Zobacz snoba na bańkach cenowych, urok stali i Grand Seiko

Zegarek Grande Cosmopolite Tourbillion po raz pierwszy na świecie dla podróżników XXI wieku, jako Glashutte Original we współpracy z

Zobacz snoba na bańkach cenowych, urok stali i Grand Seiko

Zobacz snoba, dlaczego Grand Seiko wciąż stoi sama

Bańka czy stronniczość?


Piszę do was, ponieważ czuję, że moja kolekcja potrzebuje czegoś, co zacznie ją przesuwać z raczej przyziemnej, do nieco bardziej interesującej. Obecnie mam Rolex Submariner 116610LN, na początku lat 50-tych stal Omega Seamaster kaliber 342 (prawdopodobnie mój ulubiony z grupy), chronograf Tag Heuer 2000 Series Ck1110 (high school graduation prezent od moich rodziców) i wypełniony złotem, ręczny wiatr LeCoultre (niedawno odziedziczony po moim dziadku).

Jeśli chodzi o to, gdzie iść, jestem trochę rozdarty. Chciałbym vintage 321 Speedmaster, chociaż zacząłem myśleć, że na tym rynku powstała bańka i próbuję dodać ciekawy zegarek, który mi się podoba, który utrzyma swoją wartość. Plotki o nowym Speedmasterze ze stali nierdzewnej 321 sprawiają, że chcę zaprzyjaźnić się z moim lokalnym dealerem Omegi, ale obawiam się, że będzie to zbyt drogie, chyba że jesteś zagorzałym #Speedytorem. Zacząłem też myśleć o alternatywach.

Powiązane: Ostatni tydzień: oglądaj snoba dlaczego Zegarki kosztują ile kosztują

Myślę, że coś z mniej typową, ale wciąż niedrogą komplikacją jest tym, czego potrzebuje moja kolekcja,a ostatnio przyciągnąłem się do dużych zegarków. Ponieważ Lange 1 prawdopodobnie zawsze będzie poza moim przedziałem cenowym, szukałem w kierunku oryginalnego Panomatic Glashutte. Myślę, że PanoReserve lub PanoMaticLunar z niebieską tarczą pasuje do rachunku i doda trochę koloru do mojej kolekcji.

Jaka jest twoja rada? Jakieś alternatywy, które powinienem rozważyć, że mogę przeoczyć? Jestem otwarty na nowe, używane, jak i vintage. Dziękuję.

Ludzie mówili o tym, że istnieje bańka cenowa dla niektórych wysoce pożądanych, wysoce kolekcjonerskich zegarków vintage od jakiegoś czasu, i chociaż może to być prawda, że jest daleko od pociętej i wysuszonej materii. Ceny, tak, przeszły przez przysłowiowy dach dla niektórych szczególnie kolekcjonerskich modeli Rolex vintage (to samo dotyczy Patek i Omega), ale trend wzrostowy dla najbardziej zapalonych zbieranych i sprzedawanych zegarków trwa na tyle długo,że może to być trend, a nie bańka. Po prostu nie da się powiedzieć; nikt nie nazwał bańki bańką, dopóki nie stanie się to faktem, a wtedy, oczywiście, będzie za późno.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem Speedmastera kalibru 321 W stali (a nie wszyscy), może warto trochę poczekać i zobaczyć, jak wyglądają i jak wygląda cena, zanim zdecydujesz się na klasyczny lub nowoczesny zegarek mieszczący mechanizm. Omega powiedział, że stosunkowo niewiele 321 będą wykonane w danym roku; będą montowane w sposób, który brzmi jak dość rzemieślniczy, a zatem Drogi, Moda. Popyt będzie prawdopodobnie dość wysoki, więc nie sądzę, że koniecznie będą problemy w zakresie amortyzacji wartości, ale dopóki Omega nie pokaże swojej ręki w tej sprawie, musimy zrezygnować z osądu. Za rozsądną cenę i do codziennego użytku osobiście wolałbym Nowy-mniej się pomylić i bardziej skłonny do dawania satysfakcji w codziennych warunkach noszenia.

Glashutte Original jest godną firmą pod wieloma względami-reprezentuje w rzeczywistości większą ciągłość historii w zegarmistrzostwie w Glashutte niż Lange, która całkowicie zbankrutowała pod koniec wojny. GO jest potomkiem kolektywu zegarmistrzowskiego Glashutte, który powstał, gdy Sowieci zmusili ich do połączenia się w podmiot państwowy pod koniec wojny. Wszystko to powiedziawszy, niektórzy z ich zegarmistrzostwa od dłuższego czasu czują się pochodnymi Lange, a Panomatic Lunar i Panoreserve są szczególnie rażącymi przestępcami. Szkoda, bo jakość jest dobra, ale za żądaną cenę trzeba się spodziewać jakiejś oryginalności w designie. Podobnie jak większość zegarków, zachowanie wartości w przypadku zakupu również nie jest imponujące.

Jeśli szukasz zegarka z dużą komplikacją daty, ale który ma oryginalny język projektowania, proponuję spojrzeć na Jaeger-LeCoultre Grand Date. Reverso nie jest filiżanką herbaty dla każdego, ale jeśli uważasz, że podstawowy projekt jest atrakcyjny, myślę, że stanowi jeden z najciekawszych i oryginalnych zastosowań komplikacji big date, w zegarku renomowanej marki, obecnie produkowanym.


Ta okazja Cartier jest stal


Pisałem do Was kilka tygodni temu, szukając propozycji zegarka podróżnego — takiego, który może pracować w różnych ustawieniach, mniejszych rozmiarach i ma przyzwoitą wodoodporność. Moja obecna kolekcja obejmuje Reverso 8 dzień, GP Richeville Dzień / Noc i Jules Audemars 25955. Absolutnie kocham GP i Jules Audemars (i nosił go na moim ślubie też). Reverso jest czasami nieco grube.

W każdym razie, nie lubię tak bardzo Rolexa, ponieważ jest tak wszechobecny w Indiach, że ludzie wokół mnie wiedzą, co to jest. Lubię zegarki, które tylko ja znam na wartości, cieszą się prywatnie i które mogą przekazać komuś wzrok bez hałasu. W przypadku mojego zegarka podróżnego znalezienie odpowiedniego zegarka było dość trudne, oto kilka opcji, które rozważałem:

Omega Globemaster – Uwielbiam karbowaną ramkę, nienawidzę, że lepiej jest z paskiem niż bransoletką.
Audemars 14790, Vacheron Constantin 47040  – Oba z mojego budżetu w wysokości 6000 dolarów.
Creux – Ładny zegarek, ale stosunkowo nieznana Marka.
IWC Ingenieur 3239/3227 – Może być gruba.
Piaget Polo S – Trochę większy, ale podoba mi się wygląd.
GP Laureato 38mm – Przyzwoicie wyglądający, ale zastanawiam się, czy powinienem dostać innego lekarza.

Z tymi wszystkimi informacjami, Nie jestem szczególnie zaintrygowany Grand Seiko. i nauczyłem się również w ograniczonym czasie do tej pory, że małe i smukłe zegarki pasują do mnie znacznie lepiej. Biorąc pod uwagę, że mam dość mały nadgarstek, co byś zasugerował?

Wydaje się, że używasz wyrażenia “zegarek podróżny” w dość szerokim znaczeniu-ogólnie, gdy ludzie proszą mnie o zasugerowanie jednego, który szukają zegarka z dwiema strefami czasowymi lub GMT, podczas gdy wydaje się, że szukasz zegarka, który jest wystarczająco wszechstronny, aby nosić go podczas podróży, i wydaje się, że chcesz go na bransoletce. Jest raczej trudniej niż nie wywnioskować niczego dalej z twojego missive, chociaż wydaje się, że masz powinowactwo do zegarków sportowych ze stali nierdzewnej ze zintegrowanymi bransoletkami, jeśli nie budżet na niektóre z droższych. Nie mam nic poza największym podziwem dla Grand Seiko, jak zapewne wiesz, ale prawdą jest również, że ich modele bransoletek mogą mieć raczej grube koperty, a dla dżentelmena z bardziej wdzięczną ramą mogą wydawać się nieco ciężkie.

Zarówno Laureato, jak i Piaget Polo S to warte uwagi zegarki (z tego, co rozumiem, ten ostatni w szczególności zaczyna wreszcie znaleźć publiczność po nieco wolnym starcie), ale jest jeszcze kilka innych możliwych alternatyw, które warto rozważyć. Prawdopodobnie zauważyłeś, że w ostatnich miesiącach nastąpił znaczny wzrost liczby Zegarków Ze Stali Nierdzewnej, napędzany oczywiście przez ogromny popyt na rynku, ale jedną z najlepszych opcji, która mieści się tylko w Twoim budżecie, jest projekt, który ma ponad 100 lat i od Cartiera: Santos. Santos-Dumont, średniej wielkości, wynosi obecnie 6250 USD i jest to jedna z najlepszych wersji zegarka Cartier od dawna, z jedną z najbardziej eleganckich stalowych bransoletek wykonanych przez każdego za każdą cenę, a za jej cenę jest to moim zdaniem okazja.


Wielkie Odkrycie


Podobały mi się Twoje artykuły ogromnie zarówno ze względu na Twoją głębię i szerokość wiedzy, oczywistą pasję do horologiczną, jak również do twojego dowcipu i humoru.

Dorastałem w skromnej rodzinie, w której myślałem, że Citizen I Seiko są luksusowymi markami i byłem nieświadomy zegarków firmy Rolex-chociaż nigdy nie spotkałem kogoś, kto je posiadał. Ze względu na szczęście w biznesie, który założyłem 15 lat temu, miałem szczęście w ciągu ostatnich siedmiu lat zbudować kolekcję, która 20 lat temu przekroczyłaby moje najśmielsze marzenia.

Ale nadal jestem tylko neofitą w sferze horologicznej. Dopóki nie zacząłem czytać twoich artykułów, nie zdawałem sobie sprawy, że pięknie wykonane zegarki istnieją poza Szwajcarią i dopiero, gdy wielokrotnie czytałem Twoje odniesienia do Grand Seiko, w końcu rozważałem zainwestowanie w jeden z ich zegarków — Sbgh269 Grand Heritage Autumn.

Po noszeniu go na nadgarstku przez tydzień, muszę powiedzieć, że jestem zdumiony wykonaniem, jakością i dbałością o szczegóły. Zamiatanie drugiej ręki jest po prostu hipnotyzujące (moja żona mówi, że łatwo mnie rozbawić). Najpierw chciałem podziękować za otwarcie mi oczu na tę markę. Po drugie, chciałem zapytać, czy są inne marki, które uważasz za nieco niedoceniane, ale na równi z Grand Seiko. Dziękuję bardzo.

Po pierwsze, pozwól mi podziękować za poświęcenie czasu na wyrażenie uznania; z mojego doświadczenia wynika, że podobnie jak przewodnik, którego klient zapomina, jak wiele pomocy zostało udzielonych po zapakowaniu trofeum, większość moich korespondentów zdaje się zaniedbywać wyrażanie uznania po udzieleniu porady, ale być może jest to po prostu natura bestii, gdy masz kolumnę porad internetowych.

Szczególnie w przypadku Grand Seiko, zawsze jest przyjemnością móc je polecić i pomóc komuś w ich odkryciu. Mam w ciągu ostatniego roku lub dwóch, znalazłem się nieco zaniepokojony, że nie zapominają, jak się ich reputacji-niektóre z ich najbardziej widocznych czasomierzy w Baselworld, jak również niektóre z ich najbardziej reklamowanych ogłoszeń, są dla bardzo drogich zegarków – ale przynajmniej do tej pory, wzrost cen na wyższym końcu ich kolekcji, nie towarzyszy rezygnacja z ich bardziej przystępnych ofert; mam nadzieję, że mogą one nadal w tym duchu.

Grand Seiko, w jakości, którą oferuje za cenę, jest czymś w rodzaju anomalii; nie mogę myśleć o innej marce, która może produkować tak wysokiej jakości Zegarki po cenach, które robi GS, z cenami wyjściowymi nadal poniżej czterech tysięcy dolarów. Jest wiele marek, które moim zdaniem oferują również wspaniałą wartość w cenie-myślę na przykład o NOMOS Glashutte (ich modele square Tetra są szczególnie niedoceniane) lub o niektórych bardziej inspirowanych klasyką zegarkach Longines, czy Hamilton. Ale nie ma innej firmy niż Grand Seiko, która sprawia, że produkcja zegarków o wielkiej urodzie i prawdziwej estetyce i duchowej głębi jest priorytetem dla wszystkich zegarków, a nie dla kilku.

Wyślij pytanie do obserwatora Snob na adres [email protected] możesz też Zadać pytanie na Instagramie z hashtagiem # watchsnob.

Możesz Też Kopać:

  • 11 Najlepszych Zegarków Poniżej 1000 USD
  • 7 Najlepsze Używane Zegarki Rolex Można Kupić W Walmart
  • 12 najlepszych Wind zegarka, aby utrzymać Automatyczny Zegarek na czas
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts