5 pytań, które należy zadać przed wspólną przeprowadzką

Para zamieszkała razem

5 pytań, które należy zadać przed wspólną przeprowadzką

Zamieszkacie Razem? Co należy wziąć pod uwagę przed zamieszkaniem z partnerem

Zamieszkanie razem jest niewątpliwie jednym z tych głównych kamieni milowych, które przekraczasz w długotrwałym związku. Sugeruje to, że jesteś gotowy podjąć nowe obowiązki wraz z przyszłością w zasięgu wzroku. Jesteś nawet gotów radzić sobie z potencjalnie irytującymi dziwactwami każdego dnia. Jeśli to nie jest prawdziwa miłość, to co? Ale biorąc pod uwagę wszystko, co się z tym wiąże, nie jest to ruch, który powinien być wykonywany pospiesznie. Są pewne rzeczy, które powinieneś wiedzieć o swoim partnerze-i swoim związku-aby zapewnić płynną żeglugę po zostaniu współlokatorami.

Powiązane: Przesuwanie relacji do przodu

Zamieszkanie razem ma potencjał, aby zrobić lub złamać swój związek-w końcu masz zamiar być dzielenie łazienki, dzielenie się prac domowych i płacenie rachunków razem.To, mój przyjacielu, oznacza zupełnie nowy poziom intymności, którego wcześniej nie doświadczyłeś. Im więcej informacji otrzymasz od razu, tym większe masz szanse na podjęcie mądrej decyzji. Zanim więc podpiszesz umowę najmu i zaczniesz pakować te pudełka, zadaj sobie te kluczowe pytania:

1. Za Wcześnie?

Trudno jest określić dokładną linię czasu, dla której para powinna zamieszkać razem. To dlatego, że zależy to od wielu innych czynników, które mogą być bardziej znaczące niż czas, na przykład od tego, czy odbyliście szczere rozmowy na temat swoich przyszłych celów, odbiliście się od wielkiej walki lub wspólnie pokonaliście trudny problem. To powiedziawszy, według badania z 2015 r., większość par (37 procent, aby być dokładnym) staje się współlokatorami po randce przez sześć miesięcy do roku.

Dr LeslieBeth Wish, uznany w kraju licencjonowany psychoterapeuta, mówi, że czekanie co najmniej sześć miesięcy przed przeprowadzką jest rozsądnym punktem odniesienia do przestrzegania.

“Ważniejsze jest jednak to, czego nauczyłeś się o sobie, swoim partnerze i swoim związku w czasie, w którym byłeś razem”, dodaje.

Jaka jest jakość twojej komunikacji? Jeśli chodzi o to, gdzie chcesz mieszkać, zakładanie (lub nie) rodziny i inne ważne punkty, czy wydaje się, że Twoje wizje przyszłości są dopasowane? To są rzeczy, o których należy myśleć, przygotowując się do wspólnego mieszkania. David Schlamm, założyciel i dyrektor generalny City Connections Realty, mówi, że ważne jest również, aby wiedzieć, że masz zdrowy sposób radzenia sobie z konfliktem.

“Musicie sobie wzajemnie radzić z oczekiwaniami, ponieważ będą walki i nieporozumienia — a teraz nie możecie po prostu wrócić do domu, kiedy to się stanie”, mówi.

2. Czy robimy to z właściwych powodów?

Dlaczego zamieszkacie razem? A dokładniej, dlaczego teraz? Jeśli Twoja odpowiedź ma coś wspólnego z uczuciem presji lub chęcią zaoszczędzenia na czynszu, możesz przemyśleć swoją decyzję. Jeśli pośpieszysz się i zamieszkasz razem z niewłaściwych powodów, istnieje szansa, że może to mocno odbić się na twoim związku.

Zgodnie z życzeniem, to naturalne, aby czuć presję, aby przenieść się z partnerem, jeśli wszystkie pary, które znasz robią to samo. Jeśli ktoś z was stara się związać koniec z końcem, może również czuć się zobowiązany do zostania współlokatorami, ponieważ “to po prostu ma sens” finansowo. Istnieje również możliwość, że twój partner mógł dać ci ultimatum o zamieszkanie razem do pewnego czasu, tak czy inaczej, zamieszkanie razem z któregokolwiek z tych powodów jest niemądre.

“Zadaj sobie pytanie, czy tworzymy dobry i potężny zespół rozwiązywania problemów?”mówi życzenie. “Jakie różne umiejętności i umiejętności oceny każdy z nas wnosi? Mądry wybór partnera doda Twoich umiejętności.”

Jeśli czujesz się naprawdę podekscytowany podjęciem tego kroku, ponieważ masz pewność, że ty i twój partner jesteście bardzo kompatybilni, jesteś gotowy do komunikowania się o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Jeśli naprawdę widzisz z nimi przyszłość, to są to dobre znaki, że wprowadzasz się razem z właściwych powodów.

3. Czy nadal możemy szanować swoją indywidualną przestrzeń?

Kiedy mieszkasz sam, możesz zaprosić swoich kumpli do oglądania meczu playoff, kiedy tylko zechcesz. Jednak gdy ty i twoi znaczący inni staniecie się współlokatorami, musisz uwzględnić ich w tych decyzjach. Dlatego Laurie Malonson, Pośrednik w obrocie nieruchomościami dla Keller-Williams w Massachusetts, zaleca poznanie potrzeb partnera w zakresie przestrzeni i samotności przed przeprowadzką.

Podczas tej szczerej dyskusji Malonson sugeruje pytanie, co twój partner jest OK, jeśli chodzi o spotkania i goście w domu. Co sądzą o tym, że członkowie rodziny wpadają bez zapowiedzi? Czy potrzebują pewnej ilości czasu dla siebie w ciągu tygodnia? Kiedy to rozwiążesz, możesz określić, jak szanować swoje potrzeby.

4. Jesteśmy po tej samej stronie co Finanse?

Pieniądze to niezręczny temat, bez wątpienia. Ale wiesz, co jest jeszcze bardziej niezręczne? Kiedy twój partner nie może zapłacić swojej części czynszu, ponieważ przepalił całą wypłatę za dziwne przedmioty z Amazon.. Dlatego Schlamm zaleca posiadanie dość silnego poczucia nie tylko dochodów partnera, ale także jego nawyków wydatkowania.

“Bądź transparentny w kwestii swoich finansów i upewnij się, że oboje zgadzacie się na finansowe obowiązki wspólnego życia” – mówi.

Czynsz i media to nie jedyne obowiązki finansowe, które będziesz dzielić. Będziesz również regularnie kupować artykuły spożywcze i środki czystości. Malonson zaleca, aby dowiedzieć się, jak będziesz radzić sobie z tymi wszystkimi obowiązkami z wyprzedzeniem. Czy wyłączycie się robić cotygodniowe zakupy, czy będziecie robić zakupy razem, a jedna osoba będzie Venmo drugą? Czy jedna osoba zajmie się wydatkami spożywczymi, podczas gdy druga pokrywa kolejne koszty wspólnego życia? Są to wszystkie rzeczy do omówienia, aby uniknąć problemów w dół linii, jeśli chodzi o czas, aby zapłacić za rzeczy.

5. Czy jesteśmy zgodni pod względem czystości?

Nie trzeba dodawać, że jeśli twoja druga osoba jest niechlujna, a Ty jesteś schludnym dziwakiem, z pewnością będzie pewne napięcie, gdy zamieszkasz razem. Nie oznacza to jednak, że nie możesz szczęśliwie współżyć. Podobnie jak w przypadku prawie wszystkiego innego w związku, chodzi o komunikację i kompromis. Innymi słowy, nie oczekuj, że twój partner się zmieni, jeśli nie zwrócisz uwagi na ich nawyki.

“W relacjach ogólnie możemy nauczyć się żyć ze swoimi osobliwościami i nawykami, jednak w codziennej bliskości te małe różnice mogą stać się rażącymi problemami”, mówi Malonson. “Na przykład niektórzy ludzie mogą żyć w bałaganie i być całkiem zrelaksowani, podczas gdy dla innych zaśmiecone środowisko powoduje niezaprzeczalny niepokój. Otwarte, uczciwe dyskusje na temat potrzeb i oczekiwań przed podjęciem skoku pójdą długą drogę do płynniejszego okresu dostosowawczego lub mogą ujawnić kilka bardzo dobrych powodów, aby poczekać.”

Powiązane: Jak utrzymać interesujący związek

Schlamm zaleca rozmawianie o wszelkich obawach dotyczących schludności, zanim zamieszkasz razem, abyś mógł dowiedzieć się, jak współistnieć w pokoju. Na przykład, możesz ustawić kilka podstawowych wskazówek dotyczących utrzymania zdrowego rozsądku, takich jak zakaz wychodzenia z brudnej pralni rozmawiać o tym, jak podzielisz się obowiązkami.

Zamieszkanie razem zdecydowanie nie jest decyzją, którą należy podejmować pochopnie. Im więcej wiesz o swoim partnerze i potencjalnym współlokatorze, tym lepiej jesteś przygotowany, aby z łatwością rozpocząć ten nowy rozdział. Po prostu zadając sobie te pytania, będziesz w stanie dowiedzieć się, co każdy z was musi zrobić, aby zbudować harmonijny dom razem.

Możesz Też Kopać:

  • New Relationship Don ‘ ts
  • Idealna Propozycja
  • Jak się jej oświadczyć
     
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Wybór pierścionka zaręczynowego
Read More

Jak kupić pierścionek zaręczynowy

Jak kupić pierścionek zaręczynowy Denerwujesz się wyborem odpowiedniego pierścionka? Zapewniamy Ci ochronę Caitlin McCormack 14 czerwca 2019 Podziel…