Koloryzacja Włosów 101

Dojrzały człowiek patrząc w łazienka lustro

Koloryzacja Włosów 101

Najnowsze techniki farbowania włosów udowadniają, że siwienie to wybór

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Dzisiejsi ludzie nie boją się farbować włosów, ani nie powinni. Powody są jednak różne. Wielu chce ukryć szary pełzający w ich koronie szybciej, niż by chcieli. Inni mogą chcieć zmienić swój wygląd, zachowując naturalny kolor włosów, niezależnie od liczby szarości. 

Powiązane: Najlepsza farba do Włosów Dla Mężczyzn

Są też tacy, którzy pragną trochę — lub dużo — emocji i kierują to uczucie poprzez żywe do ich stylu, aby wyrazić oświadczenie, które wykracza poza odważny krawat lub jasną parę skarpet. Następnie są tacy, którzy szukają bardziej niezapomnianego odcienia dla swojej grzywy, decydując się na odważne odcienie koloru, które niekoniecznie znajdziesz w naturze. 

Niezależnie od trendu tress, na którym się skupiasz, istnieją pewne standardowe praktyki, które nie tylko zapewnią ci najlepsze możliwe wyniki kolorów, ale także pomogą Ci utrzymać oswojoną grzywę do następnego momentu, gdy otworzysz butelkę.  


Jaki rodzaj koloru jest właściwy?


Tymczasowy kolor włosów: Tak jak to brzmi, jest to kolor, który możesz dodać na halloween lub wypróbować odcień, z którym możesz nie być zaznajomiony. Jest to przeznaczone do mycia się pierwszym szamponem, ale Blondynki, bądź ostrożny, czasami twoje włosy mają tendencję do trzymania się odważnych kolorów nieco dłużej niż te z ciemniejszymi włosami. Mądrze byłoby sprawdzić, czy fryzura na to pozwala. 

Półtrwały kolor włosów: Ten poziom koloru włosów doda koloru włosom bez drastycznej zmiany ich naturalnego koloru, stąd nazwa. Produkty półtrwałe są zwykle używane przez mężczyzn z 50-procentowymi siwymi włosami lub tych, którzy chcą nieco poprawić swój naturalny kolor i na ogół trwają od 6 do 12 szamponów. Ponieważ produkty te nie zawierają środków rozjaśniających-amoniaku lub nadtlenku-te działają najlepiej, aby siwe włosy ciemniejsze. 

Demi-trwały kolor włosów: Są one podobne do tych z pół-odmiany, ale mają współczynnik poprawy koloru, który jest nieco bardziej widoczny niż w przypadku pierwszego poziomu produktów. Twój kolor powinien trwać około 24 do 26 szamponów, w zależności od ich mocnych stron i są zwykle używane do mieszania i pokrywania włosów, które w większości lub wszystkie szare. Używanie nietrwałego koloru włosów do pokrywania szarości może sprawić, że włosy będą wyglądać bardziej naturalnie niż trwały barwnik w domu. 

Trwały kolor włosów: Trwałe kolory są, jak można się domyślić, trwałe. Mężczyźni poszukujący znaczącej zmiany koloru włosów powinni używać ich ostrożnie. Na tym poziomie mądrze byłoby skonsultować się z profesjonalnym kolorystą, ponieważ proces ten często obejmuje więcej niż jeden krok. Twoje włosy mogą wymagać wybielania lub bardziej skomplikowanego procesu podwójnego barwienia. Ze względu na substancje chemiczne znajdujące się w trwałym kolorze włosów-amoniak lub nadtlenek-będzie to jedyny sposób, aby faktycznie podnieść kolor z włosów. Będziesz również zobowiązany do dotykania korzeni co cztery do sześciu tygodni, ponieważ włosy odrastają.


Robisz DIY czy idziesz z profesjonalistą?


Zanim wybierzesz kolor włosów, przejdźmy nad plusami i minusami profesjonalnie wykonanej pracy w porównaniu do robienia tego samemu z zestawem at-home.

Zawsze zaleca się skonsultować się z profesjonalnym kolorystą przed próbą farbowania włosów na własną rękę, zwłaszcza jeśli zmiana koloru wymaga technik podwójnego procesu, wybielania lub tonowania. Kolorysta ma wszystkie narzędzia i wiedzę, aby wykonać zadanie dobrze za pierwszym razem. Aby znaleźć wykwalifikowanego kolorystę włosów, poproś przyjaciół, znajomych lub swojego fryzjera lub stylistę o referencje.

Z drugiej strony, dla tych z was, którzy chcą zakamuflować siwe włosy lub dodać kilka pasemek dla odświeżenia, zestawy do kolorowania mogą być dokładnie tym, czego potrzebujesz. Są łatwe w użyciu i zdecydowanie tańsze niż profesjonalne wykonanie pracy. Istnieje kilka specjalnych efektów ” kolory włosów i inne over-the-counter zestawy dostępne dodać naturalne pasemka do włosów.

Niezależnie od tego, jaki produkt wybierzesz, bardzo uważnie przeczytaj i postępuj zgodnie z instrukcjami na pudełku. Podążanie za wskazówkami nie może być wystarczająco podkreślone, ponieważ wielu facetów popełnia permanentne błędy, które często skutkują wydaniem jeszcze więcej pieniędzy na poprawienie-jeśli jest to w ogóle możliwe.


Poziomy Koloru Włosów Dla Mężczyzn


Oto kluczowe punkty, które z pewnością pomogą Ci wybrać idealny barwnik. Przede wszystkim kolor włosów jest przypisany numer poziomu od 1 do 10, 10 jest najlżejszy i 1 jest czarny. Jaśniejsze kolory, takie jak blond, odbijają największą ilość światła, podczas gdy kolory bliższe czerni odbijają najmniej.

 • Poziom 1: Czarny
 • Poziom 2: Najciemniejszy brąz (prawie czarny)
 • Poziom 3: Bardzo ciemny brąz
 • Poziom 4: Ciemny brąz
 • Poziom 5: Brązowy
 • Poziom 6: Jasny brąz
 • Poziom 7: Ciemny blond
 • Poziom 8: Średni blond
 • Poziom 9: Blondynka
 • Poziom 10: Jasny blond

Na bardzo uproszczonym poziomie farbowanie włosów polega na znalezieniu odpowiedniej ilości koloru, aby dodać lub odjąć od obecnego odcienia włosów. Brzmi prosto, prawda? Cóż, nie jest. istnieje szerokie spektrum kolorów do wyboru i osiągnięcie idealnego koloru może być bardzo trudne.


Odcienie koloru włosów dla mężczyzn


Każdy z nas może farbować włosy na różowo, zielono lub czarno i prawdopodobnie uzyskać zamierzony efekt, ale w zależności od naszego naturalnego koloru włosów, proces waha się od prostego jednoetapowego farbowania do bardziej skomplikowanego podwójnego procesu farbowania. Aby osiągnąć najbardziej naturalny wynik, wybór koloru powinien być również oparty na analizie odcienia skóry. To powiedziawszy, oto kolory, które są najłatwiejsze do osiągnięcia za pomocą jednoetapowych barwników.

Ogólnie rzecz biorąc, dla osób z czarnymi włosami łatwiej jest uzyskać odcienie czerwieni i ciemnobrązowego. Dla osób z brązowymi włosami farbowanie w celu uzyskania innych odcieni brązu, blondu, karmelu i czerwieni wydaje się prostsze. Wreszcie mężczyźni o blond włosach mogą łatwo rozjaśnić lub zmienić włosy na brązowe i czerwone.

Nie ma ogólnej zasady w określaniu, który kolor włosów będzie najlepiej pasował do odcienia skóry. Jednak mężczyźni z ciemniejszą cerą często wyglądają lepiej z chłodniejszymi odcieniami, ponieważ pasuje to do naturalnego tonu, który prawdopodobnie miałby ich włosy. Najbardziej pochlebne opcje kolorowania dla mężczyzn o ciemniejszych odcieniach skóry to złote pasemka, złote z czerwonymi pasemkami, złoty brąz, miodowy brąz, kasztan, miedź, kasztan, mahoń i odcienie szarości i bieli.

Natomiast mężczyźni o jaśniejszej skórze prawdopodobnie skorzystają z cieplejszych odcieni. Aby uzyskać bardziej pochlebne wyniki, Wybierz kolory, takie jak śliwka, bordowe pasemka, popiół, platynowy blond, brąz, ciemny brąz, łupek, sól i pieprz oraz biały.

Omawiając te opcje z kolorystą, pamiętaj, że kolor włosów nie jest płaski. To złożona, ale subtelna różnorodność naturalnych odcieni, pasemek i niskich świateł, które łączą się, tworząc naprawdę wyjątkowy odcień, który idealnie pasuje do ciebie. Podczas farbowania włosów istnieje profesjonalna nazwa, która wykorzystuje kombinację liczbowo-literową, która oznacza jej poziom i ton. Na przykład ciepły ciemnobrązowy byłby zdefiniowany jako 4W.

Fajne Tony

 • A: Popiół
 • B: Beżowy
 • B: Niebieski
 • G: Zielony
 • V: Violet

Ciepłe Odcienie

 • C: Miedź
 • G: Złoto
 • O: Pomarańczowy
 • R: Czerwony
 • W: Ciepły
 • RB: Czerwony / Brązowy
 • RO: Czerwony / Pomarańczowy

Ton Neutralny

 • N: Neutralny (ani ciepły, ani chłodny)

Popularne Błędy W Farbowaniu Włosów Popełniane Przez Mężczyzn


Najczęstszy błąd występuje, gdy mężczyźni próbują poprawić własne błędy kolorowania. Jeśli zakupiony kolor nie okaże się taki, jak zamierzałeś, konieczne jest skonsultowanie się z doświadczonym kolorystą, aby go retuszować lub szanse na uzyskanie tych pasm w pożądane miejsce są prawie zerowe. 

Dodatkowo, Innym częstym błędem mężczyzn jest ciągłe nakładanie czerni na czerń. Nawet jeśli może to brzmieć łatwo, jest to w rzeczywistości niezwykle trudne i może skutkować wieloma odcieniami czerni, powodując bardzo nienaturalny wynik.

Innym problemem, z którym borykają się Mężczyźni, jest głowa pomarańczowych włosów, gdy wybierali się na złoty blond. Ponieważ pod naszymi płynącymi zamkami kryje się wiele odcieni, blond włosy to najtrudniejsza rzecz do osiągnięcia na własną rękę. Przechodzenie blond z powodzeniem jest prawie zawsze i dwuetapowy proces podnoszenia koloru, a następnie tonowania, aby wyjąć wybredne lub żółte odcienie. Bez względu na to, jak łatwo i dobrze blondynka wygląda na pudełku, lepiej idź do profesjonalisty. 

Wreszcie, częstym problemem, w którym znajdują się faceci, jest szybka utrata koloru, ponieważ nie praktykują właściwej pielęgnacji i konserwacji. Jeśli masz problemy z farbowaniem włosów, przejdź przez trud, aby zachować jej najlepszy wygląd.


Jak utrzymać farbowane włosy


Wreszcie, gdy masz kolor włosów, które chcesz, upewnij się, aby dbać o to z tych podstawowych porad konserwacji:

 • Szampon właściwy sposób: Użyj szamponu i odżywki specjalnie zaprojektowanej do włosów farbowanych. Szukaj produktów, które nie zawierają siarczanów. Dobrym pomysłem jest również szampon co drugi dzień, jeśli to możliwe. Użyj odżywki, która ma dodatkowe właściwości kondycjonujące, zwłaszcza jeśli poszedłeś na blond, ponieważ jest to bardzo szkodliwe dla mieszków włosowych. 
 • Chroń swój nowy kolor: Aby uniknąć blaknięcia koloru włosów na słońcu, upewnij się, że nosisz kapelusz lub odpowiedni krem przeciwsłoneczny (tj. produkty do włosów, które zawierają ochronę przed promieniowaniem UV) lub kapelusz, jeśli możesz.
 • Unikaj chemikaliów: Przed dostaniem się chloru włosy należy zwilżyć wodą źródlaną; pomoże to rozcieńczyć chlor, który zwykle uszkadza kolor włosów. Jest to szczególnie ważne dla tych,którzy przeszli na blond. 
 • Starannie Zaprojektuj te pasma: Użyj grzebienia o szerokich zębach i osusz włosy ręcznikiem, zamiast suszyć je z grubsza ręcznikiem. Jeśli można przejść bez korzystania z suszarki do włosów, to również wielki bonus. 

Mam nadzieję, że te proste wskazówki pomogły Ci zrozumieć proces kolorowania. Nie jest to niemożliwe, aby zrobić to w domu, ale im więcej zmian szukasz, tym lepiej jesteś z pójściem do profesjonalisty, nawet jeśli jest to tylko pierwszy raz. 

Możesz Też Kopać:

 • 11 najlepszych szamponów do każdego rodzaju włosów
 • Dostałam zabieg PRP na wypadanie włosów i tego się dowiedziałam
 • Najlepsza Fryzura Dla Kształtu Głowy

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Merman Hair Color Trend

Merman Hair Color Trend Celebryci Akceptują Ten Szalony Trend Włosów-Czy Jesteś Na To Gotowy? Katie Chang 21 lutego…
Read More

Masło Do Golenia

Masło Do Golenia Dlaczego Masło Do Golenia Stanie Się Twoim Nowym, Ulubionym Rozwiązaniem Do Pielęgnacji Alex Bracetti 2…