Jak Umówić Się Na Randkę, Jeśli Masz Lęk Społeczny

Jak Umówić Się Na Randkę, Jeśli Masz Lęk Społeczny

Cztery gry-Changing Dating Porady dla mężczyzn zmagających się z niepokojem społecznym

Wyobraź sobie scenę: jesteś stary i mądry, siedzisz z wnukami. Jeden z nich pyta: “Dziadku, jak poznałeś babcię?”Oczyść gardło. “Cóż, dzieci,” mówisz. “Oboje zostaliśmy zaproszeni na imprezę…”

Dla wielu ludzi jest to bardzo prawdopodobny scenariusz. Ale jeśli cierpisz na lęk społeczny, pomysł spotkania kogoś na imprezie nie jest ani realistyczny, ani przyjemny-dla nich strony są przerażającymi sytuacjami wypełnionymi okazjami do ciągłego niezręcznego odczuwania, popełniania społecznego faux pas lub po prostu mieć problemy z połączeniem się z kimkolwiek. Najprawdopodobniej unikaliby pójścia, a jeśli w jakiś sposób skończyliby uczęszczać, czuliby się głęboko pewni, że z nikim się nie spotkają.

Jeśli to Ty, perspektywa randki jest prawdopodobnie dość nieprzyjemne jeden. Randki mogą być wystarczająco przerażające dla stosunkowo pewnych siebie ludzi; dla społecznie niespokojnych ludzi, niesie ze sobą mnóstwo lęków, lęków i obaw, że większość ludzi może nawet nie zdawać sobie sprawy, istnieje, nie mówiąc już o doświadczeniu.

Na szczęście jest to niemożliwe dla osób z problemami lęku społecznego na bieżąco lub skończyć w zdrowych, długotrwałych i pielęgnujących relacji. Sprawdź te wskazówki, aby udowodnić:

1. Jak Lęk Społeczny Może Wpłynąć Na Twoje Życie Miłosne

Możemy nie myśleć o relacji między lękiem społecznym a związkami natychmiast, ponieważ często sprawia, że szczególnie trudno jest radzić sobie z nieznajomymi lub osobami, które znasz mniej dobrze, w przeciwieństwie do romantycznego partnera. Jednak romantyczni partnerzy zawsze zaczynają jako obcy-utrudnianie spotkania i rozwijanie relacji z nimi w czasie jest zniechęcające dla osób z lękiem społecznym.

Następnie, gdy jesteś w związku, może łatwo spowodować tarcie, jeśli twój partner jest bardziej towarzyski niż ty. Jak mówi Lindsey Pratt, LMHC, terapeuta w Nowym Jorku, który specjalizuje się w kwestiach związanych z relacjami, “lęk społeczny może mieć wpływ na relacje, ponieważ dynamika interpersonalna może być wyzwalająca dla osób cierpiących na lęk społeczny. Może to objawiać się tym, że osoba staje się unikająca ze swoim partnerem, anuluje plany w ostatniej chwili lub woli spędzać czas razem w domu, a nie w grupach lub społecznościach.”

Dr Paulette Sherman, psycholog i autorka Dating From the Inside Out i nadchodząca książka Facebook Dating: od 1. daty do bratniej duszy, zgadza się, zauważając, że ” może być trudno partnerom zrozumieć, dlaczego ich partner nie jest towarzyski.”

“Czasami mogą to spersonalizować”, dodaje, ” co może powodować, że myślą, że ich partner z lękiem społecznym nie chce z nimi być, co nie jest prawdą. Mogą nawet myśleć, że ich partner woli być antyspołeczne, ponieważ nie rozumieją natury stanu ich partnera. Muszą się o tym dowiedzieć, aby zrozumieć, że często objawy lęku mogą pojawić się ze strachu przed sądem lub są po prostu nagle wyzwalane i chcą uciec z sytuacji.”

2. Wskazówki Dotyczące Randek Online, Gdy Masz Lęk Społeczny

Randki Online jest czymś w rodzaju darem niebios dla osób cierpiących na lęk społeczny, ponieważ zastąpiono ustawienia osobiste jako podstawowy sposób na spotkanie z potencjalnym partnerem. Więc jeśli bary, spotkania i szybkie randki nie są twoją sceną, masz szczęście.

Mając to na uwadze, możliwość robienia tych wszystkich nerwowych rzeczy w zaciszu własnego domu niekoniecznie musi je ułatwiać.

Casey Lee, MA, LPC, NCC z rooted Hearts Counseling zauważa, że chociaż może to być “nieco łatwiejsze do daty w Internecie”, nadal powinieneś ” zdawać sobie sprawę z błędnej interpretacji tego, co druga osoba komunikuje się, ponieważ możesz przegapić niewerbalne sygnały, jeśli komunikujesz się w sposób, który nie możesz fizycznie zobaczyć drugiej osoby i usłyszeć sposobu, w jaki dostarczają to, co chcą powiedzieć.”

Możesz również rozważyć dopuszczenie meczów lub osób, z którymi rozmawiasz, do wiadomości o swoim lęku społecznym na początku. Nie jest to oczywiście dla wszystkich, ale jeśli pomysł zrobienia tego sprawia, że czujesz się mniej zmartwiony, to może być tego warte.

Podobne: jak się umawiać, jeśli cierpisz na depresję

“Jeśli zmagasz się z lękiem społecznym i korzystasz z internetowych platform randkowych, może to złagodzić presję, aby ujawnić swój lęk przed pierwszą randką. Ponieważ związek zaczyna budować z komunikacji online Przed pierwszym spotkaniem, może to wskazywać datę w na Dlaczego może wydawać się nieco zastrzeżone lub niewygodne na pierwszej randce, ” mówi Pratt.

3. Wskazówki Dotyczące Chodzenia Na Randki, Gdy Masz Lęk Społeczny

Więc jesteś gotowa na randkę. Niezależnie od tego, czy dopasowałeś się do aplikacji randkowej lub witryny, czy spotkałeś się w prawdziwym życiu, prawdopodobnie nie wiesz o sobie zbyt wiele. Może to być denerwujące nawet dla najbardziej pewnych siebie ludzi, więc może być szczególnie trudne do ściągnięcia, jeśli masz lęk społeczny. Ale nie panikuj. Zamiast tego spróbuj napompować się na to z jakąś pozytywną rozmową o sobie.

Jak zauważa dr Sherman, ” Bądź swoim własnym trenerem i Przypomnij sobie, że właściwa osoba będzie miała szczęście, że Cię ma i zaakceptuje i doceni cię takim, jakim jesteś.”

“Weź swoje leki (jeśli zostały przepisane niektóre), wykonaj progresywne ćwiczenie rozluźnienia mięśni wcześniej, aby się zrelaksować — i pamiętaj, aby zakwestionować wszelkie negatywne myśli dotyczące osądu lub odrzucenia”, dodaje.

Pratt zgadza się: “jest to również pomocne, aby pamiętać, że randki jest naturalnie wywołujące niepokój dla większości ludzi, więc wiedz, że prawdopodobnie nie jesteś sam w swoim dyskomfortu!”

“Jeśli zmagasz się z lękiem społecznym i przygotowujesz się do randki, pamiętaj, że nasze emocje są” najgłośniejsze “w naszych własnych głowach — często jest dla nas bardzo oczywiste, że jesteśmy niewygodni, ale znacznie mniej namacalni dla innych, którzy nie dzielą się tym samym doświadczeniem”, mówi.

4. Wskazówki Dotyczące Rozmowy Z Nowym Partnerem Na Temat Lęku Społecznego

Jeśli nie poruszył go jeszcze w ciągu pierwszych kilku DAT, to prawdopodobnie w porządku-zwłaszcza jeśli druga osoba nie zauważył niczego. Nie ma reguły mówiącej, że trzeba usunąć tego rodzaju objawienie z drogi z bardzo wczesnym pójściem.

“Ogólnie rzecz biorąc, chciałbym powiedzieć, że można się dobrze bawić na pierwszych kilku randkach i nie trzeba przywoływać go od razu, chyba że masz wyniszczające objawy, które trzeba wyjaśnić,” mówi dr Sherman.

W takim przypadku powinieneś być z nimi szczery. “Bądź szczery co do swojego stanu, aby nie brali go do siebie, jeśli czujesz niepokój lub chcesz odpocząć od sytuacji społecznej”, mówi dr Sherman. “Jeśli mają kontekst dla Twojej symptomologii i zostali poinformowani, prawdopodobnie zrozumieją.”

Niezależnie od tego, jeśli widzisz potencjał większych rzeczy w raczkującym związku, dobrze byłoby omówić swoje problemy, zanim upłynie zbyt wiele czasu.

“Jednym ze sposobów na omówienie tego, powiedzmy za miesiąc lub sześć tygodni, jest powiedzenie,

“Czasami doświadczam lęku społecznego, ale jestem z tego powodu leczony. Biorę leki i spotykam się z kimś, kto mówi [co tydzień lub co miesiąc]. Funkcjonuję dobrze, ale chciałem być z tobą szczery i jeśli widzisz, że pewnego dnia czuję się trochę źle, chciałem, żebyś wiedział, że to nie ty i żebyś miał na to kontekst. Mam własne narzędzia do radzenia sobie z tym, więc nie musisz robić nic konkretnego. Daj mi znać, jeśli masz jakieś pytania do mnie na ten temat.’

“Stwarza to możliwość bycia przejrzystym i rozwijania uczciwych relacji komunikacyjnych od samego początku”, mówi dr Sherman.

Powiązane: Jak Rozmawiać Z Nowym Partnerem O Zmaganiach Ze Zdrowiem Psychicznym

Nawet jeśli czujesz się w tym osamotniony, jeśli twój partner naprawdę o ciebie dba, będzie tam, aby cię wspierać – po prostu nie bój się poprosić o pomoc, jeśli jej potrzebujesz.

Jak mówi Lee: “jeśli ta druga osoba jest naprawdę dobrą osobą dla Ciebie, zaakceptuje cię ze wszystkimi Twoimi wadami i niedoskonałościami. Jeśli dzielisz się z nimi lękiem społecznym w wrażliwy sposób, możesz wywołać ich empatię i doświadczyć miłości i akceptacji, które mogą faktycznie zmniejszyć twój strach przed odrzuceniem i lęk społeczny.”

Możesz Też Kopać:

  • Jak wesprzeć partnera w depresji
  • Rzeczy Faceci Się Mylą O Zdrowiu Psychicznym
  • Co zrobić, jeśli uważasz, że masz problem ze zdrowiem psychicznym
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Ręce panny młodej na szyi pana młodego.
Read More

Jak być lepszym mężem

Jak być lepszym mężem Jak być lepszym mężem w 10 prostych (ok, trudnych) krokach Alex Manley 6 stycznia…