Feromony A Pociąg Seksualny

Mężczyzna i kobieta leżący w łóżku, trzymający się i uśmiechający.

Feromony A Pociąg Seksualny

Potajemnie pociąga ją Twój B. O.-oto dlaczego

Chociaż nie jesteśmy zbyt wyrozumiali dla zapachu ciała, istnieje zjawisko, które występuje, gdy atrakcja jest w grze: często uwielbiamy naturalny zapach emitowany przez naszych romantycznych partnerów lub potencjalnych partnerów.
 
Zjawisko to to feromony; są to sygnały chemiczne, które są odpowiedzialne za atrakcyjność jednej istoty lub przyciąganie do drugiej. Nasze ciała uwalniają feromony przez pot, mocz, skórę i ślinę, podczas gdy mały organ wewnątrz nosa — narząd nosowo — odbiera je podświadomie. Układ nerwowy komunikuje tę atrakcję do podwzgórza, co powoduje zmianę nastroju i podwyższone tętno, temperaturę ciała i oddychanie. Gdy to wszystko się dzieje, natychmiast przywiązujemy to piżmo do naszych emocji. Mówiąc najprościej: jeśli twoja dziewczyna lubi, gdy nie nosisz dezodorantu, to dlatego, że jest naturalnie pobudzona przez chemiczne wydaliny twojego ciała. Niekoniecznie ładnie pachniesz, ale pachniesz niesamowicie dla niej i to jest wielki powód, dla którego jej się podobasz.
 
Feromony są kłopotliwe dla naukowców, ponieważ ich skuteczność różni się od jednego gatunku do drugiego. Na przykład, żeńska jedwabna ćma uwolni cząsteczkę, która zwabi samców z daleka, aby się z nią kojarzyć. Podobnie cząsteczki w moczu samców myszy mogą przyspieszyć dojrzewanie u samic. Nie wiadomo, jak skuteczne są feromony u ludzi, ani jaką wagę mają w naszym przyciąganiu do kogoś innego.
 
Istnieją cztery rodzaje feromonów:

  • Uwalniacze: Feromony odpowiedzialne za pociąg seksualny; są niemal natychmiast odbierane i skuteczne.
  • Podkłady: Wolno działające, zmieniające hormony feromony, które wpływają na cykle miesiączkowe, zatrzymanie ciąży i dojrzewanie / rozwój seksualny.
  • Sygnalizatory: Genetyczne “odciski zapachów”, które pomagają nam zidentyfikować kogoś po zapachu. Najbardziej przydatne między matkami i noworodkami.
  • Modulatory: Feromony zmieniające nastrój, często dobre na uspokojenie lęku.

U niektórych gatunków feromony są również używane do komunikowania terytorium lub alarmu; wiele owadów zaznacza obszar otaczający ich jaja, co mówi innym kobietom, aby złożyły jaja w innym miejscu. Niezależnie od tego, czy jest to przyjazne Ostrzeżenie, czy zagrożenie, te sygnały chemiczne są rozumiane przez innych członków tego gatunku.
 
To gdzie feromony się szczególnie interesujące; nie tylko odgrywają rolę w przyciąganiu, ale w jak członkowie jednego gatunku interakcji.
 
Często kobiety, które mieszkają lub pracują razem, doświadczą zsynchronizowanych okresów. Badanie przeprowadzone w 1998 roku przez Marthę McClintock zakłada, że feromony uwalniane przez skórę i pot są odpowiedzialne za to zjawisko, a kobiety komunikują się podświadomie. Feromony albo przyspieszyć lub spowolnić owulację u każdej kobiety, aż wszystkie są owulacji w zgodzie. (Wielu naukowców obaliło to badanie, podczas gdy inni je honorują.)
 
Jeśli chodzi o przyciąganie, feromony mogą również działać przeciwko tobie. Są one tak samo prawdopodobne, aby odepchnąć kogoś-lub mieć żadnego efektu w ogóle-niż przyciągnąć. I niekoniecznie jest to wzajemne: czasami możesz zostać przyciągnięty do cudzych feromonów, a on lub ona może nie reagować na twoje-lub co gorsza, ta osoba może mieć negatywną reakcję. To wszystko dzieje się podświadomie, więc nie jest to zalecenie, aby zaprzestać noszenia dezodorantu, aby zobaczyć, kto uważa Twoje piżmo za atrakcyjne. Feromony są w dużej mierze uwalniane przez skórę i włosy-nie tylko podczas pocenia się — i nawet jeśli w końcu wybacza lub uwielbia BO, nadal będziesz musiał uwodzić ją w tradycyjny sposób.
 
Kiedy czujesz pociąg do kogoś innego, lub gdy wydzielają zaufanie, Twoje feromony są prawdopodobnie będzie działać na Twoją korzyść. Dla mężczyzn hormon androsteron stoi za tym sygnałem chemicznym, a dla kobiet-estrogenem. U osób heteroseksualnych te dwa przyciągają się nawzajem i mogą mieć znaczący wpływ na zmianę nastroju na potencjalnego partnera. (Na przykład męskie feromony mogą przyspieszyć cykl menstruacyjny kobiety, a nawet zwiększyć jej płodność.) Podczas gdy twoja zewnętrzna atrakcyjność odgrywa znaczącą rolę w podrywaniu kogoś, podobnie jak te sygnały chemiczne, co oznacza, że możesz znaleźć się z kimś, kto jest “poza Twoją ligą” lub odwrotnie, a atrakcja wydaje się niewytłumaczalna. Mam nadzieję, że jesteś sympatycznym facetem i to działa na Twoją korzyść, ale może to być również dopasowanie feromonów.
 
Jedno z badań z 2008 monitorowało reakcję osób homoseksualnych na syntetyczny androsteron i estrogen i odkryło, że homoseksualni mężczyźni mają taką samą odpowiedź na androsteron jak kobiety heteroseksualne; podobnie, przednie podwzgórze homoseksualnych kobiet — część mózgu odpowiedzialna za pobudzenie — zareagowała na estrogen tak pozytywnie, jak heteroseksualny mężczyzna. Jednak homoseksualni mężczyźni byli również pobudzani przez estrogen.
 
Badanie 2005 wykorzystało feromony w pocie od hetero-i homoseksualnych mężczyzn i kobiet do oceny atrakcyjności. Homoseksualni mężczyźni i kobiety czuli się najbardziej pociągnięci feromonami swoich odpowiedników homoseksualnych. Heteroseksualni mężczyźni i kobiety — jak również kobiety homoseksualne — woleli pot heteroseksualnych mężczyzn niż homoseksualnych mężczyzn. To samo dotyczy homoseksualnego kobiecego potu: wszystkie trzy inne grupy preferowały heteroseksualny Kobiecy pot. Heteroseksualni mężczyźni byli obojętni na pot hetero-lub homoseksualnych kobiet, a homoseksualni mężczyźni preferowali pot heteroseksualnych kobiet nad potem heteroseksualnych mężczyzn.
 
Wniosek? Czyjaś seksualność jest dopasowana do jego feromonalnej reakcji i przyciągania do potencjalnych partnerów. Jeśli jesteś gejem i spotkać parę identycznych bliźniaków-jeden gej, jeden Hetero – może podświadomie wiedzieć, który z nich jest w Puli randki, nawet bez żadnych bezpośrednich wskazań.
 
Takie jest zjawisko w pracy: przyciąganie jest często podświadome, choć nie tak niewytłumaczalne, jak nam się wydaje.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Mężczyzna z długimi ciemnymi włosami stojący przed czerwonym tłem
Read More

Jak wyhodować włosy

Jak wyhodować włosy Chcesz (prawidłowo) zapuścić włosy? Postępuj Zgodnie Z Tymi Profesjonalnymi Wskazówkami Alex Bracetti 24 lutego 2021…