5 rzeczy, które robisz teraz źle ze skórą

Czarny człowiek z mylić wygląd podczas różnych narzędzi do pielęgnacji skóry najbliższych na jego twarzy

5 rzeczy, które robisz teraz źle ze skórą

Większość facetów jest winna tej pielęgnacji Nie-Nie

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Olay dobrze oznacza, mówiąc nam “kochać skórę, w której się znajdujesz”, ale dzięki tysiącom produktów kosmetycznych, mnóstwu sprzecznych informacji o pielęgnacji skóry i aplikacjom społecznościowym, takim jak TikTok, które utrwalają nieuzasadnione hacki, techniki i praktyki mycia twarzy, łatwiej niż kiedykolwiek” znęcać się ” nad skórą, w której się znajdujesz.

To jest całkowicie OK! Jesteśmy ludźmi, błędy się zdarzają, ale ważne jest, aby dołożyć należytej staranności, zwracając się do prawdziwych ekspertów i identyfikując, co dokładnie możemy robić nieprawidłowo.

Powiązane: Przewodnik po promiennej, zdrowej skórze dla mężczyzn

Wiodący nowojorski dermatolog dr Ryan Turner z Turner Dermatology widział, jak jego część procedur pielęgnacyjnych poszła nie tak. W rzeczywistości opracował serię filmów na własnych mediach społecznościowych, aby rozbić to, co ludzie robią źle (lub w ogóle nie robią), co może ostatecznie prowadzić do długotrwałego uszkodzenia skóry. Oto pięć przestępstw, które widzi najczęściej.


1. Nieprawidłowe Mieszanie Składników Pielęgnacyjnych


“Niektóre składniki po prostu nie pasują do siebie”, mówi Turner. “Niewłaściwe mieszanie może prowadzić do zaczerwienienia skóry, stanu zapalnego, suchości i łuszczenia się lub dezaktywacji składników.”

Parami, które nie powinny być używane w tym samym czasie, są retinol i witamina C, AHA/BHA i retinol oraz hydrochinon i nadtlenek benzoilu.

“Ważne jest, aby przed nałożeniem warstw sprawdzić składniki produktu, aby upewnić się, że składniki dobrze ze sobą współpracują”, dodaje.

Prostą wskazówką może być zmiana rodzajów produktów, których używasz każdej nocy lub oddzielenie różnych składników do stosowania w godzinach porannych i wieczornych. ostatecznie będziesz chciał skonsultować się z dermatologiem, aby ustalić kompleksowy plan i schemat, który działa dla Twoich konkretnych potrzeb pielęgnacyjnych skóry.

Sprawdź naszą listę Najlepszych Produktów Do Pielęgnacji Skóry Na Lato.


2. Brak Ochrony Przeciwsłonecznej


To powinno być oczywiste, ale nie noszenie kremu z filtrem przeciwsłonecznym jest być może najprostszym sposobem na przyspieszenie procesu starzenia się skóry.

“Niezliczoną ilość razy widzę ludzi, którzy są fanatykami stosowania odpowiednich środków czyszczących, nawilżających i przeciwstarzeniowych, ale zapominają o regularnym stosowaniu kremów z filtrem przeciwsłonecznym”, ujawnia Turner. “Jest to kluczowy krok w zmniejszaniu oznak starzenia się i zapobieganiu niektórym nowotworom skóry.”

Jeśli używasz chemicznego filtra przeciwsłonecznego, należy go najpierw nałożyć, aby przeniknąć do skóry właściwej. W przypadku mineralnych filtrów przeciwsłonecznych zastosuj go po nawilżeniu. Istnieje również wiele kremów nawilżających do twarzy z filtrem SPF. Po prostu upewnij się, że jest to minimum 30 i oznaczone jako “szerokie spektrum” dla maksymalnej ochrony.

Sprawdź naszą listę najlepszych filtrów przeciwsłonecznych.


3. Ignorowanie Wrażliwości Skóry


“”Jeśli się pali, to działa ” to zdanie, które słyszałem wiele”, mówi Turner. “Składniki nie muszą się palić ani mrowić, aby były skuteczne.”

Przeprowadź punkt testowy z nowymi produktami na ramieniu lub nodze, aby sprawdzić, czy skóra reaguje na nie w sposób negatywny. Zaczerwienienie może być naturalne w przypadku niektórych produktów, ale twoja skóra nigdy nie powinna natychmiast łuszczyć się, łuszczyć lub pęcherze za pomocą toniku, serum lub kremu bez recepty. Jeśli reakcja jest ciężka lub nie ustępuje sama, należy zwrócić się do lekarza, aby ustalić, czy jest związana z alergią.

Turner zauważa również, że “nigdy nie należy lekceważyć siły czasu, w którym składniki aktywne mogą wykonywać swoją pracę”, co nas sprowadza…


4. Staje Się Niecierpliwy


Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, efekty nie powinny być osiągane z dnia na dzień. Zwykle może upłynąć kilka tygodni, a nawet miesięcy, zanim zauważysz jakiekolwiek znaczące różnice w fakturze lub kolorze.

“Bądź cierpliwy i konsekwentny”, radzi Turner. “Jednym z największych błędów, jakie widzę, jest ciągłe zmienianie produktów i procedur, zanim naprawdę zrozumieją, które składniki działają najlepiej dla ich skóry.”

Podczas gdy metoda prób i błędów jest częścią każdego podejścia do pielęgnacji skóry, Okres próbny musi trwać dłużej niż kilka dni, aby naprawdę określić, czy coś jest dla ciebie odpowiednie. Ćwicz powściągliwość przed integracją nowych produktów lub całkowitym rzuceniem palenia. Możesz być mile zaskoczony.


5. Zaniedbanie szyi i klatki piersiowej


“Nie zapomnij o dekolcie!”Często słyszy się to zdanie wśród pań, ale jest równie ważne dla mężczyzn.

“Wczesne oznaki starzenia pojawiają się na szyi i klatce piersiowej”, potwierdza Turner. “Oczyszczając, lecząc, nawilżając i chroniąc się filtrem przeciwsłonecznym, nie pomijaj obszarów szyi i klatki piersiowej, bo zaczniesz zauważać oczywiste różnice w jakości skóry w porównaniu z twarzą.”

Chcesz przetestować nowe produkty? Pamiętaj, aby sprawdzić AskMen Grooming Awards Najlepsze Produkty Do Pielęgnacji Jamy Ustnej i skóry 2021, aby uzyskać zatwierdzoną przez ekspertów listę pomysłów, od masek na prześcieradła, kremów pod oczy i serum do mycia twarzy, zabiegów na trądzik i olejków do twarzy.

Możesz Też Kopać:

  • Jak myć twarz
  • Najlepsze Nawilżacze dla mężczyzn
  • Najlepsze Produkty Na Trądzik

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Leczenie Blizn Trądzikowych

Leczenie Blizn Trądzikowych Wygnać Blizny Po Trądziku Na Dobre Z Pomocą Tych Zabiegów Pielęgnacyjnych Alex Bracetti 27 sierpnia…