Jak Wygląda Współczesne Rycerstwo

Jak Wygląda Współczesne Rycerstwo

Czego dzisiaj faceci nie rozumieją o prawdziwym Rycerstwie

Drzwi się otworzyły. Ramię, wyprofilowane. Płaszcz, położył się na kałuży. 

Rycerskość jest pełna romantycznych gestów, takich jak te; symboliczne interakcje, które nawiązują do dawnych czasów, kiedy mężczyźni byli mężczyznami, kobiety były kobietami i to było wszystko. 

W ciągu XX wieku, gdy feminizm nabrał pary i fala za falą myśli wyrównującej płeć przebijała się przez dziób wielkiego statku Patriarchat, rycerskość zaczęła wypadać z mody. 

W dzisiejszych czasach ludzie pytają: “Czy Mogę jeszcze otworzyć dla Ciebie drzwi? Mogę jeszcze zapłacić za randkę, czy to seksistowskie?” 

Tam, gdzie wiele kobiet czyta szowinizm w takie pytania-i niekoniecznie są one błędne – jest też sprawiedliwe, że jest tam pewna zraniona duma. To znaczy, ” uczono mnie traktować cię w jeden sposób, ale boję się, że się na mnie wściekniesz, jeśli to zrobię.” 

Rycerskość jest tym, czego uczono mężczyzn od wielu pokoleń. Nie zawsze było to, co praktykowali, ale to był uzgodniony standard dla tego, co należy zrobić, gdy wchodzi się w interakcję z kobietami. Zdejmij kapelusz w windzie. Wyciągnij dla niej krzesło. I tak dalej. 

Problem, z jakim borykają się dziś mężczyźni, nie polega na tym, że rycerskość nie jest martwa; to jest to, że nie jest ani żywa, ani martwa, ale w ponurym, Stygiańskim tranzycie między państwami. 

To prawda, że dziś wiele kobiet spotyka się z tradycyjnym rycerstwem. Wszystkie małe przykłady zawarte w zdaniach poprzedzających wydają się archaiczne, antyczne. Wypróbuj je na następnej pierwszej randce i będzie można wybaczyć instynktownie próbuje szczotkować kurz off pierwszy; reakcje, które można uzyskać byłoby równie prawdopodobne, aby być śmiech jako prawdziwe przestępstwo. (Nie mówiąc już o bardzo rozmoczonym płaszczu.)

Warto jednak przyjrzeć się, na czym polega prawdziwy problem z rycerstwem — dlaczego jest ono obecnie uważane za przestarzałe i przestarzałe, a także jakie jego aspekty chcemy zachować, idąc dalej. 

Jedna z rzeczy, które niepokoi kobiety o rycerskości, warto spróbować zrozumieć, nie ma nic, dosłownie nic wspólnego z samymi działaniami. To nie ma nic wspólnego z tobą, ani z Twoimi motywacjami. Ma to związek z działaniami jako znaczącymi.

Kiedy obrażamy się na rzeczy, nie możemy wiedzieć, co jest w sercach ludzi, którzy nas obrażają. Możemy tylko patrzeć na to, jak się spotykają-co mówią, jak się zachowują, w co się ubierają itp. Krótko mówiąc, jak ich wewnętrzne uczucia pojawiają się na poziomie powierzchniowym. 

Jeśli za każdym razem, gdy słyszysz, że używane jest pewne słowo, jest ono używane przez ludzi, którzy czują do ciebie pewien sposób, trudno nie skojarzyć tego słowa z tym uczuciem. Tym są nienawistne obelgi-sentyment upakowany w zbiór sylab. Istnieje oczywiście niedoskonała relacja między nimi-maluch może powiedzieć straszną rzecz, nie wiedząc, co zrobił; okropny bigot może komunikować swoje okrucieństwo i nienawiść bez potknięcia cenzora. 

Ale musisz tylko być świadkiem konkretnej rzeczy związanej z czymś, co sprawia, że czujesz się negatywnie tak wiele razy, zanim powstanie związek. Dla wielu kobiet obraźliwe jest to, że Rycerstwo było praktykowane głównie przez mężczyzn, którzy nie szanowali kobiet jako pełnych ludzi. 

Powiązane: Oto, co powinieneś wiedzieć o zgodzie seksualnej

Jeśli zejdziesz ze swojej drogi, aby praktykować nieco oldskulowe sposoby bycia, nie możesz być zaskoczony, jeśli ludzie martwią się, że Twoja oldskulowość może rozciągać się od jednej rzeczy do drugiej. Biorąc pod uwagę panujące w tym czasie uczucia, mężczyźni, którzy byli rycerscy wobec Twojej prababki, prawdopodobnie również nie uważali, że powinna głosować, piastować urząd polityczny lub posiadać własność. 

Nie ma nic z natury obraźliwego w zdobywaniu drzwi dla kogoś, płaceniu za czyjś posiłek lub próbowaniu ochrony przed żywiołami. Większość ludzi wychowywała się ze zrozumieniem, że pomaganie komuś jest czymś, co powinieneś zrobić; że jest to uprzejme i sprawiedliwe.

Ale mężczyźni rycerskość wobec kobiet to tradycja, która pochodzi z epoki, kiedy byli przyzwyczajeni do traktowania kobiet jak porcelanowe lalki, które potrzebowały pocieszenia, przewodnictwa i ochrony przed każdą drobnostką jedną ręką, a następnie odmawiały im możliwości i praw drugą.

To prowadzi nas do drugiego ważnego powodu, dla którego Rycerstwo wypadło z łask.

Jeśli kiedykolwiek zdenerwowałeś się, gdy ktoś nie traktował cię poważnie, zrozumiesz tę frustrację. To nie jest zabawne, gdy mówi się, że nie można czegoś zrobić lub nie oczekuje się, że będziesz Kompetentny, szczególnie, gdy zostałeś wychowany, aby wierzyć w coś przeciwnego. 

Młode kobiety dorastały dziś słysząc, że mogą osiągnąć to, co chcą; bycie traktowanym jak kruche, bez grosza i kruche jest w najlepszym razie denerwujące, w najgorszym wyczerpujące. 

To prawda, że wciąż jest wiele kobiet, które naprawdę cenią rycerskie gesty; często ogłaszają to na swoich profilach, w nadziei na złapanie kolegi ceniącego sztukę Rycerską. 

Ale jeśli szukasz, dlaczego, kulturowo, rycerskość upadła, jest to ideologia, która opiera się na zrozumieniu kobiet, które jest głęboko archaiczne i nie pasują do tego, jak współczesne kobiety chcą i oczekują traktowania. 

Niestety, bez żadnych prawdziwych wskazówek, jak traktować kobiety w wyniku odejścia od rycerskości, popełniliśmy błąd myśląc, że kobiety powinny być traktowane tak samo jak mężczyźni. I oczywiście, to prawda-pod wieloma względami. Kobiety powinny mieć takie same możliwości jak mężczyźni: być złożone, heroiczne, czczone, skuteczne, ambitne. 

Ale smutne w tym wszystkim jest to, że istnieje rodzaj rycerskości, którą warto wyobrazić sobie współczesnych mężczyzn praktykujących — taki, który łączy współczesne zrozumienie i uznanie dla pełnej osobowości kobiet, a jednocześnie przyznaje, że doświadczają świata inaczej niż mężczyźni, a mężczyźni mogą i powinni korzystać z przywilejów swojej płci, aby pomóc wypełnić lukę. 

Jak wygląda ta rycerskość? Wygląda na to, że jako grupa kobiety są stale na straży męskiej agresji. Że kobiety zarabiają średnio mniej niż mężczyźni za tę samą pracę, nie mówiąc już o zarobkach utraconych z powodu ciąży i wychowania dzieci. Wygląda na to, że kobiety są często omawiane lub ignorowane przez mężczyzn w grupach, że mężczyźni uważają autorytatywne lub dowodzące kobiety za niesmaczne, ale nie mają nic przeciwko tym samym cechom u swoich kolegów mężczyzn. Wygląda na to, że próbuje naprawić niektóre z krzywd, które społeczeństwo i mężczyźni szczególnie nakładają na kobiety. 

Więc jeśli to, co ci się podobało w rycerstwie, to sposób, w jaki funkcjonowało jako rodzaj Kodeksu postępowania dla kobiet, może warto rozważyć rodzaj neo-rycerskości. W tym celu oto krótka, niepełna lista gestów dla współczesnego człowieka rycerskiego-proste, drobne drobiazgi, które, jak otwarcie drzwi, lub zdejmowanie kapelusza, oznaczają twoje intencje i szacunek:

Nie pozwól sobie na to, by wyglądało to na potencjalne zagrożenie przez przypadek. Weź pod uwagę, że kobiety są często śledzone, atakowane lub nękane, gdy są same. Jeśli idziesz za kobietą w nocy lub w zacisznym miejscu, daj jej szerokie miejsce do cumowania podczas mijania. Przejdź przez ulicę, jeśli to konieczne. Nie inicjuj pogaduszek w ciasnej przestrzeni z kobietą, której nie znasz. Jeśli jesteś w windzie lub podobnej sytuacji z kobietą, pilnuj swojego nosa. 

Nie dotykaj kobiety, której nie znasz; nawet nie dotykaj kobiet, które znasz, chyba że wyraźnie ją zapraszają lub inicjują. Nie wiesz, jak wygodnie dana kobieta jest wokół mężczyzn, a dotyk, który czuje się nieszkodliwy, Uprzejmy lub Przyjazny dla ciebie, może czuć się seksualny, niewygodny lub gwałtowny dla niej. 

Powiązane: Co Mężczyźni Się Mylą, Próbując Poderwać Kobiety Publicznie

Jeśli widzisz kobietę źle traktowaną przez mężczyznę, zrób coś. Może to być coś tak drobnego, jak męski współpracownik, który jest niegrzeczny dla kobiety, lub tak poważnego, jak napaść fizyczna lub seksualna. Systemy ucisku rozwijają się na posłuszeństwie i bezczynności tak samo jak na przemocy i strachu. Niewygodna rozmowa międzyludzka zaszkodzi ci o wiele mniej niż bycie źle traktowanym i nie otrzymanie wsparcia ani kopii zapasowej zaszkodzi jej. 

Bądź głośny w kwestiach, które wpływają na prawa i bezpieczeństwo kobiet w mediach społecznościowych, takich jak praca seksualna, praca z napiwkami i prawa do aborcji. Wpłać na cele, które przynoszą korzyści kobietom. Wspieraj kobiety w sieciach społecznościowych i społeczności. Dotrzyj do kobiet, z którymi jesteś blisko w trudnych okresach w ich życiu i trudnych okresach w cyklu wiadomości. Potraktuj zarzuty nadużyć, napaści i molestowania przez mężczyzn poważnie. Nawet jeśli to facet, którego znasz. Zwłaszcza jeśli to facet, którego znasz. 

To krótka lista, ale warto o tym pomyśleć. Być może najważniejsze, powinieneś porozmawiać z kobietami, z którymi jesteś blisko i zapytać, co by docenili, gdyby mężczyźni zaczęli robić. W końcu troska o to, co ułatwiłoby życie kobietom, jest w pewnym sensie celem rycerskości. 

Możesz Też Kopać:

  • Co Mężczyźni Mylą W Miłości
  • Jak być dżentelmenem w mediach społecznościowych
  • Rzeczy, które nie definiują już bycia mężczyzną
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts