Dlaczego warto świętować Walentynki

Dlaczego warto świętować Walentynki

Czy Twój Związek Jest Wart Świętowania?

Co robisz na Walentynki?”Mój przyjaciel zapytał.

Poczułem, że moje oczy toczą się mimowolnie. Dlaczego ja i mój mąż – prawie 10 lat-mielibyśmy świętować takie głupie Święto?

Od tamtej pory zdałem sobie sprawę, że właśnie dlatego musimy. Cierpliwości.

Niedawno wróciłam do pracy po urlopie macierzyńskim, nasz roczny syn wciąż budzi się w nocy i znowu o świcie, a mąż żongluje pracą na pełny etat i EMBA w Wyższej Szkole Biznesu. Nie skończyliśmy razem filmu (na Netflixie-Bóg wie, kiedy znów pójdziemy do teatru) od ponad roku. Naszym pomysłem na intymność jest pranie w weekend, więc nie pukamy do siebie podczas potknięcia się przez stosy ubrań podczas tygodnia pracy. Wstaje z maluchem, by o 4 nad ranem oglądać ulicę Sezamkową i pozwala spać drugiemu. Sama myśl o kolacji na mieście-albo, broń Boże, o uprawianiu seksu-sprawia, że oboje jesteśmy wyczerpani fizycznie.

Nie spodziewaliśmy się, że wszystko pozostanie takie samo jak przed dziećmi. Oczywiście wiedzieliśmy, że będziemy dosłownie odpowiedzialni za karmienie innego człowieka i nie będziemy mogli już jeść wyłącznie płatków trzy noce z rzędu przed telewizorem bez mówienia. Ale chyba żaden z nas nie spodziewał się, jak daleko zajdziemy sobie na listach zadań – dosłownie i w przenośni.

iStock / Geber86

Pomysł, aby wziąć noc “wolnego”i mieć romantyczny wieczór razem-lub nawet kilka drinków w naszym lokalnym pubie-kiedy moglibyśmy złapać te dodatkowe godziny snu wydaje się certificate. Rzadki wieczór, zamiast być zarezerwowany dla siebie, to jednorożec; przepustka, której używamy tylko do doganiania naszych najbliższych, bezdzietnych przyjaciół, których nigdy nie zobaczylibyśmy inaczej.

Jeśli chodzi o wyjście na kolację lub wstawanie do łóżka godzinę wcześniej, wybór jest oczywisty. Sen stał się najcenniejszym darem miłości.

Zapraszamy na Walentynki, czyli święto z największym potencjałem na bzdury. Facebook Instagram i zdjęcia par na Facebooku, które wiesz na pewno nawet nie jak siebie nawzajem. Ale co z przeniesieniem Valentine ‘ s z dala od banalnych wielkich gestów i pokazu w mediach społecznościowych i postrzeganiem tego jako okazji do zachowania rezerwacji kolacji z osobą, którą kochasz, ponieważ kiedyś żyjesz tylko raz?!

Gdyby nie dzisiaj, a rezerwacja kolacji, którą bawię się odwołując cały tydzień, dzisiejszy wieczór skończyłby się jak każda inna noc. Ale może Walentynki to coś więcej niż przechwalanie się na Instagramie, przecenione posiłki i tuzin czerwonych róż z najbliższego Tesco. Może to potwierdzenie, że związki to ciężka praca. A jeśli wkładasz tę pracę, może warto to uczcić.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
kobieta z rudymi włosami i ubrana w złotą sukienkę z nadrukiem siedzi w kabinie.
Read More

Dlaczego Mężatki Flirtują?

Dlaczego Mężatki Flirtują? Zrozumienie, Dlaczego Zamężne Kobiety Flirtują I Co To Naprawdę Oznacza Randkowy Nerd 2 listopada 2017…