Oglądaj Snoba Głęboko, Dlaczego Żaden Zegarek Nie Jest “Wart”

mężczyzna w garniturze w zegarku

Oglądaj Snoba Głęboko, Dlaczego Żaden Zegarek Nie Jest “Wart”

Obserwuj Snoba, Czy Jakikolwiek Zegarek Jest Naprawdę “Warto”

Odpowiedź Brzmi: Nie


Drogi Snobie, piszę do Ciebie nie tyle o poradę w sprawie konkretnego wyboru zegarka, ale raczej o osobliwe miejsce, w którym się znajduję. Pozwól, że zacznę.

Mam mały asortyment zegarków, które bardzo mi się podobają. Obejmuje to Submariner i Speedmaster ze stali nierdzewnej, Submariner jest najdroższym zegarkiem, jaki posiadam, aby umieścić to w perspektywie. Kilka tygodni temu moja żona (z którą byłem w błogim małżeństwie od 16 lat) i oglądałem film “Dr Strange” i jest kilka scen, które w widocznym miejscu pokazują JLC, i dość skomplikowaną. Po obejrzeniu zegarka moja żona zapytała, czy to jest to, co chciałbym na Boże Narodzenie! Od razu powiedziałem ” tak.”Nie zdając sobie sprawy, co ona naprawdę powiedziała, wygooglowaliśmy zegarek i wierzę, że miał cenę około $25k. następnie zgodziła się dać mi $ 20K budżetu na zegarek, tylko jeśli jest to ostatni zakup zegarka w moim życiu.

Powiązane: Oglądaj snoba w zeszłym tygodniu: zmęczenie stali, blaknięcie ramki i etykieta zegarka

Ten budżet stawia mnie w zasięgu trzech rąk PP lub ALS, a może bardzo ładne JLC. Po rozważeniu długoterminowych kosztów posiadania, obsługi i naprawy, zacząłem mieć wątpliwości co do marki, której miałem szukać. Posiadając już Rolex i Omegę i mając je w przeszłości serwisowane, postanowiłem pozostać przy tych znanych markach.

Najbardziej interesował mnie Zegarek Rolex Datejust ze stali nierdzewnej z bransoletą jubileuszową i karbowaną ramką. Szczególnie pociągały mnie niebieskie lub ciemne tarcze rodowe. Myślałem, że bransoletka jubileuszowa sprawiła, że zegarek wyglądał nieco bardziej sukienka niż sportowy. Bez złota lub diamentów na tarczy, te opcje nie krzyczą “spójrz na mnie mam Rolexa”, jak modele flashier. Omega, która przykuła moją uwagę to model Tresor. Złoty zegarek na skórzanym pasku. Ten zegarek ma aperturę daty, ale z jego lokalizacją na sześć nie zaburza równowagi tarczy i uważam, że jest atrakcyjny.

Odwiedziliśmy lokalną reklamę Omegi, aby zobaczyć Tresor osobiście, i odkryłem, że były to również reklamy Seiko. Po raz pierwszy w życiu zobaczyłem linię zegarków Presage, a zwłaszcza najnowszą z giloszą sunburst wykończoną tarczą i niebieską emalią (SPB073). To był piękny zegarek. Ruch zegarka wygląda trochę industrialnie, ale ma to, co Seiko nazywa “Tokyo Stripes”. Ponieważ osoba nie zdejmuje zegarka i nie obraca go sześć lub siedem razy dziennie, aby spojrzeć na ruch, ale często patrzy na tarczę, aby zobaczyć czas, Dekoracja ruchu nie była dla mnie tak ważna. Ważny jest dokładny i solidny ruch, który, jak sądzę, jest. Zegarek miał MSRP $1,600, ale udało nam się kupić za $1,280. Moja zona tez kupila kawalek biżuterii za mniej wiecej taka sama cene, moze to pomoglo w negocjacjach.

Więc, co do osobliwego miejsca, w którym się znajduję. Nadal mam 20 tysięcy dolarów na zegarek, ale teraz minus 1280 dolarów. Rzecz w tym, że nie mogę znieść idei wydawania tak dużo pieniędzy po doświadczeniu tego, co Seiko oferuje w wartości i jakości. Czy ścieżka moich poszukiwań ostatecznego zakupu zegarka w moim życiu faktycznie kończy się w przedsprzedaży? Czy wszystkie szwajcarskie zegarki nad hyped produktów przez nadęty starych firm? Jak mogą być warte ceny wywoławczej? Jak powiedział kiedyś bardzo stary i mądry człowiek: “musisz wybrać, ale wybierz mądrze.”

Kiedy byłem młodszym snobem, czytałem słowa Naprawdę mądrego człowieka, który twierdził, że prawie wszystkie pytania dotyczące zegarka można zredukować do: “Czy mój zegarek jest dobrym zegarkiem?”i” czy mój zegarek jest wart tyle, ile za niego zapłaciłem?”Napisał wtedy, że odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi: “to zależy”, a odpowiedź na drugie zawsze brzmi: “nie.” 

Za risible odpowiedzi, jest bardzo duże ziarno prawdy. Odpowiedź na drugie pytanie jest bardzo rozległym uogólnieniem, więc naturalnie istnieje wiele możliwych kontrprzykładów. Jednak prawdą jest również, że Zegarki mechaniczne, ogólnie rzecz biorąc, są droższe niż nie, i prawdą jest również, że zwykle cena odzwierciedla to, co DANE producenta mogą pobierać, a nie to, co zegarek jest wart pod względem wysiłku poświęconego na jego wyprodukowanie.

Istnieje wiele powodów, ale najważniejszym, jeśli chodzi o Zegarki, jest to, że są one luksusem, a nie koniecznością, a więc nie są one wyceniane na model towarowy, ale raczej na model luksusowy. To, że kosztują tyle, ile kosztują, i że łatwo jest czuć, że istnieje różnica między ceną a wartością, nie sprowadza się tak bardzo do nagiej chciwości ich twórców, jak do prostych praw podaży i popytu. 

Wszystko to powiedziawszy, Seiko i Grand Seiko są niezwykle popularne wśród hardkorowych entuzjastów zegarków nie bez powodu. Na czas out of mind zostały one wśród mniejszości firm zegarków, które są powszechnie postrzegane dramatycznie nad dostarczyć na jakość. Nie wszystkie szwajcarskie zegarki są nad hyped produktów przez nadęty starych firm, jak to ująć, ale prawdą jest, że w ciągu ostatnich piętnastu lat ceny podwoiły się w wielu przypadkach, aw innych co najmniej potroił, i to nie dlatego, że koszty produkcji są potrójne, co kiedyś. 

Jeśli to rozumiesz, możesz łatwiej zaakceptować, że w większości przypadków, kiedy kupujesz piękny zegarek, będzie poczucie rozłączenia między ceną wywoławczą a postrzeganą wartością; taka jest po prostu natura bestii w tym roku naszego Pana 2020. Możesz zatem zadać nieco bardziej istotne pytanie, które nie brzmi “czy warto”, ale raczej ” czy mogę sobie na to pozwolić i czy da mi to stopień emocjonalnej satysfakcji uzasadniającej cenę?”Dla mnie osobiście odpowiedź na niektóre (nie wszystkie) zegarki Lange jest nadal” tak ” i w mniejszym stopniu nadal jest prawdą również w przypadku niektórych zegarków Patek, chociaż w tym momencie mojego życia miałem raczej Lange, ponieważ — przez całkowicie irracjonalny i osobisty zestaw kryteriów — uważam je za bardziej urocze niż Patek.

Jedną z rzeczy, których jestem dość pewien, jest to, że jeśli zdecydujesz się na zakup Grand Seiko, który możesz zrobić za jedną trzecią lub mniej swojego budżetu, będziesz miał zegarek, który przynajmniej zawsze możesz podziwiać za jego piękno i troskę, którą włożyłeś w jego produkcję, i za który nigdy nie poczujesz, że przepłaciłeś. Zawsze uważałem to za prowokujące, że tak wielu poważnych, naprawdę kompetentnych kolekcjonerów, których znam, uważa zarówno A. Lange & Soehne, jak i Grand Seiko za atrakcyjne i z zaskakująco podobnych powodów.


Nie kupuj okazyjnego Sushi


Uwielbiam marki takie jak Urwerk i MB&f za to, co robią z tą wspaniałą sztuką Horologii. Uwielbiam ich pracę. Ich zegarki są bardzo ekskluzywne i mogą być tylko przez kilku wybranych. Ostatnio natknąłem się na inną markę azymut (na Instagramie też!). Próbują zrobić coś podobnego, ale być może w bardziej przystępnej cenie. Moje pytanie jest dwuczęściowe. Jakie jest twoje zdanie na ich temat i czy powinienem w ogóle dążyć do azymutu? A po drugie, czy są jakieś alternatywy dla Urwerk i MB & F, które są, powiedzmy, niedrogie (poniżej [około 5000$]) i nadal interesujące?

Odpowiedź na twoje pytanie jest niestety łatwa; Nie, Nie ma realnych alternatyw dla żadnej z tych firm, a na pewno nie pod [około $5,000], widziałem w sumie jeden zegarek azymutalny na czyimś nadgarstku przez wszystkie lata byłem snobem o zegarkach i pozostawiło mi zimno. Rozumiem, co mieli nadzieję zrobić-zrobić fajny, Niecodzienny projekt, który nie rozbija banku, co jest rzeczą do pochwalenia w abstrakcji, ale jest to prawie niemożliwe w betonie po prostu ze względu na fakt, że to, co robią Urwerk i MB&f, jest z natury drogie. 

Miałem kiedyś podobną rozmowę z kimś, kto ma szczęście posiadać i strzelać kilka obok siebie, londyńskich” najlepszych ” pistoletów w sezonie-na pewno można dostać podwójną broń za niezbyt dużo pieniędzy, ale do czasu, gdy jesteś na niskim końcu skali w cenie, straciłeś nie tylko dużo kosztów, ale także wiele z tego, co sprawia, że takie rzeczy są przyjemne w użyciu w pierwszej kolejności. (Jak kiedyś mój Amerykański przyjaciel skomentował wątpliwe pojęcie bargain sushi, niektóre rzeczy powinny kosztować trochę pieniędzy.) Przypuszczam, że to ja jestem snobem, ale jest.

Nie mówię, że nie ma nietypowych mechanicznie zegarków, które można znaleźć za rozsądną cenę, ale ogólnie rzecz biorąc, działa to najlepiej, gdy producent przyjmuje bardziej minimalistyczne podejście. Meistersinger jest dobrym przykładem-zupełnie inny od zegarków run of the mill w tym samym przedziale cenowym, ale o wiele mądrzejszy w projektowaniu i mniej skłonny do zmęczenia ich powitania niż niektóre inne konkurujące z nimi elementy, które szybko będą czerstwe, gdy nowość przestanie działać.


Kierownik Oddziału Maverick


Pracuję w branży motoryzacyjnej jako kierownik Oddziału w małym mieście i wkrótce będę miał swoją ścieżkę kariery, aby objąć stanowisko kierownika oddziału w stolicy (co oznacza również, że będę często spotykał się z szefami centrali).

Mam na sobie tylko Citizen Ctq57-1202 Chronomaster, który bardzo kocham, a później muszę przygotować się na bardziej przyzwoity zegarek, ponieważ była to “niepisana zasada” w firmie, że ktoś powinien mieć Zegarki sportowe, takie jak Panerai lub Breitling, lub Rolex na poziomie podstawowym, kiedy zajmował stanowisko jednego z menedżerów oddziału w stolicy. Osobiście pociągają mnie proste Grand Seiko lub Jaeger Le Coultre Reverso, ponieważ nie będą mnie one rozpraszać podczas spotkań z moimi szefami, którzy najczęściej noszą Rolex GMT, Submariner i Audemars Piguet. Ale mój prosty, elegancki wybór zegarka wywoła pytania od moich szefów za nieprzestrzeganie “tradycji” posiadania Panerai, Breitlinga lub Rolexa na poziomie podstawowym. Chociaż posiadanie Grand Seiko lub Reverso na nadgarstku nie wpłynie na moją karierę, nadal chcę zarządzać dobrą komunikacją dyplomatyczną z moimi szefami z zegarka, który wybieram. Czy istnieją eleganckie zegarki sportowe, które Snob mógłby mi polecić?

Nie wiem, co powiedzieć szczerze — osobiście chciałbym, w twoim życiu, być zatrudnionym przez firmę, która tak wysoko ceni dobre Zegarki, ale nie chciałbym też czuć, że gdyby mój zegarek nie pochodził z zatwierdzonej przez kierownictwo marki prestige, nie przeszedłby przez Zgromadzenie. Jestem mniej skłonny do doradzania w sprawie konkretnego zegarka, a bardziej skłonny do nalegania w najmocniejszych słowach, aby nie narażać własnych gustów. To Twoje pieniądze, a wybór zegarka jest jednym z niewielu miejsc, w których pracujący facet może wyrazić swój osobisty gust. Chcesz czegoś bardziej wyrafinowanego niż Breitling lub Panerai, i chociaż mogę z pewnością powiedzieć, że Rolex na poziomie podstawowym jest doskonałym zegarkiem — Oyster Perpetual to nie tylko doskonały pierwszy dobry zegarek, to także doskonały zegarek na całe życie-dlaczego, powinieneś ostatecznie kupić to, co lubisz, a nie to, co inni uważają, że powinieneś. 

To odnosi się do każdej rady ode mnie, jak również, oczywiście; jeśli naprawdę stwierdzić po należytej myśli, że nie doeing linii firmy, jeśli chodzi o Zegarki naprawdę znacząco wpłynąć na karierę na gorsze, i można żyć z I do pewnego stopnia nawet cieszyć się zarządzanie zatwierdzone zegarek, następnie zrobić to, co trzeba zrobić. Szkoda by było. Kto wie, jeśli kupisz Grand Seiko, twoi szefowie po pierwszym szoku rozpoznają cię jako pewnego siebie, twardego Mavericka, dobrze nadającego się do szybkiego awansu na wyższe stanowisko. 

Wyślij pytanie do obserwatora Snob na adres [email protected] możesz też zadać mu pytanie na Instagramie @AskMen z hashtagiem # AskMenWatchSnob.

Możesz Też Kopać:

  • Najlepsze Zegarki Poniżej 1000 $
  • Najlepsze Zegarki Poniżej $300
  • Najlepsze Zegarki Poniżej $100
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Tag Heuer moraco czerwony twarz czarny pasek A lange sohne honeygold biały twarz timex todd snyder czarno-zielony twarz czarny pasek zegarek
Read More

Nagrody AskMen Watch

Nagrody AskMen Watch Oto 15 najlepszych zegarków 2020 roku według naszego zegarka snoba Barret Wertz 7 grudnia 2020…