Czy trening wpływa na płodność mężczyzn?

Dolna część ciała człowieka rozciągającego się na schodach

Czy trening wpływa na płodność mężczyzn?

Czy Twoje treningi pomagają lub szkodzą płodności?

Kiedy próbujesz zajść w ciążę, a miesiąc po miesiącu, rok po roku, to się nie dzieje, łatwo jest zacząć wszystko kwestionować. Niestety, częściej niż nie, zakłada się, że kobieta ma problem. Nierzadko kobiety zaczynają ładować witaminy, poddają się kosztownym zabiegom akupunktury i dołączają do niezliczonych grup wsparcia na Facebooku-lista taktyk zwiększających płodność jest długa. 

Pokrewne: próbuje wyobrazić: Przewodnik męskiej płodności

Co wielu nie zdaje sobie sprawy, że 40 procent (i, przez niektóre konta, więcej) par heteroseksualnych, którzy mają problemy z zajściem w ciążę mają podstawowy problem męskiej płodności, według dr. Lucky Sekhon, endokrynolog rozrodczy i ekspert niepłodności w RMA w Nowym Jorku. 

Jednak, w porównaniu do kobiet, to znacznie łatwiejsze do badania płodności u mężczyzn. To wymaga nic więcej niż próbki nasienia do analizy nasienia i liczby plemników. I, w niektórych przypadkach, zmiana w rutynowych ćwiczeń może odgrywać kluczową rolę w rozwiązaniu problemu-więcej na ten temat poniżej.


Badanie Płodności


“Analiza nasienia polega na pobraniu próbki nasienia i ocenie objętości, stężenia nasienia w danej objętości, proporcji próbki, która normalnie pływa (w kierunku do przodu – nazywa się to ruchliwością) i kształtuje się normalnie (nazywa się to morfologią)”, wyjaśnia dr Sekhon. W tej analizie należy osiągnąć określone progi. Jeśli którakolwiek z wyżej wymienionych wskaźników nie przekroczy tego progu, zostanie zaklasyfikowana jako ” nieprawidłowa analiza nasienia.’ 

Mimo to, Dr Sekhon zauważa, że ” ważne jest, aby ponownie sprawdzić [nieprawidłowe] badanie nasienia, aby potwierdzić, że jest to trwałe odkrycie. Mężczyźni robią nowe plemniki co 72 dni, dlatego jakość może się wahać.”


Czynniki Wpływające Na Płodność U Mężczyzn


Przed zanurzeniem się w specyfikę tego, jak treningi mogą wpływać na płodność u mężczyzn, ważne jest, aby pamiętać, że istnieje wiele czynników i nawyków, które mogą mieć wpływ na płodność człowieka – niektóre tak pozornie nieszkodliwe, jak spożycie kawy. Inne wspólne winowajców, według Dr. Sekhon, obejmują otyłość, stres psychiczny, zaawansowany wiek ojcowski, praktyki żywieniowe, brak snu i genetyka. “Niektórzy mężczyźni będą mieli mutacje lub zmiany w swoich chromosomach, które zawierają geny, które mogą negatywnie wpływać na produkcję plemników. Niepłodność męska wynikająca z choroby genetycznej jest zwykle bardzo poważna i nie może być naprawiona przez zmiany stylu życia ” – dodaje. 

Endokrynolodzy rozrodczy, ekspert niepłodności i założyciel Gift of Life macierzyństwo zastępcze, dr F. Nicholas Shamma, dzieli się, że stosowanie smarów, takich jak Keri balsam, Ky Jelly i Surgilube podczas stosunku może wpływać na żywotność plemników. Ponadto zauważa, że ” palenie papierosów i marihuany może powodować zmniejszenie gęstości plemników, ruchliwość, podczas gdy spożywanie alkoholu może powodować zmniejszenie produkcji testosteronu, a tym samym wpływać na produkcję plemników.”


Podobne: codzienne czynności, które mogą mieć wpływ na płodność


Jak ćwiczenia wpływają na płodność mężczyzn


Podsumowując, jasne jest, że chociaż istnieją czynniki genetyczne, które nie mogą być zmienione, istnieje wiele zmian stylu życia, które mogą być wykonane w celu zwiększenia płodności u mężczyzn. Szef wśród nich? Jedzenie pożywnej dobrze zbilansowanej diety wypełnionej przeciwutleniaczami, regularne ćwiczenia i utrzymanie zdrowej masy ciała. Niemniej jednak, są tu zastrzeżenia.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/bathroom20scale20and20text20reading20weight.htmlGettyImages

Chociaż prawdą jest, że utrzymanie zdrowej masy ciała jest istotne dla męskich funkcji seksualnych, że nie ściśle stosuje się do tych, którzy mają nadwagę. “Znaczna niedowaga lub nadwaga wpływa na zdolność mężczyzn do poczęcia”, mówi dr Shamma. Zauważa, że mężczyźni z bardzo niskim BMI (wskaźnik masy ciała poniżej 20) i mężczyźni z BMI 27,5 lub wyższym mają zwiększone ryzyko niepłodności.

Ponieważ BMIs nie zawsze są całkowicie dokładne pomiary, szczególnie jeśli masz dużo masy mięśniowej, kolejną warstwą, o której będziesz chciał porozmawiać z lekarzem, jest procent tłuszczu w organizmie. Dr Sekhon dzieli się tym, że ” obwodowe magazyny tkanki tłuszczowej zawierają enzym, który przekształca męskie hormony, takie jak testosteron, w estrogen. Nadwaga może skutkować stosunkowo niskim poziomem testosteronu, który może upośledzać libido i produkcję plemników.”

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/teal20jump20rope20and20text20reading20exercise.htmlGettyImages

Do ćwiczeń. Ćwiczenia, jak wspomniano, może odgrywać kluczową rolę w zwiększaniu płodności u mężczyzn. To może pomóc osiągnąć lub utrzymać zdrową masę ciała i fakt, że okazał się poprawić wzorce snu i zmniejszyć stres, jest korzystne tylko dla płodności, jak również. 

Niemniej jednak, jeśli poprawa płodności jest celem tutaj, nie chcesz naciskać zbyt mocno. Dr Shamma uważa, że” zbyt dużo ćwiczeń ” – które kwalifikuje jako więcej niż dwie do trzech godzin intensywnych codziennych ćwiczeń – jest szkodliwe dla plemników i wyrządzi więcej szkody niż pożytku, zwłaszcza jeśli podniesie temperaturę jąder i spowoduje ciśnienie (na przykład podczas jazdy na rowerze lub spinningu).

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/exercise20bike20and20text20reading20workout20dos20and20donts.htmlGettyImages

Jeśli chodzi o konkretne zadania i zakazy, jeśli chodzi o treningi, ograniczenie jazdy na rowerze (stacjonarnym i na świeżym powietrzu) jest dobrym miejscem na rozpoczęcie. Jeśli musisz jeździć na rowerze, unikaj zbyt dużego nacisku na jądra i bądź świadomy, aby nie dopuścić do ich przegrzania. 

Będziesz także chciał ograniczyć cardio, aby uniknąć wytwarzania zbyt dużo ciepła ciała. Eksperci sugerują nie więcej niż godzinę cardio dziennie. Uwaga: to robi nie to znaczy, że pomijasz cardio. Cardio jest kluczem do przepływu krwi i zdrowia serca. W rzeczywistości badania wykazały, że bieganie o umiarkowanej intensywności ma bardzo pozytywny wpływ na jakość nasienia.  

Pływanie i trening siłowy również są świetnym uzupełnieniem, aby zwiększyć płodność i ogólny stan zdrowia. Sporty zespołowe to kolejna godna opcja do realizacji – tylko upewnij się, że nie wybrać jeden, gdzie istnieje ryzyko uzyskania trafienia pachwiny. 

Pod względem suplementacji fitness należy unikać wszystkich sterydów budujących mięśnie. 

Wszystko to jest powiedziane, mając na uwadze niebezpieczeństwa jazdy na rowerze i nadmiernie podnosząc temperaturę ciała, najlepszy rutynowych ćwiczeń dla płodności jest jeden można trzymać się. Bez względu na to, czy jest to jogging, HITT, czy boks, warto będzie realizować w swoim dążeniu do zwiększenia płodności.


Możesz Też Kopać:

  • Jak zwiększyć liczbę plemników
  • Najlepsze Zestawy Test Płodności U Mężczyzn
  • Najlepsze witaminy i suplementy płodności dla mężczyzn
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Czarna maska do spania, olejek lawendowy i czarna biała maszyna szumów na szarym tle
Read More

Najlepsze Pomoce Do Snu

Najlepsze Pomoce Do Snu 7 rozwiązań snu, które pomogą Ci złapać solidne Zzzs Ed Virgin 4 maja 2021…