Jak wybrać najlepszy pas

Trzy męskie pasy na żółtym tle

Jak wybrać najlepszy pas

Dopasowanie paska do stroju jest łatwe dzięki tym wskazówkom

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów ze strony sprzedawcy. Z dodatkami Elżbiety Pasckiej.


Gdyby ktoś zapytał cię, jaki jest Twój ulubiony przedmiot z garderoby, założymy się, że nie powiesz, że masz pasek. Zachęcamy jednak do ponownego rozważenia lub rozpoczęcia poszukiwania nowych alternatyw, ponieważ skromny dodatek ma dużą moc. Przynajmniej nie, dla najlepszych nieruchomości, które ma na swoim ciele.

Nie zapominaj również, że twój pasek może oznaczać wiele cech o Tobie. W tym twój “status” (pamiętaj o zestawie pasów Hermès “H”, który był szalenie popularny ze względu na fakt, że można spersonalizować skórzane paski zgodnie z własnym gustem), zawód, osobowość, wiek i oczywiście poziom konserwatyzmu, zwłaszcza gdy sparujesz go z tym, jak jest noszony.

Powiązane: Zasady skarpet dla mężczyzn

Następnie jest szerokość pasa. Jeśli pójdziesz zbyt cienki może zmniejszyć jego praktyczność. Jeśli będziesz za gruby, równie dobrze możesz mieć na sobie gumkę. Wybierz niewłaściwy pas i możesz wyglądać zupełnie nie na miejscu, ale jeśli wybierzesz odpowiedni pas, możesz znaleźć się na końcu komplementu, a nawet rozmowy.

Podobnie jak w przypadku prób i błędów, kiedy byliśmy młodzi, nauczyliśmy się od Złotowłosej, że znalezienie właściwej może wymagać pewnych testów, ale trzymać się mocno, ponieważ w końcu będzie tego warte. Nie będziemy tu siedzieć i deklarować, że pasy ratują życie, ale możemy z całego serca powiedzieć, że mogą one zwiększyć wartość każdego stroju, który nosisz i oszczędzić Ci wszelkich żenujących scenariuszy spodni.


Jak nosić pasek


Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego paska, chcemy od razu dorzucić zastrzeżenie; nie ma jednego idealnego paska. Każdy mężczyzna ma różne potrzeby i w zależności od imprezy i stroju, będziesz potrzebował kilku pasów w swoim repertuarze, aby sprostać klasie. Tak jak masz różne buty na sportowe i formalne okazje, paski oferują różne style i zastosowanie.

Na przykład pasek z tkaniny jest niesamowitym dodatkiem na wiosnę, gdy morski klimat jest w pełnym rozkwicie. Przypadkowy skórzany pasek świetnie wygląda w dżinsach i butach, ale byłby zbyt nieporęczny do użytku w sali konferencyjnej. I wysokiej mody Klamra pasa może być tylko to, czego potrzebujesz, aby zwrócić uwagę pokoju na imprezie lub imprezy na czerwonym dywanie, ale jest mniej odpowiednie dla gry sportowej.

Zalecamy rozpoczęcie od własnej szafy. Określ, które ubrania regularnie nosisz, aby poczuć, jaki pasek może zaspokoić twój gust. Jeśli lubisz garnitury lub chodzisz na wiele imprez towarzyskich, łatwo zrozumieć, dlaczego wybrałbyś bardziej wyrafinowany i prawdziwy skórzany pasek. Ale jeśli jesteś bardziej aktywnym człowiekiem, możesz zadawać sobie pytanie, jakie opcje są tam dla ciebie.


Rozmiar i dopasowanie


Pierwszym krokiem w wyborze pasa jest najpierw dowiedzieć się, jak długi powinien być pasek. Tak jak buty mają rozmiary, tak i paski. W przypadku większości pasków kupionych w sklepie, znajdziesz je oferowane w tym samym rozmiarze co spodnie, chociaż musisz zwiększyć dwa lub nawet trzy rozmiary, aby uzyskać prawidłowe dopasowanie. Przymierzając pasek, zawsze zakładaj pasek na spodnie i pozwól, aby kilka centymetrów paska przeleciało przez pierwszy otwór.

Oto jak pas powinien pasować: chcesz mieć możliwość wygodnego owinięcia pasa wokół największej części środkowej i zapięcia go w pierwszy przełącznik bez szorstkiego ciągnięcia lub wdechu. Należy dążyć do dwóch do trzech cali przebiegu pasa, ale uważaj na pasy, które są zbyt długie (te strzelać od biodra i nie siedzieć w prawo).

Jeśli nie masz wystarczająco dużo pasa, aby to zrobić, trzeba będzie przejść do innego rozmiaru lub dwóch. Pamiętaj, nikt nie ma pojęcia, jaki rozmiar pasa nosisz, więc zostaw swoje ego przy drzwiach i wybierz pas, który ma odpowiednie dopasowanie. Jeśli nadal nie jesteś pewien lub preferujesz uważne oko krawca, możesz być mierzony profesjonalnie i mieć pasek o rozmiarze dokładnie do swoich potrzeb.


Jak określić rozmiar paska


 • Po pierwsze, spójrz na rozmiar spodni najwygodniejszych spodni
 • Dodaj dwa lub trzy cale do tego rozmiaru, aby uzyskać swój rozmiar bazowy
 • Przymierz pasy w tym zakresie rozmiarów i pozwól na kolejne dwa lub trzy cale na miejsce
 • Upewnij się, że możesz owinąć pasek wokół siebie i wygodnie go zabezpieczyć
 • Dostosuj w razie potrzeby, aż otrzymasz pasek, który pozwala zapinać pasy podczas oddychania

Możesz też użyć tego poręcznego wykresu, aby zobaczyć, od czego zacząć:

Nie mogę podkreślić znaczenia przymierzania pasów. Chcesz poczuć pasek i upewnić się, że zarówno dopasowanie, jak i styl uzupełniają twoje potrzeby. Klamry do paska są kolejną ważną kwestią i dopóki nie przymierzysz paska, możesz nie wiedzieć, czy klamra do paska siedzi wygodnie, czy też wnika w ciebie. Uważaj na klamry, które szczypać na wardze spodni; jest to znak, że pasek jest zbyt duży.

Nie możemy wystarczająco podkreślić znaczenia przymierzania pasów. Chcesz poczuć pasek i upewnić się, że zarówno dopasowanie, jak i styl uzupełniają twoje potrzeby. Klamry do paska są kolejną ważną kwestią i dopóki nie przymierzysz paska, możesz nie wiedzieć, czy klamra do paska siedzi wygodnie, czy też wnika w ciebie. Uważaj na klamry, które szczypać na wardze spodni; jest to znak, że pasek jest zbyt duży.


Najczęściej Zadawane Pytania


Czy rozmiary pasów są w calach? Tak, zazwyczaj. Jeśli pójdziesz do krawca, on lub ona weźmie Twoje wymiary i doda dodatkowe dwa lub trzy cale, aby stworzyć idealną długość dla ciebie.

Na której dziurze powinien być pasek? Celem jest, aby spaść w środku. Większość standardowych pasów ma pięć otworów, więc będziesz chciał, aby klamra była zamocowana w środku, w trzecim otworze.

Czy jest właściwy kierunek dla pasa? Jak w przypadku większości rzeczy wydaje się, jeśli pasy mają upiększenie, które wymaga, aby jedna strona była górna, a druga Dolna, są szanse, że został zaprojektowany z myślą o praworęcznych mężczyznach. Jednym z powszechnych trendów jest nawlekanie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, tak aby nie zapięty koniec pasa był zwrócony w lewo.

Dla większych facetów możesz się zastanawiać, jaki rozmiar ma duży pasek? Zazwyczaj męskie rozmiary biegną od XS lub od 28 do 30 cali przez XL lub od 36 do 38 cali. Na szczęście coraz więcej outletów zwiększa rozmiar swoich pasów, aby dostosować się do bardziej realistycznych rozmiarów amerykańskich mężczyzn. Możesz teraz znaleźć markowe paski do 60 cali i więcej w wielu sklepach i na większości stron internetowych.


Materiały i style pasków


Od plecionych, po dwustronne, modne paski, każdy znajdzie coś dla siebie. To ekscytujący czas, aby wybrać styl, który lubisz, z tkaniny, która uzupełnia Twój gust i funkcję.

Paski skórzane są najczęściej oferowanym materiałem i są dostępne w skórach syntetycznych, klejonych, pełnoziarnistych i oryginalnych. Popularne są również opcje bez skóry, takie jak paski tkane, płócienne, poliestrowe i plecione (chociaż mają one mniejszą żywotność niż pasek z prawdziwej skóry, który wygląda lepiej w miarę starzenia się).


Wybór pasa Z Prawdziwej Skóry


Nie bez powodu paski skórzane są tak popularne; wyglądają świetnie i trwają. W przeciwieństwie do innych materiałów i tkanin, które zużywają się przy codziennym użytkowaniu, skóra wytrzymuje bicie i może przetrwać dekady z odrobiną lakieru tu i tam. Główne pytanie, które powinieneś zadać, jest proste:czy prawdziwa skóra to prawdziwa skóra? W quizie większość facetów źle to rozumie. Oto dlaczego:

 • Prawdziwa Skóra. Jest to bardzo podobne do fool ‘ s gold i nie oznacza, że skóra jest prawdziwa lub że będzie trwać tak długo, jak wysokiej jakości i prawdziwy skórzany pasek. Skóra naturalna jest po prostu NAJNIŻSZYM gatunkiem, z którym produkt może być sprzedawany jako skóra; mają one zwykle gorszy wygląd i zawsze będą najniższą ceną ze wszystkich skórzanych pasów.
 • Wierzch-skóra licowa. Jest to opcja Średniej klasy i jest doskonałym wyborem dla większości mężczyzn. Skóra licowa ma o wiele bardziej atrakcyjny i wysokiej jakości wygląd niż skóra naturalna, bez metki Prawdziwej Skóry. Skóra licowa przyjmuje całe ziarno skóry, ze wszystkimi niedoskonałościami i wrodzoną wytrzymałością materiału.
 • Prawdziwa Skóra. Jak wspomniano, jest to najwyższej jakości skóra, którą można kupić. To jest ten, którego najbardziej pożądasz, ponieważ działa, pachnie i trwa tak, jak skóra powinna. Spodziewaj się zapłacić najwyższy detaliczny Dolar za ten rodzaj skóry, ale za tę inwestycję otrzymasz dożywotnie zużycie. Prawdziwa skóra jest często ręcznie robiona i wytrzyma pogodę i codzienne użytkowanie, bez drżenia.
 • Mieszana skóra. Skóra mieszana, znana również jako skóra klejona, to skrawki skóry poskładane razem.
 • Lakierowana skóra. Inną skórą, której należy ogólnie unikać, jest łatwo rozpoznawalna dzięki błyszczącemu, błyszczącemu wykończeniu.
 • Poprawiona skóra licowa. Jest to metoda udawania skóry wyższej jakości poprzez nadruk ziarna skóry na skórze sub-par.

Jak dobrać pas


Teraz, gdy dobrałeś pas i dopasowałeś go do swoich potrzeb, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jaki jest ostateczny element układanki: do czego pasujesz? W prawdziwym stylu nie ma jednego rozmiaru dla wszystkich, ale jest to, co działa dla większości mężczyzn.

W przypadku ciemnej skóry przyklejaj czarne skórzane paski. Gdy dżinsy stają się coraz lżejsze, możesz zacząć dodawać brązową lub brązową skórę, aby uzyskać bardziej zrelaksowany i swobodny wygląd. Czarne pasy mają tendencję do bardziej formalnego wyglądu, a w ciemnych dżinsach płynnie zmieniają wygląd z dnia na noc.

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz nosić brązowy pasek z czarnymi butami, tak, możesz, ale jest jedno małe zastrzeżenie – chcesz, aby brąz i czerń były tak blisko tonu, jak to możliwe. Łącząc ciemnobrązowy i czarny skórzany pasek z butami, stworzysz bardziej przyciągający wygląd. Jasnobrązowa i czarna skóra zderzy się i odwróci uwagę od ogólnej estetyki.

Podobnie, jeśli zastanawiasz się, czy Twoje buty muszą pasować do paska, odpowiedź brzmi nie. Bycie surowym z zasadami stylu oznacza utratę osobowości. Sztuką jest tutaj, aby wybrać buty i paski, które mają bezpłatny temat lub ton. Na przykład łatwo jest sparować Zachodni pas z zachodnimi butami, ale możesz sprawić, że będzie on bardziej poręczny, łącząc zachodnie buty z prawdziwym skórzanym paskiem, aby uzyskać bardziej współczesny wygląd.

Wreszcie, dla tych z Was, którzy zastanawiają się, jaki kolor pasa nosić ze spodniami khaki lub chinosami, najlepiej trzymać się skórzanych pasków w połowie ciemności do opalenizny. W takich przypadkach czarny pas wystaje jak bolący kciuk. Ponownie, zasada komplementarna jest w grze; można warstwy podobne skóry, kolory i tkaniny w całym stroju, aby stworzyć ciekawe zestawienie, które jest mniej kupowane w sklepie, a bardziej własne.


Jakie Paski Potrzebujesz


Żaden pojedynczy pasek nie jest wystarczający dla każdego mężczyzny. Ogólnie rzecz biorąc, skóra jest Królem, dlatego zawsze zaleca się posiadanie co najmniej jednego prawdziwego skórzanego paska na te ważne wydarzenia. Jeśli chcesz usprawnić swoją szafę, zostawimy Cię na tej sensacji-wiele klamer do paska można zdjąć i zamienić na inną klamrę. Podobnie, nikt nie mówi, że twój pasek musi być nowy. Możesz kupić unikalne i ciekawe paski vintage lub paski wykonane na zamówienie od lumpeksów i krawców.

Wreszcie, jaka jest dobra cena za pasek? Zostawiamy to szeroko otwarte i nie bez powodu. Wszystko zależy od jakości skóry, tego, jak często używasz paska i czego oczekujesz w jakości. Możesz być tak szczęśliwy z paskiem za 20 dolarów, jak możesz z paskiem za 200 dolarów. Drogi pasek może sprawić, że prosty strój będzie wyglądał fenomenalnie, ale tak samo jak jedyny w swoim rodzaju połamany vintage. Jedna rzecz zawsze pozostanie prawdą: świetny strój nie może być wypolerowany tanim paskiem.


Najlepsze Paski Na Co Dzień


To są pasy, o których nie musisz się dwa razy zastanawiać. Możesz przetoczyć się z łóżka, założyć dowolny strój i łatwo po niego sięgnąć, bez konieczności zastanawiania się, czy to zadziała. Są wszechstronne, wytrzymałe i nieszkodliwe — idealne do sparowania z każdym butem i dowolnym ogólnym wyglądem. Ogólnie rzecz biorąc, pasy casual są dość szerokie i są wykonane z elastycznej skóry cielęcej, która z czasem staje się wygodniejsza, ponieważ kształtuje twoje ciało. Nie wspominając już o tym, że najlepsze paski na co dzień również wyglądają lepiej, im dłużej je nosisz, więc korzystnie dla Twojego salda bankowego i środowiska.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/johnston2020murphy20feather20edge20leather20belt.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/johnston2020murphy20feather20edge20leather20belt.html

Ten bogaty, czekoladowo-brązowy pas Johnston & Murphy, wykonany w 100% ze skóry o subtelnej ziarnistej fakturze, pasuje do codziennego garnituru i weekendowych dżinsów.

59,45 zł Amazon.com

Fjällräven Singi Belt

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/fjc383c284llrc383c284ven20singi20belt.html

Singi, wykonane w Szwecji i wykonane w klasycznym kolorze koniaku, może nadać każdej szafie rustykalny charakter. Zaprojektowany na szerokość niecałych dwóch cali, z logo FJÄLLRÄVEN wytłoczonym na pasku, został stworzony z myślą o klasycznym ciemnym jeansie do prania i białej koszulce.

79,95 zł Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/ted20baker20london20reversible20leather20belt.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/ted20baker20london20reversible20leather20belt.html

Ted Baker słynie z wysokiej jakości luksusowych elementów, a ten dwustronny czarno-ciemnobrązowy pasek nie jest wyjątkiem. Wykonany z gładkiej gładkiej skóry i ozdobiony klasycznymi srebrnymi elementami, ten model dwa w jednym nadaje się do codziennego noszenia.

75 zł przy Nordstrom.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/paul20smith20buckled20belt.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/paul20smith20buckled20belt.html

Zaprojektowany w gładkiej, maślanej brązowej skórze, ten Paul Smith pick może bezproblemowo wsunąć się do twojej garderoby, nie powodując zamieszania.

182 zł przy Farfetch.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/timberland20classic20leather20belt.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/timberland20classic20leather20belt.html

Bardziej poobijany facet w butach i dżinsach? Timberland ma cię pokryty swoim najlepiej sprzedającym się paskiem w pięciu kolorach.

$19 at Amazon.com


Najlepsze Paski Do Sukienek


Jak sama nazwa wskazuje, pasy te mają na celu oświadczenie, noszone, gdy chcesz postawić najlepszą stopę na spotkaniu biurowym, formalnej kolacji, weselu lub na zwyczajowym spotkaniu teściów. Powszechnie zaleca się, aby w tym celu pochylić się w kierunku czerni, brązu i opalenizny (ale nie pozwól, aby zniechęciło cię to do innych kolorów) i zainwestować w wysokiej jakości skórę, która pięknie się starzeje.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/calvin20klein20plaque20belt.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/calvin20klein20plaque20belt.html

Pasy sukienki nie wykluczają się wzajemnie do bycia brązowym i czarnym, a ten wybór Calvin Klein, w odwracalnym niebieskim i czarnym kolorze, podkreśla to czystym wykończeniem i prostym zapięciem na klamrę.

32,34 zł Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/orciani20buckle20belt.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/orciani20buckle20belt.html

Błyszczący czarny pas Orcianiego i kontrastowe metalowe elementy okuć pozwolą Ci błyszczeć. Made in Italy, ten pasek doda bez wysiłku Europejski Urok każdemu dwuczęściowemu.

86 zł przy Farfetch.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/hugo20boss20carmello20belt.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/hugo20boss20carmello20belt.html

Carmello w brązowej skórze garbowanej roślinnie jest doskonałym przykładem na to, jak nadać teksturze gustowny wygląd.

120 zł przy MrPorter.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/montblanc20horseshoe20buckle20reversible20leather20belt.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/montblanc20horseshoe20buckle20reversible20leather20belt.html

Nie możesz zdecydować, jaki kolor lubisz najbardziej, Montblanc hojnie da ci oba. Wykonane we Włoszech i wykonane ze skóry z akcentem klamry podkowy, może łatwo stać się Twoim nowym ulubieńcem.

285 zł przy Nordstrom.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/perry20ellis20standard20portfolio20double20stitched20reversible20belt.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/perry20ellis20standard20portfolio20double20stitched20reversible20belt.html

Perry Ellis, ikona amerykańskiej odzieży męskiej, idealnie nadaje się do garniturów.

$20 at Amazon.com


Najlepsze Paski Modowe


Gdyby to była osoba, to byłby to Facet, który nie wyprowadza się w tygodniu pracy, ale zamiast tego wrzuca do mieszanki w weekendy,aby nieco urozmaicić rzeczy. Jeśli chodzi o paski, jest to czas, aby eksperymentować z pop koloru lub tekstury lub obu. Jednak tylko dlatego, że użyliśmy słowa experiment, staraj się uciec od grawitacji w kierunku jaskrawych wzorów lub wystających klamer do paska — zostawmy to kowbojom i Howardowi Woolawitzowi.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/filson20tan20togiak20belt.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/filson20tan20togiak20belt.html

Togiak jest lekki, wytrzymały, niedościgniony i pokazuje, że nie lubisz biznesu. Niezależnie od tego, czy wędkujesz, zwiedzasz, czy wędrujesz, jest to odpowiedni dla ciebie.

$45 przy Amazon.com

Elastyczny pas Anderson

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/andersonc3a2c280c299s20woven20elastic20belt.html

Jak pogoda się rozgrzewa, dlaczego nie spróbować tkane? Ten kawałek Andersona w głębokim błękicie ma wystarczająco dużo dań, dzięki gumce i można go sparować z prawie wszystkim, od lnu po bawełnę.

150 zł przy MrPorter.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/dunhill20legacy20belgrave20belt.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/dunhill20legacy20belgrave20belt.html

Brytyjska marka heritage, znana z tworzenia ponadczasowych zszywek dla współczesnych dżentelmenów, zaprojektowała Legacy, która posiada klamrę z wykończeniem palladowym i jest w poręcznym rozmiarze, który można regulować na długość.

450 $W Dunhill

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/gucci20full-grain20leather20double20g20gucci20belt.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/gucci20full-grain20leather20double20g20gucci20belt.html

Prawdopodobnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych klamer do paska dla mężczyzn, dodanie tego klasycznego paska Gucci z logo ” GG ” do twojego życia niewątpliwie podniesie Twoją garderobę do szykownego statusu.

490 zł przy MrPorter.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/columbia20military20canvas20belt.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/columbia20military20canvas20belt.html

Paski inspirowane wojskiem to ponadczasowy styl i łatwy chwyt do garderoby, ponieważ prawie zawsze są przystępne cenowo. Ten pas Khaki od Columbia jest wybaczający dzięki łatwo regulowanej klamrze.

12,51 zł Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/vineyard20vines20leather20and20chambray20fabric20belt.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/vineyard20vines20leather20and20chambray20fabric20belt.html

Chambray jest lekki i dobrze wygląda ze wszystkim. Skóra dobrze się nosi i wygląda dobrze ze wszystkim. Więc to jest rozsądne, ten pas pasuje do wszystkiego.

$58 at VineyardVines.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/polo20ralph20lauren20leather-trim20madras20fabric20belt.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/polo20ralph20lauren20leather-trim20madras20fabric20belt.html

Madras to nieoficjalna, preppy tkanina lata, ale jeśli nie chcesz angażować się w pełną modę madras, dodaj tę kratę do swojej palety w mniejszych dawkach za pomocą tego paska od Polo Ralph Lauren.

95 zł przy RalphLauren.com

Możesz Też Kopać:

 • Najlepsze Paski dla mężczyzn
 • Najlepsze Podstawowe Koszulki Dla Facetów
 • Najlepsze skarpetki do kupienia na Amazon

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Sukienka Gucci liberty floral print czarna hm T shirt sukienka Marni jasnoniebieska denim shirt dress
Read More

Najlepsze sukienki dla mężczyzn

Najlepsze sukienki dla mężczyzn 9 sukienek dla mężczyzn, którzy z pewnością rozpoczną rozmowę Barret Wertz 19 listopada 2020…