Jak kupić odpowiedni rozmiar i dopasowanie zegarka

Mężczyzna ubrany w białą koszulę i szare spodnie, zakładający srebrny zegarek na nadgarstek.

Jak kupić odpowiedni rozmiar i dopasowanie zegarka

Znajdź idealny rozmiar zegarka i dopasuj go do nadgarstka

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów z witryn sklepów.


Wymiary, kalibry, Pokrowce, komplikacje, kolor, paski — co roku zegarmistrzowie odkrywają coraz więcej oszałamiających wyborów, które pasują do każdego gustu i trendu w świecie czasomierzy. Podczas gdy klasyczne wzory zegarków pozostają tak ze względu na ich wrodzoną elegancję i atrakcyjność, często istnieje wiele subtelnych różnic. W ten sposób ci, którzy wiedzą, mogą powiedzieć, kiedy dany zegarek został wykonany, a nawet ile za niego zapłaciłeś. Ale zamiast próbować zaimponować komuś innemu, zawsze powinieneś opierać swój wybór zegarków na tym, co uważasz za osobiście atrakcyjne. Ponadto rozmiar, który obejmuje zarówno średnicę koperty zegarka, jak i jego grubość oraz dopasowanie, są kluczowymi elementami, które należy wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu idealnego zegarka.

Powiązane: Najlepsze Zegarki Poniżej 500 $


Zapytaj Ekspertów


Podczas gdy emocje trzewne przejmują kontrolę gdzieś na drodze zakupowej, zrozumienie, w jakim stopniu stosujesz się do krzywej małych, średnich i dużych rozmiarów, jest kluczowym pierwszym krokiem do prawidłowego doboru rozmiaru zegarka. “Rozmiar zegarka jest czymś, co często potknie się nawet najbardziej stylowych mężczyzn”, mówi AskMen Paul Altieri, założyciel internetowego butiku luksusowych zegarków Bob ‘ s Watches i jeden z najlepszych kolekcjonerów zegarków na świecie. 

“Podczas gdy trend słabnie, wielu facetów ma wrodzoną tendencję do kupowania zegarków, które są po prostu zbyt duże, lub nosić większe zegarki z trzeźwymi garniturami biznesowymi, co jest mniej więcej takie samo, jak krzyczenie” spójrz na mój zegarek!- nie zawsze o to chodzi. Co nie znaczy, że duże zegarki nie mają swojego miejsca. Jeśli możesz nosić pewien zuchwały styl i sprezzatura jak mówią Włosi, duży luksusowy zegarek może wzmocnić efekt, coś w rodzaju jazdy Ferrari. To odważne stwierdzenie, ostentacyjne, które Cię zauważy. I czasami to nie jest złe.”

Jednak Altieri ostrzega: “z tego samego powodu nie ma nic gorszego niż widok małego zegarka na dużym nadgarstku. Na przykład klasyczny Rolex Datejust, który ma 36 mm, jest w porządku z nadgarstkiem o normalnej wielkości. Ale nie zadziała na wyjątkowo dużym nadgarstku. Najlepszym sposobem na to jest wybór idealnego rozmiaru zegarka do swojej budowy i średnicy nadgarstka. Jeśli masz ponad sześć stóp i dobrze zbudowany, to większy zegarek jest prawdopodobnie drogą. Jeśli masz chude nadgarstki i ramiona, to ponadgabarytowy zegarek będzie wyglądał śmiesznie.”


Rozmiar Ma Znaczenie


Blake Buettner, dyrektor zegarków w StockX, na żywo “bid/ask” marketplace wspierany przez Eminema i Marka Wahlberga, dodaje, że ” znalezienie zegarka, który pasuje, to mniej o trendach społecznych, a więcej o wygody z zegarkiem, który pasuje do nadgarstka. Istnieje wiele czynników i drobnych punktów, które należy wziąć pod uwagę, aby znaleźć wygodny zegarek, takich jak Grubość koperty, kąt uchwytów [punkty styku między paskiem do zegarka a jego twarzą], wszelkie krzywizny do koperty oraz sposób, w jaki pasek lub bransoletki integrują się z futerałem.”

Dodaje, że jedna “zasada”, że większość ludzi powinna trzymać się jest to: “występy nie powinny zwisać krawędzie nadgarstka. Oczywiście nie jest to osadzone w kamieniu, ale ogólnie rzecz biorąc, jeśli uchwyty przekraczają granice nadgarstka, będziesz miał trudności z codziennym noszeniem zegarka w wygodny sposób. Jeśli twój nadgarstek jest na południe od siedmiu cali w obwodzie, możesz trzymać się zegarków o średnicy poniżej 44 MM, jeśli planujesz go często nosić. Zegarek 40mm idealnie pasuje, a nawet można zdjąć zegarki 38mm bez większych problemów. Reszta sprowadza się do preferencji.”


Paski Do Zegarków


Zamocowanie zegarka do nadgarstka wydaje się takie nieskomplikowane, że jest wrodzone. Rytuał ma jednak mniej niż sto lat. W ciągu ostatnich 100 lat paski szybko ewoluowały, obejmując różne rodzaje metalu i materiałów-stając się tak symboliczne, jak same zegarki. Bransoletki i zapięcia Rolex Oyster są prawdopodobnie najbardziej kultowe, choć istnieje wiele innych. Guma, nylon, skóra, metal — dla każdego elementu odróżniającego, który wyróżnia jeden Precyzyjnie zaprojektowany zegarek od drugiego, jest tak samo wiele materiałów do pasków, które je uzupełniają. Określenie, który Pasek najlepiej pasuje do zegarka, jest ponownie w dużej mierze subiektywne dla użytkownika, a także określone przez jego “zamierzone” zastosowanie. Jednak pewne pomiary i zrozumienie rodzaju taśmy są niezbędne do jej prawidłowego działania.

Materiały Pasków Do Zegarków

Paski gumowe, polietylenowe i skórzane są obecnie bardziej popularne niż kiedykolwiek, ze względu na ich wymienność i styl. Wyższej klasy wersje pasków polietylenowych będą nosić się lepiej i dłużej. Gumowe paski są popularne ze względu na ich zestawienie materiałów, z takimi jak Audemars Piguet i Hublot oferującymi luksusowe elementy kontrastujące z raczej pieszym, ale bardzo utylitarnym materiałem.

Wymiana Paska

Jeśli chcesz wymienić pasek, musisz najpierw poznać rozmiar paska. Aby to zrobić, nie wymaga niczego więcej niż pomiaru między występami, w milimetrach. Mierz zegarek, a nie Pasek, ponieważ paski — zwłaszcza skórzane lub niedrogo wykonane z nylonu — kurczą się wraz ze zużyciem. Jeśli jest to prosta wymiana lub aktualizacja do istniejącego paska, niektóre (głównie skóra) będą miały rozmiar wskazany gdzieś na pasku. Będzie to pomocny punkt wyjścia. Pomiary pasków metalowych zaczynają się w ten sam sposób (za pomocą uchwytów), ale większość z nich będzie dostarczana ze standardowymi linkami, które każdy sprzedawca lub jubiler może łatwo dostosować.

The Fine Points

Średnica, grubość koperty, paski i szerokość końcówek to główne elementy, które decydują o prawidłowym doborze rozmiaru zegarka. Średnica obudowy jest długością tarczy zegarka head-on. Obejmuje to ramkę (pierścień otaczający tarczę zegarka). Niektóre ramki są dość cienkie, podczas gdy inne-na przykład Submarinery lub Seria Omega Planet Ocean-są zauważalnie grubsze. Jeśli chodzi o średnice, większość zegarków męskich wahają się od 36 mm do 43 mm. Historia jednak ma tendencję do faworyzowania mniejszych profili; wygląd jest wyrafinowany, choć mały, gdy utrzymywany w stosunku do dzisiejszych wzorów. Średnice od 39 mm do 41 mm pasują do większości nadgarstków.

Grubość koperty to dosłownie Grubość zegarka, który znajduje się na nadgarstku. Może się drastycznie wahać. Z grubszej strony zobaczysz Zegarki o grubości 16 mm; szczuplejsze elementy będą miały około 8 mm. niektóre jeszcze mniej.Uwaga: Jeśli zdecydujesz się na noszenie zegarka z nienormalnie dużym rozmiarem koperty, będziesz miał trudności z zakuwaniem koszul, chyba że twoje są wykonane na zamówienie.

Zegarek zawdzięcza swoją chorobę liczbie komplikacji, czyli funkcjom wykraczającym poza wyświetlanie godzin i minut. Dlatego zegarek, który podaje czas i wyświetla datę, ma jedną komplikację. Na przykład chronografy mają zwykle większą grubość koperty ze względu na liczbę komplikacji w ruchu. Klasyczne “trzy ręce” są znacznie cieńsze — mniej dzwonków i gwizdków wymaga mniej miejsca. Szczuplejsze zegarki wydają się być postrzegane jako bardziej wyrafinowane, lepiej sparowane z garniturami i formalnymi okazjami.

Szerokość Lug to po prostu wewnętrzna odległość między punktami styku taśmy. Całkowita długość zegarka jest rejestrowana przez pomiar lug-to-lug, tip to tip. Ten pomiar pomoże, między innymi, określić, jak dobrze zegarek będzie siedział na nadgarstku.

Wszystko W Nadgarstku

Swatacze bawią się rozmiarami zegarków od czasu pojawienia się rezerw mocy i zamiatania second hands. Rozmiary często naśladują czasy: nastrój otoczenia gospodarczego, ogólne nastroje, tendencję do ekshibicjonizmu lub odwrotnie. “Mankiety” gotowe Zegarki od dwóch lat są preferowane przez domy zegarków, napędzane zainteresowaniem wzorami vintage i preferencjami klientów dla czystszego, tańszego produktu. Więc co jest odpowiednie dla Ciebie? Najważniejszym aspektem zegarka do rozważenia po jego indywidualności jest dopasowanie. Duże, nieporęczne, skomplikowane twarze na małych nadgarstkach wyglądają śmiesznie prawie przy każdej okazji.

Jeśli nie posiadasz kilku, nie jest to praktyczny wybór. Jeśli chcesz rozmiar, który działa dobrze z nadgarstkiem i znaleźć się w sklepie, często można to zrobić, wypróbowując małe (36-39 mm), średnie (39-43 mm) i duże (43 mm plus) twarze na nadgarstku. Szybko przekonasz się, która proporcjonalność ma sens. Aby być bardziej dokładnym, chwyć taśmę mierniczą lub wstążkę, owinąć ją wokół nadgarstka i podjąć miarę. Małe nadgarstki mają średnicę 6,25-6,75 cala, średnie 6,75-7,25 i duże 7,25-7,75 cala. Łącząc małe, średnie i duże twarze z typem i rozmiarem nadgarstka, szybko wyeliminujesz wiele opcji — czasomierzy, które mogą być imponująco złożone w przypadku, ale raczej źle pasujące do rzeczywistości-i zawęzisz pole, które działa najlepiej.

Właściwe Dopasowanie

Jak zegarek powinien zmieścić się na nadgarstku jest ponownie, subiektywne. Nie szukaj tutaj podręcznikowych definicji. Nie chcesz, aby Twój zegarek był tak duży, że ślizga się w górę iw dół po zużyciu. Będzie wyglądać źle i być w dużej mierze niewygodne do noszenia na różne okazje. Za ciasno, a na nadgarstku zostanie odcisk — łatwy, kontrolny znak, który wymaga lepszego rozmiaru. Na tym, iść z tym, co czuje (i wygląda) dobrze; po odpowiednim rozmiarze, Twój zegarek powinien wyglądać tak, jakby został stworzony specjalnie dla Ciebie.

Okrągłe Vs. Prostokątne

Uważa się, że nowoczesne Zegarmistrzostwo jest definiowane przez kilka osiągnięć technologicznych: wprowadzenie kryształów szafiru, komplikacji daty szybkiego ustawiania i syntetycznej świecącej farby. Istnieje segment świata zegarków wciąż skupiony na przesuwaniu granic tego, co jest możliwe w prostej obudowie 41 mm. Więcej komplikacji, różne ruchy napędzane i Zegarki nurkowania w stanie zbadać na większej głębokości. Dla niektórych to przemawia.

Jest jednak inny segment rynku, który koncentruje się na czymś zupełnie innym: zabytkowe i certyfikowane używane zegarki, które starzeją się i mogą być raczej wyjątkowe. Które opowiadają historię jego produkcji. Podczas gdy wielu zegarmistrzów produkuje nowoczesne kwadratowe i prostokątne wzory, noszenie prostokątnej tarczy zegarka w porównaniu z okrągłą sugeruje uznanie zarówno dla historii, jak i nowoczesności.

Można argumentować, że okrągłe zegarki są bardziej wyrafinowane niż prostokątne wzory. Jest miejsce dla obu w męskiej kolekcji. I jak Wszystko inne związane z zegarkiem, wiele sprowadza się do osobistych preferencji. Przemysł sprawia, że więcej okrągłych zegarków, ponieważ ludzie mają tendencję do kupowania ich więcej, ponownie, być może dlatego, że są bardziej znane, a może ze względu na prostą ekonomię. Niektórzy mówili, że okrągłe konstrukcje kojarzą się z długowiecznością, wszechstronnością i trwałością, co prawdopodobnie ma również z tym coś wspólnego.

Jeśli jesteś osobą, która codziennie nosi kurtkę do pracy, dobrą wiadomością jest to, że masz opcje. Prostokątne zegarki są tak samo techniczne i wyglądają tak samo wyrafinowane (może bardziej?), niż ich okrągli bracia. A roczniki, jeśli masz szczęście wybrać jeden, sugerują, że wiesz coś o Haute Horlogerie, czego inni nie wiedzą — że masz docenienie najdrobniejszych szczegółów, które często łaczą zegarki vintage. Prostokątny wzór nie jest czymś, co wybralibyśmy jako nasz jedyny, ale zdecydowanie, dobrze wykonany, jest spektakularnym i bardzo stylowym dodatkiem do kolekcji zegarków.

The Band Wagon   

Czy istnieje rodzaj lub kolor paska do zegarka, który najlepiej pasuje do Twojego odcienia skóry? Jest to pytanie, które często można zobaczyć na forach zegarków – dość śmieszne – naszym skromnym zdaniem. Dwie rzeczy określą rodzaj i kolor pasma, a żadna z nich nie ma nic wspólnego z warstwami skóry. Pierwszy to sam zegarek. Paski powinny pasować do ramki lub tarczy zegarka-musi być jakiś element spójności między nimi, który uzupełnia kawałek. W przypadku stopów metali jest to załatwione. Ze skórą lub gumą, zwykle, jakiś element twarzy jest sparowany z paskiem. Jeśli wymieniasz pasek do zegarka, nie komplikuj. Wybierz coś, co ci się podoba, a to pasuje do zegarka i ogólnie wszystko się ułoży.

Drugim czynnikiem określającym rodzaj i kolor pasma jest to, co robisz w nim każdego dnia. Jeśli spędzasz dni w biurze rozsądnej formalności, jaki kolor butów nosisz najczęściej? Prawdopodobnie brązowy, a zatem brązowe skórzane paski może być dobrym miejscem na początek. Stopy mogą iść w obie strony, dlatego przemysł sprzedaje ich więcej. Istnieją jednak wyjątki od każdej reguły. Trudno by było powiedzieć, że Rolex Sea-Dweller nie wygląda tak jak w domu w dżinsach, jak w marynarce garniturowej; to samo dotyczy Runwella Shinoli. Ich atrakcyjność polega na ich wszechstronności, która jest gwiazdą północy przy podejmowaniu decyzji między wieloma odcieniami świata zegarków. Odcień skóry nie ma z tym nic wspólnego.


Najlepsze Zegarki Na Każdy Rozmiar


Mały (36-39mm)


Hamilton Khaki Field Automatic

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/silver20hamilton20khaki20field20automatic.html

Hamilton, najstarsza amerykańska marka zegarków, jest ulubieńcem literackich odniesień i prawdopodobnie marką należącą do twojego dziadka. I to dobrze. Hamilton opanował elegancję, styl i przystępność cenową w niedrogich, niezawodnych automatykach. Jest to jedna z najlepszych decyzji, które możesz podjąć w punkcie cenowym.

483,98 zł Amazon.com

Cartier Tank Francaise

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/silver20cartier20tank20franc383c2a7aise.html

Zbiornik Cartier jest jednym z najbardziej kultowych męskich zegarków na rękę, jakie kiedykolwiek stworzono, a w najmniejszym rozmiarze jest raczej subtelnym wyrazem luksusu. Jest to kolejny kawałek, który zalecamy odbiór z rynku wtórnego. Większość zakłada, że wydałeś na niego znacznie więcej, co może być na Twoją korzyść.

3950 zł przy Cartier.com

Mondaine SBB Stainless Steel Swiss-Zegarek Kwarcowy

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/black20and20white20mondaine20sbb20stainless20steel20swiss-quartz20watch.html

Ten łatwo czytelny zegarek stał się jednym z prawdziwych klasyków designu, rozpoznawanych na całym świecie. W rzeczywistości jest to oficjalny zegarek kolei Szwajcarskich i wszyscy wiemy, jak punktualne są. Teraz jest dostępny w różnych rozmiarach, ale najmniejsza wersja będzie pasować do wielu rozmiarów nadgarstków.

207,54 zł Amazon.com

Rolex Airking

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/silver20rolex20airking.html

Gładka ramka. Ruch wewnętrzny. Dziedzictwo marki. Najwyższa wszechstronność i elegancja oraz sygnał, że znasz swoją wartość. Jest to kompletny pakiet i idealny rozmiar zegarka.

5995 zł na Amazon.com


Średni (39-43mm)


Tissot Quartz Chronograph

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/black20tissot20quartz20chronograph.html

Jest to jeden z naszych ulubionych zegarków wszech czasów w zakresie poniżej $400, z klasycznie fajnym wyglądem i ukrytą krawędzią, Dzięki zaciemnionemu wyglądowi. Jak szwajcarskich marek iść Tissot może nie nosić prestiż niektórych, ale to, co dostajesz za ciężko zarobione pieniądze jest dość imponujące.

387,96 zł Amazon.com

Tag Heuer Aquaracer

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/silver20and20blue20tag20heuer20aquaracer.html

Większość, jeśli nie wszystkie nowoczesne zegarki nurkowania zawdzięczają swoją inspirację Rolex Submariner, choć niektórzy znaleźli ciekawe sposoby na umieszczenie własnego odcisku kciuka na to, co jest teraz kultowy projekt. Tag Aquaracer stawia się w tej kategorii z tym ceramicznym bezeled piękno. W marynarce to element, który dodaje wszechstronności każdej kolekcji.

1368 zł Amazon.com

Seria MVMT 40

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/silver20and20blue20mvmt204020series20watch20with20brown20strap.html

Jeśli dostajesz się na poziomie ziemi zegarek mądry, utrzymanie wydatków do minimum, podczas gdy dowiedzieć się, jaki rodzaj zegarka pasuje Ci najlepiej ma wiele sensu. Ten klasyczny, rozbrajająco prosty zegarek mówi, że nie potrzebujesz błyskotki, aby zaimponować nikomu, wystarczy wiedzieć, która jest godzina.

96 zł przy Amazon.com

Baume & Mercier Capeland Chronograph

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/silver20baume2020mercier20capeland20chronograph20with20leather20brown20strap.html

Baume & Mercier może być uważany za jedną z bardziej podstawowych marek w prawdziwej Szwajcarskiej sferze luksusu,ale to oznacza, że nie przepłacisz. To zegarek dla dorosłych, Kiedy JESTEŚ gotowy, aby schować zegarek Timex, który nosisz od pierwszego roku i zrobić prawdziwą grę dla narożnego biura.

2092 zł przy Amazon.com


Duży (43mm+)


Bulova Moonwatch

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/silver20bulova20moonwatch.html

Jest to jedna z najlepszych ofert na świecie zegarków, zaprojektowana w hołdzie jednemu z pierwszych zegarków noszonych przez astronautów w kosmosie. Bulova, założona w 1875 roku, zawsze oferowała Szwajcarskie rzemiosło i niezawodność w przystępnych cenach, a ten zegarek nie jest wyjątkiem, a jednocześnie podnosi iloraz stylu.

555,26 zł Amazon.com

Panerai Luminor 8 Dni

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/silver20panerai20luminor20820days20with20black20strap.html

Zegarki Panerai zostały pierwotnie wykonane dla elitarnych włoskich komandosów podwodnych, oversized dla widoczności pod wodą. Marka zachowuje swój śmiały Wojskowy Styl, a noszenie jednego jest stwierdzeniem, a także wskazaniem, że możesz być trochę hardkorem. Wersja ta posiada również ośmiodniową rezerwę chodu.

6150 zł przy Amazon.com

Zegarek Timex Intelligent Quartz Chrono Timer

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/black20timex20intelligent20quartz20chrono20timer20watch-1.html

Tylko Timex może nawet skłonić nas do rozważenia rekomendacji takiego niedrogiego zegarka. Ten kawałek jest idealny dla twórców i tych, którzy chcą stylowego wzornictwa w nieskończenie przystępnej cenie.

225 zł przy Amazon.com

Longines Heritage Automatic

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/black20longines20heritage20automatic.html

Longines zawsze trafia do naszych “najlepszych zegarków” ze względu na ich znaczną wartość. Kolejna dziedzictwo szwajcarskiej marki, od 1832 roku tworzą inspirowane lotnictwem elementy elegancji i wyróżnienia. Ten element w stylu retro emanuje pewnością siebie i cichą elegancją w każdej sytuacji.

1675 zł na Reeds.com

Niezależnie od tego, czy wydasz 100 USD, czy 1000 USD, upewnij się, że zegarek idealnie pasuje do ciebie. Nikt nie chce mieć zegarka, który jest zbyt duży lub nie pasuje do ich stylu.


Możesz Też Kopać:

  • Najlepsze Tanie Smartwatche
  • Najlepsze Zegarki Sportowe Dla Mężczyzn
  • Najlepsze Zegarki Poniżej $10,000

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts