Oglądaj snoba na Szkielet Zegarki I dzieje się pod radarem

Sprawdzanie czasu-Zdjęcie stockowe
Nierozpoznawalny menedżer z telefonem komórkowym i biletem lotniczym sprawdzający czas na zegarku

Oglądaj snoba na Szkielet Zegarki I dzieje się pod radarem

Oglądaj rozmowy snobów Cartier vs. Bulgari i właściwy sposób na latanie z zegarkiem

Bulgari Octo Finissimo Skeleton


Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie dotyczące Cartier Noctambule. Zapomniałem zadać ci kolejne pytanie. Chciałbym usłyszeć wasze przemyślenia na temat ruchu Noctambule.

Jeśli mogę zadać drugie pytanie, od ostatniego pisania do ciebie widziałem wersję czarnego szkieletu Bulgari Octo Finissimo. Zawsze uderzała mnie seria Octo Finissimo. Projekt wygląda industrialnie i nie mogę zdecydować, czy mi się to podoba, czy nie, ale odstrasza mnie wybitny branding Bulgari.

Zegarek szkieletowy uważam za atrakcyjny. Wygląda na zegarek Dartha Vadera. Jeśli podzielisz się swoimi poglądami na temat tego zegarka, byłbym wdzięczny.

Powiązane: Oglądaj snoba w zeszłym tygodniu: o ocenianiu jakości i dokonywaniu złych wyborów

I trzecie zupełnie inne pytanie. Jestem fanem Vacheron. Gdyby kupić jeden z asortymentu, który by to był?

Zawsze szczęśliwy, aby usłyszeć od zadowolonego czytelnika ponownie. Uporządkuję Twoje pytania.

Po pierwsze, w Noctambule mamy interesującą sytuację, w której ruch zasadniczo jest zegarkiem – jak zapewne wiecie, płyty i mosty są tworzone przez liczby i jest to w zasadzie wysoce dostosowana, specyficzna wersja zegarka szkieletowego(cóż, przypuszczam, że powinienem powiedzieć zegarek szkieletowy, ponieważ ściśle mówiąc, nie można go nazwać szkieletowym, ponieważ nigdy nie był szkieletowy). Możesz więc wziąć moje uwagi na temat zegarka w ogóle, jako refleksje na temat ruchu; podoba mi się i myślę, że jest to charakterystyczny odważny i sprytny projekt Cartiera.

Na zegarkach Octo Finissimo moja główna obserwacja na nich nie jest strasznie mądra, ale to prawda: lubię je. Szkieletowe zegarki Octo Finissimo są odważne w koncepcji, projekcie i wykonaniu i zostały wyraźnie zaprojektowane przez osobę lub osoby, które rozumieją design, nie tylko Zegarmistrzostwo. W rezultacie otrzymujesz niezwykle dobrze zintegrowany projekt, który odnosi sukces z tego samego powodu, dla którego odnosi sukces Cartier: od początku był pomyślany jako harmonijna całość i nie jest połączoną improwizacją.

Nieco trudniej jest odpowiedzieć na twoje pytanie, na które Vacheron powinieneś kupić, ponieważ mają one ogromną różnorodność zegarków, skomplikowanych i nieskomplikowanych, formalnych i mniej formalnych (choć moim zdaniem wszystkie zegarki Vacheron mają trochę powietrza formalności, co jest częścią fundamentalnego charakteru firmy). Jednak na dzień dzisiejszy masz najciekawszą nową możliwość — firma wydała nową wersję swojego Chronografu Historiques Cornes de Vache 1955 w stali (wcześniej był dostępny tylko w metalach szlachetnych w cenie wyjściowej znacznie powyżej pięćdziesięciu tysięcy dolarów). Jest to nadal dość drogi zegarek — jesteśmy w interesującym momencie w historii zegarmistrzostwa, gdy stalowy chronograf za 39 000 dolarów, jakkolwiek w porządku, może wyglądać jak względna okazja, ale jako mój Amerykański przyjaciel, który jest dziennikarzem, lubi mówić: “nie robię wiadomości, po prostu je raportuję.”


Czas Leci


W zeszłym tygodniu byłem w Ameryce i mój Lange dostał bardzo dociekliwe i szorstkie traktowanie od agenta TSA-Płyta 3/4 wzbudziła obawy w szczególności. Błagałem agentkę, żeby była ostrożna, ale martwiła się, że to zniszczy samolot. Na moje ostatnie błaganie narzekała “spokojnie, to nie jest nawet Szwajcarskie”. Kiedy zdecydowała, że nie wybuchnie, rzuciła go na tacę. Chcę, żeby to się więcej nie powtórzyło.

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi: “cóż, po prostu trzymam zapas Langes, Vacherons i Roger Smiths w każdym mieście wartym odwiedzenia”, być może Możesz zasugerować technikę dla tych z nas, którzy nadal tworzą wielkie nieumyte.

Dzięki za pracę, którą włożyłeś w swoją kolumnę.

Jest taka część mnie – chyba niezbyt Dojrzała-która w odpowiedzi na twoje pytanie: “jak latasz z zegarkiem”, chce odpowiedzieć: “Nie, latasz samolotem.”Bez względu na to, jak wiele radości sprawiłaby mi ta duplika, byłaby ona zarówno krótka, jak i niedoinformowana, więc być może moglibyśmy wziąć tę niefortunną lekkomyślność za przeczytaną i przejść dalej z poważniejszą i użyteczną odpowiedzią.

Przyznaję, że w ciągu wielu lat podróży z dobrym czasomierzem nigdy nie doświadczyłem tego, co masz-Zwykle (czasami z pewnym niepokojem, w zależności od wartości przedmiotu) umieszczam zegarek na tacy, oglądam go przez maszynę rentgenowską lub cokolwiek to jest, z większym niepokojem, a następnie podnoszę go, zakładam i kontynuuję działalność polegającą na staniu się nietrzeźwym przed skokiem do wyznaczonego mi samolotu. Jestem doświadczonym, ale raczej niespokojnym lotnikiem, więc zwykle bardziej martwię się o to, że stanę na ziemi w jednym kawałku.

Powiązane: Patrz Snob nienawidzi zegarka trzy razy

Co robić czasami, zwłaszcza podczas podróży z więcej niż jednym zegarkiem, jest nosić coś satysfakcjonującego, ale niezbyt cennego na moim nadgarstku i umieścić drugi zegarek lub dwa w etui w moim podręcznym. To na ogół robi sztuczkę. Być może po prostu miałem Nadzwyczajne szczęście, ale przez wiele lat latania, czasami bardzo często, nigdy nie miałem problemów, takich jak ten, który opisujesz, ale z reguły nie podróżuję z wieloma zegarkami i nie zwracam uwagi (zwykle) na to, aby nie podróżować z czymś strasznie kosztownym — najczęściej jest to coś w rodzaju Rolexa, mojego ukochanego, ale poobijanego Speedmastera, lub Grand Seiko (z którym jestem nieco ostrożniejszy, tylko ze względu na finisz, ale nadal nie jest to powód do obaw, czym może być Lange lub Patek).


Vintage Omega?


Pozwól mi najpierw podziękować za Twoje artykuły, uwielbiam je często przeglądać. Jestem zapalonym fanem zegarków 23, odkąd otrzymałem Omega Seamaster 300m (pokrętło bez fal) na moje 21 urodziny. Postanowiłem upamiętnić kolejny wielki kamień milowy w moim życiu-Ukończenie Uniwersytetu oznaczające koniec mojej edukacji.

Aby uczcić tę okazję, zapisałem i zamówiłem Tudor Black Bay GMT. Jednak dygresję, ponieważ moje pytanie nie dotyczy tego. Aby przejść do rzeczy, ostatnio odkryłem, że pragnę dodać coś vintage do mojej kolekcji, szczególnie od takich jak Omega. Chciałbym coś od strony dressiera, ale wydaje się, że jest mnóstwo dostępnych modeli i szczerze mówiąc jestem trochę zniechęcony. Spojrzałem na megaquartz z 1973 roku, który mi się podoba, ale słyszałem, że ruch jest zawodny. Chętnie przyjmę Państwa sugestie do innych modeli? Najlepiej nie więcej niż 500zł, ponieważ nie nosiłbym tego zegarka często, ale wyciągał go przy większych okazjach. Wielkie dzięki.

Niestety dla Was czas minął mniej lub bardziej dawno, kiedy można było liczyć na znalezienie vintage Omega realnego zainteresowania, w dość dobrym stanie, za tę cenę. Pomimo faktu, że istnieje wiele wspaniałych zegarków z Omega, które zostały wykonane w setkach tysięcy przez wiele lat, popyt na te, które są dobrej jakości, i które mają mechanizmy od rozkwitu firmy jako prawdziwej produkcji przed ciemnymi czasami kryzysu kwarcu, jest teraz tak wysoki, że znalezienie i zakup jednego w swoim budżecie raczej problematyczne.

Powodem, dla którego modele Megaquartz są bardziej przystępne cenowo, jest nie tyle kwestia niezawodności, ile łatwości obsługi, jeśli tego wymagają, i oczywiście stosunkowo dużo mniejszy popyt. Wspaniałe klasyczne zegarki Omega time-only z okresu powojennego często używają wariacji na temat rodziny ruchów 30 mm-jedne z najlepszych ruchów czasowych, jakie kiedykolwiek wykonano, ale raczej drogie w dzisiejszych czasach, przynajmniej w porównaniu do tego, czym były.

Podpowiedź, jednak-jeśli rozgałęziasz się trochę w poszukiwaniu, nadal możesz znaleźć coś w 30-milimetrowym zegarku z rodziny movement od Omega mniej więcej w Twoim przedziale cenowym. Sugerowałbym zrobienie trochę badań nad różnymi kalibrami-unikaj szukania kalibrów 30t2, 30t2RG i 30t2RGSC, ponieważ są one najbardziej znane i dlatego najdroższe, ale dzięki półgodzinnym badaniom powinieneś być w stanie zidentyfikować kolejną parę równie drobnych ruchów o różnych oznaczeniach, również w rodzinie 30mm, które są dobrze znane każdemu poważnemu entuzjastowi Omega, ale mniej znane bardziej przypadkowym kupującym.

Nie wspomnę tutaj o żadnych szczegółach, ponieważ uważam, że ludzie powinni trochę pracować na dobrą rzecz, a dlaczego ty lub ja mamy ułatwiać sprawy leniwym intelektualnie?

Wyślij pytanie do obserwatora Snob na adres [email protected] możesz też Zadać pytanie na Instagramie z hashtagiem # watchsnob.

Możesz Też Kopać:

  • 11 Najlepszych Zegarków Poniżej 1000 USD
  • 7 Najlepsze Używane Zegarki Rolex Można Kupić W Walmart
  • 12 najlepszych Wind zegarka, aby utrzymać Automatyczny Zegarek na czas
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts