Barber Side Chats: Czarna historia z fotela Barber

mały chłopiec ściął włosy w salonie fryzjerskim z soczewką

Barber Side Chats: Czarna historia z fotela Barber

Dlaczego Czarny Salon fryzjerski ma znaczenie, prosto z ust fryzjera

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Trzeba wysłuchać walki o równość rasową. Amplify to nasza seria poświęcona podnoszeniu czarnych głosów i marek, rozwiązywaniu problemów i podejmowaniu działań.


Doświadczenie Black barbershop od dawna jest powodem do dumy dla Czarnych Mężczyzn, źródłem siły ekonomicznej dla czarnych społeczności i podstawą tradycji w czarnej kulturze. Więcej niż tylko cięcie i golenie, kultura fryzjerska była i nadal jest centrum wiadomości sąsiedzkich i czarnej przedsiębiorczości.

Powiązane: 21 najlepsze naturalne produkty do Włosów Dla Czarnych Mężczyzn

Dobrze więc, że zanurkujemy w znaczący wkład, jaki Zakład fryzjerski pożyczył bogatemu gobelinowi, który jest czarną historią. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, kiedy, dlaczego i jak kultura czarnego fryzjera nie tylko przetrwała, ale nadal będzie się rozwijać.


Korzenie Kultury czarnego fryzjera


Pomimo tego, co India Arie mogła nam powiedzieć, my are nasze włosy, a przynajmniej w pewnym stopniu. Historia pielęgnacji czarnych włosów jest bardzo wymowna i ujawnia wiele o społeczeństwie, w którym żyją dziś Afroamerykanie. Profesor Quincy Mills z Vassar College opisuje historię czarnego warsztatu fryzjerskiego w swojej książce ” Cutting Along the Color Lines.”Najpotężniejszy punkt Mills dotyka tego, jak czarny Zakład fryzjerski znalazł się w epicentrum społeczności i handlu.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/amplify20page20promotional20image-1.html

“Podobnie jak w przypadku wielu historii czarnych, Czarna Droga barbershopu wywodzi się z niewolnictwa”, mówi Mills. “W 1800 roku, Czarni właściciele barbershops zazwyczaj służył bogatych białych klientów.”

W większości przypadków fryzjerzy byli zniewolonymi mężczyznami, którzy coraz bardziej zasłużyli na wolność. Barbering stał się jednym ze sposobów, w jaki Afroamerykanie mogli uprawiać płatny rzemiosło, kontrolując jednocześnie, ile wolnego czasu mieli do dyspozycji. Co ważniejsze, barbering był początkiem niezależności finansowej, oferując możliwość darmowych czarnych zasadzić ziarno tego, co stanie się suwerennością ekonomiczną dla siebie i swoich społeczności.

Cięcie wzdłuż linii kolorów Autor: Quincy Mills

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/cutting20along20the20color20linesc382c2a0by20quincy20mills.html

Od 16,44 zł Amazon.com

Po proklamacji emancypacji w 1863 roku widzimy, jak młodsze pokolenia fryzjerów otwierają sklepy w czarnych społecznościach, aby służyć czarnym mężczyznom. To oczywiście początek Kultury fryzjerskiej, którą znamy dzisiaj. Podobnie jak kościół lub lokalny bar, salon fryzjerski oznacza bezpieczną przestrzeń, w której Czarni zbierają się, aby dzielić się historiami, robić interesy i czerpać siłę, wspierając się nawzajem.

To poczucie wspólnoty i odpowiedzialności zostało ustanowione przez pokolenia. Urodzony w Brooklynie mistrz fryzjer celebryta Vernon Scott potwierdza wpływ zakładu fryzjerskiego w społeczności, oferując ten wgląd: “potężnym niewypowiedzianym aspektem czarnych salonów fryzjerskich jest to, że jest to bezpieczne miejsce dla społeczności — dosłownie i fizycznie. Bezpieczny przed przemocą gangów, bezpieczny do wyrażania swoich opinii, bezpieczny dla dzieci, aby czekały godzinami, aż rodzice wyjdą z pracy.”

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Vernon Scott (@byvernonscott) w lut 3, 2020 w 7:09AM PST

Założyciel firmy Scotch Porter, fryzjer i ekspert w dziedzinie pielęgnacji włosów Calvin Quallis jest doskonałym przykładem, przypominając nam, dlaczego świętujemy Black barbershop z potężną historią sukcesu fryzjerskiego Alonzo Herndon.

“Pan Herndon był amerykańskim fryzjerem i przedsiębiorcą urodzonym w niewoli w 1858 roku [który później] założył Zakład fryzjerski ze swoimi zarobkami jako parobek. Jego działalność fryzjerska poszerzyła się o trzy sklepy w Atlancie”, wyjaśnia Quallis.

“Następnie wziął te zarobki, zainwestował w nieruchomości-posiadanie ponad 100 domów, bloku handlowego i dużej [osobistej] nieruchomości”, kontynuuje. “Wraz ze wzrostem majątku kupił upadającą firmę ubezpieczeniową. W chwili śmierci Alonzo Herndona w 1927 roku był jednym z najbogatszych czarnoskórych obywateli kraju.”

Sławny fryzjer i właściciel Nowego Orleanu Unisex salon zespół Hairbenders, Darrl (Dee) Robert Jr. – znany jako profesjonalnie jako prawdziwy Hairbender-sprawia, że zawód fryzjer w sobie, ma potężny wpływ na jego społeczności. Robert Jr. wyjaśnia, że fryzjerzy wyjątkowo odgrywają rolę w obiegu czarnego dolara.

Zobacz ten post na Instagramie

A post shared by Scotch Porter (@scotchporter) on Nov 10, 2019 at 6:35AM PST

“Mamy znaczenie z powodu dyktowania … na przykład; inne grupy etniczne celowo zakładają swoje firmy obok nas, aby wyżywić naszych klientów.”

Dostrzegając to i chcąc utrzymać swoich klientów w mocy w czarnej społeczności, wyjaśnia: “teraz, jeśli klient usiądzie na moim krześle i zapyta:” Jak tam sklep z paznokciami obok? Moja odpowiedź brzmi: “idź do Beedy albo Jess przez rzekę albo do Laplace’ a. Są siostrami, profesjonalistkami i o wiele lepszymi od sąsiadów.”Robert Jr. wykorzystuje swój wpływ, aby skierować biznes swojego klienta do miejsc, o których wie, że będą miały trwały wpływ.


Nowoczesny Zakład Fryzjerski


Zakład fryzjerski nieustannie ewoluuje i rozwija się zarówno w sensie fizycznym, jak i graficznym. Guru fryzjerski i CEO Burke Avenue Craig Whitely, znany profesjonalnie tylko jako Craig The Barber, opowiada nam o transformacji zakładu fryzjerskiego na przestrzeni dziesięcioleci. Craig wspomina, że Zakład fryzjerski służył różnym celom w różnych epokach.

“W latach 60-tych [Zakład fryzjerski] był miejscem intensywnej rozmowy rasowej i mobilizowania grup w epoce Praw Obywatelskich”, wyjaśnia Whitely. “W Bronksie w latach 80 – tych było to miejsce, w którym zapoznano mnie z tą nową muzyką zwaną Hip-hopem i nauką życia polegającą na mówieniu “nie”, aby pęknąć.”

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez ??? (@thehairbender) on Jan 14, 2020 at 3: 53PM PST

Whitely kontynuuje przewidywanie kolejnych zmian, przewidując, że młodsze pokolenia na pewno będą miały inne doświadczenia niż on. “Ale jedno, co wiem na pewno, to to, że oni również będą oddziaływać kulturowo w równie pozytywnym świetle”, zapewnia.

Na szczęście dziś czarni mężczyźni mają luksus wyboru z szerokiej gamy opcji stylizacji, ale patrząc wstecz nie zawsze tak było. Przez lepszą połowę XXI wieku większość czarnych mężczyzn, którzy szukali zatrudnienia, żyła zgodnie z mandatem: Trzymaj swoje loki w ryzach. Mów krótko. Trzymaj go w oswojeniu. Nie przyciągaj uwagi.

Jednak kulturowy paradygmat męskiej pielęgnacji znacznie się zmienił, teraz obejmując wszystkie naturalne tekstury włosów, czarni mężczyźni mogą rozkoszować się swoją czarną doskonałością, korzystając z produktów stworzonych specjalnie dla ich włosów. Jest jeszcze więcej pracy do zrobienia, ale czarny renesans pielęgnacji otwiera czarnych mężczyzn na nowy, odważny świat produktów i możliwości samoobsługi.

Zobacz ten post na Instagramie

A post shared by Craig The Barber (@craigthebarber) on Mar 17, 2019 at 1:55pm PDT

Ulepszona wersja modern barbershop jest odzwierciedleniem ulepszenia Black male experience. Ta ewolucja w uwodzeniu oczywiście przełożyła się na zmianę zachowań konsumentów. Scott twierdzi, że to ogromny ewolucja.

“Dzięki obfitości informacji i postępowemu człowiekowi, który jest bardziej dumny nie tylko z wyglądu, ale także z higieny, w szczególności z reżimów włosów i skóry, napędza przemysł i produkcję konkretnych produktów dla mężczyzn.”

Według badania 2018 Nielsen, czarni mężczyźni wydają duże pieniądze w kategorii pielęgnacji w stosunku do odsetka populacji Afroamerykanów stanowią jako całość. Oznacza to, że czarni ludzie zyskali wyższe oczekiwania zarówno dla swoich fryzjerów, jak i marek wytwarzających produkty zaspokajające ich różne potrzeby.


Ekspert wybiera dla 5 najlepszych czarnych produktów do włosów


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/sheamoisture20coconut20and20hibiscus20combo20pack.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/sheamoisture20coconut20and20hibiscus20combo20pack.html

Poprosiliśmy doświadczonych fryzjerów, aby podzielili się swoimi ulubionymi produktami, które zarówno celebrują czarne włosy, jak i sprawiają, że wyglądają świetnie. Dzięki szerokiej gamie produktów zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet obsługujących loki wszystkich typów, SheaMoisture jest wysoce polecany przez wszystkich naszych ekspertów.

29,99 zł Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/scotch20porter20hair20care20collection.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/scotch20porter20hair20care20collection.html

“Szczerze mówiąc, Mój ulubiony produkt jest teraz częścią naszej nowo przeformułowanej kolekcji Do Pielęgnacji Włosów. Nasza odżywka beztłuszczowa bogata w nawilżenie i balsam wygładzający do włosów to moja codzienna obowiązkowa pozycja. Utrzymują moje włosy nawilżone i miękkie, podczas mroźnych zimowych miesięcy, a moje fale są bardzo wyraźne i błyszczące.” – Calvin Quallis

32,99 zł ScotchPorter.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/sheamoisture20mango20and20carrot20kids.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/sheamoisture20mango20and20carrot20kids.html

“Moja żona zapoznała mnie z marką SheaMoisture, kiedy szukaliśmy najbardziej idealnych produktów do włosów mojego syna. Uwielbiam różnorodność opcji i oczywiście mój syn uwielbia ich zapach. Tak jak my.” – Craig Fryzjer

18,99 zł Amazon.com

Pura D ‘ Or szampon i odżywka przeciwzmarszczkowa

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/purac382c2a0dorc382c2a0anti-thinning20shampoo20andc382c2a0conditioner.html

“[La Barber Brew] to mój ulubiony produkt do pielęgnacji. Jest produkowany lokalnie w Nowym Orleanie i miałem dostęp za kulisami do tego, jak został wyprodukowany. Uwielbiam to, że nawilża brody, nie obciążając ich.” – Dee Robert Jr. Jeśli nie jesteś w Nowym Orleanie, sugerujemy wypróbowanie Pura D ‘ or biotin Anti-Thinning szampon i odżywka.

39,99 zł Amazon.com

Produkty Do Brody SheaMoisture

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/shea20moisture20complete20beard20kit.html

“[SheaMoisture] ma idealną równowagę dla naturalnej perwersyjnej, kręconej pielęgnacji włosów z olejkami eterycznymi, aby utrzymać zdrowe włosy, oraz szereg produktów do stylizacji, trzymania, skręcania i zwiększania objętości. To uczyniło je moimi niezbędnymi zestawami i preferowanymi produktami do użytku osobistego.” – Vernon Scott

Od 8,97 zł w Amazon.com

Wraz z rosnącym przemysłem nowych talentów i poszerzającym się rynkiem produktów, jest to ekscytujący czas dla czarnego mężczyzny uwodzenia. Aby uzyskać namacalny sposób wspierania czarnej kultury, rozważ zakup produktów od czarnej firmy, która specjalizuje się w odżywianiu czarnych korzeni.

Możesz Też Kopać:

  • Czarni Przedsiębiorcy Pielęgnujący
  • Nawyki zadbanych mężczyzn
  • Najlepsze fryzury dla Czarnych Mężczyzn

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts