Najlepsze Golarki Elektryczne

Trzy Golarki Elektryczne na niebieskim tle, Nakładka na baner AskMen Editor ' s Choice

Najlepsze Golarki Elektryczne

Nadal golisz się brzytwą? Czas na zmiany

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów z witryn sklepów.


Dawniej mężczyźni sięgali do apteczki po maszynkę do golenia i standardową puszkę pianki do golenia, aby uzyskać gładką twarz. Teraz, męski klimat pielęgnacji ewoluował, a Nowa uprawa golarek elektrycznych weszła do owczarni, stając się niezbędnym narzędziem do golenia dla współczesnego mężczyzny.

Powiązane: Najlepsze Golarki Dla Mężczyzn

Te mechaniczne maszynki do strzyżenia twarzy mogą nie tylko skrócić czas i pieniądze z rutynowej pielęgnacji (adios, drogie wkłady do ostrzy!), ale również zapewniają czyste wykończenia, które są tak dobre, jak standardowa Maszynka Do Golenia.

Nikt nie powiedział, że kupowanie golarki to chodzenie po torcie przez alejkę apteki. W rzeczywistości może to być dość przytłaczające, zwłaszcza gdy każda maszyna twierdzi, że jest to “najlepsze golenie w historii.”Nasz przewodnik daje wgląd w to, czego należy szukać, kupując niekończącą się listę elektrycznych maszynek do golenia dostępnych obecnie.


Czy Golarki Elektryczne Są Lepsze?


Sceptyczny, że Golarka elektryczna może spełnić twoje potrzeby? Albo że w ogóle go potrzebujesz? Pozwolimy, że pewna subiektywność jest zaangażowana w Preferencje pielęgnacyjne, a niektórzy mężczyźni naprawdę lubią długą rutynę używania tradycyjnej brzytwy do oswajania codziennego wzrostu włosów na twarzy, ale golarki elektryczne zasługują na uwagę.

Oto niektóre z zalet przejścia na elektryczny:

 • Szybciej: Oszczędzasz cenny czas każdego ranka, pielęgnując golarkę elektryczną
 • Zmniejszają podrażnienia skóry: Czy regularnie cierpisz na wrastające włosy, skaleczenia lub nacięcia podczas golenia? Dobra wiadomość: golarki elektryczne mają folię, która znacznie zmniejsza szanse na te katastrofy twarzy
 • Mobilność: Z tradycyjną maszynką do golenia tkwisz w pobliżu kremu do golenia i bieżącej wody, ale z maszynką elektryczną możesz swobodnie poruszać się lub golić się z dala od Łazienki
 • Stylizuj swój zarost: Tradycyjne maszynki do golenia nie dają ci żadnej kontroli, jeśli chodzi o zarost. Jesteś albo owłosiony, albo Ogolony. Ale golarki elektryczne mają regulowaną długość ostrza, co oznacza, że możesz zaprojektować pożądaną długość zarostu
 • Tańsze (na dłuższą metę): Początkowy koszt elektrycznej maszynki do golenia nie jest niczym, na co można kichać i często zniechęca ludzi do zanurzenia się, ale prawda jest taka, że na dłuższą metę Elektryczne maszynki do golenia są tańsze: zaoszczędzisz na kremie do golenia i wymiennych ostrzach, co oznacza, że Elektryczna Maszynka zwróci się w mgnieniu oka

Czy dzięki temu golarki elektryczne są “lepsze” niż tradycyjne ostrza? To zależy od ciebie, ale korzyści są niezaprzeczalne.


Na co zwrócić uwagę


 • Bliskość: Istnieje różnica między używaniem trymera do golenia brody,a odpowiednią maszynką do golenia. Jeśli szukasz czystego golenia, nie będziesz zadowolony z czegoś zaprojektowanego do zdejmowania brody.
 • Komfort i wygoda: Kupujesz ten produkt, aby ułatwić życie, a nie dodawać czasu do codziennej rutyny. Zwróć uwagę na różnicę w modelach o niższej cenie i ich droższych odpowiednikach, a także tradycyjnych golarkach foliowych w porównaniu z modelami obrotowymi.
 • Technologia: Dzisiejsze Maszyny do golenia są wyposażone w więcej zaawansowanych technologicznie funkcji niż kiedyś. Ostrza Multifoil i mocniejsze silniki to świetne ulepszenia, ale mają swoją cenę.
 • Prędkość: Poszukaj CPM (cykli na minutę). Im szybsze cykle, tym szybsze golenie.
 • Żywotność baterii: Nie powinieneś zadowalać się mniej niż 50 do 60 minutami zasilania w modelach bezprzewodowych.
 • Trwałość: Zwiększona żywotność uzasadnia wyższą cenę.

Folia vs. obrotowa


Folia

Konstrukcja folii zawiera oscylujące ostrza w cienkiej warstwie folii, aby unieść włosy z dala od twarzy, co zapewnia delikatniejsze golenie. Folia nadaje się nawet do większych powierzchni skóry, takich jak czubek głowy. Wiele z nich ma trzy lub cztery ostrza.

Plusy:

 • Większa prędkość cięcia
 • Bliżej goli
 • Bardziej precyzyjne wykonanie
 • Lepsza ochrona skóry

Wady:

 • Nie tak przystosowany do konturów twarzy
 • Najlepiej sprawdza się w liniach prostych

Rotary

Modele te zazwyczaj opierają się na elastycznych główkach z wirującymi maszynkami, które najlepiej sprawdzają się do wykonywania ciasnych zakrętów na twarzy. Sprawdzają się również do codziennej pielęgnacji ogolonego wyglądu. Takie funkcje są również związane z pewnymi kompromisami w goleniu.

Plusy:

 • Łatwiej eliminuje włosy w trudnych obszarach
 • Uznany przez ekspertów za lepszego
 • Zapewnia większą elastyczność przy minimalnym ciśnieniu
 • Nadaje się do golenia co drugi dzień
 • Cichsza wydajność

Wady:

 • Bardziej podatne na podrażnienia
 • Nie przeznaczone do przycinania i obrzeży

W odpowiedzi na rosnący trend golarek elektrycznych na rynek pojawił się napływ modeli największych graczy w branży, w tym Braun, Panasonic, Remington i https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/philips20norelco.html, każdy dzieląc się swoimi unikalnymi cechami. Niektóre są wyposażone w głowice obrotowe lub wielokierunkowe ostrza do precyzyjnego cięcia, Inne wspierają golenie na sucho i na mokro. Są też modele hybrydowe, które mają cechy zarówno trymerów do brody, jak i standardowych maszynek elektrycznych.

Powiązane: Jak leczyć nacięcia i cięcia brzytwy

Jeśli to wszystko wydaje się dużo do obsługi, Czytaj dalej dla naszego przewodnika najlepszych maszynek elektrycznych można kupić teraz.


Najlepsze Uniwersalne Golarki Elektryczne


Najlepsza Ogólna Golarka Elektryczna

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/philips20norelco20oneblade20face2020body-1.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/philips20norelco20oneblade20face2020body-1.html

Czy to brzytwa? Golarka? Trymer? Spróbuj wszystkich trzech. OneBlade osiąga pielęgnację trifecta (w wartości zabójczej) z uniwersalnym projektem, który pozwala użytkownikom na ostrzenie, golenie i przycinanie dowolnej długości włosów. Philips zintegrował dynamiczną głowicę tnącą, która działa z prędkością 200 przejść na sekundę, z podwójnym systemem ochrony, który przecina dłuższe pasma bez ciągnięcia skóry. Uchwyt jest imponujący, ale lekki dla mocy, którą pakuje, z solidnym podparciem, aby zapewnić użytkownikom większą pewność podczas golenia i 45 minut życia po pełnym naładowaniu.

Obiecująca Recenzja: “Od lat chciałem to kupić! Zawsze się wahałem, ponieważ próbowałem ponad 5 różnych golarek elektrycznych. Nic nie zbliżyło się do brzytwy, aż w końcu wyciągnąłem wtyczkę. Poważnie, to nie jest jak każda inna Golarka elektryczna!!! Działa cuda, zwłaszcza gdy jest używany zgodnie z zaleceniami!!! Nie mogę tego wystarczająco podkreślić. Jeśli wahałeś się, czy go kupić. Teraz twój czas. Tak mi się spodobał, że kupiłem go dla taty. On też to uwielbia!!!”- Klient Amazon
49,79 zł Amazon.com

Najlepiej sprawdzona i prawdziwa Golarka Elektryczna

Braun Series 9

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/braun20series20920shaver.html

Prawie 100 lat temu niemiecki inżynier mechanik Max Braun założył swoją tytułową markę. Od tego czasu Braun bardzo poważnie podchodzi do projektowania i inżynierii. Ta seria 9 9290cc to wspaniały element elektrycznych maszyn do golenia, podkreślony nieskazitelnym kunsztem, ergonomicznym wzornictwem i fenomenalną wydajnością. Zdobyła zarówno nagrodę czytelników za najlepszą maszynkę elektryczną, jak i Nagrodę AskMen Grooming Award za ten sam tytuł.

Opatentowana technologia SyncroSonic zapewnia dużą moc, generując 40 000 “działań przekrojowych na minutę”w celu uzyskania kompletnego golenia bez konieczności szlifowania. Czterodrożny system ścinania podbija trzydniowy ściernisko z finezją, a w cenę wliczony jest system czyszczenia i walizka podróżna ze szczotką do czyszczenia. Jeśli potrzebujesz więcej przekonywania, przeczytaj naszą pełną recenzję Serii 9.

Obiecująca Recenzja: “Nigdy nie myślałem, że Elektryczna Maszynka Do Golenia poradzi sobie z moją twarzą i głową, dopóki nie kupiłem tej maszynki. Mój zarost na twarzy jest bardzo szorstki, a to, co zostało z włosów na mojej głowie, jest mniej więcej takie samo. Zasilany z łącznym czasem golenia 15-20 minut max. Mam model mokry / suchy i użyłem go na sucho. Nie widziałem jeszcze żadnych nadmiernych uderzeń lub irytacji. Używam zwykłej maszynki całe życie, więc jestem pewien, że moja skóra ma pewną tolerancję. Moja zwykła brzytwa cały czas powodowała guzy! Gorąco polecam tą maszynkę jest warta swojej ceny po pierwszym użyciu!”- Klient Amazon
299,94 zł Amazon.com

Najlepsza Elektryczna Maszynka Do Golenia Folii

Golarka Elektryczna Panasonic Arc3 3-Blade

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/philips20norelco20oneblade20face2020body-1.html

Jeśli więcej Arc5 premium jest poza twoim zakresem cenowym, możesz spokojnie wiedzieć, że możesz uzyskać podobne wyniki Jakości od swoich okazyjnych braci. Ta aktualizacja jest napędzana przez szybki silnik liniowy o mocy 10 000 CPM, który może przecinać ściernisko w celu równomiernego golenia pod wieloma kątami i dołączony trymer do detali. Jego największą zaletą pozostaje technologia active shave sensor, która wykrywa i dostosowuje poziom mocy, aby dopasować gęstość włosów na twarzy, szyi i podbródku. Lekkość w dotyku, szybkie ładowanie (jedna godzina) i duża żywotność baterii (45 minut) dodają jej wartości. Nieźle jak na opcję low-end Arc.

Obiecująca Recenzja: “Nie możesz się pomylić z tą golarką elektryczną. Jest bardzo ergonomiczny, dzięki czemu ułatwia manewrowanie wokół twarzy. Golenie jest ładne i blisko prawie jak przy użyciu ostrza. Gorąco polecam ten produkt!”- Józef
69,99 zł Amazon.com

Najlepsza Elektryczna Maszynka Obrotowa

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/philips20norelco.html Golarka Elektryczna Prestige 9000

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/philips20norelco.html

Najnowsza Golarka elektryczna, która trafi na sklepowe półki, to zaawansowany technologicznie specjalny czujnik wbudowany w urządzenie do pomiaru gęstości włosów i regulacji ostrza w celu prawidłowego golenia pasm. Żadnych nacięć, żadnych holowników. Trzy głowice golące są wyposażone w Precyzyjne ostrza NanoTech (dosłownie pokryte nanocząstkami, aby ostrzejsze ostrza były dłuższe), zapewniając bardzo dokładne cięcie, nawet do siedmiodniowego zarostu. Pierścienie SkinComfort również otaczają każdy z nich i mają powłokę antypoślizgową, która zwiększa ślizganie. Philips oferuje trymer click-on do stylizacji brody i wąsów, a także Pluszowy futerał podróżny, który uzupełnia wygląd golarki.

Obiecująca Recenzja: “To najlepsze Norelco, jakie kiedykolwiek miałem. Ogolić się w zaledwie tydzień. Nie mogę się doczekać, kiedy Twarz się do tego przyzwyczai. Ponad 20 lat w wojsku i chciałbym mieć taką brzytwę przez cały czas. Nienawidzę golenia maszynkami do golenia ostrzem i dzięki temu nigdy więcej nie użyję.”- John
279,95 zł Amazon.com

Najlepsza Elektryczna Golarka Do Folii

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/braun20series203.html ProSkin

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/braun20series203.html

Golarka Klasy średniej o wysokiej wydajności, wet / dry Series 3 ProSkin to niezawodna opcja stworzona dla szybszego golenia i komfortu skóry. Jego charakterystyczna głowica i technologia MicroComb wprowadzają wąsy do noży, aby uzyskać szybszy efekt. Ostrza wrażliwe na nacisk pozwalają na gładsze pociągnięcia i chronią skórę przed otarciami i podrażnieniami. Precyzyjny trymer wbudowany w plecy uzupełnia stylizację twarzy, precyzyjnie kształtując wąsy i bokobrody. Żywotność baterii jest porównywalna z droższymi golarkami, z 45-minutową żywotnością baterii od pełnego naładowania lub pełnego golenia od zaledwie pięciu minut.

Obiecująca Recenzja: “Dla pacjentów rozrzedzających krew sprawdź tę golarkę! Mój ojciec naprawdę to uwielbia. Był w szpitalu przez 11 dni. Miał twardą brodę. Ta Golarka Braun na mokro / sucho właśnie wykonała swoją pracę. Ładne golenie. Zrobiliśmy nawet starą sztuczkę z kartami kredytowymi z Lat 70. ” – Szizzy
70 zł przy Amazon.com

Najlepsza Elektryczna Maszynka Obrotowa Budżetu

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/philips20norelco.html Golarka 5750

Natychmiastowe golenie to jakość, której większość mężczyzn pragnie w swoim elektrycznym groomerze. Oszczędna Golarka Philipsa z łatwością to osiągnie dzięki trybowi Turbo, który zapewnia 20-procentowy wzrost mocy do koszenia gęstych części brody. Wykorzystując pojedynczy system ostrzy MultiPrecision do walki z fuzz twarzy, współpracując z pięciokierunkowymi giętkimi głowami, aby unieść włosy, a następnie przycinać długie i krótkie pasma z szybkim wykonaniem. Osoby preferujące golenie na sucho mogą korzystać z technologii Aquatec na mokro i na sucho bez uderzania wodą w twarz. Dołączony system smart clean osłodzi ofertę, czyszcząc, smarując i ładując golarkę przez stałą godzinę użytkowania.

Obiecująca Recenzja: “Norelco ma zwycięzcę na tej golarce. Liczne funkcje i elastyczność. Bateria wydaje się trwać wiecznie przed konieczności ładowania. Można go ustawić na brodę i skórę. Byłem zdumiony możliwością golenia pod prysznicem i dobrze się ogoliłem. Polecam to wszystkim, którzy lubią golarki elektryczne lub tym, którzy chcą swoje pierwsze. Niedrogie i łatwe w użyciu i łatwe do czyszczenia.”- Chuck
99,99 zł Amazon.com

Najlepsza Golarka Elektryczna Do Brody

Golarka Do Folii Remington F5-5800

Uzyskanie czystego, gładkiego golenia nie zawsze wymaga najdroższych maszyn. Popularna Golarka foliowa Remington jest dowodem na to, że możesz uzyskać profesjonalne golenie w przystępnej cenie. Urządzenie wytrzymuje pełną godzinę na jednym szybkim ładowaniu i posiada trymer przechwytujący, który znajduje się między dwiema foliami i chwyta dłuższe włosy w mniejszej liczbie przejść. W połączeniu ze zintegrowanym trymerem pop-up do shape-upów i opatentowaną technologią Pivot i Flex, która porusza się wraz z rowkami, uniemożliwiają przeoczenie tego oscylującego zmywacza do włosów.

Obiecująca Recenzja: “To nie jest moja pierwsza Golarka elektryczna, ale mój pierwszy Remington electric. Po przeczytaniu negatywnych recenzji postanowiłem je zignorować i zamówić, ponieważ niektórzy ludzie po prostu nie mogą być zadowoleni lub nie wiedzą, czego się spodziewać po golarce elektrycznej. Prawidłowo użyta Golarka Remington daje równie dobre golenie jak każda inna Golarka elektryczna marki. Przybył w pełni naładowany i po kilkunastu goleniach nadal jest naładowany w 80 procentach. Jest bardzo łatwy w użyciu i czyszczeniu, i zapewnia konsekwentnie ładne, bliskie golenie. Nie doświadczyłem żadnego “poparzenia brzytwą”, żadnego ciągnięcia lub szczypania skóry ani żadnych innych niewygodnych problemów. Użyłem go nawet na głowie. Jestem zadowolony z tego zakupu…dobra Golarka elektryczna w rozsądnej cenie….a jeśli to trwa, wymienne głowice są znacznie tańsze niż inne marki, z których korzystałem.”- Anonim 
46,99 zł Amazon.com

Najlepsza Golarka Elektryczna Dla Czarnych Mężczyzn

Panasonic ARC5

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/panasonic20arc520razor.html

Czarni mężczyźni mają wyjątkowe potrzeby pielęgnacyjne, ze względu na różnice w strukturze włosów, szorstkość i średnicę. Z tych powodów zalecamy czarnym mężczyznom wybór wzorów foliowych, a nie obrotowych, ponieważ mogą one skuteczniej radzić sobie z kręconymi, szorstkimi włosami, zmniejszając ryzyko podrażnienia skóry. Oto kilka naszych ulubionych modeli:

Wysoka Cena i wysoka wydajność, flagowy model golarki Panasonic otrzymuje ulepszenie podkreślone przez automatyczną stację ładującą i czyszczącą oraz mocniejszy system pięciu ostrzy. Ultra-cienkie ostrza nanotech są zbudowane z najwyższej jakości Japońskiej stali nierdzewnej, zachowując trwałość i precyzję przy zachowaniu jakości wykonania. Spodziewaj się działania 14 000 CPM, które utrzymuje szczytową wydajność bez względu na żywotność baterii-pełne 45 minut po zaledwie godzinie ładowania. To świetny towarzysz pod prysznic, który można zanurzyć w wodzie, aby uzyskać skuteczne golenie na mokro. Trymer i czujnik są również wbudowane do kształtowania twarzy na podstawie grubości.

Obiecująca Recenzja: “To jest * absolutnie * najlepsza golarka lub maszynka do golenia, jakich kiedykolwiek używałem, a używałem wielu. Odłóż Norelco, Braun… Twój klub Harry ‘ ego lub brzytwy miesiąca, a nawet sprzęt Viking uber-brzytwa. Ta Golarka zapewni Ci niezwykle dokładne golenie, niezależnie od tego, czy masz zarost o wartości jednego dnia, czy trzy dni, czy nawet pięć dni (używaj trymera z tyłu przez pięć do siedmiu dni). Ładowarka i system czyszczenia, wszystko w jednym, jest doskonały. Ale wracając do golarki… zadziwiająco dokładne i gładkie golenie bez nacięć—co jest znacznie trudniejsze w przypadku brzytwy o podwójnych krawędziach, nie ma znaczenia, jak dobry jesteś.”- Ezra_NYC
149,99 zł Amazon.com

Najlepsza Golarka Elektryczna Marki Barber-Approved

Golarka Do Folii Wahl LifeProof

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/wahl20razor.html

Wahl zbudował wiarygodną reputację przez lata dzięki swoim preferowanym przez fryzjera maszynkom do strzyżenia włosów, a linia golarek elektrycznych firmy jest imponująca. Lifeproof 7061-100 to gorący sprzedawca, który oferuje wysokiej jakości Funkcje w przystępnej cenie. Jest przeznaczony do golenia na sucho i na mokro z odporną na wstrząsy i wodoodporną konstrukcją zapewniającą długowieczność. Podwójne pływające główki dostosowują się do konturów twarzy i dekoltu, nie pozostawiając bezpańskich włosów. Dzięki funkcjom szybkiego ładowania można uzyskać 90 minut pracy przy pełnym naładowaniu i pełnym goleniu już po naładowaniu przez jedną minutę. Spersonalizuj swoją kolekcję pielęgnacyjną, wybierając jeden z czterech różnych kolorów: Szary, zielony, pomarańczowy lub żółty.

Obiecująca Recenzja: “Podoba mi się, jak Golarka konturuje skórę na mojej twarzy. Tnie mieszki włosowe za pierwszym razem. Pozostawia mi czyste i dokładne golenie bez podrażnień. Jest to golarka, która jest niezwykle przenośna w użyciu pod prysznicem, w samochodzie, zabrać ze sobą podczas podróży. Posiada dobrą opłatę i jest sprzedawany w bardzo rozsądnej cenie. Świetna Golarka. Świetne golenie w niskiej cenie.”- Anonim 
59,99 zł Amazon.com

Najlepsza Przenośna Golarka Elektryczna

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/braun20m90.html Golarka mobilna

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/braun20m90.html

M90 pozostaje podstawą dla zadbanych podróżników, dzięki unikalnym cechom konstrukcyjnym od zintegrowanego trymera pop-up po solidną jakość wykonania. Dwie baterie AA zasilają maszynę i generują do godziny czasu golenia, co jest dość dobre jak na jeden ze starszych modeli na rynku. Oferuje imponujące bliskie golenie i odpowiednio wyrywa krótkie włosy, chociaż ukończenie pełnego golenia zajmuje nieco więcej czasu, ponieważ zawiera tylko jedną folię. Mówiąc o tym, folia i nóż można usunąć w celu szybszego płukania. Sugerujemy wybór bardziej zaawansowanego modelu do codziennego golenia, ale Wrzuć ten frajer do zestawu dopp podczas jazdy i jesteś złoty.

Obiecująca Recenzja: “Golarka podróżna Braun to lekka, prosta Golarka, którą można łatwo zapakować do torby . Normalnie podróżuję z latarką AA, dzięki czemu mogę przenieść baterie do golarki i zaoszczędzić na wadze. Wydaje się łatwiej podróżować z tą maszynką do golenia niż jednorazową maszynką do golenia i kremem do golenia. Ponieważ jest to pojedynczy zespół ostrzy, rozsądne golenie może potrwać kilka powtarzających się pociągnięć, ale nie jest to problemem, jeśli możesz wziąć golarkę w samochodzie lub dotknąć podczas oglądania telewizji. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z golarki travel. Moim jedynym życzeniem jest to, aby Braun sprzedał zestaw wymiennych ostrzy, co uczyniłoby go znacznie lepszym dla środowiska.”- Ronald
14,99 zł Amazon.com

Elektryczne maszynki do golenia były kiedyś dla tatusiów, którzy musieli szybko przeciąć ściernisko-i wyschnąć. Teraz są dostępne opcje, które dają tak samo dobre golenie jak żyletka, mogą być używane na mokro lub na sucho i nie zużywają pęczka plastiku za każdym razem, gdy musisz kupić opakowanie kartridża.

Możesz Też Kopać:

 • Jak ułożyć ciało
 • Podstępne Nawyki, Które Rujnują Twoją Brodę
 • Najlepsze Olejki Do Brody Recenzowane

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts