Mity O Kobietach I O Tym, Czego Chcą

Przystojny mężczyzna wylegujący się na peir

Mity O Kobietach I O Tym, Czego Chcą

5 rzeczy, których większość facetów nie rozumie o kobietach i ich potrzebach

Tak długo, jak mężczyźni próbują wejść w związki z kobietami-małżeństwa, związki, romanse, jednonocne przygody-pytanie o to, czego chcą kobiety, było niemałe. 

To też była tajemnica. 

Pomimo kilku kolejnych dekad wstrząsów w tym, jak płeć jest postrzegana, przedstawiana i rozumiana, koncepcja tego, czego chcą współczesne kobiety, którą wielu facetów nadal przyjmuje, jest dość przestarzała (jeśli kiedykolwiek była zakorzeniona w rzeczywistości). 

“To, czego pragną kobiety, wielu samotnych facetów patrzy przez wypaczony obiektyw”, mówi trener randkowy Connell Barrett. “Wszystko, od mediów po współczesne mity po opinie przyjaciół, spiskuje, aby wszczepić fikcyjną historię w umysłach mężczyzn-że kobiety chcą tylko bogatych facetów lub świetnie wyglądających facetów z sześciopakiem. Oczywiście, dobry wygląd i pieniądze są ładne bonusy, ale mężczyźni umieścić zbyt dużo wagi na nich. A kiedy dany facet nie ma tych cech, jego pewność siebie spada-często wraz z jego wyników randkowych.”

Dlaczego tak wielu mężczyzn przywiązuje się do tych pomysłów, kiedy w końcu ich ranią? Jednym z powodów może być to, że łatwiej wyobrazić sobie kobiety szukające serii konkretnych i identyfikowalnych celów końcowych-nawet jeśli nie zgadzają się z własnymi cechami osobistymi — zamiast przyznać, że pragnienie jest trochę pomieszane i mylące.

“Chcemy uprościć i podzielić informacje na soundbity”, mówi dr Jess O ‘Reilly, gospodarz podcastu” @SexWithDrJess”. “Pracowałem z jednymi z najbardziej (finansowo) odnoszących sukcesy ekspertów na świecie, którzy wygłaszają pochlebne stwierdzenia na temat tego, czego chcą kobiety / mężczyźni, a wielu z nich jest zakorzenionych w seksistowskich założeniach i uproszczeniu teorii ewolucyjnych. Popularne portrety kulturowe wzmacniają te mity, a może dlatego, że większość decydentów w sieciach telewizyjnych i filmowych to wciąż Hetero, biali ludzie. Oferta ta ma wąski widok i pozostawia perspektywę ponad połowy populacji.”

Więc jakie są dokładnie te mity? Ci eksperci, jak również kilka zwykłych kobiet, Dali swój wkład w kwestii tego, co uważają za pięć wszechobecnych nieporozumień co do tego, czego kobiety chcą. 

Mit Nr 1: Kobiety Chcą Bogatych Facetów 

“Żeńskie żywiciele rodziny niekoniecznie są pogromcami piłek, a mężczyźni mogą być męscy, nie zarabiając więcej pieniędzy niż ich partnerka. Czuję, że implikacją, Kiedy mówię ludziom, że wspieram finansowo mojego partnera, jest to, że w jakiś sposób zostałem wykorzystany. Wydaje się, że nikt nie uważa, że może to być nie tylko w pełni racjonalny wybór, ale także coś, co robię szczęśliwie.”- Wendy, 29 lat

Bogaci faceci mogą robić wiele rzeczy mniej zamożni faceci nie mogą. Szach. Wymarzona Ucieczka? Szach. Tuziny róż? Szach. 

Ale pieniądze w banku nie oznacza, że jesteś dobrym człowiekiem, a jak kobiety są coraz większe zyski, jeśli chodzi o samowystarczalności finansowej, pomysł o facet opiekować się nimi finansowo wygląda coraz mniej konieczne te dni. 

“Mężczyźni przeceniają trzy kluczowe rzeczy: jak przystojni muszą być, ile pieniędzy muszą mieć i jak interesujące muszą być ich słowa”, mówi Barrett. “To miażdży pewność siebie faceta, ponieważ czuje się niegodny w porównaniu z jakimś wyidealizowanym mężczyzną w stylu George’ a Clooneya, którego według niego pragną kobiety.”

Nie bycie multimilionerem debonair silver fox jest rzeczywistością dla prawie każdego mężczyzny na ziemi (i jest to rzeczywistość, której kobiety są również świadome). Większość facetów ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby traktować randkę lub partnera tu i tam, ale nie na tyle, aby przypadkowo wyrzucić. Oznacza to, że przeciętna kobieta jest do tego bardzo przyzwyczajona, a pomysł, że bogaci faceci są w jakiś sposób marzeniem każdej kobiety? Tak, wydmuchane.

Nie wspominając o tym, że wielu facetów zapomina, że to, co jest pożądane, to nie bogactwo, to hojność. Wszystkie pieniądze na świecie są bez znaczenia w związku, jeśli nie wydajesz ich na partnera. Podobnie, tylko dlatego, że jesteś biedny, nie oznacza, że nie możesz znaleźć sposobów, aby ktoś poczuł się wyjątkowy. 

Mit Nr 2: Kobiety Chcą Silnych Facetów 

“Chęć umawiania się z feministką nie jest równoznaczna z pragnieniem kogoś, kto nigdy nie robi dla Ciebie romantycznych lub miłych rzeczy; brody nie są wszystkim, końcem wszystkich atrakcyjnych atrybutów fizycznych, a bycie kolegą z drużyny jest ważniejsze niż walka o kobietę.”- Jessica, 27 lat

Tak wiele w byciu mężczyzną polega na byciu silnym, czy to fizycznie, czy emocjonalnie. Ale zamiast rozwijać rzeczywistą siłę, często koncentruje się na tym, aby po prostu nie wydawać się słabym, pozostawiając wielu facetów przerażonych pozornie bezbronnym lub niezdolnym.

Ale to dalekie od prawdy. “Siła jest atrakcyjna”, mówi O ‘ Reilly. “[Ale] wrażliwość jest również atrakcyjna-zwłaszcza na dłuższą metę.” 

Powiązane: deTOX – Seria AskMen o Przedefiniowaniu męskości

Pomysł, że kobiety chcą tylko silnych facetów, którzy nigdy nie płaczą i nie przyznają się do niepewności, jest stereotypem wzmacnianym zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety i jest to ze szkodą dla wszystkich-dodaje. “Jeśli nie możesz otworzyć się na zakres ludzkich emocji (szczęście i smutek, pewność siebie i strach, pewność siebie i niepewność, władza i zazdrość), nie możesz skutecznie zarządzać tymi emocjami i prawdopodobnie skończysz raniąc siebie i innych.”

Zamiast tylko pozycji do siłowni do pompowania żelaza, coraz wygodne z ograniczeń, swoje obawy i niepowodzeń może być prawdziwym sposobem na wiele serc kobiet.

Rozważ terapię (samodzielnie lub z partnerem) lub otwórz się przed przyjaciółmi i rodziną na rzeczy w swoim życiu, do których nie jesteś wystarczająco silny. Zamiast dążyć do wąskiej, nieelastycznej idei siły, stań się kimś, kto wie — i czuje się komfortowo-z tym, kim naprawdę jest.

Mit Nr 3: Kobiety Chcą Dupków 

“Kompleks bad-boy, czyli tuszowanie emocjonalnej niedostępności, jest toksyczny zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Nie sądzę, żeby większość kobiet chciała kogoś, kto nie potrafi się porozumieć i jest emocjonalnie zamknięty.”- Elsa, 27 lat

Każdy facet świeżo po odrzuceniu wydaje się padać na starą, nierealistyczną kulę, że kobiety wolą złych chłopców od miłych facetów; dupek na motocyklu może wpaść i uciec z twoją wymarzoną dziewczyną tylko dzięki jego postawie “nie daj-A-f*ck”. 

Barrett obwinia popularność Kultury “podrywacza” z początku 2000 roku za ciągłe znaczenie tego szczepu myśli dzisiaj. 

“Wielu mężczyzn myśli, że kobiety chcą palantów i “złych chłopców””, mówi. “Winić książkę ” The Game”, A następnie wzrost społeczności pickup-artist. Wielu tak zwanych ekspertów w społeczności ” PUA ” karmi mit, że mężczyźni muszą być polaryzującymi, zarozumiałymi samcami Alfa, którzy muszą podrzeć poczucie własnej wartości kobiety, aby odnieść sukces. Ale prawda jest taka, że kobiety nienawidzą palantów i kochają miłych facetów. Jak powiedział mi kiedyś model “Maxim”: “mili faceci są bardziej seksowni niż 6-pack abs.’”

Bycie klasowym może z pewnością przejść długą drogę. Według O ‘Reilly’ ego ” bogate badania sugerują, że dobroć jest kluczem do trwałych, szczęśliwych związków.” 

“Kompleksowe badanie 2500 par w ciągu 20 lat wykazało, że sumienność i stabilność emocjonalna (niski poziom neurotyczności) są o wiele silniejszymi predyktorami satysfakcji z relacji niż sympatia lub posiadanie podobnych osobowości”, mówi.

To nie znaczy, że jest wycieraczką milquetoast jest drogą do sukcesu randki, ale że jest okrutny, bezduszny lub niemiły jest zdecydowanie nie. 

Mit Nr 4: Kobiety Chcą Przystojnych Facetów 

“Wiele mitów na temat atrakcyjności fizycznej dla kobiet jest szalenie zaskakujących. Tak wiele kobiet, które znam, randkuje z mężczyznami, które są aktywnie przyciągane (tj. nie tylko zadowalają się) — mężczyźni, którzy są krótkimi, owłosionymi, nie rozdartymi, “zniewieściałymi” i jakoś za każdym razem, gdy to się pojawia, tak wielu prostych mężczyzn w moim najbliższym kręgu jest naprawdę zszokowanych.”- Emma, 29 lat

Kultura Incel twierdzi, że kobiety są niewiarygodnie płytkimi stworzeniami, które umawiają się tylko z modelowymi przystojniakami, a różnica kilku milimetrów w strukturze kości twarzy mężczyzny może być różnicą między facetem, który nie może zaliczyć, aby uratować mu życie, a facetem, który nie może przestać się pieprzyć. 

Ale stereotyp dla par Hetero jest tak często, że to kobieta jest poza męską ligą — pomyśl o wirusowych tweetach takich jak ten. Albo zastanów się, jak często ludzie wymyślają powody, dla których kobieta spotyka się z brzydkim, niesymetrycznym mężczyzną: jego pieniądze, poczucie humoru lub rozmiar penisa. Jednak nie ma prawdziwego żeńskiego odpowiednika. 

W tym przypadku Barrett uważa, że faceci są winni małej projekcji.

“Mężczyźni są bardzo wizualni, jeśli chodzi o przyciąganie”, mówi. “Ponieważ wygląd ma znaczenie dla nas facetów, Zakładamy, że wygląd ma znaczenie tak samo dla kobiet. Ale kobiety są przyciągane lub wyłączane przez nasze zachowanie, naszą energię i sposób, w jaki je traktujemy.”

Jeśli czujesz, że brakuje ci w dziale wygląd, to nie jest wyrok śmierci na swoje szanse randki-nikt nie jest doskonały, po tym wszystkim. Większość kobiet wolałaby umawiać się z facetem, który tak wygląda, ale dobrze sprząta, wie, jak o siebie zadbać i jest świetna w łóżku (wszystkie rzeczy, które można poprawić z praktyką) niż modelka, której życie jest w nieładzie. 

Mit Nr 5: Kobiety Chcą Facetów, Kropka

“Nie umawiam się już z mężczyznami. Miałam wiele negatywnych doświadczeń z cis, heteroseksualnymi mężczyznami, ale moja świadomość, że to nie działa dla mnie, polegała raczej na uzyskaniu jasności co do moich własnych pragnień i pragnień, nie z powodu wypalenia zawodowego lub traumy związanej z mężczyzną. Chociaż Bóg wie, że to mam.”- Mical, 26 lat

W końcu wszystkie te nieporozumienia wynikają z innego, głębszego pomysłu: że kobiety są przede wszystkim przyciągane stereotypowo męskimi cechami i że chcą faceta, który zapewnia, jest twardy, nie przeprasza i wygląda dobrze, robiąc to. 

Ale coraz więcej kobiet budzi się do świadomości, że w życiu jest coś więcej niż mężczyźni, którzy pasują do starej formy. W niektórych przypadkach oznacza to, że kobiety badają swoje seksualności i zdają sobie sprawę, że wolą umawiać się z kobietami lub osobami niebinarnymi płciowo. W innych przypadkach, to znaczy, że wolą wrażliwego człowieka niż macho, albo będzie to po trochu jedno i drugie. 

“Mężczyznom wyznaczono sztywne role, jeśli chodzi o seks i związki” – mówi O ‘ Reilly. “Powiedziano im, że nie mogą być elastyczni, a jeśli tak, to podlegają homofobicznym i mizoginistycznym reakcjom. Kiedy zaczynamy akceptować fakt, że płeć jest płynna, role te będą się rozszerzać i miejmy nadzieję, że wszyscy będą bardziej zainteresowani identyfikowaniem własnych autentycznych potrzeb, a nie robieniem tego, co uważają, że powinni, aby realizować płeć.”

Powiązane: 7 cech, które nie definiują już bycia mężczyzną

Morał tej historii? Może nadszedł czas, aby zacząć myśleć o tym, czego kobiety chcą trochę inaczej.

“Jeśli założymy założenia dotyczące płci, nieuchronnie wykreślimy je, ponieważ stereotypy dotyczące płci nie mają zastosowania we wszystkich dziedzinach”, dodaje O ‘ Reilly. “To, co jest atrakcyjne dla jednej kobiety, może być odwróceniem uwagi od drugiej. Musimy rozważyć, czego chce dana osoba, a nie zakładać, że możemy przewidzieć jej potrzeby na podstawie płci.”

Możesz Też Kopać:

  • 9 Nie-seksualnych cech, które kobiety uważają za seksowne u mężczyzn
  • Przestarzałe rzeczy dla facetów nadszedł czas, abyśmy przeszli na emeryturę
  • 5 Rzeczy Faceci Się Mylą O Miłości
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts