Jak wiosennie posprzątać szafę

wieszak drewniany na drążku

Jak wiosennie posprzątać szafę

Wszystko, co musisz wiedzieć o wiosennym sprzątaniu szafy

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Jest coś w wiośnie, która zawsze wydaje się inspirować do sprzątania. Ponieważ temperatury nagrzewają się po długiej, ciemnej zimie spędzonej w środku, przy niewielkiej okazji do wentylacji otwartymi drzwiami i oknami, możesz przekopać się przez warstwy zimowych ubrań, w tym płaszczy, szalików i swetrów w szafie. Szukając tych wiosennych, ciepłych rzeczy na garderobę, prawdopodobnie powiedziałeś sobie: “nadszedł czas, aby wyczyścić tę szafę.”

Powiązane: 8 sposobów na seksapil w sypialni

Oznacza to, że jest to idealny czas na dobre wiosenne porządki. Rozmawialiśmy z ekspertami o wiosennych porządkach. Ci ludzie wiedzą co nieco o tym, jak zorganizować szafę i utrzymać porządek. To nie jest tak trudne zadanie, jak mogłoby się wydawać.

Zacznij od planu

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/how20to20clean20out20your20closet.html

Po pierwsze: nie bądź dla siebie zbyt surowy, jeśli zgromadziłeś wiele do czynienia od czasu ostatniego czyszczenia szafy). Nie wszystko musi być rozwiązane na raz. California Closets design consultant Nicole Caswell zaleca zajęcie się jedną sekcją na raz, aby cały projekt nie był przytłaczający.

“Najprostszym sposobem na rozpoczęcie procesu deklowania jest naprawdę zobaczyć, co masz. Przejdź do projektu, znając swój cel końcowy”, mówi Caswell. “Chcesz zminimalizować swoją garderobę, wyeksponować ubrania lub uporządkować swoje elementy według sezonu? Bardziej prawdopodobne jest, że osiągniesz dobrze zorganizowaną szafę, jeśli skupisz się na konkretnym efekcie końcowym.”

“Unikaj stresu dzięki realistycznemu celowi”, mówi nam profesjonalny organizator z San Francisco i” Thumbtack Pro ” Molly Cole z Cole + Co. “Wielu moich klientów [organizacji szafy] mówi mi, że czują się jak robią jeszcze większy bałagan, gdy próbują zorganizować swoje szafy.”Radzi, że nawet jeśli pozbędziesz się tylko kilku elementów, poczujesz się lepiej w swoim projekcie, jeśli osiągniesz to, co początkowo chciałeś zrobić. “Miej plan na przedmioty, z którymi postanowiłeś się rozstać [i] pamiętaj, aby dać sobie czas na uruchomienie tego do [centrum darowizn, takiego jak] Goodwill.”

Fellow Thumbtack Pro Michael Dimopoulos z Lazy Susans Cleaning Service w Nowym Jorku zaleca wzięcie pod uwagę następujących kwestii przed rozpoczęciem: “Jeśli tylko sezonowo obracam swoją garderobę, muszę być sprytny w kwestii tego, co zostaje, a co idzie, w przypadku, gdy muszę znaleźć konkretny przedmiot.”

Poznaj Swój Osobisty Styl

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/how20to20clean20out20your20closet.html

“Nasze szafy są niezwykle osobiste i nie ma” jednej metody pasującej do wszystkich “podejścia do reorganizacji Twoich rzeczy”, podkreśla Caswell. “Niektórzy mogą chcieć wyrzucić swoje przedmioty i zaoszczędzić minimum, podczas gdy inni mogą chcieć zachować wszystko i zmaksymalizować przestrzeń do przechowywania.”

“Każda metoda, która pozwoli Ci ominąć zwlekanie, jest dla ciebie najlepsza” -zgadza się Lynnette Khalfani-Cox, ekspert ds. finansów w aplikacji do odsprzedaży odzieży Mercari i założycielka Ask the Money Coach. “[Według niedawnego badania Mercari] Amerykanie mają obecnie szacowane 93 miliardy dolarów w niewykorzystanych rzeczach, które zaśmiecają nasze domy … po prostu zrób pierwszy krok!”

Metoda KonMari jest metodą organizacyjną du jour, ale uważaj na wariacje na ten temat. “Ważne jest, aby pamiętać, że nostalgia nie jest twoim przyjacielem”, mówi Cole. “Wiele osób chce trzymać się przedmiotów, nie dlatego, że mają praktyczne zastosowanie, ale po prostu dlatego, że przywołują wspomnienia”, zachęca swoich klientów do zastanowienia się nad rzeczywistą pamięcią, z którą przedmiot jest połączony. Przywołuje szczęśliwe wspomnienie czy smutne? “Jeśli to drugie, to chyba czas odpuścić” – mówi.

“KonMari jest bardzo popularny, ale odkryłem, że nie był dla mnie”, mówi kupiec z szafy sklepu kontenerowego Jimmy Seifert. “To ekstremalne … lubimy trzymać się rzeczy, które mają znaczenie … łatwo jest pozbyć się czegoś, co trzymasz od lat, jeśli to nie znaczy dla Ciebie wiele.”Przysięga na japońską książkę minimalistyczną zatytułowaną “Goodbye Things”, w której autor Fumio Sasaki zmienia swoje życie, pozbywając się wszystkiego, czego absolutnie nie potrzebuje. “To rzeczywiście popchnęło mnie do wyjścia poza moją strefę komfortu.”

Powiązane: Jak Często Należy Wymieniać Arkusze

Seifert zaleca wynajęcie usługi, sugerując, że niektórzy mogą nawet pomóc w przeprowadzce; czyszczenie, pakowanie i organizowanie, gdy opuszczasz jedno mieszkanie dla drugiego.

“Bardzo ważne jest, aby raz nadać swojej przestrzeni i usunąć elementy-zwłaszcza duże — które chcesz pozbyć się przed rozpoczęciem”, mówi Cole jako zwolennik czyszczenia przed zorganizowaniem. “To oczyszcza przestrzeń i znacznie ułatwia organizację na dłuższą metę. Lubię wyznaczać przestrzeń dla tych przedmiotów poza “strefą organizacyjną”, aby nie przeskakiwać nad niczym ani nie tworzyć więcej bałaganu.”

Jordan Barnes, starszy dyrektor ds. marki i Komunikacji w Mercari, lubi przestrzegać tej zasady: jeśli nie nosiłeś go lub nie używałeś przez rok, pozbądź się go. “Przyjrzyj się dokładnie wszystkim rzeczom w szafie, których już nie używasz”, mówi. “Pomyśl, dlaczego go kupiłeś. Może przeprowadziłeś się do nowego miasta z inną pogodą. Może zaktualizowałeś do nowszego telefonu. Może nigdy nie nosiłeś tych sportowych butów. Kupiłeś to wszystko nie bez powodu [i] tak samo jak ktoś inny.”

Zmaksymalizuj Większość minimalnej przestrzeni w szafie

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/how20to20clean20out20your20closet.html

Nawet profesjonalny organizator Dimopoulos przyznaje się do odczuwania ograniczeń przestrzeni. “Mieszkając w Nowym Jorku, niestety większość z nas nie ma wielkiego wyboru, ale trzymać niektóre rzeczy w magazynie poza zakładem. Można próżniowo uszczelniać cięższe przedmioty, takie jak kurtki płaszcze i torby, i układać je na jednym i drugim, aby zmaksymalizować przestrzeń … lub jej brak.”  

Zacznij od zwrócenia uwagi na sposób składania. Cole zaleca metodę składania KonMari (zapoznaj się z instrukcjami na YouTube) do przechowywania przedmiotów w pionie w szufladach, maksymalizując przestrzeń i dostępność. Sortuj ubrania w szafie według typu, a następnie koloru. “Organizowanie nie polega tylko na usuwaniu bałaganu; chodzi również o to, aby rzeczy były estetyczne”, wskazuje. “Lubię używać tego pojęcia podczas organizowania szafy, przede wszystkim dlatego, że [to] zwykle wiąże się z codziennym podejmowaniem decyzji … co może powodować stres i niepokój. Jeśli obudzisz się w ładnie zorganizowanej szafie, nie tylko poczujesz się mniej zestresowany, gdy ubierzesz się do pracy, ale także poczujesz wielkie poczucie spełnienia, gdy otrzymasz codzienne przypomnienie o ciężkiej pracy, którą wkładasz w organizowanie tej przestrzeni.”

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/how20to20clean20out20your20closet.htmlSklep Kontenerowy

“Kiedy skończę ze wszystkim, mam wtedy miejsce na koordynowanie i organizowanie t-shirtów, wiszących lub złożonych, t-shirtów z długim rękawem, swetrów, koszul, dżinsów, spodni itp.- Zgadza się Dimopoulos. “Wszystko ma miejsce do oddychania. Umiejętność widzenia wszystkiego jest ważna. Teraz czuję się lżejszy i oczyszczony i mam poczucie bycia zorganizowanym.”

Caswell lubi wykorzystywać Wieszaki, pudełka, szuflady na biżuterię, wysuwane Stojaki na spodnie, półki i drzwi szafek do przechowywania, wyświetlania i organizowania odzieży. “Kiedy wszystko ma swoje miejsce, bałagan jest eliminowany”, wskazuje. “Wieszając ubrania, upewnij się, że kupisz wieszak wyższej jakości, który najlepiej jest taki sam. Utrzymując spójne Wieszaki, pudełka i pojemniki, Twoja szafa wygląda natychmiast czystiej.”

Oczywiście, jako nabywca magazynu kontenerowego, Seifert nie ma krótkich pomysłów na przechowywanie. “Podstawowe przechowywanie butów jest prawdopodobnie najczęstszym problemem. Mamy również wieszaki na prawie wszystko: drewniane są najlepsze, jeśli masz miejsce, ale mamy również te oszczędzające miejsce. Kosze i pudełka do przechowywania są następne: używam koszy do rzeczy, które często noszę, trzymając je niżej w szafie, aby je zobaczyć. Pudełka rosną wysoko na sezonowe rzeczy. Zalecamy również przegrody szuflad, aby zachować jak przedmioty razem. Mamy wersje plastikowe, a także cedr, aby zapobiec szkodnikom [np. ćmy].”

Powiązane: Jak powiększyć mieszkanie

Seifert podzielił się również swoimi przemyśleniami na temat plastiku, zarówno pod względem jego wpływu na środowisko, jak i tego, czy nadaje się do przechowywania odzieży. “To zależy od tego, co przechowujesz”, mówi. “Używamy zwrotu” futro, pióra i skóry. Wszystkie te rzeczy muszą oddychać. Jeśli nie, mogą się pogorszyć lub spleśniać, dlatego zalecamy przechowywanie bawełny. Nie wkładałbym ich do pudełka: kosze są najlepsze, albo Wieszaki. Bawełniane i syntetyczne materiały są w plastiku w porządku – używam przezroczystych plastikowych pudełek na wszystkie moje swetry.

“Jako alternatywę dla plastiku, oferujemy markę postkonsumenckich pudełek z płyt pilśniowych ze Szwecji o nazwie Bigso”, kontynuuje. “Jeśli zamierzasz kupić plastik, kup wysokiej jakości produkty, które będą trwać długo i które nie muszą być często wymieniane, ponieważ łatwo pękają i pękają. Kiedy skończysz z nimi, można je poddać recyklingowi.”

Podaruj Stos, Sprzedaj Stos, Recykling Stos

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/how20to20clean20out20your20closet.html

Mimo to, teraz, gdy twoja szafa została zorganizowana i wystylizowana, przekaż to, czego nie możesz sprzedać lokalnym organizacjom charytatywnym. “Dobrym pomysłem jest przeglądanie swoich przedmiotów co najmniej raz w roku”, mówi Caswell, ” a jeśli nie nosisz go, znajdź go w innym domu.”niektórzy ludzie sortują dopasowane wieszaki i zabierają zimowe ubrania do pralni chemicznej, a w ramach organizacji szafy Wiele osób uczestniczy w staromodnej wymianie odzieży w każdym nowym sezonie, a inni po prostu robią stos śmieci z zimowych ubrań, aby uzyskać więcej miejsca w szafie i nazywają to porządkiem wiosennym. 

Dimopoulos jest wielkim zwolennikiem rozdawania starych ubrań, takich jak świetne swetry, kurtki, torby i płaszcze. “Na szczęście zawsze miałem kogoś w moim życiu, kogo gust w ubraniach podziwiałem … i który miał najlepsze marki, na które nie mogłem sobie pozwolić”, mówi. “I love hand-me-downs. W rzeczywistości [ponad połowa] moich skórzanych kurtek, luksusowych toreb, portfeli i płaszczy pochodzi od ekskluzywnych marek, których nigdy nie kupiłbym w pełnej sprzedaży detalicznej.”Nie bój się dawać przyjaciołom i rodzinie rzeczy, które mogą nie być tak niepokojące, że style zeszłego sezonu nie są dokładnie” au courant.”

Sugeruje nawet, że robi to, co robi i zawsze kupuje używane, ponieważ jego myślenie oznacza, że oszczędza więcej. “Więc tak, “płacę” przekazując moje nadmiar elementów garderoby.”

Szybkie badanie niektórych większych witryn organizacji charytatywnych” thrift ” sugeruje, że możesz przekazać prawie wszystko, od odzieży, butów i butów po czapki, rękawiczki i szaliki, a nawet niektóre artykuły gospodarstwa domowego i przedmioty kolekcjonerskie. Nie oddawaj rzeczy, takich jak artykuły higieny osobistej i zapachy. Obowiązuje tu “złota zasada” oszczędzania: nie oddawaj innym tego, czego sam nie kupiłbyś (nawet jeśli nie jesteś kupującym z drugiej ręki).

Wyrzuć albo jeszcze lepiej, recykling dzianin, ubrań z dziurami, używanych strojów kąpielowych, bielizny i skarpet … i wszystkiego, co śmierdzi, aby się odświeżyć lub jest źle poplamione. Istnieją zasoby do recyklingu odzieży, takie jak Planet Aid, który koncentruje się na określonych obszarach zaludnionych, TerraCycle, który pozwala na masową wysyłkę starych tekstyliów, i Earth911, który ma funkcję łatwego wyszukiwania, która umożliwia szybkie i łatwe znalezienie miejsca zwrotu w pobliżu.

Jeśli masz ochotę poświęcić trochę czasu, jest to również moment, w którym Twoja dyscyplina może okazać się opłacalna. Aplikacje i strony internetowe, takie jak Mercari, Grailed, Poshmark, The Real Real, nawet Amazon lub dziadek ich wszystkich, eBay, mogą pozwolić Ci zamienić niektóre przedmioty z powrotem na gotówkę. Jeśli jesteś prawdziwym fanem marki lub etykiety, który nosił Twoje drogie rzeczy tylko kilka razy lub mniej, ma to większy potencjał niż ubrania lub akcesoria, które są w regularnej rotacji.

Khalfani-Cox sugeruje szybkie wyszukiwanie, aby zobaczyć, za ile sprzedają się przedmioty podobne do Twoich. To pomoże Ci zdecydować, czy warto je sprzedać, czy po prostu przekazać darowiznę. “W przypadku rzeczy, które chcesz przekazać, pamiętaj, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy organizacje takie jak Goodwill twierdzą, że zostały przytłoczone z powodu popularności metody sprzątania KonMari”, mówi.

Nowa Nadzieja

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/how20to20clean20out20your20closet.html

Po dokonaniu tych darowizn, Seifert zaleca parowanie nawyków zakupowych teraz, gdy masz miejsce na nowy początek. “Kupuję rzeczy, które nie są tak modne, koncentrując się na bardziej klasycznych przedmiotach, które mogę mieć przez lata, jeśli się nimi zajmę”, mówi. “Może mam mniej, ale to, co mam, to wyższa jakość. Kupuję o wiele więcej jednolitych kolorów, więc kończę kupując mniej dookoła. To dobry następny krok.”

Wiosna to zawsze świetny sezon, aby nadać tej szafie kształt i rozpocząć świeżą zieloną porę. Pamiętaj, że to nie jest Reality TV: rób rzeczy we własnym tempie i wyznaczaj realistyczne cele. Poproś eksperta o poradę, która może być zorganizowanym przyjacielem, wynajętą ręką, a nawet po prostu znalezioną na stronach książki. Pamiętaj, aby mieć wyraźny rozdział między “stosem podrzucania”, a tym, co trzymasz.

Jeśli mieszkasz na niewielkiej przestrzeni i możesz sobie na nią pozwolić, nie zapomnij o miejscu na dysku, jeśli jest to najlepsze rozwiązanie dla ciebie. Rozmowa” spark joy ” może być najlepszą zachowaną dla Twojego terapeuty … nawet Martha Stewart przyznaje, że ma trochę mentalności. Gdy skończysz, pamiętaj, aby sprzedać, rozdać lub przekazać swoje Odloty na ulubioną organizację charytatywną.

Możesz Też Kopać:

  • Najlepsza Pościel Na Ciepło
  • Jak ulepszyć swoją garderobę na każdą dekadę życia
  • Twój kompleksowy przewodnik po pakowaniu bagażu podręcznego jak profesjonalista

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Sukienka Gucci liberty floral print czarna hm T shirt sukienka Marni jasnoniebieska denim shirt dress
Read More

Najlepsze sukienki dla mężczyzn

Najlepsze sukienki dla mężczyzn 9 sukienek dla mężczyzn, którzy z pewnością rozpoczną rozmowę Barret Wertz 19 listopada 2020…
Człowiek robi pranie
Read More

Jak prać Dżinsy

Jak prać Dżinsy * Właściwy * sposób na utrzymanie ulubionych dżinsów w czystości i chrupkości Josh Sims 20…