka zegarka — i to, co reprezentuje marka. To, co reprezentuje marka, jest ważne. Jeśli jesteś dotknięty tym, co robi Marka.

Możesz sprawdzić listę lokalizacji Hublot w USA, odwiedzając Hublot.com. 

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts