Stashing, Vulturing i więcej: Nowe Trendy randkowe, na które warto zwrócić uwagę

Sęp patrzy

Stashing, Vulturing i więcej: Nowe Trendy randkowe, na które warto zwrócić uwagę

10 zupełnie nowych terminów do dodania do rosnącego słownika randkowego

Terminy takie jak” ghosting “i” benching ” nie tylko zyskały na popularności — większość doświadczyła ich z pierwszej ręki, ale było już za późno, aby to sobie uświadomić. Teraz, dzięki aplikacjom randkowym i mediom społecznościowym, słowniczek urósł dziesięciokrotnie, a do zapoznania się z nim jest mnóstwo innych terminów.

Chociaż mogą one wahać się od nieszkodliwe i zabawne trochę na stronie błędne, zrozumienie, co mają na myśli tylko daje nogę w górę, jeśli chodzi o działanie stale zmieniającym się świecie randek i związków.

Powiązane: Nowy Ghosting?

Znalazłeś się trochę zagubiony, jeśli chodzi o nowy żargon tej odmiany? Tutaj pojawia się Ta lista. Zatrudniliśmy eksperta ds. relacji April Masini, aby pomógł zdefiniować wszystkie nowe terminy randkowe, które musisz znać.


1. Vulturing


Podobnie jak sęp krążący wokół zranionej ofiary, niektórzy ludzie wyczuwają, kiedy związek jest na ostatniej nodze. To jest ich sygnał, by wejść, korzystając z okazji, by podnieść elementy i wszystko naprawić. Jak zapewne się domyślacie, tak powstało określenie “wulgarność”.

“Kiedy ludzie czują, że związek jest na szali, mogą zacząć krążyć wokół swojej ofiary — osoby, która ma zamiar zerwać lub się rozwieść — aby móc się z nimi umawiać lub po prostu z nimi spać”, wyjaśnia Masini.

Ważne jest, aby pamiętać, że po prostu czekanie i nadzieja na szansę z kimś, kto jest w zwiazku z wymachem jest nie koniecznie vulturing. Rozróżnienie tutaj? Kiedy ktoś jest urąganie, są one szczególnie wykorzystując kogoś, kto jest w stanie słabym lub wrażliwym.


2. TRON


Jeśli kiedykolwiek miał podejrzane uczucie, że ktoś był randki tylko po to, aby skorzystać ze swojego statusu VIP w klubie rodzaju, może bardzo dobrze zostały TRON. Pomyśl o tym jako o innej formie kopania złota, która wykracza poza bogactwo. Poza aspektem pieniądze, ta osoba chce czerpać korzyści z reputacji i statusu, zbyt.

“Jest to zachowanie używane do zwiększania własnej mocy po prostu przez Umawianie się z kimś, kto już go ma”, mówi Masini. “TRON jest najbardziej oczywisty, gdy jedna osoba w związku ma znacznie mniejszą władzę i status niż druga.”

Według Masiniego, jego rodzaj związku ma małe szanse na przetrwanie z bardzo oczywistych powodów: jedna osoba jest w nim z planem, a druga osoba jest zobowiązana czuć się wykorzystana, gdy dowiedzą się, co się dzieje.


3. Zombieing


Ghosting, gdy ktoś odcina komunikację z zerowym wyjaśnieniem, jest wystarczająco zły. Może sprawić, że poczujesz się zraniony i zdezorientowany, dlaczego wszystko skończyło się bez żadnego ostrzeżenia. Ale kiedy, znikąd, wracają do życia z pragnieniem rozpalenia tego starego płomienia, który kiedyś uważałeś za martwy, posunęli się o krok dalej niż duchy. Przywitaj się z zombieingiem.

Twój zombie może skontaktować się z Tobą za pośrednictwem DM, SMS-a lub osobiście. Słysząc od kogoś, kto całkowicie zanurzył się na ciebie, możesz wywołać pewne sprzeczne uczucia, ale jeśli szukasz pozytywu, sytuacja ma potencjał, aby zaoferować jasność lub zamknięcie.

“To daje obu ludziom kolejną szansę na związek” – mówi Masini. “A jeśli osoba, która jest zombieing czuje, że popełniła błędy lub pozostawiła rzeczy niewypowiedziane, jest to okazja, aby się wypowiedzieć i przeprosić.”


4. Kieszonkowe / Sztaplowanie


Więc widujesz się z kimś od jakiegoś czasu. Chociaż wszystko idzie naprawdę dobrze-spędzasz czas regularnie, twoje połączenie wydaje się silne i oczywiste jest, że jesteś kompatybilny na kilka sposobów — jesteś trochę ciekawy, dlaczego nadal nie zostałeś przedstawiony żadnym znajomym ani rodzinie. Cóż, to może oznaczać, że cię wbijają (lub ukrywają).

Powiązane: Stashing i 63 inne terminy slangu randki wiedzieć

Zazwyczaj dzieje się tak, gdy ktoś nie jest pewien, gdzie związek się dzieje, trzymając cię na DL przez pewien czas, podczas gdy próbują dowiedzieć się, jak się czują.

“Ludzie, którzy kieszą lub chowają swoje randki, robią to, aby kontrolować związek”, wyjaśnia Masini. “Mogą to zrobić, ponieważ nie są poważne i nie chcą, abyś o tym wiedział, więc trzymają cię z dala od przyjaciół i rodziny, którzy wskazywaliby ci, że nigdy nie wspomniano o tobie. Czasami ludzie, którzy to robią, są małżeństwem lub Mieszkają z kimś i próbują powstrzymać cię od nauczenia się tego.”

To nie znaczy, że poświęcenie czasu, zanim przedstawisz kogoś swoim bliskim, nie jest normalne. Powiedzmy sobie jasno: to, że ktoś, z kim się spotykasz, nie jest na to gotowy, nie oznacza, że cię wbija. Ale jeśli masz poczucie, że celowo ukrywają Cię przed swoim najbliższym kręgiem bez prawdziwego wyjaśnienia, lub nawet posuwają się do kłamstwa na temat ich miejsca pobytu, aby uniknąć spotkania z nimi, to inna historia.


5. Orbitowanie


Czy jest coś bardziej mylącego niż ktoś, kto cię upija, tylko po to, aby pokazać twarz, robiąc takie rzeczy, jak komentowanie postów na Instagramie i oglądanie historii Snapchata? W przeciwieństwie do zombieing, nie ma tekstu, aby spróbować naprawić. W takim przypadku po prostu pojawiają się w Twoich powiadomieniach, tak jak ktoś orbitujący wokół ciebie.

“Są na Twojej orbicie, ale nie masz z nimi bezpośredniego kontaktu” – mówi Masini. “Może to być szczególnie frustrujące, jeśli unikną twoich wysiłków, aby połączyć się jeden na jednego, ale są na wszystkich kontach w mediach społecznościowych.”

Podczas gdy łatwo zacząć obsesyjnie zastanawiać się, co oznacza zachowanie orbitera, Masini mówi, że najlepiej nie czytać zbyt wiele. W końcu, jeśli ktoś naprawdę chce się z tobą umówić, prawdopodobnie zrobi więcej wysiłku niż dotknięcie przycisku “Lubię to”.


6. Curving


Jest bezpośredni kontakt z kimś, kim nie jesteś zainteresowany … i jest zakrzywianie się. Według Masiniego oznacza to odrzucenie kogoś w najbardziej bierny sposób.

Kiedy ktoś mówi, że chce się wkrótce spotkać, ale zawsze wydaje się być zajęty, gdy próbujesz robić plany (lub po prostu anuluje plany w ostatniej chwili), może używać tego cop-out strategii. W przeciwieństwie do duchów, ludzie, którzy uciekają się do zakrzywienia, nie znikają — po prostu wymyślają nowe wymówki, aby cię uniknąć.

Nie marnuj czasu na takich ludzi.


7. Instagrandstanding


Ten trend polega na zwróceniu uwagi. Ponieważ jesteś chętny, aby zauroczyć Cię, zaczynasz dostosowywać wszystkie swoje posty w mediach społecznościowych, aby wyglądać bardziej atrakcyjnie. Przykładem może być dzielenie się tym, jak napompowany jesteś na ten wielki mecz hokeja … mimo, że nienawidzisz sportu. Może była jakaś przypadkowa wzmianka o miłości do IPAs, więc jak najszybciej wpadłeś do najbliższego browaru. To trochę jak pułapka na pragnienie, ale mniej pikantna w naturze. Chodzi o to, że przyciągniesz ich uwagę i mam nadzieję, że zainspirujesz ich do komentowania lub wysyłania wiadomości.

Masini mówi, że chociaż Instagrandstanding może być naprawdę skuteczny, łatwo jest wyjść jako nieautentyczny. Jeśli publikujesz kilka rzeczy, którymi naprawdę nie interesujesz się, jest to nieuniknione.


8. Kittenfishing


Catfishing, akt kultywowania fałszywej osoby, aby zwabić kogoś, jest bardzo podobny do tego następnego trendu. Według Masiniego, kittenfishing odnosi się do kogoś, kto fałszywie przedstawia się w swoich aplikacjach randkowych, kłamiąc na temat swoich zainteresowań, kariery lub wyglądu.

Jeśli pojawi się na pierwszej randce tylko być góruje nad osobą, która twierdziła, że ponad 6 stóp, lub ich wygląd wyraźnie sugeruje, że użyli zdjęcia z 10 lat temu, jesteś oficjalnie kittenfished.

“Każdy zatrudniający którąś z tych zachowań randkowych brakuje jakiejś ważnej samooceny i marnowania czasu”, mówi Masini. “O wiele lepiej być szczerym wobec siebie i innych, abyś mógł znaleźć kogoś, kto będzie dobrym partnerem na dłuższą metę.”


9. Marleying


Według badania eHarmony z 2017 roku, co dziesiąty singiel kontaktuje się z byłymi, mając nadzieję na ożywienie świąt. A jeśli się nad tym zastanowić, to ma sens – ten hit zimowej nostalgii może zainspirować kogoś do powspominania dobrych chwil z poprzedniego związku. Nie wspominając o tym, kanały społecznościowe zwykle są pełne spotkań na koniec roku i imprez roboczych, na których najprawdopodobniej chcesz się umówić.

Tu pojawia się Marleying. Termin odnosi się do Jakuba Marleya, ducha, który nawiedza Scrooge w ” A Christmas Carol.”Ale zanim będziesz zbyt podekscytowany tym, że twój były wraca na scenę, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę ich prawdziwe intencje.

– Może to być randka dla wygody, a ty nie zdajesz sobie sprawy, że byłeś Marleyed do końca wakacji — i tak jest związek-ostrzega Masini.


10. Roaching


Tak jak wtedy, gdy zauważysz jednego karalucha, jest prawdopodobnie kilka więcej poza zasięgiem wzroku, karaluchy jest, gdy ktoś potajemnie datuje mnóstwo innych ludzi nawet myśli, że rzeczy były ekskluzywne. Najgorsze? Kiedy przywołujesz domniemaną wyłączność, zachowują się bez pojęcia.

Powiązane: Wszystko, co musisz wiedzieć o karaluchach

“Zasadniczo grasz na boisku, ale ukrywasz ten fakt przed partnerem” – mówi Masini. “Kiedy się z Tobą skonfrontują, przypominasz im, że nigdy nie było żadnej umowy o monogamię.”

Jeśli czujesz, że jesteś roached, mieć bezpośrednią rozmowę o wyłączności zamiast polegać na założeniu. W dobie aplikacji randkowych zbyt łatwo jest oceniać swoje opcje podczas przypadkowych randek i dopóki nie jasno zdefiniujesz związku, zawsze istnieje ryzyko, że stanie się to z Tobą.

Możesz Też Kopać:

  • Dlaczego Randki Są Do Bani
  • Nowoczesne Zasady Randkowania
  • Najlepsze pomysły, aby pomóc zagwarantować wielką pierwszą randkę
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts