Zobacz snoba na nowym zegarku sportowym Lange Steel

Zegarek A. Lange & Söhne

Zobacz snoba na nowym zegarku sportowym Lange Steel

Zobacz snoba, dlaczego głód stalowych zegarków może być modą

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


A. Lange & Söhne wprowadza na rynek nowy Stalowy zegarek sportowy, ale czy tego potrzebujemy?

A. Lange & Söhne właśnie wypuścili na rynek bardzo nietypowy zegarek, przynajmniej dla nich. Firma przez całą swoją współczesną historię koncentrowała się prawie wyłącznie na wytwarzaniu bardzo drogich zegarków z metali szlachetnych, ale nigdy nie przeszkadzała nam cena, ponieważ jakość była tak bardzo, bardzo wysoka. Nie zapomina się o pierwszym obejrzeniu zegarka Lange, a przynajmniej mogę powiedzieć, nie zapominam — byłem z seamusem, moim kuzynem (który, jak wielu z was pytało, wciąż interesuje się zegarkami i nadal podejmuje wątpliwe decyzje dotyczące nich i wszystkiego innego — podziwiam go za konsekwencję, jeśli nic innego) i udało nam się wypić kilka drinków w Dukes w towarzystwie dżentelmeńskiego kolekcjonera, jak to mówią domy aukcyjne, którego niestety już z nami nie ma. Człowiek z kontynentu. Miły facet, z dobrym okiem do koni.

Powiązane: Obejrzyj Snoba W Zeszłym Tygodniu: Dlaczego Grand Seiko Wciąż Stoi Sam

W każdym razie, miał Lange 1 na nadgarstku i powiedzieć, że jest pod wrażeniem, to nic nie mówić. Ale to było wiele, wiele lat temu, i choć świat wokół Lange się zmienił, nie zmienił się tak bardzo, jego egzotyczne skomplikowane zegarki pomimo. Jestem przekonany, że zawsze chciałem, aby pozostały takie same i opierały się wiatrom zmian, ale przypuszczam, że potencjał dla nich, dla wypuszczenia stalowego zegarka sportowego (nazywa się Odyseusz) był zbyt trudny do oparcia. Nie jestem do końca przekonany, że projekt naprawdę działa, chociaż naprawdę trzeba poczekać, aby zobaczyć te rzeczy osobiście. Niemniej jednak wydaje się to co najmniej szczerą próbą.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/a.htmlA. Lange & Söhne

Prawdziwy problem polega na tym, że pojawił się w świecie, w którym jest praktycznie niemożliwe, zwłaszcza dla firmy takiej jak Lange, wypuścić Stalowy zegarek na bransoletce, nie wydając się w pewnym stopniu cyniczny i oportunistyczny. Jest to niesprawiedliwe dla Lange, który perforce musi sprzedawać zegarki wszelkiego rodzaju, aby pozostać w biznesie, i może szybko okazać się, że są one rzeczywiście dawno spóźnione na silny ruch w nowym kierunku. Ale problem pozostaje i nie ma łatwego rozwiązania, ponieważ jest to rozwiązanie, które sami entuzjaści, którzy patrzą na nowy zegarek z podejrzliwością, sami spiskowali w tworzeniu.

Kiedy byłem stosunkowo młodym snobem i po raz pierwszy zacząłem spędzać dużo czasu na kontynencie i w Szwajcarii, sprawy były stosunkowo proste. Były w zasadzie dwie firmy, które naprawdę się liczyły, kiedy przejdziemy do rzeczy. Jednym był Rolex, a drugim Patek Philippe. Jest takie powiedzenie-zapominam, gdzie i kiedy to pierwszy raz usłyszałem – że w dawnych dobrych czasach, kiedykolwiek przypuszczano, że jeśli biznesmen był szoferem, kierowca z przodu miał na sobie Rolexa w stali, a dżentelmen z tyłu miał na sobie złoty Patek, i tak sprawa została rozstrzygnięta. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/a.html

W dzisiejszych czasach może być odwrotnie. Ponieważ stało się zasadniczo niemożliwe, aby znaleźć kilka bardzo pożądanych luksusowych zegarków Na Rękę Ze Stali — Patek Nautilus 5711 jest najbardziej rzucającym się w oczy, choć nie jedynym, możliwym przypadkiem — widzieliśmy wysiłki, aby wkroczyć na pozornie lukratywny rynek luksusowych zegarków sportowych ze stali w wielu punktach cenowych, począwszy od stosunkowo niedrogich (Bell & Ross, na przykład) do droższych ofert od takich jak Chopard, Piaget, a teraz Lange. 

Są oznaki, że ta moda może działać. Poza pewnym punktem, kapryśne gusta tych rzeczywiście zdolnych do zapewnienia takich zegarków będą miały tendencję do kierowania ich w innym kierunku. Co do tego, jeden ma mieszane uczucia. Życzę żadnej z firm, które wprowadziły stal na stali Luksusowe Zegarki sportowe w ostatnich miesiącach chorych, ale sukces dwóch najważniejszych modeli w umysłach entuzjastów-Patek Nautilus i Royal Oak – został zbudowany historycznie na początkowym sceptycyzmie, a następnie przez dziesięciolecia stopniowo rosnącej akceptacji, i obawiam się, że nieuniknione skażenie zachowania copy-cat, które sprawiedliwie lub nie wpływa na żaden nowy wysiłek w dziedzinie, sprawi, że budowanie prawdziwego naśladowania dla każdego nowego takiego zegarka, bardzo problematyczne. 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/11/a.htmlA. Lange & Söhne

Najciekawszym rezultatem byłoby oczywiście sprawdzenie, które firmy faktycznie pozostają na tym kursie. Istnieją wady i zalety wszystkich nowych ofert stali, w takiej czy innej formie, ale to tylko powiedzieć, że istnieją wady i zalety praktycznie wszystkich zegarków. Nawet Nautilus zaczyna teraz cierpieć z powodu rosnącego podejrzenia, że pragnąc jednego, po prostu wykazujesz brak wyobraźni i chociaż nic nigdy nie zakwestionuje miejsca Królewskiego dębu w historii horologicznej, prawdą jest również, że do pewnego stopnia stał się zegarkiem zbyt kojarzonym z grupą chłopców z linią kredytową ich ojca bankiera, którzy chcą wynająć Lamborghinis na weekend. 

Wiem, że stare dobre czasy były pod wieloma względami, a właściwie nie wszystkie dobre-Ta stara historia o Rolexie i Patku może bardzo dobrze pochodzić z mrocznych dni Lat 70., kiedy cała branża wydawała się na skraju załamania, a Rolex i Patek wyglądali na jedne z niewielu firm, które mogłyby przetrwać burzę w takiej czy innej formie. Ale widok tak wielu firm nerwowo goniących za rodzajem zegarmistrzostwa, którego historycznie nie zauważyliby, jest niepokojący.

Wyślij pytanie do obserwatora Snob na adres [email protected] możesz też Zadać pytanie na Instagramie z hashtagiem # watchsnob.

Możesz Też Kopać:

  • 11 Najlepszych Zegarków Poniżej 1000 USD
  • 7 Najlepsze Używane Zegarki Rolex Można Kupić W Walmart
  • 12 najlepszych Wind zegarka, aby utrzymać Automatyczny Zegarek na czas

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
plecaki
Read More

Najlepsze Plecaki Studenckie

Najlepsze Plecaki Studenckie Chwyć jeden z tych plecaków, zanim wrócisz do kampusu Geoff Nudelman 19 sierpnia 2021 rok…