Gorpcore: Co To jest i jak go przybić

Stanley Blue thermos Black goldwin Kurtka przeciwdeszczowa z kapturem czarno-niebieskie spodnie mountain hardware

Gorpcore: Co To jest i jak go przybić

Ewolucja Gorpcore ‘ u i jak go rockować

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów ze strony sprzedawcy.

Kiedy The Cut pisarz Jason Chen ukuł termin branży modowej “gorpcore” w historii z 2017 roku, sygnalizował zmianę w sposobie, w jaki Przeciętny entuzjasta mody patrzy na odzież outdoor.

Rzadko zdarza się, aby cały trend został pochłonięty rozmachem z jednego kawałka, ale tak właśnie się stało. Pomysł noszenia outdoorowych ubrań i sprzętu w każdej praktycznej sytuacji poza szlakiem już zbierał pary i miał sens jako kontynuacja trendu odzieżowego “normcore” z połowy lat 2000 i 2010.

Powiązane: Najlepsze Prezenty dla entuzjastów outdooru

“Na Zewnątrz są trendy i były od dłuższego czasu”, mówi dyrektor projektu Smartwool Sue Jesch. Marka z pewnością dobrze prosperuje w kategorii “gorp” (czyli tak na marginesie “stare dobre rodzynki i orzeszki ziemne”).

W swej istocie wygląd jest podstawowy:Kamizelki Columbia puffer, Buty turystyczne Salomon na ulicach miast; spodnie Polartec cargo na wiosenny dzień. Jednak wpływ celebrytów i szersza adaptacja przejęły wygląd z pasa startowego na parkway, dzięki czemu sprzęt techniczny stał się bardziej powszechny na podmiejskich ulicach niż kiedykolwiek wcześniej. Transformacja obejmuje teraz chwalone kolaboracje między the North Face i Gucci, a nawet Arc ‘ teryx, obejmujące wysokiej jakości partnerstwa streetwear.


Dlaczego trend mody Gorpcore ma teraz znaczenie


Pandemia przyspieszyła niektóre trendy odzieżowe, które już nabierały kształtu w modzie męskiej.

“Ludzie decydują się częściej brać udział w plenerze i mieszać produkty outdoorowe w swoim osobistym stylu”, mówi Evie Moe, wiceprezes ds. projektowania w Cotopaxi.

Odzież outdoorowa jest zwykle budowana z myślą o większej wszechstronności i komforcie, więc z natury staje się częścią naszych podstawowych elementów garderoby. Dzięki większej liczbie osób w domu, mniejszej liczbie miejsc do przebierania się i większemu objęciu naszych naturalnych przestrzeni, gorpcore dobrze wpisuje się w zapotrzebowanie ostatniego roku i z pewnością idzie do przodu.

“Z mojej perspektywy widzę, że konsument stara się być bardziej wykształcony w zakresie atrybutów technicznych”, mówi David Filar, kierownik ds. projektowania i rozwoju w Vibram USA (jednej z wiodących firm odpowiedzialnych za przyczepność do kilku głównych marek outdoorowych) ” (chcą się dowiedzieć) o korzyściach płynących ze 100% puchu z piór … zrozumienia technologii stojącej za Vibram i GORE-TEX itp.”

Filar zauważa, że ogólny konsument jest mądrzejszy niż kiedykolwiek, a to obejmuje sposób, w jaki kupuje odzież techniczną. Nie chodzi tylko o to, że jest modny: styl gorpcore jest wysoce funkcjonalny i zazwyczaj jest droższy niż fast fashion. Konsumenci są gotowi zainwestować w te elementy, jeśli są przekonani o funkcjonalności tak samo jak o wyglądzie.


Streetwear mówi o zrównoważonym rozwoju i wszechstronności


Outdoorowe korzenie Gorpcore ‘ a automatycznie przyciągają tych, którzy chcą nosić ubrania, które są lepsze dla planety i te, które przetrwają długo.

Chociaż branża odzieży outdoorowej jako całość nie przyjmowała zrównoważonego rozwoju aż do ostatnich 5-10 lat, zaczęli w pośpiechu nadrabiać stracony czas. Prawie każda marka używa pewnego rodzaju tekstyliów z recyklingu, od przetworzonych w puchowych kurtkach po recykling poliestru i bawełny w koszulach i warstwach bazowych.

“Istnieje silny sentyment konsumentów do wspierania przyczyn, które mogą mieć bezpośredni wpływ na przyszłe zdrowie naszej globalnej społeczności”, mówi Jesch. “To inspiruje takie trendy mody jak patchwork, niedopasowane wzory; odważne, nasycone jasne zmieszane z miękkimi wyciszonymi, naturalnymi kolorami i ponowne wykorzystanie, uczenie się starych rzemiosł naprawiania i odnawiania.”

Chociaż jest to inspirowane marek, takich jak Arc ‘teryx do uruchomienia programów używanych narzędzi (zauważając, że Patagonia miała jeden przez kilka lat), jest również rozszerzony na vintage gry, gdzie Polary w stylu lat 80.i 90., kurtki i ogólne outdoor gear są teraz bardziej poszukiwane niż kiedykolwiek.

“(W przyszłości) widzimy świat, w którym oferujemy śpiwory, namioty i inny upcyklingowany sprzęt outdoorowy”, mówi Topper Luciani, prezes/założyciel vintage platform Goodfair. Zauważa, że estetyka Goodfaira była w rzeczywistości inspirowana przez Amerykańską alpinistkę Arlene Blum.


Dlaczego ubrania Gorpcore są tutaj, aby zatrzymać


Choć nie jest pewne, czy marki będą chciały na zawsze współpracować nad ponadgabarytowymi muszlami parkas i GORE-TEX, jasne jest, że będzie długoterminowy popyt na sprzęt outdoorowy.

“Gorpcore, podobnie jak wiele wcześniejszych trendów w stylu, przełamuje pole, w którym” społeczeństwo “chce, aby ludzie pozostali w środku”, mówi Filar. “14-latek patrzy dziś na te style i podświadomie myśli o tym, jakie inne dwa Media mogą połączyć w przyszłości.”

Ponieważ coraz więcej osób eksploruje otoczenie i szuka nowych sposobów na odtworzenie, prawdopodobnie przynajmniej jedno z tych mediów będzie nadal znajdować się w przestrzeni związanej z gorpem.

“Postrzegamy tę miłość do natury i wydarzeń w ciągu ostatniego roku jako wpływ na sposób, w jaki ludzie będą chcieli spędzać swój czas i pieniądze – na funkcjonalnych produktach, które inspirują cię do wyjścia na zewnątrz i przygody”, mówi Moe. “Nie wyobrażamy sobie potrzeby niesamowitego produktu outdoorowego, który jest zabawny i integracyjny, który zniknie w najbliższym czasie.”


13 sposobów na Rock Gorpcore Moda teraz


Buty turystyczne Lowa Innox Pro GTX Mid

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/fjc383c2a4llrc383c2a4ven20samlaren20collection20cap.html

Lowa to niemiecka firma przesiąknięta historią alpinizmu (Czytaj: Buty turystyczne, których potrzebują tylko prawdziwi alpiniści), ale zdarza się, że tworzą gamę bardziej praktycznego obuwia do codziennej wędrówki. Różne kolory Innox Pro dają mu wystarczająco dużo pamięci podręcznej, aby być modnym, a jednocześnie być całkiem świetnym lekkim Trekkerem.

235 zł przy LowaBoots.com

Kurtka Przeciwdeszczowa Goldwin Element Windbreaker

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/goldwin20element20jacket20in20black.html

Utrzymujący się wpływ kultury azjatyckiej (głównie japońskiej) w odzieży outdoorowej jest świadectwem jakości i bezproblemowego połączenia stylu i funkcji, które można znaleźć w ich ubraniach. Wiele z tych marek (w tym Goldwin) ma długą linię w przestrzeni zewnętrznej i od niedawna jest centralnym punktem rozmowy gorpcore. Podejście Kurtki Element jest niewątpliwie Japońskie z dobrze zdefiniowanymi kątami i wyjątkową funkcjonalnością, jak pojedyncza siatkowa kieszeń. Utwory takie jak ten są ukłonem w stronę ciągłego dążenia do wyjątkowego stylu w ramach gorpcore.

400 zł przy Goldwin-Sports.com

The North Face Nano Mask

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/the20north20face20nano20mask20in20black.html

To nie może być opowieść o modzie-gorpcore fashion lub inaczej-bez maski. Więc jaka jest lepsza Marka, aby maska pasowała do trendu w stylu gorpcore urbanite outdoors niż the North Face. 

$30 w TheNorthFace.com

Kurtka Polarowa Cotopaxi Dorado Half-Zip

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/cotopaxi20dorado20half-zip20fleece20jacket20in20tan20aqua20and20coral.html

Oczywiście, możesz wybrać ten sam polar z Patagonii, który wszyscy noszą, ale jest powód, dla którego zaczynasz widzieć logo Lamy wyrastające bardziej w mieście. Cotopaxi tworzy gamę sprzętu, który jest bardziej beztroski, ale równie poważny pod względem wydajności i być może bardziej zabawny kierunek dla trendu gorpcore. Szereg inicjatyw społecznych i środowiskowych Cotopaxi sprawia, że zakup ten jest również przyjemny.

$100 w Cotopaxi.com

Mountain Hardwear Polartec High Loft Pant

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/mountain20hardwear20polartec20high20loft20pant20in20blue20and20black.html

Jedną z największych funkcjonalnych zalet gorpcore jest to, że często jest ciepły. Dla tych, którzy wybierają się na ścieżkę izolacji syntetycznej, wszystko, co Polartec jest bardzo realną opcją, a blokowanie kolorów tego górskiego materiału Hardwear daje wystarczająco dużo stylu, aby zaplanować. Przednie zamki błyskawiczne i pasek z klipsem pokazują, że jesteś gotowy na improwizowany szlak biegowy lub kawę.

150 zł przy MountainHardwear.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/bee20line20x20timberland20garrison20trail20mid.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/bee20line20x20timberland20garrison20trail20mid.html

Linia Bee Pharrella Williamsa w wykonaniu Billionaire Boys Club i Timberland wydała swoją siódmą współpracę. uderza w to trend gorpcore. Każdy element jest starannie wykonany, aby szanować środowisko dzięki ekologicznemu projektowi i odpowiedzialnie pozyskiwanym materiałom. Ta najnowsza współpraca zapewnia solidną wydajność i przesuwa granice tradycyjnych turystów w nową przestrzeń dzięki ekoinnowacjom i umiejętnościom technicznym.

185 zł przy BBCIceCream.com

Ortlieb 21-Litrowy Commuter Daypack Urban Line

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/ortlieb20commuter20daypack20urban20line2021-liter.html

Jeśli mieszkasz w jakimkolwiek mieście hub biker, prawdopodobnie widziałeś więcej niż kilka toreb Ortlieb. Biją i są kwintesencją roweru commuter kawałek. Niemiecka marka jest jedną z kilku europejskich firm performatywnych, które ponownie zacierają linię outdoor / city prostym, niemal utylitarnym wyglądem. Dobry turysta zawsze ma zaufany worek i ten jest zbudowany z mieszanki CORDURA, który jest kolejnym z tych tkanin technicznych popularnych w świecie outdoor.

168,73 zł REI.com

Fjällräven Samlaren Collection Cap

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/fjc383c2a4llrc383c2a4ven20samlaren20collection20cap.html

Zupełnie nowa od Szwedów jest ta mini-kolekcja sprzętu dająca resztki tkanin nowe życie w kształcie kurtki, torby, plecaka i kapelusza. Ta linia została wykonana specjalnie z resztek tkanin G – 1000 w klasycznych stylach, które są natychmiast rozpoznawalne jako Fjällräven. Dodatkowym atutem gorp jest ograniczona dostępność, ponieważ produkują tylko tyle, na ile pozwala tkanina. Doceniamy prostotę tej czapki, aby zaspokoić wszystkie twoje potrzeby gorpcore.  

$40 W Fjallraven.com

Butelka Stanley Classic Legendary

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/stanley20classic20legendary20bottle20in20navy20blue.html

Jedna z marek og stworzona do walki w trudnym terenie, Stanley ma ponad 100 lat i nadal jest silny. Uwielbiamy klasyczną, szczelnie zamkniętą stalową butelkę, ponieważ jest duża-sięgaj po pełne 48 uncji-utrzymuje napoje gorące lub zimne przez wiele godzin i nigdy nie wychodzi z mody. Są szanse, że nigdy się nie złamie, ale jeśli tak, Stanley używa metodologii keep-what-works-fix what-doesn ‘ t. Lifestylowa Marka przedłuża dożywotnią gwarancję, która nie koszy całego przedmiotu, ale zamiast tego zachęca do zachowania tego, co działa, zastępując tylko zepsutą część.  

$40 W Stanley1913.com

Buty Salomon XA PRO 3D V8

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/salomon20xa20pro203d20v820shoes20black20and20blue.html

Dla francuskiego podejścia do świata gorpcore, idź z Salomon. Założona w Alpach francuskich prawie 75 lat temu, marka Salomon buty turystyczne narodziła się z drewna Piły i sklep narciarski i teraz rozwija się jako zabawa, skoncentrowany na naturze firmy, która projektuje dla każdego rodzaju wędrówki. Ta zaktualizowana wersja kultowego XA PRO 3D wykorzystuje geometrię podwozia 3D TP, zapewniając odpowiednią amortyzację i stabilność, aby zapewnić bezpieczniejszą jazdę. Wytrzymała podeszwa Contagrip zapewnia dodatkową przyczepność, dzięki czemu możesz zignorować wilgoć i skoncentrować się na szlaku.

130 zł przy Salomon.com

Patagonia Down Sweter Puffer Jacket

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/patagonia20down20sweater20jacket.html

Nie możesz mówić o gorpcore bez wspominania o Patagonii. Jako lider w dziedzinie zrównoważonej przestrzeni zewnętrznej, jest to firma, która nie tylko mówi, ale także chodzi po spacerze. Nie wierzysz nam? Ponad dwie trzecie użytych tkanin Patagonii — w rzeczywistości 68% — jest wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Dla kontrastu, mniej niż 10% włókien produkowanych na całym świecie jest wytwarzanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Ten puchowy sweter łączy ciepło i styl płynnie i jest lekki i wiatroszczelny z 100% poliestrową powłoką ripstop z recyklingu i zaawansowanym puchem Global Traceable 800-fill-power (gęsi puch certyfikowany przez NSF International, aby zapewnić, że ptaki, które go dostarczają, nie są karmione siłą ani wyrywane na żywo).

229 zł przy Patagonia.com

Arc ‘ teryx Veilance Secant Comp Pant

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/arcc3a2c280c299teryx20veilance20secant20comp20pant.html

Jako marka wprowadzona na rynek nieco ponad 10 lat temu, Arc ‘teryx Veilance (młodszy, hipper offset ponad 30-letniego Arc’ teryx) starał się ” wprowadzić zastosowanie wydajności technicznej do odzieży miejskiej.”Uważamy, że właśnie to zrobił i zapoczątkował trend gorpcore. Ta aktualna stylowa para spodni to lekka, elastyczna tkana spodnie z regulowanym paskiem w talii, która została zaprojektowana tak, aby przejść między wysoką aktywnością wyjściową a całodziennym, codziennym noszeniem.

275 zł przy Veilance.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/rei20co-op20trail20220print20waistpack.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/rei20co-op20trail20220print20waistpack.html

Ten unisex talia – lub saszetka, cokolwiek-od REI Co-op jest stworzony do uprawiania turystyki pieszej we wszystkich stylowych sytuacjach. Komora główna ładowana od góry w stylu wiadra umożliwia szybki i łatwy dostęp do niezbędnych przedmiotów, a wygodna Przednia kieszeń i tajna tylna kieszeń idealnie nadają się do przechowywania małych kosztowności.

29,95 zł REI.com

Merrell MQM Flex 2

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/merrell20mqm20flex20220in20olive20and20yellow.html

Jeśli nie zauważyłeś, że zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem trendu gorpcore, Przypomnijmy o kolejnym pionierze tego trendu, zanim pasuje do tego terminu, Merrell. Jej zaangażowanie w Recykling wykracza poza pojemniki do recyklingu, stale poszukując możliwości wprowadzenia nowego życia zarówno przed, jak i po recyklingu materiałów. Dodatkowo, jako marka, która rocznie wykorzystuje ponad 15,000,000 stóp kwadratowych skóry, Merrell dołączył do Leather Working Group (LWG) jako wczesny adopter, aby ustanowić silne praktyki zarządzania środowiskowego w produkcji skóry w 2006 roku. Dobre dla nas wszystkich, ta stylowa opcja nawet tam nie idzie, ponieważ jest to wegańska alternatywa.  

110 zł przy Merrell.com

“Gorpcore” to trend, który może pojawiać się i znikać, ale prawdziwe piękno gorpcore polega na tym, że bez względu na to, jak go nazwiesz, zawsze będzie nieskończona liczba marek, które będą żyć życiem gotowym do stroju — niezależnie od tego, czy jest to spacer w górę, czy spacer po ulicy. 

Możesz Też Kopać:

  • Najlepszy Zimny Sprzęt Turystyczny
  • Sprzęt Fitness Na Świeżym Powietrzu
  • Outdoor Workout Gear

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts