Oglądaj snoba na Rolex vs. Omega

Stalowy zegarek wpadający pod wodę

Oglądaj snoba na Rolex vs. Omega

Zegarek Snob na eleganckich Swatches i jeśli stal w końcu uruchomić swój kurs

Omega vs. Rolex


Najdroższy Snobie, czytałem Twój felieton i powinienem znać odpowiedź, ale czuję, że po raz pierwszy muszę zadać odwieczne pytanie: Omega czy Rolex? Twoja opinia jest bardzo mile widziana.

To proste, ale odpowiedź jest o wiele bardziej skomplikowana niż pytanie. Poruszy również własne pytania. Każda z tych firm ma zupełnie inny charakter, ale zanim się do tego przejdziemy, porozmawiajmy o tym, jak są do siebie podobne. Omega I Rolex są zarówno firm przemysłowych; są między nimi dwóch największych producentów luksusowych zegarków na świecie, i aby to zrobić, muszą korzystać z nowoczesnych metod produkcji, w tym obrabiarek sterowanych komputerowo, rozległej automatyzacji i wysoce wydajnych linii produkcyjnych. Nie oznacza to, że nie ma pracy ręcznej, ale w tej skali ludzie są najbardziej przydatni do monitorowania i kontroli jakości; prawdziwe rzemiosło ręczne w całym procesie produkcyjnym jest znacznie droższe niż typowy punkt cenowy dla każdej firmy.

Powiązane: Oglądaj snoba w zeszłym tygodniu: Must-Read watch Books i Breaking up With Steel

Tam, gdzie się różnią, jest ich podejście techniczne. Rolex reprezentuje najdalszy rozwój naprawdę tradycyjnego szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Jednak wszystko odbywa się zgodnie z najwyższymi możliwymi standardami produkcji precyzyjnej; nie ograniczają się do jakości materiałów i podczas gdy krytyka czasami była z nich, że jeden Rolex jest podobny do drugiego, to jest dokładnie o to chodzi. Średnia jakość poszczególnych zegarków Rolex jest bardzo wysoka i nie ma zegarka Rolex, który nie byłby w stanie zapewnić dożywotniego użytkowania. Firma wprowadza innowacje technicznie, ale w sposób Przyrostowy, a często konsumenci są po prostu nieświadomi wielu ciągłych ulepszeń, które Rolex wprowadza do swoich zegarków.

Z drugiej strony, Omega wprowadza innowacje technicznie raczej agresywnie i w sposób znacznie bardziej widoczny dla konsumenta niż Rolex. Najbardziej godnym uwagi przykładem jest oczywiście zastosowanie mechanizmu wychwytu współosiowego, którego zarówno Rolex, jak i Patek Philippe nie podjęli próby industrializacji. Koszt Omega był znaczny, ale byli w stanie zarządzać nim i dziś są one tylko Luksusowe Marki Zegarków za pomocą Nie-szwajcarski wychwyt dźwigni w liczbach przemysłowych. Zainwestowali również dużo w materiały amagnetyczne; ich Zegarki Master Chronometer są odporne na ekstremalnie silne pola magnetyczne, a także szeroko wykorzystują zastrzeżone stopy, a także związki ceramiczne.

Chociaż fani każdej marki uwielbiają oczerniać innych, faktem jest, że każdy reprezentuje, na razie, szczyt dwóch różnych podejść i entuzjaści zegarków powinni docenić każdą firmę za to, co to jest (zamiast zstępować w głupie osobiste obelgi, których entuzjaści zegarków lubią od niepamiętnych czasów). Co wolisz, jest kwestią osobistego wyboru i istnieją wyjątki od tych uogólnień w portfolio każdej marki, ale to powinno dać ci wystarczająco dużo, aby kontynuować.


Swatch bankiera


Kiedy pracowałem w Londynie, widziałem grupę całkiem udanych bankierów inwestycyjnych, posiadających eleganckie, minimalistyczne zegarki Swatch. Czy to jest spojrzenie, które powinienem spróbować zrobić?

Wielkie nieba, Panie, skąd mam wiedzieć? Mówi się, że zarówno w sprawach mody, jak i w większości innych działów życia jest możliwe, że zrobienie czegoś z przekonaniem jest najlepszą gwarancją ściąganie jak pan to ujął, ale dał mi pan niewiele lub brak danych, na podstawie których mógłbym przedstawić rekomendację.

Dlatego należy zasięgnąć rady ze sobą (co i tak należy zrobić, jeśli chodzi o Zegarki). Jak myślisz, dlaczego bogaci bankowcy noszą Swatch? Czy jest to proste pragnienie, aby zaoszczędzić pieniądze? Jakiś postmodernistyczny ironiczny komentarz na temat ulotności bogactwa? Czy gromadzą bogactwa, przypominają sobie, noszą tanie łupy, że “marność, marność, wszystko marność jest”, jak mówi dobra Księga? A może jest to prostsze – czy po prostu lubią ten typ zegarka Ze względu na wytrzymałość jego projektu?

Są to wszystkie wiarygodne powody, a ponadto nie wykluczają się wzajemnie. Co ciekawe, cieńsze zegarki Swatch (np. modele metalowych kopert i bransolet z kolekcji Skin)są uniwersalne, ponieważ nie rzucają się w oczy i są tak eleganckie, jak produkty przemysłowe. Miłą rzeczą w twoim pytaniu jest to, że byłoby bardzo niedrogie, abyś sam się dowiedział, więc zachęcam do eksperymentowania.


Steel Fool


Brakowało mi łodzi na AP Royal Oak, Patek Nautilus i Patek Aquanaut, jaki będzie następny Stalowy zegarek, który wystartuje i naprawdę wzrośnie w wartości?

Mój drogi kolego, Nie wiem, co masz na myśli o ” przegapiłem Łódź — – jeśli masz na myśli, że przegapiłeś szansę na zainwestowanie w te Zegarki, a następnie odsprzedanie ich z zyskiem, to nadal możesz to zrobić, chociaż koszt wejścia wzrósł (dużo) i marże mogą nie być bardzo pożądane. To i tak głupie pytanie-w grę można grać ad infinitum; brakowało mi łodzi na giełdzie Apple, jaka będzie następna firma technologiczna, która wystartuje i naprawdę wzrośnie w wartości?

Nie będzie drugiego jabłka-na pewno będą inne możliwości, ale mogą one mieć niewiele lub nic wspólnego z rodzajami produktów i dynamiką, które sprawiły, że Apple odniosło sukces.

Tak jest z zegarkami. Królewski Dąb, Nautilus i Akwanaut w mniejszym stopniu należą do pewnego czasu i pewnego kontekstu, który nie zostanie powielony. Musisz mieć otwarte oczy i rozum. Cała kategoria luksusowych zegarków sportowych ze stali nierdzewnej może być zawyżona i może wystąpić korekta w całej kategorii, ponieważ ludzie dowiadują się więcej o zegarkach i zaczynają doceniać inne rzeczy, w bardziej dopracowany sposób — jednym z powodów, dla których ten rodzaj zegarka stał się popularny, jest to, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat nastąpił ogromny wzrost zainteresowania zegarkami mechanicznymi, a ten typ zegarka jest łatwy do zrozumienia dla początkujących.

To powiedziawszy, Vacheron Constantin Overseas może być kolejnym powszechnie pożądanym stalowym zegarkiem; niektóre znaki już tam są. Ale jeśli kupisz jeden mając nadzieję na zysk z zakupu (lub, powinienem powiedzieć bardziej charyzmatycznie, okaże się, że ma swoją wartość, jak również Royal Oak lub Nautilus)nie obwiniaj snoba zegarka.

Wyślij pytanie do obserwatora Snob na adres [email protected] możesz też Zadać pytanie na Instagramie z hashtagiem # watchsnob.

Możesz Też Kopać:

  • 11 Najlepszych Zegarków Poniżej 1000 USD
  • 7 Najlepsze używane zegarki Rolex można kupić w Walmart
  • 12 najlepszych Wind zegarka, aby utrzymać Automatyczny Zegarek na czas
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts