Jak Używać Oleju Jako Środka Czyszczącego

Jak Używać Oleju Jako Środka Czyszczącego

Dlaczego nadszedł czas, aby zacząć używać oleju jako środka do mycia twarzy

Po długim, stresującym dniu dosłownie widać napięcie na twarzy: intensywny brud i lśniący olej gromadzą się, a ewentualny peeling z mydłem jest uspokajający jak kufel piwa, ponieważ zmywa wszystko. Możesz być jednak zaskoczony, gdy dowiesz się, że istnieje inna technika oczyszczania twarzy-oprócz Mydła i wody — która może jeszcze lepiej odblokować pory i polega na zwalczaniu ognia ogniem: jest to metoda oczyszczania olejem (OCM), która wykorzystuje olej do oczyszczania twarzy. usunąć olej, z powodów naukowych. Oto dlaczego OCM działa i jak wypróbować go w domu.
 
Jak działa OCM
OCM ma podejście “podobne do rozpuszczania”: po nałożeniu na skórę, niektóre oleje (wiele z nich dostępnych w sklepie spożywczym) wymieszają się z olejami na twarzy, usuwając w ten sposób tłuszcz i brud z porów. Aby to zrobić, po prostu spryskaj twarz ciepłą wodą, a następnie nałóż olejek do mycia, tak jak w przeciwnym razie nałóż mydło. Usuń go wilgotną, ciepłą ściereczką, która wchłonie i wytrze pozostały olej.
 
Dlaczego mężczyźni powinni spróbować OCM
“Zazwyczaj mężczyźni mają bardziej tłustą skórę niż kobiety, a także większe pory i gruczoły łojowe”, mówi dr Heather Rogers i założycielka nowoczesnej dermatologii w Seattle. Oznacza to, że mężczyźni mają większe gromadzenie się oleju, a tym samym wymagają “cięższego” roztworu do oczyszczania porów i wydobywania wszystkich zanieczyszczeń wewnątrz.
 
Wiele środków czyszczących wysusza skórę, co wymaga hojnego zastosowania kremu nawilżającego po użyciu. Olejki natomiast mają właściwości naturalnie nawilżające i odżywcze. (Ta sama metodologia może być stosowana do tego, dlaczego nie należy myć włosów szamponem codziennie; ważne jest, aby codziennie spłukiwać nadmiar oleju, ale zbyt częste stosowanie szamponu może pozostawić włosy suche i zniszczone.)
 
Jakie oleje należy (a jakich nie należy) stosować
Dla mężczyzn Rogers zaleca produkty o niższej zawartości tłuszczów nasyconych. “Im wyższy tłuszcz nasycony w oleju, tym cięższy lub bardziej tłusty będzie odczuwalny na skórze”, mówi. “Na przykład oliwa z oliwek składa się z około 15 procent nasyconych i 85 procent nienasyconych kwasów tłuszczowych, podczas gdy kokos jest około 85 procent nasyconych i 15 procent nienasyconych.”(Tak więc wybierz oliwę z oliwek na olej kokosowy.)
 
“[Oleje o niższym odsetku nasyconych kwasów tłuszczowych] są bliżej środka powierzchniowo czynnego niż inne oleje, z których jeden koniec jest bardziej lipofilowy – aby utrzymać olej na skórze – a drugi bardziej hydrofilowy-aby pomóc olejom zostać porwanym przez wodę. Szczególnie w przypadku skóry tłustej stosuj wyższy stosunek oleju rycynowego do innych olejów, a w przypadku suchej skóry niższy stosunek oleju rycynowego do innych olejów.
 
“Niezależnie od tego zachęcam ludzi do korzystania z nie pachnących olejków” – dodaje Rogers. “Olej z pestek winogron, oliwek, jojoby, krokosza barwierskiego, arganu, rycynowego lub migdałowego zmniejszy ryzyko podrażnienia lub reakcji alergicznej. Unikaj pachnących olejków, takich jak rozmaryn, lawenda lub cytrusy, ponieważ zawierają drażniące związki. Olejek cytrynowy, na przykład, może zwiększyć nadwrażliwość na światło.”
 
Jak zrobić roztwór do czyszczenia oleju w domu
“Większość dostępnych na rynku środków czyszczących zawiera kilka innych składników i przypomina bardziej tradycyjne środki czyszczące”, mówi Rogers. Dla kobiet zwykle poleca ten z Caudalie, który ma na celu usunięcie makijażu. Mężczyźni mogą używać go jako standardowego środka czyszczącego, ale Rogers sugeruje po prostu zrobienie domowej mieszanki.
 
Aby to zrobić, wymieszaj jedną część oleju rycynowego z jedną częścią oleju z pestek winogron (lub inną z sugerowanej listy; po prostu pamiętaj, aby sparować go z olejem rycynowym). Możesz grać w tym stosunku 1: 1 po obejrzeniu, jak zachowuje się i czuje mieszanka 50-50.
 
Jeśli nie chcesz, aby przejść pełną siłę na rutynowe oczyszczanie oleju, ale nadal chcesz korzyści z korzystania z oleju równoważącego skórę, wypróbuj tę maść na bazie oleju rycynowego co tydzień lub co dwa tygodnie, aby leczyć i zapobiegać podrażnieniom. Celuj w podrażnione miejsca przed snem – jako pełna warstwa lub jako leczenie punktowe. Może poplamić poszewkę, więc pamiętaj, aby zastąpić starą na noc. Zdejmij go rano, a powinieneś zauważyć bardziej miękką, jaśniejszą cerę.
 
Rzeczy Do Zapamiętania
Rogers zaleca OCM najbardziej dla facetów z suchą, łatwo podrażnioną skórą. Bez względu na rodzaj skóry, warto spróbować przez kilka dni, aby ocenić wyniki. Faceci z naprawdę tłustą skórą mogą tradycyjnie zauważyć mniej skuteczne rezultaty niż standardowy środek czyszczący. Jednak baw się proporcjami: jeśli masz tłustą skórę, użyj większego odsetka oleju rycynowego w roztworze OCM.
 
Ponieważ olej może plamić odzież, nie próbuj OCM podczas noszenia cennych ubrań. 

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts