Obserwuj snoba oceniającego jakość i dokonującego złych wyborów

Zegarek Excalibur szwajcarskiego zegarmistrza Rogera Dubuisa, należącego do grupy dóbr luksusowych Richemont, jest wyświetlany w dniu otwarcia

Obserwuj snoba oceniającego jakość i dokonującego złych wyborów

Zobacz, jak Snob opowiada o Edukacji Horologicznej

Warto czekać


Mam Orient mechanical z otwartą tarczą, który służył mi dobrze przez ostatnie kilka lat. Wiem o Twojej niechęci do otwartych tarcz, ale powiem tak: będąc moim pierwszym zegarkiem mechanicznym, było coś w oglądaniu obracającego się koła balansowego wewnątrz ruchu, co wzbudziło moją horologiczną ciekawość. Teraz jestem tutaj, badając wszystkie rzeczy horologiczne jak szalony, chętny do rozpoczęcia mojej kolekcji i prosząc o radę w sprawie zakupu bardziej dojrzałego czasomierza.

Biorąc pod uwagę mój zakup, istnieje wiele typowych podejrzanych: Speedmaster Professional, Grand Seiko Snowflake, Grand Seiko GMT SBGM221, El Primero 38mm, Rolex Explorer I (jeśli kiedykolwiek znajdę), JLC Reverso i JLC Ultra Thin Moon (z czarną tarczą).

Powiązane: Obejrzyj Snoba W Zeszłym Tygodniu: Na Tudor, Grand Seiko I Omega

Ale potem to się stało. Przeczytałem i wypróbowałem A. Lange & Söhne Saxonia Thin 37mm w różowym złocie. Byłem oczarowany. Wszystko było idealne. Rozgrzała mi się Twarz. Zaczęłam się uśmiechać w niekontrolowany sposób. Moje serce nie biło.

Więc pytam: co mam teraz zrobić? Mógłbym nabyć coś takiego jak SBGM221 w około cztery do sześciu miesięcy (i być z niego całkowicie zadowolony), ale oszczędzanie na Saxonię zajęłoby cztery razy więcej czasu. Czy powinienem kupić jeden z tych zegarków, żeby drapać swędzenie, a potem sprawić, by Saxonia stała się bardziej długoterminowym celem? A może powinienem opanować siebie, nauczyć się cierpliwości i zaoszczędzić na zegarku, który skradł moje serce i uczynić go moim pierwszym ważnym zakupem?

Wiesz, jest coś, co uważam za absolutnie odpychające w tak zwanym zegarku “otwartym sercu” i ogólnie cieszę się, że zarówno z nich, jak i z ich właścicieli, ale masz doskonałą rację, że oglądanie tej małej równowagi w przód iw tył może być bardzo skutecznym sposobem na wydawanie wcześniej nieoczekiwanych i bezbożnych sum pieniędzy na więcej zegarków na rękę, niż kiedykolwiek przypuszczano. Nie sądzę, że kiedykolwiek Uznam je za atrakcyjne estetycznie, ale prawda jest taka, że zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz (mówiąc horonicznie), mogą one mieć prawdziwy cel, aby służyć.

Omówmy więc Saksonię. Faktem jest, że Seiko (automat wybierany w kolorze kremowym z komplikacją GMT i całkiem urocza blued steel GMT hand, dla tych z was spośród moich czytelników, którzy nie zapamiętują numerów referencyjnych) jest po prostu wspaniałym zegarkiem. Jest to, moim zdaniem, jedna z najmilszych rzeczy, jakie nowoczesne Grand Seiko kiedykolwiek zrobiło, jeśli chodzi o dokładność obudowy i jakość tarczy, rąk i markerów.I to jest równe i więcej wszystkiego, co pochodzi z Niemiec lub Szwajcarii w tym momencie (lub gdziekolwiek indziej).

Saxonia Thin jest jednak w innej lidze-znajduje się na szczycie tego, czego można się spodziewać w szlachetnym metalowym, klasycznym zegarku z każdej marki i chociaż z pewnością istnieją inne Zegarki, do których można go porównać, w swojej cenie, w tej chwili nie ma nic podobnego. Możesz być pierwszym entuzjastą zegarków w historii, który przeszedł od tak zwanego Orientu otwartego serca do zegarka A. Lange & Söhne, co jest interesującym wyróżnieniem — ale będziesz mieć zegarek, który jest naprawdę niezapomniany. Tak, będzie to wymagało cierpliwości, ale odrobina doskonałości nie jest złą rzeczą, na którą trzeba czekać.


Pytaj, Odpowiadaj, Powtarzaj


Zacznę od tego, że uwielbiam twoją kolumnę. Mam 25 lat i odkąd mniej niż rok temu zainteresowałem się światem zegarków, uważam, że twoje rady i opinie są bardzo pouczające i ogólnie reprezentują moje własne wartości, stosowane do tematu, który dopiero poznaję. Swoją kolekcję zacząłem od Bulova REF # 98D130, a wkrótce potem kupiłem Tissot Le Locle T0064071103300.

Wraz ze wzrostem wykształcenia w świecie horologii, mój entuzjazm dla obu z nich znacznie się zmniejszył, ale nadal lubię je nosić na co dzień. Niedawno kupiłem i zwróciłem datownik Tag Heuer Carrera Calibre Five Day, ponieważ chociaż mi się spodobał, szybko stwierdziłem, że nie drapie mnie swędzenie za to, co uznałbym za “ładny zegarek.”Wstrzymuję się teraz ze wszystkimi zakupami, dopóki nie dostanę zegarka, którego naprawdę chcę, Vacheron Patrimony 4100U / 000g-B181. Ale dygresję — we wszystkich moich pasjach, od muzyki po Sztuki walki, zawsze pociągały mnie wykonawcy i twórcy, którzy wykazują równowagę kreatywności i biegłości technicznej. Aby przejść do rzeczy, uważam, że są to dwa z głównych atrybutów mają tendencję do wartości w ocenach różnych czasomierzy.

Na moje pytanie: rozumiem, że to, czy producent zegarków produkuje własne ruchy w domu, jest ogólnie uważane za główny czynnik w jakości danego elementu. Poza tym jestem dość zdezorientowany tym, co to właściwie oznacza w sensie praktycznym. Czy istnieją obiektywne kryteria oceny jakości jednego ruchu nad drugim? Porównując, powiedzmy, określony ruch Jaegera do określonego ruchu Perregaux, jeśli funkcje są takie same, jak można ocenić, który jest lepszy? Czy wymagany jest pewien stopień wiedzy mechanicznej? Jeśli wszystkie kwalifikatory funkcjonalne, takie jak rezerwa mocy i VPH, są takie same, czy są równe? A mówiąc konkretnie o VPH, ogólne zrozumienie tego, ja i ci, o których mówię, mają to, że wyższy VPH oznacza dokładniejszy zegarek. Jeśli tak jest, dlaczego niektórzy producenci wysokiej klasy tworzą ruchy, które działają pod 28800, co wydaje się być standardem branżowym dla automatyki?

Przepraszam za mnóstwo pytań, ale skoro w końcu poświęcam czas na napisanie do ciebie, pomyślałem, że wyciągnę je wszystkie na raz.

No, no, to jest bardzo doskonałe pytanie — jedno z najlepszych, jakie miałem do tej pory w tym niezwykle trudnym roku. Nie chodzi o to, że zadajesz masę pytań — raczej o jedno bardzo fundamentalne pytanie, jakim jest ocena ruchów. Dam ci trzy koniecznie krótkie odpowiedzi, ponieważ jest to temat tak stary jak samo Zegarmistrzostwo.

Po pierwsze, “in-house” to termin, którego chciałbym całkowicie pozbyć. Ruch, w miarę możliwości pod własnym dachem marki, stał się znakiem wyróżniającym w latach 90. i z pewnością kojarzy się z wieloma świetnymi markami. Rolex, Patek i Audemars Piguet, na przykład, jak również Seiko i Grand Seiko, wszystkie wykonują swoje ruchy ” we własnym zakresie.”Jednak nie było to, nigdy, ogólna praktyka w branży zegarków i choć ma znaczenie dla każdego przypadku, to, co robisz z ruchem pod względem wykończenia, dostosowania i udoskonalenia do wyższych standardów, jest co najmniej tak samo ważne, jeśli nie bardziej, niż nagi fakt, czy jest to wewnętrzne, czy nie.

Powiązane: Patrz Snob nienawidzi zegarka trzy razy

Po drugie, estetyka. Klasyczne słownictwo Genevan dotyczące dekoracji zegarków to ogromna dziedzina nauki, a ocena wykończenia wysokiej jakości zegarka wymaga wieloletniego doświadczenia i wykształcenia. Obejmuje on Czarne polerowanie i proste uziarnienie elementów stalowych, fazowanie (angage) płyt i mostów, polerowanie boków, fazowanie i polerowanie szprych kół i zębów, polerowane Pogłębiacze do śrub i klejnotów i dalej. Istnieją również różne sposoby realizacji wszystkich tych technik, od prawie w pełni zautomatyzowanych, po tradycyjne i w pełni ręczne, a wraz z ulepszeniem automatyzacji niezwykle trudno, jeśli nie w niektórych przypadkach niemożliwe, odróżnić; caveat emptor.

Po trzecie, doskonałość funkcjonalna. To, co stanowi doskonałość funkcjonalną w zegarku, różni się w zależności od rodzaju zegarka; oczekiwania są różne dla cienkiego, tylko czasowego zegarka, w porównaniu z automatycznym chronometrem, w porównaniu z wieczystym kalendarzem, w porównaniu z repeaterem i tak dalej. Każda kategoria ma swój własny język doskonałości funkcjonalnej — na przykład chronometry, tradycyjnie miały (jako ogólną zasadę) sprężyny balansowe, Duże, ręcznie ustawiane wagi, bardzo drobno wykonane dźwignie i koła ratunkowe i tak dalej.

Macie bardzo, bardzo szczęście, że macie aktywny i dociekliwy umysł, a wszystkie te trzy pytania zapewniają najbardziej absorbujące zainteresowanie przez całe życie. W przeciwieństwie do tych, którzy zbierają dla zaspokojenia ego lub popisują się bogactwem, będziesz miał (miejmy nadzieję bardzo długie) bogate życie horologiczne, a ponadto takie, które nie zależy ani od bogactwa, ani własności, aby było przyjemne.


“It Is Tonneau, Not Tourneau”


Pytanie do Ciebie i jestem pewien, że znam już odpowiedź, ale chciałbym zapytać o Twoją opinię. Zawsze uwielbiałem zegarki W kształcie Tourneau Franka Muellera. Ostatnio zauważyłem, że ceny dla nich znacznie spadły. Od $ 6,000 do $15,000 w zależności od stylu. Ten, na który patrzyłem był 46mm. to było zbyt duże jak na mój gust, mimo że mam 6 ‘ 4, ale wygląda naprawdę duży. Drugi to kocham Rogera Dubuisa. Szukam Sympathie sport 42mm z białą twarzą niebieskie ręce. Niewiele osób wie o tej marce, ale podoba mi się wygląd i rozmiar. Patrzyłem też na Zegarki W Stylu Hublot Tourneau, ale nie wydaje się mieć takiego samego wyglądu jak FM. Chce wydać $10,000 na zegarek. Jakie byłyby Twoje sugestie? O rany.

W rzeczy samej. To tonneau, nie Tourneau-ten drugi to retailer, ten pierwszy to case shape (co znaczy “beczka”, jeśli o to chodzi). Obawiam się, że nie będę tu dla Ciebie zbyt pomocny, ponieważ wszystkie trzy marki, o których wspominasz, uważam za nieciekawe — głęboko nieciekawe, ponieważ sprzedają się głównie dzięki sile ich zdolności do projekcji zamożności właściciela, a nie jakiegokolwiek wewnętrznego zainteresowania horologicznego.

Czuję to szczególnie dotkliwie do Rogera Dubuisa i Franka Muellera – obie marki zaczynały od tego, co zaczynało jako bardzo utalentowani zegarmistrzowie. Pan Roger Dubuis stracił kontrolę nad firmą, która ma jego imię, A Frank Mueller, jak to często bywa, stał się tak zakochany w dobrym życiu, że stracił zainteresowanie wiarygodną horologią.

Mając jednak na uwadze, że będę udzielał porad na temat firm, w których nie jestem w ogóle zainteresowany, sugerowałbym przyjrzenie się czasomierzom Franka Muellera tonneau; będziecie mieli zniżki, osiągniecie lepszy stosunek jakości do ceny niż w przypadku Hublota lub Rogera Dubuisa, a przynajmniej będziecie mieli korzyści z posiadania kultowego wzoru koperty, który Marka naprawdę umieściła na mapie. Będziesz też miał straż, która jest żałobnym przypomnieniem, że pycha idzie przed upadkiem, ale nie pozwól, aby cię to powstrzymało.

Wyślij pytanie do obserwatora Snob na adres [email protected] możesz też Zadać pytanie na Instagramie z hashtagiem # watchsnob.

Możesz Też Kopać:

  • 11 Najlepszych Zegarków Poniżej 1000 USD
  • 7 Najlepsze Używane Zegarki Rolex Można Kupić W Walmart
  • 12 najlepszych Wind zegarka, aby utrzymać Automatyczny Zegarek na czas
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Kurtki na szarym tle
Read More

Najlepsze Jesienne Kurtki

Najlepsze Jesienne Kurtki Przygotuj się na jesień z tymi wygodnymi, stylowymi kurtkami Kate Dingwall 16 września 2019 Podziel…