Money Talks: Tysiącletnia Para Inwestująca W Energię Słoneczną

Money Talks: Tysiącletnia Para Inwestująca W Energię Słoneczną

Poznaj Millenialską parę zarabiającą ponad $100k i inwestującą w energię słoneczną

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zapomnij O Tinderze. Brandon i Tracy poznali się w staroświecki sposób: na Facebooku. Para mieszka razem w San Francisco i po ledwo wiążących koniec z końcem, mają zamiar cieszyć się korzyściami z nowej pracy Tracy i podwyżki Brandona. Oboje rodzice nauczyli ich groszowych wskazówek, które pomogły im przezwyciężyć trudności związane z kredytami studenckimi w obecnej gospodarce. Tracy szyje własne ubrania, a Brandon inwestuje w energię słoneczną i dostaje prezenty Tracy, które para może wykorzystać, jak maszyna do lodów. Dogoniliśmy parę, aby omówić wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy i tego, jak oczekują, że ich życie zmieni się wraz z nadchodzącym napływem gotówki.

Nazwy: Brandon and Tracy
Wiek: Brandon ma 31 lat, a Tracy 26 lat.
Lokalizacja: San Francisco
Zawód: Tracy jest pisarzem i strategiem w agencji kreatywnej, a Brandon projektantem cyfrowym.
Łączny roczny dochód: $84,000
Odrębny dochód roczny: $ 34,000 (Tracy) i $50,000 (Brandon) w końcu raportowania podatkowego.
Status mieszkalny: Mieszkają razem w jednej sypialni.
Czas trwania związku: Dwa i pół roku.

AskMen: jak się poznaliście?

Poznaliśmy się na Facebooku, tylko od wspólnych przyjaciół. Przyciągnęła mnie Tracy, więc zaprzyjaźniłem się z nią i zaprosiłem ją przez Facebook messenger. Zadziałało.

Rozmawialiście o pieniądzach, zanim się wprowadziliście?

Kiedy zaczęliśmy się spotykać, Brandon właśnie skończył studia i szukał pracy, a ja pracowałam w pracy, która zarabiała $ 30,000 rocznie, więc mieszkaliśmy tanio przez większość naszego czasu razem. Mieszkałem w sześciopokojowym mieszkaniu ze współlokatorami. Mój pokój, do którego się wprowadził, kosztował tylko 550 dolarów miesięcznie, więc mieliśmy Najtańszy czynsz w mieście. Zawsze dzieliliśmy czynsz 50/50, bez względu na wszystko. Ugotowałem dużo ryżu i fasoli i bardzo mało mięsa. Robienie kanapek to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Robisz pranie w pralni.

Ryż i fasola to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Nauczyłeś się jakichś innych porad, kiedy były ciężkie czasy?

Szyję. Kiedy mam dość moich ubrań, mogę je po prostu zmienić w nowe. Oszczędza mi mnóstwo pieniędzy na krawiectwie, dzięki czemu mogę obszyć i dopasować wszystkie moje własne ubrania do siebie. Kupię ciuchy w takich miejscach jak H&M czy Forever21, a potem zmienię je tak, aby były moje, wydając tylko 17 $na sukienkę.

Tracy, rozumiem, że właśnie dostałeś nową pracę i w rezultacie Twoja sytuacja finansowa drastycznie się zmieni.

Tak. Podwoiłem swoją pensję, więc po wakacjach zarobię około 70 000 dolarów.

Jak oczekujesz, że to zmieni Twoje relacje finansowe?

Pierwszą rzeczą jaką zrobimy z moją wypłatą jest kupno nowego materaca. Podzielimy się kosztami. Spróbujemy pojechać na nasze pierwsze prawdziwe międzynarodowe wakacje w lecie. I traktujcie się więcej. Miło będzie mieć więcej wolności finansowej.

Brandon: w przyszłym roku też będę zarabiał więcej, ale szczerze mówiąc nie spodziewam się, że wiele się zmieni. Cieszę się robiąc to, co robimy.

Czy sposób, w jaki zostałeś wychowany, wpłynął na to, jak wydajesz pieniądze?

Sposób, w jaki zostałem wychowany, to sposób, w jaki wydaję pieniądze. Mój tata był bardzo skąpy. Powiedział nam: “chcesz kieszonkowego? Lepiej idź zobaczyć drewno na podwórku”, a potem da nam 5 dolarów. Moja mama pomogła mi jak tylko mogła, ale utrzymuję się od 17 roku życia.

Rodzice nauczyli mnie, jak odkładać pieniądze. Uważam, że wydawanie pieniędzy na niepotrzebne rzeczy jest źródłem kapitalistycznej katastrofy ekologicznej, z którą obecnie mamy do czynienia. Więc jeśli mam wolne pieniądze, zainwestuję je w mój biznes poprzez zakup sprzętu lub oprogramowania do mojej praktyki projektowej lub inwestowanie w czyste źródła energii, takie jak energia słoneczna.

Masz ochotę na prezenty urodzinowe lub rocznicowe?

Tak, Brandon jest niesamowity w dawaniu prezentów.

Niedawno kupiłam Tracy maszynę do lodów. Jest to dar, który ciągle daje, ponieważ znajdujesz coś, co pasjonuje Twoją drugą osobę-powiedzmy lody, a w przypadku Tracy prawdopodobnie zjada ćwierć lodów co drugą noc — i strzela dla Häagen-Dazs, kiedy moglibyśmy robić własne lody. Zainwestowałem w maszynę, która powinna mieć długi cykl życia. Będzie produkować wiele kwarty śmietany przyjść.

Do tej pory zrobiłam lody waniliowe z bourbonem i toffi.

Ile wydajesz na kolejne miesięcznie?

Wynajem:

Każdy z nas wydaje 1000 dolarów na czynsz.

Płatności za samochód:

Nie, żadne z nas nie ma.

Dług:

Oboje mamy kredyty studenckie. Płacę jakieś 100 dolarów miesięcznie.

To Samo. Oboje jesteśmy na dochodach. Więc płacimy jak najmniej.

Płacisz jak najmniej, a potem masz nadzieję, że ktoś zostanie wybrany, który anuluje dług.

Żywność:

O rany. Jedzenie jest tym, na co wydaję większość, jeśli nie wszystkie moje dochody. Powiedziałbym, że około $500 miesięcznie razem dla nas na jedzenie.

Ubrania:

Niewiele, prawie nigdy nie kupuję ciuchów, a Tracy ma swoją maszynę do szycia.

30-50 dolarów, kupujemy ubrania tylko wtedy, gdy ich potrzebujemy.


AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Pierwsza Randka

Pierwsza Randka Niesamowita Pierwsza Randka? Oto, co musisz zrobić dalej Lindsay Tigar 12 grudnia 2018 Podziel się RedTube…