Radzenie Sobie Z Podrażnieniami Po Goleniu

Radzenie Sobie Z Podrażnieniami Po Goleniu

Radzenie Sobie Z Podrażnieniami Po Goleniu

Oto Jak zapobiegać i leczyć podrażnienia po goleniu

Nic dziwnego, że pociągnięcie ostrego kawałka metalu w dół twarzy wiąże się z konsekwencjami. Nawet “idealne” golenie — takie, które nie kończy się rozlewem krwi — powoduje mikroskopijne uszkodzenia skóry, które nie są widoczne gołym okiem.

Z każdym pociągnięciem ostrza, ochronne komórki rogowe (nie naprawdę, tak się nazywają) w najbardziej zewnętrznej warstwie skóry są usuwane wraz z włosami. Oprócz tego usuwane są również lipidy, które są odpowiedzialne za utrzymanie nawilżenia skóry. Więc nie tylko Twoja skóra nie ma już bariery ochronnej, ale jest również poważnie odwodniona. Będzie to również sport więcej niż kilka mikrokrążków. Nic dziwnego, że dla wielu mężczyzn golenie idzie w parze z guzkami, podrażnieniami i zaczerwienieniami, nie wspominając o policzkach, które czują się jakby zostały podpalone.

Skóra po goleniu musi zostać naprawiona tak szybko, jak to możliwe, aby zapobiec infekcji i uniknąć podrażnień, uderzeń brzytwy lub wrastających włosków. Kojący balsam po goleniu jest prawdopodobnie już w Twojej rutynie, ale możesz również kontrolować uszkodzenia, wprowadzając następujące produkty do systemu golenia.

Cool Fix wrastające włosy kuracja SHAVEWORKS


Wrastające włosy są spowodowane przez zwijanie się włosów pod skórą, zamiast odrastać prosto. Technicznie znany jako pseudofolliculitis barbae, trzeba rozpuścić górne warstwy skóry, aby pomóc uwolnić włosy, zanim zamieni się w coś przypominającego stan zapalny pryszcz. Ta poręczna formuła zawiera kombinację chemicznych środków złuszczających (kwas glikolowy i salicylowy), aby szybko wykonać zadanie, jednocześnie uspokajając wszelkie zaczerwienienia.
$11.00 at Amazon.com

Olejek przed goleniem Sztuka golenia


Razor burn wygląda jak łagodna wysypka i często czuje się jak twoja szczęka została spalona. Najczęściej jest to spowodowane przeciąganiem brzytwy, co oznacza, że potrzebujesz bardziej smarującego produktu do golenia, aby chronić skórę podczas golenia. Sztuka golenia i eShave sprawiają, że doskonałe olejki przed goleniem zmiękczają brodę i dodają nieco więcej poślizgu do golenia.  Po prostu nałóż przed (lub zamiast) zwykłym kremem do golenia.
$25.00 at Amazon.com

Razor Burn Relief Ultra serii LAB


Jeśli oparzenie brzytwą jest nadal problemem, skorzystaj z tej chłodzącej formuły, aby uspokoić skórę. Lekki balsam nawilża skórę i pomaga stosunkowo szybko odbudować barierę ochronną. Taki produkt świetnie sprawdza się na szyi, gdzie włosy rosną w różnych kierunkach i są podatne na podrażnienia.
37,31 zł Amazon.com

Maska regeneracyjna po goleniu firmy ELEMIS


Jeśli uszkodzenie jest poważne, zwróć się do tej leczniczej maski zawierającej lawendę, makadamię, rozmaryn i tymianek. Zamknij się w łazience, zakryj całą szczękę maską i pozwól jej ustawić na kilka minut. Nawroty są uspokojone, wrażliwość jest zmniejszona, a niezbędne składniki odżywcze są dostarczane z powrotem do skóry.
62.00 zł Amazon.com

Essence 27 by M. E. SKINLAB


Wielu facetów nadal używa balsamu na bazie alkoholu, a nawet zapachu, gdy kończą golenie. Problem z tym podejściem jest to, że alkohol odwadnia skórę i zwiększa szanse na podrażnienie. Wielu innych facetów jest oszukiwanych w kupowaniu produktów po goleniu ze składnikami takimi jak mentol, które nadają skórze “zing” podczas aplikacji, ale tak naprawdę nie pomagają w procesie odzyskiwania (wręcz przeciwnie).

Jeśli masz poważnie wrażliwą skórę, wypróbuj wysokiej klasy serum, takie jak Essence 27, zamiast (lub dodatkowo) standardowego balsamu po goleniu. Serum takie jak to nie tylko wniknie głębiej niż balsam lub krem ze względu na mniejszą strukturę molekularną, ale także zawiera Centella asiatica, potężnego uzdrowiciela ran.
74,95 zł Amazon.com

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts