Rozmowy O Pieniądzach: Poliamoryczna Para Zarabiająca 110 Tys. Dolarów Rocznie

Rozmowy O Pieniądzach: Poliamoryczna Para Zarabiająca 110 Tys. Dolarów Rocznie

Poznaj Poliamoryczną parę Spotykającą się na odległość i zarabiającą 110 tys. dolarów rocznie

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Eric i Lila są poliamoryczni, co oznacza, że oboje umawiają się i sypiają z innymi ludźmi. Jednakże, są głównymi partnerami, aka, siebie nawzajem głównym squeeze. Od kariery w środowisku akademickim, po przyjaciół, a nawet kochanków, para ma wiele wspólnego. AskMen dogonił te mądre dzieci poly, aby dowiedzieć się, jak zrównoważyć budżety, gdy mieszkasz w różnych stanach i masz wielu innych partnerów.

Nazwy: Eryk (39) i Lila (26)
Zawody: Eric prowadzi badania doktoranckie, a Lila jest doktorantką, która również zajmuje się barmaństwem.
Lokalizacja: Connecticut i Nowy Jork
Osobne wynagrodzenia roczne: 60 000 zł (Eric) i 50 000 zł (Lila)
Łączne dochody: $110,000
Czas trwania związku: Osiem miesięcy
Status związku: Główni partnerzy w poliamorycznej konfiguracji, którzy mieszkają osobno (Lila studiuje i pracuje w Nowym Jorku, a Eric zajmuje się badaniami po doktoracie w Connecticut, ale często podróżuje do Nowego Jorku)
Zanim przejdziemy do pytań o finanse, jak się poznaliście? Poznaliśmy się przez wspólnych przyjaciół. Oboje jesteśmy w tej samej społeczności, a mój były partner jest dobrym przyjacielem Erica. Spiknęliśmy się na imprezie i szybko się w sobie zakochaliśmy. Tak, to było na imprezie u naszego przyjaciela w mieście. Słyszałem, jak pojawiło się imię Lili i widziałem ją w mediach społecznościowych, a po tej pierwszej nocy sprawy szybko się pogorszyły. Zdecydowaliśmy się zostać głównymi partnerami po około miesiącu randkowania.

Dla tych, którzy mogą nie być zaznajomieni z poliamorią i “głównymi partnerami”, czy wyjaśnisz, co oznacza ten termin?

Jasne. Więc, kiedy się poznaliśmy, grałem solo Poli. Miałem wielu partnerów, ale nie było hierarchii-wszyscy byli na tym samym boisku i starałem się poświęcić każdemu tyle samo czasu i energii. Posiadanie głównego partnera jako poly person oznacza po prostu, że jesteśmy dla siebie “głównym”, jak główny partner.

Lila: tak, nadal się umawiamy i sypiamy z innymi ludźmi, a czasami umawiamy się i umawiamy z innymi ludźmi jako para [trójkąty i Seks Grupowy]. Ale pod wieloma względami przypominamy monogamiczną parę z perspektywy outsidera, a teraz stawiamy siebie na pierwszym miejscu. Tak więc, kiedy umawiamy się i sypiamy z innymi indywidualnie, jesteśmy uczciwi, że jesteśmy już w podstawowym związku.

Jak dostałeś się do życia w poly?

W Burning Man, ryzykując, że zabrzmi to jak banał.

Tak więc, odkładając pytania poly, czy życie w różnych miejscach jest drogie? Eric, wiem, że pracujesz w Connecticut, a Lila chodzi do szkoły i pracuje jako barman w Nowym Jorku.

Eric: ponieważ mój czynsz jest tak niski w Connecticut, szczerze mówiąc, czuję, że oszczędzamy więcej pieniędzy niż inne pary z Nowego Jorku. Oboje jesteśmy w Akademii, więc nie mamy mnóstwo pieniędzy, ale dojazdy są łatwe, i możemy wykorzystać pieniądze, które oszczędzam na czynszu, utrzymując miejsce w Connecticut na takie rzeczy jak podróże. Lila mieszka sama w kontrolowanym mieszkaniu, więc spędziłam u niej mnóstwo weekendów. Dla nowojorczyków (I ‘ m almost A New Yorker) wydaje się, że mamy Anioła Stróża pieniędzy.

Jak Randki z innymi ludźmi przekładają się na pieniądze? Mówiąc szczerze, skoro umawiasz się z innymi, Czy kiedykolwiek masz mniej do wydania na siebie i ze sobą?

Nie bardzo. Społeczność poly jest dość radykalna i przyszłościowa, więc nie jest tak, że mężczyźni płacą za wszystkie posiłki. Zawsze dzieliłam randki, żeby nie było inaczej, niż gdybym szła na kolację z przyjacielem. Głównym zasobem, który staje się problemem w konfiguracjach poliamorycznych, jest czas. Zwłaszcza, gdy pracujesz i robisz Doktorat. Oboje uważamy, że wolność umawiania się z innymi jest najbardziej realistyczna dla utrzymania długotrwałego związku. Tak wiele monogamicznych napadów zawodzi. Tak więc czas spędzony z innymi wydaje się inwestycją w naszą długoterminową relację.

Odnoszę wrażenie, że teraz oboje prowadzicie niezależne finansowo życie i dzielicie się – czy kiedykolwiek zauważyliście taką zmianę, gdybyście wzięli ślub lub zamieszkali razem?

Nie da się powiedzieć. Jestem pewna swojej miłości i oddania dla Lili, ale wkrótce aplikuję do pracy [jako profesor], która może zmusić mnie do opuszczenia Wschodniego Wybrzeża. I Żadne z nas nie jest pewne, co myślimy o małżeństwie. Możemy skończyć jako bi-coastal, możemy skończyć jako dzielenie się miejscem w Nowym Jorku i rozmawianie o małżeństwie dla ulg podatkowych – tak wiele może się zmienić w ciągu roku, biorąc pod uwagę nasz styl życia.

To, co powiedział.

Wspomniałeś o podróżach, co ostatnio sobie kupiliście? Czy pieniądze mają kiedyś element erotyczny?

Nie. Kapitalizm jest dla nas obopólny.

Lila: kupił mi ostatnio ten piękny fioletowy bicz LELO. Nie przepadamy za załamaniem, ale uwielbiam fioletowy i jest taki piękny. Niektórzy z naszych przyjaciół czasami urządzają sprośne wydarzenia, a ja zamierzam to do tego doprowadzić.

Jak Twoje poprzednie relacje wpłynęły na to, jak postrzegasz pieniądze w tym?

Lila miała szczęście, że odkryła poliamorię dużo młodszą ode mnie. W moich 20s i na początku 30s byłem w wielu monogamicznych związków, które były tradycyjnie finansowo w tym sensie, że zwykle zapłacił za wszystkie daty i co nie. Monogamia nie przychodzi mi naturalnie i jeśli mam być szczera, to też nie zawsze jest taka sama, więc wzbudziłabym niechęć do moich byłych partnerów. Po części to moja wina, bo nie byłem ze sobą szczery. Ale to było bardzo wdzięczne, że znalazłem moją obecną społeczność i Lilę.

Lila: kiedy byłam młodsza, zawsze byłam skupiona na szkole, więc nie miałam zbyt wielu poważnych związków.

Czy możesz podzielić się, ile wydajesz na następujące produkty?

Wynajem: Poszczęściło mi się i odziedziczyłam mieszkanie na Brooklynie, które kosztuje 900 dolarów miesięcznie. Jestem tani i mieszkam ze współlokatorami w domu, więc płacę 650 dolarów.
Wydatki na samochód: Żadne z nas nie ma samochodu.
Dług: Eric: poszedłem od razu na studia doktoranckie [które ci płacą, podczas gdy studia magisterskie wymagają czesnego] więc mam tylko kredyty studenckie z undergrad, które właśnie skończyłem spłacać jakieś dwa lata temu. Płacę może $200 miesięcznie kartą kredytową. Lila: poza drobnym zadłużeniem na karcie kredytowej nie mam kredytów studenckich, dziadkowie zapłacili za studia.
Żywność i odzież: Jedzenie to nasze pieniądze. Jakieś 300 dolarów dla mnie? I nie masz pojęcia o ubraniach-może 100 dolarów? Kupuję rzeczy, kiedy ich potrzebuję, a potem kostiumy na przyjęcia. Zgaduję, że $ 400 za oba.


AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts