AskMen Grooming Awards Najlepsze Produkty Do Pielęgnacji Jamy Ustnej i skóry 2021

pięciu mężczyzn z rzędu z pieczęcią askmen grooming awards

AskMen Grooming Awards Najlepsze Produkty Do Pielęgnacji Jamy Ustnej i skóry 2021

Czy jesteś gotowy na uśmiech twarzą w twarz?

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów ze strony sprzedawcy.


Ten miniony rok na zawsze zostanie zapamiętany za Trendy zarostowe, do których zachęcał. Mężczyźni zasadniczo zrezygnowali z codziennej pracy związanej z goleniem, a zamiast tego zasłonili miejsce, w którym rosła maska i nazwali to dniem. Czasy kwarantanny i nowa rzeczywistość dały mężczyznom wymówkę i możliwość wycofania żyletki-przynajmniej na jakiś czas. 

Powiązane: Wszyscy laureaci konkursu AskMen Grooming Awards 2021

Po miesiącach znoszenia swędzenia brody i odcinania karków, a przy rozgrzewającej się pogodzie mężczyźni zaczęli ponownie decydować się na golenie. Niezależnie od kłującej ścieżki przed Twoim zarostem, mamy wszystkie produkty, których potrzebujesz, aby uzyskać wszystko, od gładkiego golenia po dobrze utrzymaną brodę, dzięki naszym wyborom dla najlepszych produktów do golenia i pielęgnacji brody 2021.  

Spis treści

 • 2021 Panel Ekspertów
 • Wypróbuj Nowe Produkty
 • Składniki i innowacje, które kochamy
 • Dowiedz Się Dlaczego Zanim Kupisz
 • Metodologia
 • Najlepsze produkty do pielęgnacji jamy ustnej i skóry w 2021 roku
 • Grooming Award Składnik Słowniczek

2021 Panel Ekspertów


Ci profesjonaliści dali nam specjalistyczny wgląd w to, co uważają za ważne w swoich ekspertyzach. Uważaj na to, co mówili podczas rozdania nagród. 

Dr Dhaval Bhanusali, dermatolog i założyciel, Hudson Dermatologii i chirurgii laserowej
Dr Matt Nejad, DDS, Stomatolog kosmetyczny i Biomimetyczny
Ian Michael Crumm, twórca treści do włosów, skóry i makijażu
Cassandra Bankson, Kosmetyczka, ekspert w dziedzinie pielęgnacji skóry, urody i stylu życia 
Siqi Mou, CEO i współzałożyciel, HelloAva
David Petrillo, chemik kosmetyczny i założyciel, Perfect Image


Wypróbuj Nowe Produkty


“Wypróbowując coś nowego, upewnij się, że robisz tylko jeden produkt na raz i daj mu co najmniej dwa tygodnie przed dodaniem [więcej]”, mówi certyfikowany dermatolog, badacz i chirurg Laserowy Dr Dhaval Bhanusali Z Hudson Dermatology and Laser Surgery. “Zwykle potrzebujesz czterech tygodni, aby zacząć widzieć wyniki, więc nie zniechęcaj się, jeśli zajmie to trochę czasu.”

“Rób zdjęcia przed i po”, mówi estetyk medyczny i ekspert ds. pielęgnacji skóry oparty na nauce, Cassandra Bankson, influencerka YouTube. “Trudno dostrzec zmiany, gdy każdego dnia polegamy na patrzeniu na nasze odbicie. Staraj się nie zmieniać rzeczy zbyt dramatycznie więcej niż raz w miesiącu i daj sobie dwa do trzech [miesięcy], aby naprawdę zobaczyć wyniki z aktywnych składników lub produktów leczniczych.”

“Wypróbowując nowe produkty, zwłaszcza te, które zawierają ostre substancje aktywne, takie jak [alfa-hydroksykwasy i beta-hydroksykwasy] i siatkówki, zawsze chcesz zacząć powoli, jedną noc w tygodniu i najpierw wykonać test łatkowy”, dodaje Siqi Mous, założyciel i dyrektor generalny spersonalizowanej witryny do pielęgnacji skóry zasilanej Sztuczną Inteligencją HelloAva.com. 

To nie tylko produkty do pielęgnacji skóry lub włosów, z którymi musisz być ostrożny, eksperymentując z najnowszymi produktami widzianymi w kanałach społecznościowych.

“Wiele produktów do pielęgnacji jamy ustnej jest niebezpiecznych i nieskutecznych”, mówi nam dr Matt Nejad, biomimetyczny i estetyczny dentysta i członek Akademii Stomatologii Biomimetycznej. “Co gorsza, wiele produktów i technik, które są hyped są niebezpieczne i szkodliwe dla zębów.” 

Tak jak my tutaj (lub nie po prostu tak jak my tutaj), jeśli masz zamiar próbować czegoś nowego, czego nie jesteś pewien, porozmawiaj z renomowanym i szanowanym dermatologiem lub dentystą.  


Składniki i innowacje, które kochamy


Jeśli nie jesteś maniakiem pielęgnacji skóry, takim jak my, możesz naprawdę przegapić kilka świetnych nowych składników i zaktualizowanych preparatów klasyki.

“Wracamy do podstaw”, mówi influencer, estetyk i twórca treści Ian Michael Crumm. “[Uwielbiam] cynk w mineralnym kremie przeciwsłonecznym, ponieważ ochrona skóry przed słońcem jest najlepszym zabiegiem przeciwstarzeniowym.”

Kolejny składnik preferowany przez naszych ekspertów? Niacynamid. “Lubię więcej składników przeciwzapalnych, takich jak kurkuma i niacynamid”, mówi Bhanusali, a Mou dodaje ” niacynamid-znany również jako witamina B3 — stał się bardzo popularny ze względu na wiele korzyści, w tym ochronę skóry przed szkodnikami środowiskowymi, zdolność do leczenia trądziku, poprawy tekstury i jej zdolności rozjaśniania.”

“[Niacynamid] jest niesamowity, ponieważ pomaga zmniejszyć zaczerwienienie skóry (świetny wybór po goleniu), zapewnia nawilżenie, zapobiega nadmiernej pigmentacji, a nawet wzmacnia barierę skóry poprzez stymulowanie produkcji ceramidów, niesamowitych substancji, które naturalnie wytwarza Twoja skóra”, dodaje Bankson. 

Mówiąc o rozjaśnianiu, nie ma nic lepszego niż witamina C, jeśli chodzi o rozjaśnianie wyglądu skóry. “Witamina C jest potężnym przeciwutleniaczem, który chroni komórki skóry przed wolnymi rodnikami przed promieniowaniem UV, które może przedwcześnie starzeć naszą skórę”, mówi Mou. “[Używam] witaminy C, aby blaknąć ciemne plamy i przebarwienia, jednocześnie stymulując produkcję kolagenu”, dodaje Crumm. 

Nie uwzględnilibyśmy tego, co Bankson nazywa “złotym standardem” w dermatologii: retinoidów.  

“Retinoidy są naprawdę terminem parasolowym, obejmują wszystko, od retinolu, który można zobaczyć w gabinecie partnera, po kwas retinowy, potężną receptę, którą może przepisać tylko lekarz.”, mówi o silnej i potężnej pochodnej witaminy A. 

“Retinoidy zostały opracowane, aby pomóc w trądziku, ale mogą również pomóc w odnowieniu blizn na skórze, wygładzić zmarszczki i pomóc skórze zbudować nowe naczynia krwionośne, które prowadzą do lepszej struktury skóry dzięki zwiększonemu kolagenowi. Jest to jeden z najbardziej zaufanych, dobrze zbadanych składników w medycznej pielęgnacji skóry.”


Dowiedz Się Dlaczego Zanim Kupisz


Jeśli zalogowałeś się do Amazon lub przejrzałeś swoją ulubioną stronę internetową (oczywiście AskMen), wiesz, że niektóre produkty do pielęgnacji skóry mogą mieć wysoką cenę, podczas gdy inne mogą kosztować prawie nic. Co sprawia, że cena wzrasta? Sprowadza się do tego: składniki i marketing. 

“Odwróć się i poznaj swoje składniki” – radzi Bankson. “Front to wszystko marketing, ale lista składników (i składników aktywnych) ujawnia, co tak naprawdę znajduje się w produkcie.” 

“Większość pielęgnacji skóry to marketing i ważne jest, aby upewnić się, że produkty działają”, dodaje Bhanusali. “Ogólnie lubię rzeczy, które są niższe w cenie, ale niektóre składniki mogą być drogie i cena odzwierciedla to. Ponownie ważne jest, aby oddzielić marketing od jakości.”

“Niektóre składniki kosztują znacznie więcej niż inne, więc nie wszystkie produkty o wysokiej cenie są taktykami marketingowymi”, zgadza się Mou. “Uważamy, że jest to bardzo osobista decyzja w oparciu o budżet i gotowość do wydawania.”

Bankson ma swoje mocne przekonania, jak uzyskać najlepsze uderzenie za dolara. “Medyczna i marketingowa strona pielęgnacji skóry może być inna, ale tak jak w przypadku wszystkiego, tak naprawdę nie ma” zawsze dobrze ” lub “zawsze źle”, po prostu szara przestrzeń na spektrum w środku”, mówi. “O ile produkt nie ma małych elfów, które wyskakują z pudełka i wydobywają moje zaskórniki, nie jest wart [więcej niż $100]. Wiem, że marketing w branży pielęgnacji skóry chce, abyś uwierzył, że wydanie 400 dolarów na produkt da ci najlepszą skórę na świecie, ale to po prostu nie jest prawda.”

Kontynuuje: “osobiście uwielbiam niezależne marki do pielęgnacji skóry. Tak, korporacje mogą oferować świetne badania i drogie produkty, ale czy chodzi o eksploatację ludzi, zwierząt lub zasobów?”

Po raz kolejny, Nejad waży się na stronie Nauki o pielęgnacji jamy ustnej, jak również. “Wiele małych, niezależnych marek poświęca odpowiednie badania i rozwój … Więcej razy niż Nie, produkty z małych marek są mniej skuteczne lub potencjalnie szkodliwe dla zębów. Nie jest to reguła, a jedynie obserwacja, co oznacza, że musisz być szczególnie ostrożny w badaniu i recenzowaniu produktów małych, niezależnych marek.”  

Więc co to jest? Mega marka czy mama i tata? Odpowiedź brzmi Jedno i drugie. Doświadczeni konsumenci wymagają dziś od marek więcej niż ładnego pakietu i wysokiej ceny. Chcemy wiedzieć o zrównoważonym rozwoju i skąd pochodzą nasze składniki. W rzeczywistości, my zasługują wiedzieć. A jeśli marka dobrze komunikuje nam swoje wartości i moralność, jesteśmy bardziej skłonni nie tylko kupować, ale być lojalni.

Oto, gdzie trafiają nasze nagrody pielęgnacyjne 2021. Przeczesaliśmy ponad 1000 nowych produktów z ostatnich 12 miesięcy i wybraliśmy te, które naszym zdaniem zasługują na trochę czasu w centrum uwagi. 


Metodologia


Wzór: Czy jest wykonany z wysokiej jakości składników? Czy jest przyjemny w użyciu? Robi to, co twierdzi?

Rodzaj opakowania: Jak łatwo jest go używać? Jak to się trzyma w czasie? Czy nadaje się do wielokrotnego użytku, recyklingu lub jest przyjazny dla środowiska? 

Wartość: Czy warto inwestować w porównywalne produkty? 

Marka: Co to oznacza? BIPOC-, AAPI -, LGBTQ -, czy kobiety-owned? Czy to mały biznes? Czy to się odwdzięcza? 

Wyróżnione atrybuty:

 • Wegańskie
 • Bez Okrucieństwa
 • U. S. A. Made 
 • Ekologiczny
 • Bipoc-Owned
 • Aapi-Owned
 • LGBTQ-Owned
 • Kobieta-Owned

Testowanie: Przejrzyj ponad 1000 nowych produktów 2021 i wybierz tylko najlepsze w oparciu o doświadczenie z pierwszej ręki, porady ekspertów i powyższe kryteria.


Najlepsze produkty do pielęgnacji skóry 2021


Najlepszy środek do mycia twarzy dla zwykłej skóry

Method Men Face Wash

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20face20cleanser20for20common20skin20method20men20face20wash.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ten niedosuszający, przebadany przez dermatologów płyn do mycia twarzy z ekstraktem z ogórka i wodorostów to świetny sposób na codzienne odświeżenie rysów twarzy. Wypełniony roślinnymi środkami myjącymi delikatnie usuwa codzienny brud i brud, pozostawiając twarz tak świeżą i czystą.

$8 at MethodProducts.com

Best Face Cleanser for Combo Skin

Blackwood For Men X-Punge Pieniący Płyn Do Mycia Twarzy

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20face20cleanser20for20combo20skin20blackwood20for20men20x-punge20foaming20face20wash.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: X-Punge Foaming face Wash pomaga na dobre usunąć pryszcze i przebarwienia, jednocześnie uzupełniając skórę ziołami, takimi jak olej tsubaki, arbutyna i liść brzoskwini, pomagając nawilżyć, zmniejszyć zaczerwienienia i chronić przed przyszłymi problemami. korzeń lukrecji, aloes i witamina C zmniejszają stan zapalny i przyszłe wypryski.

17,99 zł BlackwoodforMen.com

Najlepszy środek do mycia twarzy dla skóry suchej

Tatcha The Rice Wash Skin-Zmiękczający Środek Czyszczący

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20face20cleanser20for20dry20skin20tatcha20the20rice20wash20skin-softening20cleanser.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Kremowa baza aminokwasowa o neutralnym pH delikatnie oczyszcza i równoważy skórę, a puder ryżowy japoński zmiękcza, zwiększając jej blask. Udowodniono klinicznie, że kwas hialuronowy i specjalna mieszanka alg Okinawy zwiększają nawilżenie skóry średnio o 39%.

$35 przy Sepohora.com

Najlepszy środek do mycia twarzy dla skóry tłustej

Farmacy Beauty Bita Zieleń

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20face20cleanser20for20oily20skin20farmacy20beauty20whipped20greens.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Bita Zieleń to bez mydła, bezolejowy i zrównoważony pH pieniący środek do mycia twarzy, który oczyszcza pory i usuwa brud i olej bez nadmiernego usuwania. 

$28 at Farmacy.com

Najlepszy środek do mycia twarzy dla skóry wrażliwej

Eucerin Nawilżający Żel Oczyszczający

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20face20cleanser20for20sensitive20skin20eucerin20hydrating20cleansing20gel.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ten bez mydła, zapachu, alkoholu i parabenów środek do mycia jest klinicznie opracowany dla skóry wrażliwej. Kwas hialuronowy pomaga utrzymać równowagę nawilżenia skóry, a wyjątkowo łagodny, ale skuteczny kompleks oczyszczający delikatnie usuwa zanieczyszczenia, bez usuwania i podrażniania skóry.

10,99 zł CVS.com

Najlepszy Peeling Do Twarzy

Urth Skin Solutions Głęboko Oczyszczający Peeling Do Twarzy

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20face20scrub20urth20skin20solutions20deep20cleansing20facial20scrub.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Urth Skin Solutions wydobywa najlepsze elementy tradycyjnych środków, łączy je z innowacyjnymi technikami i tworzy produkt, który jest większy niż suma jego części. Popularny peeling został całkowicie przeformułowany, więc nie zawiera już siarczanów, ftalanów, Pegów, etanoloamin, BHT i BHAs.

$40 W GetUrth.com

Najlepsze Podkłady Tonujące Do Twarzy

SELF / ish Skin Exfoliating Pads

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/ish20skin20exfoliating20pads.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Jest to świetny produkt wielofunkcyjny, który można stosować w każdej chwili, gdy potrzebujesz szybkiego oczyszczenia lub jako część codziennej rutyny, aby dostarczyć ekstrakty doskonalące skórę. Nasączone opatentowanym kompleksem aktywnych kwasów i super-zasilanymi ekstraktami, takimi jak oczar wirginijski, owoce pomarańczy i kora wierzby, te Uniwersalne Poduszki złuszczające natychmiast oczyszczą, rozjaśnią i ujędrnią skórę. 

$25 at SelfishSkin.com

Najlepszy Toner Do Twarzy

Starface Złuszczająca Woda Na Noc

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20face20toner20starface20exfoliating20night20water.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Jest to najlepsze rozwiązanie złuszczające, opracowane z kompletną mieszanką AHA, BHA i PHAs oraz przeciwzapalnym niacynamidem, aby wyeliminować martwe komórki naskórka, odblokować pory, uspokoić zaczerwienienia i rozjaśnić skórę w czasie.

$ 11.99 w Starface.Świat

Najlepsze Serum Złuszczające Do Twarzy

Pijany Słoń Protini Powerpeptide Resurf Serum

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20exfoliating20face20serum20drunk20elephant20protini20powerpeptide20resurf20serum.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: To mega-strength serum może być stosowane w dzień lub w nocy i łączy w sobie najsilniejszy poziom wzmacniających skórę peptydów sygnałowych, roślinnych czynników wzrostu i aminokwasów wspomagających. Dodaj do tego 10% złuszczającego kwasu mlekowego, a uzyskasz dramatyczną poprawę wyglądu skóry, jej struktury, kolorytu i blasku.

82 zł przy DrunkElephant.com

Najlepsze Serum Retinol

LilyAna Naturals Retinol Serum

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20anti-agingc382c2a0serum20lilyana20naturals20retinol20serum.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: To silne serum retinolu szybko przyspiesza zbyt wolny obrót komórkowy i odwraca oznaki starzenia. Stosując formułę retinolu w surowicy, składniki aktywne mogą pracować jeszcze głębiej, zwiększając naturalny kolagen skóry, widocznie zmniejszając wygląd ciemnych plam, zwiększając elastyczność i nadając bardziej młodzieńczą cerę — wszystko za mniej niż $30.

$28 at LilyAnaNaturals.com

Najlepsze Serum Rozjaśniające

Wspólny Dziedzic Witaminy C 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20brighteningc382c2a0serum20common20heir20vitamin20cc382c2a0.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ta formuła witaminy C o potrójnym zagrożeniu nie tylko zapewnia klinicznie widoczną jaśniejszą skórę i lepszą strukturę skóry, ale także zawiera super biodegradowalne, Wegańskie kapsułki, które maksymalizują moc zapakowane w papierową tubkę. Nie ma tu plastiku. 

88 zł przy CommonHeir.com

Najlepszy Suplement Do Pielęgnacji Skóry

Zwykły Proszek 100% Niacynamidu

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20skin20care20supplement20the20ordinary201002520niacinamide20powder.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: To się nazywa wielki wybuch dla Twojej kasy. Ten format proszku oferuje najbardziej bezpośrednią miejscową ekspozycję na niacynamid.

5,80 zł przy Deciem.com

Najlepsza Maseczka Złuszczająca Do Twarzy 

Murad Vita-C Potrójne Złuszczanie Twarzy

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20exfoliating20face20maskc382c2a020murad20vita-c20triple20exfoliating20facial.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Podczas gdy nic nie zastąpi profesjonalnej pielęgnacji twarzy, złuszczanie w domu pozwala zachować promienność i zdrowy wygląd skóry. Vita-C Triple Exfoliating Facial, przetestowany przed mikrodermabrazją twarzy, daje porównywalne rezultaty już w jednym użyciu. â€

79 zł przy Murad.com

Najlepsza Ujędrniająca Maseczka Do Twarzy

PAYOT Crème N°2 Peel Off Mask

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20firming20face20mask20payot20crc383c2a8me20nc382c2b0220peel20off20mask.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ta maska ma konsystencję modeliny do przygotowania w domu i przywraca równowagę i łagodzi dzięki prebiotykom. Odżywiają one dobre bakterie naturalnie obecne na powierzchni skóry ze szkodą dla szkodliwych bakterii i probiotyków, które wspierają działanie prebiotyków, dostarczając dodatkowych korzystnych bakterii w celu zrównoważenia mikroorganizmów skóry.

9,50 zł przy Payot.com

Najlepsza Maseczka do twarzy dla skóry wrażliwej

Tata Harper Skincare Superkind Radiance Mask

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20face20mask20for20sensitive20skin20tata20harper20skincare20superkind20radiance20mask.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ta delikatna Maska ożywia matową, suchą, wrażliwą skórę bez podrażnień, aby odsłonić zdrowy wygląd cery. Łagodne peelingi AHAs i prebiotyki równoważące mikrobiom wspierają zdrową barierę dla skóry.

65 zł przy TataHarperSkincare.com

Najlepsza Maska Arkuszowa

Kardon Bamboo Maska Węglowa + Olejek Do Brody Duo

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20sheet20mask20cardon20bamboo20charcoal20mask2020beard20oil20duo.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ta maska arkuszowa została zaprojektowana z rozszerzalnymi rozcięciami nosa, aby dopasować się do niemal każdego rozmiaru i kształtu twarzy. Stworzony dla osób z brodą, ten duet mask and beard oil składa się z jednej półmaski z odżywczymi, przeciwstarzeniowymi i nawilżającymi składnikami-ekstraktem z niacynamidu, kaktusa i kwiatu kamelii japońskiej — oraz kuracji olejkiem do brody z olejkiem arganowym i olejkiem jojoba.

17,99 zł Amazon.com

Najlepsze Leczenie Przeciwstarzeniowe

VERSED AUTO-SAVE Advanced Restoring Serum 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20anti-aging20treatment20versed20auto-save20advanced20restoring20serumc382c2a0.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Czyste, wegańskie i zrównoważone (w 50% z opakowaniem z recyklingu) serum skierowane jest na trzy główne oznaki starzenia: poprawia klarowność skóry poprzez wieczorny koloryt i zmniejsza widoczność uszkodzeń słonecznych, zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek oraz ujędrnia skórę. Wszystko to, zapewniając zaawansowaną ochronę przeciwutleniającą, aby odeprzeć nowe szkody dla środowiska.  

24,99 zł VersedSkin.com

Najlepszy Krem Na Noc

Cellular MD Night Shield Lotion

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20night20cream20cellular20md20night20shield20lotion.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ten nawilżający zabieg na noc został opracowany z wysokimi poziomami białek pochodzenia botanicznego i morskiego, które uzupełniają podaż enzymów naprawczych DNA skóry. Pomaga zwalczać współczesne stresory środowiskowe od prostej ekspozycji na promieniowanie UV po skomplikowaną ” szyję technologiczną.”

85 zł przy CellularMD.com

Najlepszy Krem Pod Oczy

Geologie Nourishing Eye Cream For Dark Under Eyes

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20eye20cream20geologie20nourishing20eye20cream20for20dark20under20eyes.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Krem pod oczy intensywnie odbudowuje delikatną skórę wokół oczu dzięki bogatej mieszance peptydów, przeciwutleniaczy, niacynamidu, 2% kwasu kojowego, 2% kwasu hialuronowego i 1% kofeiny.

$45 przy Geologie.com

Najlepsze Leczenie Oczu

ClarinsMen Energizing Eye Gel

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20eye20treatment20clarinsmen20energizing20eye20gel.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ten energetyzujący żel pod oczy zawiera organiczny ekstrakt z czerwonego żeń-szenia w połączeniu z ekstraktem z trawy żubra i ekstraktem z gymnema, aby pomóc w walce ze zmęczonymi oczami, cieniami i obrzękami, jednocześnie chroniąc ogólny obszar oczu.

$35 przy Clarins.com

Najlepsze Leczenie Trądziku

Peace Out Acne Serum

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20acne20treatment20peace20out20acne20serum.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Zamiast ładować się na obciążające składniki, Peace Out sparowane składniki przeciwtrądzikowe o wysokiej mocy, w tym kwas salicylowy o maksymalnej wytrzymałości, aby usunąć pory, niacynamid witamina C, aby rozjaśnić, a nawet wygląd skóry, i kwas triluronowy, aby zarówno koić i nawilżać.

$34 at Sephora.com

Najlepsze Leczenie Trądziku Na Miejscu

Jack Black Acne Remedy Clearing Spot Treatment

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20acne20spot20treatment20jack20black20acne20remedy20clearing20spot20treatment.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Uwielbiamy pierwszą w historii linię trądziku Jacka Blacka, ale ta bogata w adaptogeny kuracja punktowa, zawierająca maksymalny poziom siarki na poziomie 10%, bierze górę. Siarka pomaga usunąć trądzik przebarwienia i zaskórniki i pozwala leczyć skórę. Zabieg ten został opracowany tak, aby absorbować nadmiar oleju, eliminować bakterie powodujące trądzik i koić skórę.

$20 at GetJackBlack.com

Najlepszy Olejek Do Twarzy

Maapilim Odżywczy Olejek Do Twarzy 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20face20oil20maapilim20nourishing20facial20oilc382c2a0.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ta mieszanka zawiera olej z ogórecznika, olej z wiesiołka i trójglicerydy kokosowe, które odżywiają i nawilżają skórę, jednocześnie łagodząc, gojąc i chroniąc ją przed uszkodzeniami zewnętrznymi i stanem zapalnym — idealny uczestnik rutyny golenia. 

$39 at Maapilim.com

Najlepszy krem nawilżający do twarzy dla zwykłej skóry

SeSpring So Rich Żel Nawilżający

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20face20moisturizer20for20common20skin20sespring20so20rich20hydrating20gel.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Rich może wydawać się ciężki, ale ten wyjątkowo nawilżający żel nie jest niczym innym. Ekologiczny, zrównoważony krem nawilżający, sprawdzony w czystości przez Environmental Working Group (EWG), to lekka formuła kremu żelowego z kwasem hialuronowym, który uszczelnia wilgoć i chroni skórę.

24,99 zł SeSpringSkin.com

Najlepszy krem nawilżający do twarzy dla skóry wrażliwej

Perricone MD hipoalergiczny CBD terapia skóry wrażliwej odżywczy i uspokajający krem nawilżający

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20face20moisturizer20for20sensitive20skin20perricone20md20hypoallergenic20cbd20sensitive20skin20therapy20nourishing2020calming20moisturizer.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ten lekki, odżywczy krem, zawierający 99% czystego kanabidiolu (CBD), szybko się wchłania, nawilża i koi nawet najbardziej wrażliwą skórę. Ma na celu wyciszenie, nawilżenie i widoczną redukcję zaczerwienień, zapewniając zdrowy wygląd cery.

75 zł przy PerriconeMD.com

Najlepszy krem nawilżający do skóry suchej

Ghost Democracy Cocoon Replenishing Ceramide Rich Cream

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20face20moisturizer20for20dry20skin20ghost20democracy20cocoon20replenishing20ceramide20rich20cream.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Dzięki mieszance ponad 2% ceramidów i 17% lipidów, a także bogatemu w antyoksydanty zmiękczającemu skwalanowi, ten ultra-odżywczy krem bez silikonu głęboko nawilża i uzupełnia skórę, aby nie tylko głęboko nawilżyć, ale także chronić barierę skóry, aby utrzymać ją dłużej nawilżoną.  

$32 at GhostDemocracy.com

Najlepszy krem nawilżający do twarzy dla skóry tłustej

OLEHENRIKSEN Cold Plunge

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20face20moisturizer20for20oily20skin20olehenriksen20cold20plunge.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Lekka formuła błyskawicznie nawilża, reguluje połysk i redukuje widoczność porów przez cały dzień. Zainspirowany etapem” zimnego zanurzenia ” w detoksykującym skandynawskim cyklu saun, ten lekko chłodzący, bezolejowy krem nawilżający zapewnia tłustej skórze bardzo potrzebne nawilżenie, nie pozostawiając jej mokrą i błyszczącą. Zawiera kwas salicylowy i kwas Lipo-hydroksylowy, które pomagają rozluźnić i podnieść martwe komórki skóry, które są główną przyczyną zatkanych porów. 

46 zł przy Sephora.com

Najlepszy Codzienny Krem Nawilżający Do Twarzy

Wiosła + Alps Everyday Anti-Aging Krem Nawilżający Do Twarzy z SPF 37

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20day20face20moisturizer20oars2020alps20everyday20anti-aging20face20moisturizer20with20spf2037.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ten bezolejowy, lekki, nietłusty krem nawilżający o szerokim spektrum SPF jest idealny do noszenia w ciągu dnia. Nie ma żadnych białych pozostałości, nawet na skórze melanowanej, a dzięki kwasowi hialuronowemu przez cały dzień nawilża oraz świetna ochrona przed słońcem jest łatwa. Aby jeszcze bardziej zapobiec oznakom starzenia, ten wielozadaniowy krem nawilżający zawiera bogaty w przeciwutleniacze Mech Karibu alpejskiego, witaminę E i witaminę B5.

$22 at OarsandAlps.com

Najlepszy Codzienny Krem Przeciwsłoneczny Do Twarzy

Dr Dennis Gross Pielęgnacja Skóry

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20daily20face20sunscreen20dr.20dennis20gross20skincare

Dlaczego to nasz zwycięzca: Jeśli chcesz nałożyć krem przeciwsłoneczny na krem nawilżający, to jest to najlepsze, co możesz uzyskać od 2021 roku. To bezolejowy, całkowicie fizyczny SPF o szerokim spektrum działania, który wtapia się w każdy odcień skóry w skali Fitzpatricka — niełatwe twierdzenie o mineralnym kremie przeciwsłonecznym. Ten niezwykle lekki, szybko wchłaniający się SPF nie tylko chroni przed promieniowaniem UVA i UVB, ale także przed zanieczyszczeniami, a także niebieskim światłem emitowanym z telefonów i ekranów komputerowych.

42 zł przy Sephora.com

Najlepszy krem przeciwsłoneczny w podróży

Supergoop! Cloud 9 100% Mineralny Balsam Przeciwsłoneczny

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20on-the-go20sunscreen20supergoop20cloud209201002520mineral20sun20balm.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Mineralne filtry przeciwsłoneczne mają naprawdę. w 2021 roku, co jest ironią, ponieważ zdecydowana większość z nas spędziła większą część minionego roku w pomieszczeniach zamkniętych. Balsam przeciwsłoneczny SPF 40 od Supergoop! jest w 100% mineralny – już rzadko spotykany w tak kremowej, gładkiej konsystencji-i zapewnia głęboką kondycję zarówno twarzy, jak i ciała. Świetnie jest mieć pod ręką nawilżającą ulgę w suchych, łuszczących się i podrażnionych miejscach spowodowanych ekstremalnym klimatem, wysokościami lub pokryciami twarzy.

$26 at Supergoop.com

Najlepsza Przeciwsłoneczna Mgiełka Do Twarzy

Sun Bum Original SPF 45 przeciwsłoneczna Mgiełka do twarzy

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20sunscreen20face20mist20sun20bum20original20spf204520sunscreen20face20mist.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Krem przeciwsłoneczny powinien być tak łatwy, Jak to możliwe i powinien być noszony tak często, jak to możliwe (tj. przez cały czas). Jest to jedna z najłatwiejszych aplikacji, jakie znaleźliśmy. Ta odświeżająca mgiełka do twarzy z filtrem SPF 45 została zaprojektowana, aby zapewnić czystą, lekką ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także pomóc złagodzić drobne podrażnienia skóry i uspokoić wrażliwą skórę, dzięki uspokajającemu Oczarowi Wirginijskiemu.

15,99 zł SunBum.com

Najlepszy Schemat Niestandardowy

Atolla Custom: The Ritual

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20custom20regimine20atolla20custom20routine20the20ritual.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Czasami mniej znaczy więcej, a dzięki niestandardowemu schematowi pielęgnacji skóry Atolli nie tylko poświęcasz mniej czasu na używanie wielu produktów, ale także otrzymujesz mniej rzeczy, których Twoja skóra nie potrzebuje. Atolla pozwala wybrać cele skóry i tekstury produktów i zachęca do zmiany rzeczy w miarę zmian potrzeb pielęgnacyjnych. Stosując komplementarne kombinacje składników, można zobaczyć wyniki szybciej, przy mniejszej pracy. 

$79 miesięcznie w Atolla.com


Najlepsze produkty Do Pielęgnacji Jamy Ustnej 2021


Najlepsza Nić Dentystyczna

Flosser Do Wielokrotnego Napełniania Quip

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20floss20quip20flosser.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Jeden z naszych największych pet peeves? Jednorazowe plastikowe przedmioty przeznaczone do codziennego użytku. Dlatego, kiedy quip wprowadził na rynek pierwszy w swoim rodzaju pick nici, wiedzieliśmy, że jesteśmy zakochani. Długotrwały uchwyt wielokrotnego użytku ułatwia nitkowanie trudno dostępnych miejsc, podczas gdy Kompaktowy, przystojny futerał dozujący-z wbudowanym lusterkiem do ust-sprawia, że nitkowanie jest dostępne i bezproblemowe do użytku w podróży. Dzięki temu projektowi zastępującemu 180 kostek do nici jednym, a plan uzupełniania quipa kosztuje 5 USD co trzy miesiące, nadszedł czas, abyśmy porzucili plastikowe kostki. 

$15 W Quip.com

Najlepsza Szczoteczka Ręczna

Hello Wymienna Szczoteczka Do Zębów

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20manual20toothbrush20hello20replaceable20head20toothbrush.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Mówiąc o zmniejszeniu użycia plastiku w naszych ustach, ta szczoteczka uosabia przyszłość standardowego szczotkowania. Wykonana z 85% mniej tworzywa sztucznego, w porównaniu do Standardowej szczoteczki ręcznej, ma wymienną główkę szczoteczki z precyzyjnym zwężanym włosiem z końcówką nici dentystycznej i ergonomiczną aluminiową rękojeścią, która nadaje się do wielokrotnego użytku i jest stylowa. 

10,99 zł Ulta.com

Najlepsza Szczoteczka Elektryczna

Philips Sonicare 9900 Prestige 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20electric20toothbrush20philips20sonicare20990020prestigec382c2a0.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Philips Sonicare nadal jest liderem w dziedzinie pielęgnacji jamy ustnej, a nowy model 9900 Prestige pokazuje, do czego ta marka jest naprawdę zdolna. Technologia SenseIQ wyczuwa, dostosowuje i pielęgnuje zęby i dziąsła, oferując naprawdę wyjątkowe i spersonalizowane wrażenia szczotkowania. Ta inteligentna szczotka wykorzystuje czujniki do wykrywania nacisku, używanego ruchu czyszczącego i uzyskiwanego pokrycia, A Głowica szczoteczki Premium all-in-one peelinguje płytkę nazębną, usuwa plamy i pielęgnuje dziąsła bez konieczności przełączania głowic szczoteczki.

399 zł przy Philips.com

Najlepsza Pasta Do Zębów

Colgate Gum Renewal Whitening Restoration Gel Pasta Do Zębów

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20toothpaste20colgate20gum20renewal20whitening20restoration20gel20toothpaste.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ta nowa pasta do zębów z fluorem została zaprojektowana przez ekspertów ds. pielęgnacji dziąseł, aby pomóc odwrócić wczesne uszkodzenia dziąseł, zapewniając zdrowy, jasny uśmiech. Wszystko od szczotkowania zbyt trudne do szlifowania w nocy może prowadzić do recesji dziąseł, więc ważne jest, aby nie zapomnieć o nich, gdy wziąć tę szczoteczkę do zębów dwa razy dziennie.

6,99 zł przy Target.com

Najlepsze Paski Do Wybielania Zębów

Spotlight Pielęgnacja Jamy Ustnej 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20teeth20whitening20strips20spotlight20oral20carec382c2a0.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Męskie paski wybielające zęby Spotlight to trwały pasek wybielający stworzony przez dwóch dentystów kosmetycznych. Paski te mają tę samą czystą i klinicznie skuteczną formułę, co oryginalne paski wybielające zęby Spotlight, ale są nieco większe i ergonomicznie zaprojektowane, aby zaspokoić anatomiczne różnice w męskich ustach. Dodaj do tego, paski są wyposażone w pocieszający olej dziąseł, aby zapewnić minimalną wrażliwość zębów. 

$50 w SpotlightOralCare.com

Najlepsze Urządzenie Do Wybielania Zębów

Bezprzewodowy Zestaw Do Wybielania Zębów Snow Drugiej Generacji

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20teeth20whitening20device20snow20second20generation20wireless20teeth20whitening20kit.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Jako jeden z najnowszych bezprzewodowych, wodoodpornych urządzeń do wybielania zębów, które można kupić, ten ustnik przyspiesza każdą sesję wybielania, aby uzyskać mocniejsze, trwalsze rezultaty. System jest bezpieczny w użyciu na wrażliwych zębach, pracach dentystycznych i aparatach ortodontycznych, z zastrzeżoną formułą zaprojektowaną do wybielania WSZYSTKICH rodzajów zębów.

299 zł przy TrySnow.com

Najlepszy Płyn Do Płukania Ust

CO. na Colgate później, plamy! Pieniący Płyn Do Płukania Ust Anti-Stain

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20mouthwash20co.20by20colgate20later20stains20foaming20anti-stain20mouth20rinse

Dlaczego to nasz zwycięzca: To nie jest twój normalny płyn do płukania ust. Najlepiej myć po każdym posiłku, ale kto tak naprawdę robi? Ten codzienny płyn do płukania jamy ustnej może być wszędzie, przed jedzeniem lub piciem, jako tarcza ochronna przed codziennymi plamami lub po ostatniej filiżance kawy, gdy mycie zębów po prostu nie nastąpi.

$14 at COShop.Colgate.com

Najlepszy Balsam Do Ust

eos The Guardian 100% Natural SPF 30 Balsam do ust

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20lip20balm20eos20the20guardian201002520natural20spf203020lip20balm.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Nawet usta potrzebują ochrony przeciwsłonecznej, a eos oferuje ją w naszym ulubionym współczynniku ochrony przeciwsłonecznej z aż 30. Zawiera zrównoważone shea, naturalne ekstrakty i nawilżające oleje, które współpracują ze sobą, aby chronić usta i wzmacniać naturalną barierę skóry. 

$3.29 EvolutionofSmooth.com


Najlepszy makijaż dla mężczyzn 2021


Best Makeup Blur Primer

ONE / SIZE Beauty Secure the Blur Makeup Magnet Primer

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/size20beauty20secure20the20blur20makeup20magnet20primer.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Jest to matujący, rozmywający podkład, który minimalizuje widoczność porów, wyraźnie wyrównuje teksturę i reguluje połysk. Niezależnie od tego, czy nosisz go do makijażu przez cały dzień, czy po prostu po to, aby zachować nieskazitelny wygląd skóry, dab zrobi to, gdy chcesz wyglądać jak najlepiej.  

$30 w Sephora.com

Najlepszy Korektor Do Makijażu

Korektor NUDESTIX Nudefix

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20makeup20concealer20nudestix20nudefix20concealer.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Ten nowy Korektor Nawilżający został opracowany, aby rozjaśnić cienie, nawilżyć suchą skórę oraz ukryć zaczerwienienia i przebarwienia. Dostępny w 13 odcieniach nude, Nudefix to nawilżający korektor, który uzupełnia wszystkie rodzaje i odcienie skóry, oferując jednocześnie krycie od czystego do średniego. 

$28 at Nudestix.com

Najlepszy Żel Do Makijażu Brwi

Żel Do Kreacji Brwi Meloway 

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20makeup20brow20gel20meloway20brow20creation20gelc382c2a0.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Meloway oferuje lekką formułę, która natychmiast tworzy grube, matowe, pełne brwi. Formuła zawierająca błonnik i prowitaminę B5 w połączeniu z opatentowaną szczoteczką puchnie, wypełnia i zagęszcza za pomocą zaledwie kilku naciśnięć.

$20 at MelowayMakeup.com

Najlepszy makijaż ust i policzków odcień

All Good Lip + Cheek Tint

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20makeup20lip20and20cheek20tint20all20good20lip2020cheek20tint.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Wszystko dobrze trzyma się tego, co wiedzą, jeśli chodzi o pierwszy czysty produkt do makijażu — to krem przeciwsłoneczny, ale to nie wszystko. Szczyci się etycznie pochodzącą i bogatą botanicznie formułą i jest dostępny w czterech prostych odcieniach, kremowe pigmenty są pakowane w składniki botaniczne, w tym masło shea, olej z awokado i nagietek, a nawet są pakowane w szklane słoiki z recyklingu.

$20 at AllGoodProducts.com

Najlepszy Rozświetlacz Do Makijażu

INNBEAUTY PROJECT Face Glaze

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20makeup20highlighter20innbeauty20project20face20glaze.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: To hybryda do pielęgnacji skóry i makijażu, która nadaje skórze zdrowy blask i nawilżenie bez masywnego brokatu i łuszczenia się bardziej tradycyjnych rozświetlaczy. 

$24 at InnbeautyProject.com

Najlepszy Kosmetyczny Wypełniacz Do Wstrzykiwania

Allergan JUVÉDERM VOLUMA XC

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/best20injectablec382c2a020allergan20juvc383c289derm20voluma20xc.html

Dlaczego to nasz zwycięzca: Nie, technicznie to nie jest nowość, ale to przełomowe zastosowanie zatwierdzone przez FDA. JUVÉDERM VOLUMA XC to wstrzykiwany żel z kwasem hialuronowym do stosowania w głębokich zastrzykach w okolicy policzków w celu skorygowania związanej z wiekiem utraty objętości i zwiększenia okolicy podbródka w celu poprawy profilu brody.

Dowiedz się więcej na Juvederm.com 


Grooming Awards Składnik Słowniczek


Jest tam wiele informacji, więc poprosiliśmy chemika kosmetycznego Davida Petrillo, aby pomógł nam zbadać niektóre z najczęściej omawianych składników do pielęgnacji skóry. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym, co znajduje się w Twoim ulubionym produkcie.

Aloes: Znany ze swoich właściwości leczniczych, takich jak gojenie się oparzeń i ran, ponieważ zawiera setki aktywnych składników. Aloes jest soczystym (kserofitem), roślinami przyzwyczajonymi do życia w bardzo suchych i trudnych warunkach przy minimalnej ilości wody, więc naturalnie zatrzymują i przechowują znaczną ilość wody w tkankach. Dodatkowo zawiera składniki fito o właściwościach biologicznych, które mogą promować zdrowszą skórę. Roślina aloesu poprawia nawilżenie skóry i stymuluje proliferację komórek, zapewniając jednocześnie mieszankę naturalnych witamin, przeciwutleniaczy i właściwości przeciwzapalnych, aby koić, naprawiać i odżywiać skórę. 

Gliceryna: To naśladuje naturalne właściwości nawilżające skóry i działa na pobieranie wody do skóry, co pomaga nawilżyć i wzmocnić barierę nawilżającą skóry. Pomagając złagodzić suchość i zapobiec utracie nawilżenia, gliceryna jest ważna, aby wykorzystać jej potencjał, aby utrzymać skórę młodszą, gładszą i bardziej elastyczną.

Retinol: Pochodna witaminy A o właściwościach wzmacniających kolagen i redukujących zmarszczki. Witamina A przenika do zewnętrznych keratynocytów (komórki naskórka, która wytwarza keratynę) naskórka, powodując reakcję usunięcia martwych powierzchownych komórek siedzących na powierzchni, zwiększa przepływ krwi w skórze, prowadząc do replikacji nowych komórek i organizacji w skórze właściwej. Retinoidy okazały się również skuteczne w pomaganiu w przebarwieniach, takich jak pigmentacja i blizny, a także zmniejszaniu drobnych linii i poprawianiu tekstury skóry. Dodatkowo wykazano, że witamina A poprawia elastyczność skóry i spowalnia rozpad kolagenu. Jeśli używasz silniejszych złuszczaczy, musisz przerwać je przed użyciem retinolu, ponieważ może to znacznie zwiększyć wrażliwość skóry. 

Niacynamid: Jest to jedna z dwóch głównych form witaminy B3, która została wykorzystana do rozwiązania wielu problemów skórnych, takich jak trądzik różowaty, trądzik, zmarszczki i przebarwienia. Wykazano, że przyczynia się do zdrowszej warstwy lipidowej, która zwiększa retencję wilgoci. Działa kojąco i przeciwzapalnie, a także wzmacnia wiązania komórkowe w obrębie skóry. Pomaga to zapobiegać wypryskom, wygładzić wygląd skóry i zwiększyć jej blask.

Kwas Jabłkowy: Kwas alfa-hydroksy występujący naturalnie w wielu niedojrzałych owocach i warzywach, wspomaga odnowę komórek, zwalcza zmarszczki podczas złuszczania i nawilża. Wyrównuje koloryt skóry, zmniejsza oznaki plam starczych i piegów, napina pory i może zmniejszyć wygląd melasmy i trądziku różowatego. Malic ma również możliwość regulacji pH lub równowagi kwasowo-zasadowej produktów. Produkty działają najlepiej, gdy mają określone pH, a dodatek kwasu jabłkowego znacznie ułatwia dostosowanie produktu do optymalnego pH. 

Kwas Salicylowy: Jest to kwas beta-hydroksylowy i wybitny głęboko oczyszczający najczęściej stosowany w leczeniu trądziku zaskórnikowego lub nie-zapalnego. Trądzik powstaje w wyniku nadmiernego wydzielania olejków z gruczołów łojowych w połączeniu z martwymi komórkami skóry (korneocytami), które blokują mieszek włosowy. Wydzieliny te gromadzą się pod zablokowanymi porami, tworząc idealne środowisko dla bakterii. Większy rozmiar cząsteczkowy salicylowy pozwala na generowanie mniej podrażnień niż alfa-hydroksykwasy (takie jak kwas glikolowy, kwas mlekowy itp.), dzięki czemu struktura dłużej przylega do powierzchni, co skutkuje skuteczniejszym oczyszczaniem porów. Salicylic niszczy również bakterie znajdujące się pod powierzchnią, pomagając odblokować pory poprzez złuszczanie, tworząc lepsze kanały oddechowe dla skóry.

Ekstrakt Z Zielonej Herbaty: Bardziej formalnie znany jako ekstrakt z liści Camellia sinensis, zawiera katechinę (przeciwutleniacz), znaną jako epigallokatechina (EGCG), która wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Zielona herbata pomoże zmniejszyć stan zapalny skóry i odeprzeć wolne rodniki, które powodują uszkodzenia komórek i tkanek w organizmie. Właściwości przeciwbakteryjne zielonej herbaty są w stanie również zabić Propionibacterium trądzik odpowiedzialny za trądzik. 

Octan Tokoferolu: Jako forma witaminy E, jest silnym przeciwutleniaczem i składnikiem odżywczym występującym w wielu produktach do pielęgnacji skóry dzięki swojej zdolności do walki z wolnymi rodnikami i szkodami środowiskowymi. Witamina E leczy zmarszczki, zwiększając produkcję kolagenu, tkanki, która utrzymuje elastyczność skóry. Przyspiesza również wzrost i regenerację komórek, jednocześnie nawilżając i wygładzając zewnętrzną powierzchnię skóry. 

Masło Shea: Jako środek zmiękczający i okluzyjny, mają większe rozmiary cząsteczkowe, więc nie wnikają bardzo dobrze w skórę, co pozwala im zachować poziom powierzchni i stworzyć warstwę ochronną, która zapobiega parowaniu wody. 

Kwas Hialuronowy: Naturalnie występujący cukier, który odgrywa niezwykle ważną rolę w zdrowiu, wyglądzie i funkcjonowaniu skóry. Macierz tkanki łącznej w skórze właściwej składa się z kolagenu i elastyny. Kwas hialuronowy (HA) zwiększa wchłanianie i utrzymuje wodę w macierzy zewnątrzkomórkowej, promując nawilżenie, zwiększoną objętość i gęstość. HA zawiera ponad 1000 mL wody na gram, co jest kluczowym czynnikiem w jego zdolności do zatrzymywania wody, dostarczania nawilżenia i zdrowego transportu niezbędnych składników odżywczych do żywych komórek. Ponieważ hialuron wnika w skórę właściwą, pomaga zwiększyć elastyczność, tworząc ochronną oddychającą warstwę na skórze, która blokuje wilgoć, promując bardziej młodzieńczy wygląd skóry.

Witamina C: Jest to silny przeciwutleniacz i niezbędny dla zdrowej skóry. Niektóre badania sugerują, że witamina C może zapobiegać i leczyć fotouszkodzenia wywołane promieniowaniem UV. Starzenie się powoduje spadek naturalnej zawartości witaminy C w naskórku i skórze właściwej, dlatego ważne jest, aby uzupełnić ją jako witaminę C, ponieważ pomaga tonować, rewitalizować i zwiększać nawilżenie. Ponadto służy jako inhibitor tyrozynazy, dzięki czemu pomaga zmniejszyć produkcję melaniny i zachęcać do rozjaśniania lub rozjaśniania skóry. Ponadto wykazano, że pomaga w naturalnym procesie regeneracji skóry i przyspiesza regenerację, zwiększając produkcję kolagenu i elastyny. 

Olej Arganowy: Jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy i witamin A, E i F, niezbędnych kwasów tłuszczowych, w tym Omega 6 i Omega 9. Często określane jako “płynne złoto” jest produkowane z ziaren starożytnego marokańskiego drzewa arganowego. Zawiera również skwalen, olejki fenolowe i związki fitosterolu, które wspierają zdrową skórę. Olej ten jest uważany za “pożywienie” dla skóry ze względu na swoje właściwości lecznicze, nawilżające, przeciwzapalne i przeciwstarzeniowe

Kwas Mlekowy: AHA, które jest najlepsze do radzenia sobie z problemami pigmentacji. Jest to również silny środek utrzymujący wilgoć, który przyciąga wilgoć do skóry i poprawia ogólne nawilżenie i wchłanianie innych produktów do stosowania miejscowego. Otrzymywany z mleka, kwas mlekowy jest łagodniejszym środkiem złuszczającym stosowanym do wyrównania i rozjaśnienia kolorytu skóry oraz poprawy ogólnej tekstury skóry.

Kwas Glikolowy: Jest to głęboko penetrujący kwas najlepszy do odnowy komórkowej i stymulacji kolagenu. Jest to najmniejszy z kwasów AHAs, który pozwala mu łatwiej przechodzić przez skórę niż inne kwasy i zwalczać głębsze problemy. Pomaga poprawić ton, teksturę i gładkość poprzez zwiększenie kolagenu i elastyny. 

Ceramidy: Część rodziny lipidów, wraz z kwasami tłuszczowymi i cholesterolem, tworzą dwuwarstwę lipidową, która utrzymuje nasze komórki skóry razem. Ceramidy są również ważne, ponieważ utrzymują funkcję warstwy rogowej, a badania sugerują, że istnieje ważny związek między chropowatością warg a specyficznymi ceramidami,ponieważ wpływa na poziom warstwy rogowej. Opakowanie produktu zazwyczaj informuje o obecności składników ceramicznych. 

Olej Z Awokado: Może być jednym, aby spróbować, ponieważ może delikatnie penetrować warstwy skóry, aby nawilżyć, a także służyć jako warstwa ochronna, aby zablokować wilgoć. Oprócz zdolności do nawilżania, zawiera przeciwutleniacze, które mają właściwości zapalne i lecznicze.

Tlenek Cynku: To jest mineralny krem przeciwsłoneczny. Mineralne filtry przeciwsłoneczne wydają się być bezpieczniejsze, ponieważ nie wchłaniają się w skórę i odbijają promienie UV, tworząc barierę ochronną na skórze. Ponieważ składniki aktywne w większości chemicznych filtrów przeciwsłonecznych są wchłaniane przez skórę, aby przekształcić promienie w ciepło, mogą powodować stany zapalne, podrażnienia, możliwe reakcje skórne i dyskomfort dla bardziej wrażliwych typów skóry. Badania wykazały, że filtry przeciwsłoneczne opracowane z tlenkiem cynku “non-nano” są bezpieczniejsze dla RAF niż te z tlenkiem cynku nano. Non-nano oznacza wielkość cząstek musi być powyżej nanometrów 100 wielkości tak, aby nie być spożywane przez koral. Zawsze sprawdzaj etykiety i składniki pod kątem zawartości tlenku cynku w kremie przeciwsłonecznym. Tlenek cynku jest nadal lepszą opcją niż oksybenzon ze względu na uszkodzenia, które powoduje na rafach koralowych, ale non-nano będzie najbezpieczniejszą opcją dla zdrowia Oceanu.

Możesz Też Kopać:

 • 2021 AskMen Grooming Awards: Najlepsze Produkty Do Pielęgnacji Włosów
 • 2021 AskMen Grooming Awards: Najlepsze Produkty Do Golenia
 • 2021 AskMen Grooming Awards: Najlepsze Produkty Do Pielęgnacji Ciała

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts