Jak Dbać O Nowy Tatuaż

Jak Dbać O Nowy Tatuaż

Masz Nowy Tatuaż? Oto jak się tym zająć, we właściwy sposób

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Więc w końcu zdecydowałeś się na projekt tatuażu, z którym możesz żyć do końca życia, zbadałeś wielkiego artystę i odważyłeś się przez wiele godzin piłowania igłą przez twoje ciało-co teraz? Dni po twoim świeżym tuszu są najważniejsze, jeśli chcesz, aby był żywy i nieskazitelny, zwłaszcza jeśli twój tatuaż ma Kolory. Ale co dziwne, nie ma jednego sposobu na zrobienie tatuażu.

I to jest szalone, prawda? Pamiętam, że byłem w szoku, kiedy usłyszałem “słuchaj swojego artysty”, kiedy zrobiłem swój pierwszy tatuaż. Jeśli pójdziesz do lekarza i zrobisz sobie cięcie, może jest kilka sposobów, aby się tym zająć, więc dlaczego jest tak wiele metod tatuażu?

Jason Ackerman, artysta pracujący w nowojorskim Studio 28 powiedział Askmenowi, że opieka po zabiegu zależy od techniki, której użył artysta. 

“Wiele z tego ma związek ze sposobem, w jaki artysta stosuje pigment [i] techniki, których używa” – powiedział. “Niektóre z nich mogą spowodować więcej traumy.”

Temat: Najlepsze Kremy I Balsamy Do Tatuażu Dla Twojego Nowego Tuszu

Ethan” Awz ” Valdez ze słynnego na całym świecie Body Electric shop w Los Angeles, powiedział, że metoda pielęgnacji ciała opiera się na tym, co artysta wypróbował i przetestował, zwykle na sobie. 

“Zazwyczaj artyści zwykle mają własne tatuaże, przeszli przez własne etapy leczenia” – powiedział. “To były najlepsze wyniki, z którymi się zetknęli; Zwykle tego się trzymają.”

Ale chociaż istnieje wiele strategii opieki po, Na szczęście, istnieje tylko kilka sposobów, można naprawdę schrzanić. Oto, czego nie powinieneś robić:

Czego nie robić

  • Nie dotykaj tego.: Drapanie w strupy lub szarpanie w skórę to najszybsza droga powrotna do artysty na poprawki. Dotykając go lub pocieranie się na swoich zwierzaków (poważnie) zwiększy również ryzyko infekcji.
  • Nie pływać: Zmoczenie tatuażu czymś innym niż woda z prysznica jest prawdopodobnie najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Chyba, że chcesz skończyć jak ten facet, który zmarł po pływaniu z nowym tatuażem. 
  • Don ‘ t go out in the sun: Trzymaj tatuaż z dala od słońca przez dwa tygodnie, ponieważ jest on najbardziej podatny na blaknięcie. To samo tyczy się opalania.
  • Nie uderzaj na siłownię: Nie trenuj przez co najmniej tydzień, zwłaszcza jeśli tatuaż jest na plecach i będziesz leżał na ławce. Rozciąganie mięśni pod spodem lub wywieranie nacisku na to zepsuje początkowy proces gojenia.

Teraz, gdy to już nie wchodzi w grę, oto ogólny przewodnik dotyczący dbania o nowy tusz od momentu opuszczenia studia:

Usuń bandaż i wyczyść go

Czujesz się trochę oszołomiony, ale jednocześnie podekscytowany, a twój tatuaż zaczyna wyglądać lepko pod folią. Co teraz?

Czas zdjąć okład (Zwykle Saran), ale kiedy to zrobić jest kontrowersyjne. Wielu artystów nie zgadza się, jak długo należy pozostawić okład po zakończeniu tatuażu, powołując się na zapotrzebowanie na tlen, aby pomóc w gojeniu tatuażu. Ogólnie rzecz biorąc, twój artysta prawdopodobnie powie między dwiema a sześcioma godzinami przed zdjęciem. Kiedy to zrobisz, delikatnie zdejmij go pod prysznicem; powinien łatwo zejść, gdy jest mokry.

Podczas prysznica delikatnie spryskaj ramię ciepłą wodą, uważaj, aby woda z głowicy prysznicowej nie uderzyła bezpośrednio w nią. Ackerman, który ma 15-letnie doświadczenie w tatuowaniu, powiedział, że zaleca czyszczenie świeżego tatuażu gorącą, zamiast ciepłej wody, aż nie będzie już czuć się śluzowaty, a następnie użyć zimnej wody. Tak czy inaczej, upewnij się, że tatuaż jest całkowicie pozbawiony resztek tuszu przed wyjściem z prysznica.

Teraz delikatnie poklep go do sucha ręcznikiem papierowym, ręczniki ściereczkowe przenoszą zarazki (przepraszam środowisko). Postaraj się, aby wszystkie granice były jak najbardziej suche. Jeśli używałeś folii z tworzywa sztucznego, możesz pozostawić ją do wyschnięcia przez cały dzień i owinąć przez pierwsze trzy noce lub przechowywać ją przez cały czas przez kilka dni, zmieniając plastik dwa razy dziennie. Twój tatuaż potrzebuje tlenu, żeby się goić, ale ja zrobiłam trzydniową strategię pakowania, kiedy dostałam swój i jestem zadowolona z tego, jak to się skończyło. Ponownie, istnieje wiele sposobów, aby to zrobić, więc porozmawiaj ze swoim artystą.

Saniderm

Krytycy folii twierdzą, że zapobiega ona gojeniu się tatuażu przez tlen, podczas gdy inni mówią, że wystawienie go od razu zwiększa ryzyko infekcji zarazkami. Na szczęście ktoś wynalazł bandaże specyficzne dla tatuażu. Saniderm to cienki, oddychający i wodoodporny bandaż noszony zaraz po wyjściu ze studia, a następnie przez prawie tydzień. Oznacza to, że możesz wziąć prysznic, chodzić po plaży i zajmować się codziennym życiem, nie martwiąc się o spieprzenie nowego tatuażu. Plus, brak parch, podrażnienia lub kłopotów z dodawaniem maści pięć do sześciu razy dziennie. Używanie uzdrawiającego bandażu, takiego jak saniderm, było preferowane przez obu artystów, z którymi rozmawialiśmy, i naprawdę chciałbym spróbować jednego następnym razem, gdy zostanę wytatuowany (to prawda, co mówią; nikt nie dostaje tylko jednego).

35,95 zł Amazon.com

Dial Antybakteryjne Mydło Do Rąk W Płynie

Niezależnie od tego, czy czyścisz Tatuaż kilka godzin po wyjściu ze sklepu, czy dzień później, wszyscy zalecają użycie łagodnego, bezzapachowego mydła do czyszczenia. To dobra wiadomość dla Twojego portfela, ponieważ nie będziesz musiał wydawać dużo na tę część opieki. Mydło antybakteryjne wystarczy i będzie cię kosztować mniej niż kilka dolców.

1,47 zł na Amazon.com

Billy Jealousy Tattoo Wash

To specyficzne dla tatuażu mydło oczyści twój świeży tusz, jednocześnie pomagając zachować jego kolor. W przeciwieństwie do zwykłych mydeł z apteki, wykorzystuje naturalne składniki. W szczególności theis body wash wykorzystuje ekstrakt z ogórka i hydrolizowane białko owsa, które pomogą zachować żywy Tatuaż. 

$20.00 at Amazon.com

Przetrwanie pierwszego tygodnia

Pojawianie się wysypki po tatuażu nie jest całkowicie rzadkie i coś, czego obaj artyści, z którymi rozmawialiśmy, byli świadkami. Głównym powodem tego jest jeden wspólny błąd w pielęgnacji-zbyt dużo maści. Po wyczyszczeniu tatuażu i wyschnięciu istnieje wiele maści i kremów, które utrzymują Tatuaż wilgotny, a kolory żywe. Ale niezależnie od produktu, należy upewnić się, aby umieścić na cienki warstwa umożliwiająca dotarcie tlenu do tatuażu. Twój artysta prawdopodobnie powie Ci, aby wyczyścić tatuaż i zastosować maść w dowolnym miejscu od dwóch do sześciu razy dziennie, aż tatuaż zacznie się łuszczyć jak cebula. Kiedy tak się stanie, możesz przełączyć się na balsam nawilżający.

A + D Oryginalny Słoik Maści (1 Funt)

Jeśli jesteś osobą, która lubi być prosta, Wybierz maść A & D dla Ciebie. Ten popularny produkt jest dostępny w każdej aptece i pomoże utrzymać tusz zamknięty w kluczowych dniach po sklepie. Tak długo, jak nakładasz cienką warstwę, powinieneś być dobry, ale krytycy twierdzą, że każdy produkt na bazie ropy naftowej zatyka pory. Nie miałem nic przeciwko maści A & D do mojego tatuażu, ale istnieją różne produkty specyficzne dla tatuażu, jeśli chcesz być bardzo ostrożny.

10,97 zł Amazon.com

H2ocean Ultimate Tattoo Care Kit

H2Ocean jest bardzo popularny w scenie piercingu ciała i ostatnio robi fale z artystami tatuażu (przepraszam za kalambur Oceanu). Ten zestaw do tatuażu zawiera mydło, które utrzymuje tatuaż w czystości, krem nawilżający, który należy nakładać trzy do pięciu razy dziennie przez pierwsze kilka dni i piankę uszczelniającą po drugim dniu. To całkiem słodkie mieć wszystkie produkty, których potrzebujesz za jednym razem i prawdopodobnie tańsze niż gdybyś kupił wszystko osobno. Ponadto w żadnym z tych produktów nie ma ropy naftowej, która zatykałaby pory. Jeśli to coś warte, Ackerman ze studia 28 mówi, (jest sponsorowany przez H2Ocean) jesteś ubezpieczony H2Ocean, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z jednym z ich produktów.

20,33 zł Amazon.com

Ora ‘ s Amazing Herbal Tattoo Salve

Dla tych, którzy szukają czegoś naturalnego, organicznego i bezglutenowego, Ora ‘ s to doskonały produkt do pielęgnacji. Inne maści używają oleju z kiełków pszenicy jako alternatywy dla ropy naftowej, która działa dobrze, ale jeśli jesteś wrażliwy na gluten, może to być problem. Zamiast tego Ora wykorzystuje naturalne składniki, takie jak organiczny tymianek, olej kokosowy, wosk pszczeli i olejki eteryczne. Jest to również lanolina, ropa naftowa, syntetyczny & paraben-free i jest produkowany przez małą firmę rodzinną, która mówi, że jest ekologicznie, społecznie i etycznie odpowiedzialny, więc możesz czuć się dobrze. Jeśli masz jakieś resztki, nie wyrzucaj ich. Maść Ora działa również na zadrapania, guzki, drobne oparzenia i siniaki.

10,99 zł Amazon.com

Po rozpoczęciu peelingu

Twoja nowa fraza rose / spider / motywacyjna lub cokolwiek zaczyna wyglądać jak cebula-to dobrze! Przeszedłeś do następnego etapu, mam nadzieję, że unikniesz zbyt dużego parchu. Nie drapać ani nie łuszczyć skóry. Samo odpadnie. W tym momencie możesz rzucić maść i zacząć nawilżać Tatuaż kilka razy dziennie. Pamiętaj również, aby nadal myć go ciepłą wodą.

Utrzymuj nawilżanie i czyszczenie dwa razy dziennie przez co najmniej sześć tygodni, a powinieneś być gotowy, aby cieszyć się pięknym nowym tatuażem.

Lubriderm Bezzapachowy Balsam Nawilżający (2 Opakowania)

Jest to produkt nawilżający po pielęgnacji, ponieważ jest bezzapachowy i tani. Artyści, z którymi rozmawiałem, polecają go i sam z niego korzystałem. Jeśli jednak szukasz czegoś naturalnego, istnieją inne opcje. 

7,66 zł Amazon.com

Hustle Butter Deluxe

Jeśli twój tatuaż jest szalenie swędzący nie drap! Zamiast tego kup masło Hustle Butter. Ten wegański i bezolejowy kojący krem do tatuażu jest dobry na wszystkie etapy pielęgnacji i działa jako dobry krem nawilżający w kolejnych tygodniach.

15,00 zł przy Amazon.com

H2ocean SPF 45 Krem przeciwsłoneczny Sea Life

Wiesz już, żeby nie wychodzić na słońce przez pierwsze dwa tygodnie, prawda? Ale jeśli koniecznie musisz wystawić tatuaż na działanie niebezpiecznych promieni UV, upewnij się, że jest on pokryty kremem z wysokim filtrem SPF. H2Ocean sprawia, że jest dobry, który jest łatwy w portfelu, ale każdy krem przeciwsłoneczny wokół SPF 50 lub powyżej powinien wystarczyć. Najlepiej taki, który jest naturalny i wykonany z tlenku cynku.  

5,69 zł Amazon.com


AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts