Co zrobić, jeśli czujesz presję, aby się oświadczyć

Mężczyzna trzymający pierścionek zaręczynowy i pudełko na pierścionek.

Co zrobić, jeśli czujesz presję, aby się oświadczyć

Nie jesteś gotowy założyć Obrączki? Oto jak sobie radzić

Może Twój kanał na Instagramie jest zalany ogłoszeniami zaręczynowymi. Może Twoja rodzina wścibska o to, kiedy zamierzasz Zadać pytanie. Może też być tak, że mieszkasz ze swoim partnerem od kilku lat i w tym momencie czujesz, że stają się niecierpliwi. 

Niezależnie od tego, co robią inni, pytanie brzmi: czy jesteś gotowy się oświadczyć? 

Oczywiście, może to być dość niepokojące, aby poradzić sobie z ciągłą presją, aby uklęknąć na jedno kolano, jeśli nie jesteś pewien, czy jesteś gotowy do zaangażowania się jeszcze. Jeśli to coś znaczy, nie jesteś sam. To zupełnie normalne, że czujesz się tak, jeśli jesteś w takiej sytuacji.

Powiązane: Najlepsze miejsca na świecie do zaproponowania

“Kiedy jesteśmy z kimś przez dłuższy okres czasu (rok lub dłużej) i wyznajemy miłość do naszego partnera, po prostu istnieje oczekiwanie “następnego kroku””, wyjaśnia Joshua Klapow, psycholog kliniczny i prowadzący ” The Kurre and Klapow Show.””Presja pojawia się, gdy świat zewnętrzny jest gotowy na oświadczyny człowieka, ponieważ spełnił on wszystkie wymogi kulturowe. Im bardziej rozłączenie między gotowością jednostki a zewnętrznymi wskazówkami do małżeństwa — tym większy nacisk będzie odczuwał mężczyzna.”

Kogo obchodzi, co myślą inni. To jest ogromna decyzja, a nawet jeśli inni ludzie chcą, abyś zawiązał węzeł, to nie jest ich życie. Jeśli nie czujesz się gotowy, nie rób tego.

“Dodatkową zmienną dla większości mężczyzn jest kwestia czasu”, mówi dr Gary Brown, terapeuta randkowy i par w Los Angeles. “Mężczyzna może być bardzo zakochany w swojej dziewczynie, ale z jakiegokolwiek powodu — jak finanse, jego kariera lub coś innego — czas nie wydaje się odpowiedni i nie jest gotowy na oświadczyny.”

Czujesz, że rozmawiamy o Tobie? Poniżej znajdziesz zatwierdzone przez ekspertów wskazówki, jak radzić sobie z presją wewnętrzną i zewnętrzną .

Sprawdź sam

Dokonywanie pełnej oceny jest pierwszym krokiem, który powinieneś podjąć, próbując dowiedzieć się, co jest właściwym posunięciem.

“Ciśnienie jest znakiem ostrzegawczym, że nie jesteś tak Gotowy, jak inni”, wyjaśnia Klapow. “Zadaj sobie pytanie: czy w ogóle chcesz być żonaty?  Czy to tylko kwestia czasu? A może masz wątpliwości co do osoby (lub procesu małżeństwa)?”

Poświęcenie czasu na odpowiedź na te pytania może pomóc ci lepiej zrozumieć, co sprawia, że wahasz się w pierwszej kolejności. Godzenie się z odpowiedziami pozwoli Ci na bardziej szczerą rozmowę z partnerem.

Daj znać partnerowi, co czujesz

Po wykonaniu poszukiwania duszy na własną rękę, nadszedł czas, aby porozmawiać z partnerem-to znaczy, jeśli czujesz, że presja pochodzi od nich. Jeśli presja pochodzi głównie z innych źródeł, a Ty i twój so już ustaliliście, że zaręczyny nie są na horyzoncie, prawdopodobnie nie musisz prowadzić tej rozmowy.

Jednakże, jeśli wydaje się, że twój partner jest coraz niespokojny czekając na pierścionek, będziesz chciał usiąść ‘ em dół, zanim rzeczy staną się nie do zniesienia.

“Bądź współczujący i uczciwy”, mówi Brown. “Presja ustąpi, gdy poczujesz kontrolę nad swoimi decyzjami i życiem.”

Oceń swoje oczekiwania jako para

Podczas dyskusji z partnerem, należy ponownie ocenić zarówno długoterminowych celów relacji i oczekiwań. Nie tylko powinieneś być jasny, czy małżeństwo jest kamieniem milowym, który jest ważny dla was obojga, ale także musisz wyjaśnić realistyczną oś czasu, na której chciałbyś go przekroczyć.

“Bądź bardzo szczery, jeśli masz jakieś zastrzeżenia co do idei przyszłości ze swoim partnerem”, mówi Brown. “Zasługują na prawdę. Bądź z góry o tym, czego szukasz pod względem małżeństwa, a także osi czasu. Jesteś po tej samej stronie, czy jest jakieś poczucie pilności?”

Nawet jeśli nie jesteś teraz gotowy na małżeństwo, nadal możesz wykorzystać tę okazję, aby poruszyć swoje intencje na przyszłość.

Stick to your Guns

Chociaż może to być kuszące, aby dać się w coś, czego nie chcesz tylko po to, aby odejść, zawsze pozostań wierny swoim potrzebom i pragnieniom.

“Nie zaprzeczaj uczuciu presji i nie zapisuj tego jako zimnych stóp”, zauważa Klapow. “Potraktuj to jako znak ostrzegawczy. Ignorowanie tego może umieścić cię w miejscu, w którym robisz to, czego nie chcesz robić. A ślub, kiedy nie chcesz, to przepis na rozwód.”

Presja, zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna, może niezwykle utrudnić dostrojenie się do własnych uczuć i ostatecznie podejmować mądre decyzje na ich podstawie. Podczas gdy presja na oświadczyny może być czasami irytująca — lub nawet niepokojąca — jeśli chcesz szczęśliwego małżeństwa, absolutnie ważne jest, aby poczekać, aż będziesz gotowy.

Czas jest wszystkim, a jeśli chodzi o umieszczenie na nim pierścionka, ty i twój przyszły małżonek będą wdzięczni, że czekałeś na ten idealny moment.

Możesz Też Kopać:

  • Top 10 Powodów, aby wziąć ślub
  • Idealna Propozycja
  • Jak się jej oświadczyć
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Mężczyzna niosący kobietę w kuchni
Read More

Obalanie mitu Czadu

Obalanie mitu Czadu Co Incelowie Mylą Się Z Chadami (I Dlaczego To Ma Znaczenie) Ian Stobber 5 sierpnia…