Jak Zrobić Dobrą Fryzurę

Jak Zrobić Dobrą Fryzurę

Jak Zrobić Dobrą Fryzurę

Nie pozwól, aby Twoja następna wycieczka do fryzjera była horrorem. oto, jak uzyskać dobre cięcie

Dorastając, moja starsza siostra obcięła mi włosy. Zawsze była ta sama fryzura, bez falbanek, bardziej funkcjonalna niż modna. Ale kiedy miałem szesnaście lat, wyprowadziła się do szkoły — i po raz pierwszy musiałem wymyślić, co zrobić z moimi zarośniętymi włosami.

Salon fryzjerski właśnie otworzył się w dół ulicy od mojego domu, a kiedy weszłam pewnego dnia po szkole, Oczy fryzjera świeciły. Powiedział, że interesy nie szły zbyt dobrze, odkąd wprowadził się do sąsiedztwa; że byłem jednym z jego pierwszych klientów. Powinienem to uznać za zły znak.

Zaczął od czesania moich włosów, przez co szarpał je, jakby wyrywał chwasty z ogrodu. Potem wyciągnął brzęczyk, zygzakując po mojej głowie bez zauważalnego wzoru, cały czas rozmawiając z niebieską smugą. Kiedy skończył, nie wiedziałam, co powiedzieć. Tnie go tak krótko po bokach i z tyłu, ale zostawia go długiego i nierównego na górze. Myślę, że próbował dać mi płaski blat, ale skończyło się na tym, że wyszedłem na rozkładającego się ananasa. Nosiłem czapkę baseballową przez kilka tygodni, aż moja siostra wróciła do domu na zimowe wakacje i go naprawiła.

Kiedy opowiadam tę historię moim kumplom, większość z nich kiwnie głową świadomie lub dzieli się podobnymi anegdotami. Dlaczego większość facetów miała przynajmniej jedną okropną fryzurę? Standardem dla fryzur damskich jest wysoka — profesjonalne umiejętności i kompetencje są normą. Standard dla męskich fryzur jest dość niski w porównaniu. Wielu facetów wraca z fryzjera z włosami, które są w najlepszym razie przyziemne, a w najgorszym śmiesznie niezręczne. Co przekłada się na różnice między fryzurą męską a damską i jak sprawić, by kolejna podróż do fryzjera nie zakończyła się rozczarowaniem?

Porozmawiaj Z Nimi O Tym, Czego Chcesz

Kluczem do dobrej fryzury jest wiedza, czego chcesz i upewnienie się, że masz dokładnie to. Wielu facetów kończy z kiepskimi fryzurami, ponieważ nie wiedzą, jak kierować swoimi fryzjerami. Być może istnieje większa kultura dyskusji w fryzurze damskiej w porównaniu do fryzur męskich. Mój znajomy pracuje w salonie, w którym klienci mają krótką 5-10 minutową konsultację ze stylistą przed rozpoczęciem strzyżenia.

Byłem u wielu fryzjerów, którzy od razu zaczynają ciąć, po zaledwie kilku krótkich zdaniach wyjaśniających z mojej strony. Staram się teraz poświęcić trochę czasu, aby upewnić się, że fryzjerzy zrozumieją dokładnie, czego szukam, zanim dotkną mojej głowy.

Pokaż Im Wygląd

Kilka lat temu podróżowałam po Europie i po kilku tygodniach skakania do hostelu desperacko potrzebowałam strzyżenia. Byłem wtedy w Hiszpanii i nie mogłem mówić w tym języku, więc przyniosłem zdjęcie wyglądu, który chciałem zobaczyć w lokalnym salonie fryzjerskim. Czułam się trochę głupio, ale odniesienie wizualne naprawdę pomogło — skończyło się na jednej z najlepszych fryzur, jakie kiedykolwiek miałam. Wiele salonów fryzjerskich ma czasopisma, które można przeglądać, lub możesz zrobić swoje badania wcześniej i przyjść ze zdjęciem. Nie bardzo wiem, jak mówić o włosach w kategoriach technicznych, więc odkryłam, że pomoce wizualne pomagają mi lepiej wytłumaczyć się fryzjerom. Jest to o wiele wyraźniejsze niż wypowiadanie niejasnych stwierdzeń, takich jak ” krótki, ale nie za Krótki.”Nawet samo podciągnięcie obrazu w telefonie może dać fryzjerowi lepsze wyobrażenie o tym, co masz na myśli.

Poznaj Ich

Często łatwiej mówić szczerze o tym, czego szukasz w fryzurze, jeśli jesteś z fryzjerem, który dobrze cię zna. To zawsze był mój problem-nigdy nie byłem lojalny wobec jednego fryzjera wystarczająco długo, aby zrozumieć, co lubię, a co nie. Mój tata chodził do tego samego fryzjera przez ponad 30 lat. Byli tak blisko, że gdyby mój tata chciał cięcia w dniu wolnym od fryzjera, poszedłby do swojego mieszkania, żeby je zdobyć.

Ich wieloletnia przyjaźń pozwoliła mojemu tacie być bardzo otwartym na to, czego chciał. Kilka razy nawet pamiętam, jak kłócili się o pewne rzeczy, na przykład o to, czy mój tata powinien farbować swoje szarości. Mogli angażować się w drobne sprzeczki bez narażania ich relacji zawodowych. Po zbudowaniu relacji z fryzjerem, będziesz bardziej prawdopodobne, aby zaufać ich opinii i czuć się bardziej swobodnie wyrazić własne.

Albo… Nie.

I odwrotnie, niektórzy ludzie, którzy są blisko ze swoimi fryzjerami, czują obowiązek, aby ich nie urazić. To prowadzi ich do zgody na pewne rzeczy, które robią z włosami, których tak naprawdę nie chcą, a wszystko w celu ochrony uczuć fryzjera. Na przykład mój przyjaciel spędził lata z grzywką jak Bieber, bo nie miał serca powiedzieć fryzjerowi, że już jej nie chce.

Nawet jeśli jesteś dobrym kumplem ze swoim fryzjerem, jest to profesjonalny związek i pewne granice muszą być respektowane. Płacisz im za usługę, a jeśli nie dają ci tego, za co zapłaciłeś, masz pełne prawo im powiedzieć. Wiele okropnych fryzur wynika z ludzi, którzy stawiają emocjonalne samopoczucie swoich fryzjerów ponad jakość usług, które zapewniają Ci fryzjerzy. Może to być niewygodne powiedzieć fryzjerowi, kiedy popełnił błąd, ale lepiej znieść tę początkową niezręczność, niż utknąć z zepsutym nowym ” zrobić.

Rozejrzyj Się

Część mnie chciałaby, żeby moja siostra mogła nadal ścinać mi włosy za każdym razem, gdy potrzebuję strzyżenia, ale częścią bycia dorosłym człowiekiem jest wymyślanie, jak najlepiej poradzić sobie z włosami na własną rękę.

Od kilku miesięcy chodzę do nowego fryzjera. To mała witryna niedaleko mojego mieszkania, tak mała, że mijałem ją milion razy, zanim zdałem sobie sprawę, że tam jest. Zaprzyjaźniłem się z tą starą kobietą, która tam pracuje. Wyjaśniam jej, czego chcę, a ona oferuje własne sugestie, z których niektóre przyjmuję, a inne grzecznie odrzucam. Wie, jak lubię moje włosy teraz, więc zwykle robimy to samo cięcie za każdym razem, ale nie boję się dać jej korekty, gdy jest to konieczne. Nie jest to najfajniejsza fryzura na świecie, ale jest czysta, a nawet-i zawsze opuszczam jej salon fryzjerski, czując się jak zupełnie nowy mężczyzna. Przynajmniej nie muszę już chować włosów pod czapką z daszkiem, dopóki moja siostra mi ich nie naprawi.

Musiałem znosić moją część okropnych fryzur, zanim znalazłem to miejsce. Nie bój się wypróbować nowych fryzjerów. Pomyśl o fryzjerach jak o restauracjach-wypróbuj nową, a jeśli ci się nie podoba lub obsługa jest zła, nie wracaj. Wypróbuj różne miejsca, aż znajdziesz fryzjera, który da ci cięcie, które lubisz. Jasne, to wygląda na hazard, ale jeśli wykonują słabą robotę, wystarczy poczekać kilka miesięcy, a potem spróbować gdzie indziej.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts