Co Faceci Mylą W Miłości

Co Mężczyźni Mylą W Miłości

Co Faceci Mylą W Miłości

5 Rzeczy Faceci Nadal Się Mylić O Miłości

Dla niektórych miłość to więzy rodzinne. Dla niektórych miłość to rubinowo-czerwone płatki róż i pudełka czekoladek. Dla niektórych miłość jest kolacją przy świecach, podczas gdy gra zespół jazzowy na żywo. Dla niektórych miłość to podróż dla dwojga po świecie.  

Czymkolwiek jest twoja miłość, miłość sama w sobie jest fascynującym pojęciem. To coś, co jest niewidoczne, nieuchwytne, a czasem subiektywne. Nie można wydobywać miłości z ziemi, nie można wykryć miłości w atmosferze i nie można sprawdzić jej obecności w krwiobiegu. Istnieje w takiej czy innej formie od tysiącleci,a jego obecność (i brak) miały wstrząsające skutki.

Ale dla wszystkich rozmów i obsesji na punkcie miłości, jest to również coś, co cierpi z powodu niezliczonych nieporozumień. Niektórzy mężczyźni dorastają z niepełnymi, niedokładnymi, a nawet niebezpiecznie niezdrowymi pomysłami na to, czym jest miłość, co oznacza i jak pozwala Ci działać.

To jednak niekoniecznie ich wina. Dorastając, chłopcy są uczeni o miłości i związkach przez rodziców, rówieśników i otaczającą ich popkulturę społeczeństwa. Trudno jest przyswoić taką wiadomość, gdy słowa wypluwane są formowane w inny sposób przez wszystkich, których znasz.

Powiązane: Romantyczne Filmy, Które Faktycznie Miały Dobre Rady W Związku

Cokolwiek to jest, w co wierzysz, jeśli chodzi o miłość, oto kilka lekcji na ten temat, które powinieneś rozważyć. Ty i ci, których kochasz, możecie na nich skorzystać.

1. Miłość nie jest czymś, co rozwija się znikąd

Prawdopodobnie widziałeś film lub program telewizyjny, w którym facet wyznaje swoją miłość komuś, kogo ledwo zna. Obiektem jego uczuć jest często piękna kobieta, którą zauroczył się po obejrzeniu jej z daleka, ale główną stałą jest żarliwe przekonanie, że jest głęboko zakochany w tej osobie, a jego uczucia są ważne i warte działania.

Czasami osoba jest pochlebiana, ale innym razem, są przerażeni, ponieważ nie mają silnej więzi ze sobą. Ważne jest, aby mieć silne uczucia do kogoś, kogo nie znasz, ale to nie jest miłość — to jest zauroczenie. Atrakcja, która rozwija się w przypadku braku romantycznej intymności, a nie w jej obecności, jest czymś, co jest w twojej głowie.

“To niezdrowe, nierealistyczne Romantyczne skupienie może być spowodowane przez to, co nazywam” romantyczny niedostatek — – postrzegany brak opcji randki, ” mówi Connell Barrett, Nowy Jork oparte randki i samorozwoju trener. “Jeśli facet czuje, że ma niedobór wysokiej jakości opcji romantycznych, może skupić się na jednej osobie, nawet jeśli jej nie zna. Myśli, że jest zakochany, ale to tylko zauroczenie, które bierze się ze zbyt dużej koncentracji i zbyt małej liczby randek. “Zakochuje się” w kimś, kogo ledwo zna, myśląc, że to on lub ona jest tą jedyną.”

W rezultacie próba uwodzenia tej osoby poprzez powiedzenie “kocham Cię” lub wielkie romantyczne gesty nie sprawia, że wyglądasz kochająco i atrakcyjnie, tak bardzo, jak może to sprawić, że będziesz wyglądać na trochę niezrównoważonego. Dopóki naprawdę kogoś nie znasz, trudno jest naprawdę powiedzieć, że go kochasz.

Powiązane: Najgorsze sposoby, w jakie ludzie próbowali zdobyć swoje sympatie

2. Miłość nie jest czymś, co objawia się szybko

Wiele osób może uwierzyć w stereotyp, że kobiety są bardziej skłonne do powiedzenia” Kocham cię ” najpierw w związkach heteroseksualnych. Niezależnie od prawdy, która może być, nie oznacza to, że mężczyźni nie mają historii mówienia tego najpierw, albo – jak w, naprawdę na początku w związku. Powiedzmy, w pierwszych tygodniach.

“W rzeczywistości istnieją pewne badania, które sugerują, że mężczyźni zakochują się szybciej niż kobiety, po prostu nie są tak dobrzy w wyrażaniu i dzieleniu się tą miłością ze swoimi partnerami”, mówi Jor-El Caraballo, terapeuta relacji i współtwórca Viva Wellness. “Natomiast kobiety mają tendencję do mierzenia się z ich podejściem do miłości, co kontrastuje ze stereotypami na temat miłości i monogamii na obu końcach.”

Niezależnie od tego, kto mówi to pierwszy, łatwo może być pomylić uczucia, takie jak “naprawdę lubię spędzać czas z Tobą”, “naprawdę lubię już nie być sam” i “uprawiamy dużo seksu i to jest ekscytujące” dla rzeczywistej prostej miłości.

Pędząc do powiedzenia “Kocham cię” może dać osobie jesteś randki błędne pojęcie o swoich intencjach i powagi związku. To może ich przekonać, że jesteś w tym na dłuższą metę, gdy nie jesteś, lub przestraszyć ich, aby myśleli, że masz zamiar się oświadczyć, gdy naprawdę nie jesteś. Tak czy inaczej, to okazja do nieporozumień.

Może być trudno wiedzieć, kiedy dokładnie powiedzieć “Kocham cię” po raz pierwszy. Jeśli już tylko zostały randki przez kilka tygodni, wysoki poziom szczęścia i przyjemności niekoniecznie stanowią trwałą więź, która wytrzyma próbę czasu.

3. Miłość to nie tylko pociąg seksualny

Pociąg seksualny jest niesamowicie potężną siłą. I nic dziwnego: seks jest bezpośrednio odpowiedzialny za całe ludzkie życie na Earth.It trudno się dziwić, że ewoluowaliśmy, by mieć z tym bardzo intensywny związek. Kiedy jesteś w ferworze podniecenia seksualnego (lub nawet po prostu atrakcją seksualną), twoja zdolność do racjonalnego przetwarzania Twoich uczuć może łatwo zostać wyrzucona z walnięcia.

Banał kogoś, kto mówi “Kocham cię” po raz pierwszy podczas seksu istnieje nie bez powodu.  W upale chwili może się wydawać, że jest to właściwa rzecz do powiedzenia i że żadne inne słowa odpowiednio nie oddają głębi namiętności, którą odczuwasz. Ale dobry seks jest trochę jak narkotyk; może wpływać na twoje myśli i działania i powodować Robienie i odczuwanie rzeczy, których inaczej byś nie zrobił; wykazano również, że powoduje, że ludzie otwierają się i stają się bardziej rozmowni.

Jeśli masz silne uczucia dotyczące partnera seksualnego, z którym nie kontaktujesz się poza seksem, lub kogoś, z kim kochasz uprawiać seks, ale nie kochasz spędzać czasu przed lub po, prawdopodobnie jest to odcinek, aby nazwać tę miłość.

“Wielu mężczyzn wyraża się fizycznie w wielu aspektach życia. Niektórzy badacze będą twierdzić, że jest to funkcja przede wszystkim ewolucji i biologii, ale trudno jest również powiedzieć, jak wiele tego skupienia wynika z uwarunkowań społecznych i wzmocnienia płci”, zauważa Caraballo. “Dlatego nic dziwnego, że natychmiastowe przyciąganie jest tym, co napędza wielu mężczyzn do myślenia o chemii seksualnej. Jest to sposób, aby wyrazić tę atrakcję i miłość w języku, który często są bardziej zaznajomieni. Kraina mowy, zwłaszcza wokół problemów emocjonalnych, jest obca wielu mężczyznom, pozostawiając im poczucie głębi i niezdolność do znaczącego mówienia o miłości bez trwającej celowej pracy, aby nauczyć się tego.”

Miłość jest czymś, co poczujesz do osoby nie tylko, gdy jesteś w łóżku razem, ale także, gdy dbasz o nich, gdy są chorzy, lub stojąc obok siebie na imprezie podczas rozmowy z innymi ludźmi. Obejmuje on całą osobę, nie tylko to, jak wygląda i jak jest w łóżku.

4. Miłość nie jest zaborcza ani kontrolująca

Zakochanie się w kimś może być przerażające. Kiedy bardzo ci na kimś zależy, do pewnego stopnia jesteś na Jego łasce; ich działania mogą mieć ogromny wpływ na twoje emocjonalne (a nawet fizyczne) samopoczucie.

Chociaż jest coś pięknego w tej wrażliwości, jest to również coś, co może wydawać się w pewnym stopniu niezgodne z męskością. Jeśli jesteś facetem, który nie jest przyzwyczajony lub nie czuje się komfortowo, pozwalając innym ludziom mieć duży wpływ na twoje emocje, możesz czuć się zmuszony do próby kontrolowania ich zachowania.

Możesz ulec pokusie, aby powiedzieć swojemu partnerowi, co ma robić, jak się ubierać, z kim może się spotykać i tak dalej z wymówką, że “to dlatego, że cię kocham.”Może być w tym trochę prawdy. W końcu prawdopodobnie nie próbujesz kontrolować działań przypadkowych nieznajomych na ulicy, z którymi nie masz związku, ale prawdziwym winowajcą jest tutaj niezrozumienie tego, czym jest miłość.

“Kontrolujący człowiek patrzy przez zniekształcony obiektyw”, wyjaśnia Barrett. “Definiuje miłość w niezdrowy, toksyczny sposób. Postrzega całkowitą akceptację i przestrzeganie swoich zasad jako oznaki miłości. A ten, kto jest kontrolowany, może często czuć, że jest kochany, ponieważ myli intensywne zainteresowanie i uwagę z miłością, zamiast postrzegać to jako to, czym jest: formą nadużycia.”

Powiązane: Czerwone flagi, na które należy zwrócić uwagę w związku

Jeśli naprawdę kogoś kochasz, zdajesz sobie sprawę, że ma on taką samą kontrolę nad twoimi uczuciami, jak ty nad ich uczuciami. Nie starasz się kontrolować ani ograniczać tego, co robią, starasz się być z nimi w harmonii. Chcesz, aby czuli się szczęśliwi, nie ograniczeni, zastraszani lub uduszeni.

5. Miłość nie jest gwałtowna i nie usprawiedliwia przemocy

Przedłużeniem wspomnianej powyżej potrzeby kontrolowania romantycznego partnera jest to, co dzieje się, gdy nie są posłuszni — kiedy zachowują się jak inna osoba, powiedzmy, zamiast osobistego służącego.

W takich sytuacjach niektórzy mężczyźni okazują się brutalni, fizycznie lub emocjonalnie, i wyładowują strach na swoim partnerze. To smutna prawda u podstaw przerażających statystyk na temat przemocy domowej i przemocy intymnych partnerów. Więcej niż jedna na trzy kobiety zamordowane na świecie ginie z rąk intymnego partnera. Ale jeśli naprawdę, naprawdę kogoś kochasz, nie tylko nie zamordujesz go, ale nawet nie pomyślisz o skrzywdzeniu go.

“Agresywny partner może w ten sposób łączyć miłość z przemocą. On lub ona ma potrzebę, aby ich kochanek dał im pełną akceptację i przestrzeganie ich zasad”, ostrzega Barrett. “Kiedy oprawca nie dostaje tych rzeczy — Garnitur nie jest prasowany, pieczeń jest spalona — to sprawia, że oprawca czuje się niekochany. Więc upewnia się, że te znaki miłości będą tam w przyszłości, stając się gwałtownymi. W jego umyśle, może usprawiedliwić przemoc, ponieważ jest to konieczne, aby miłość do niego przychodziła. Oczywiście jest to przeciwieństwo kochania: jest bolesne, samolubne i traumatyczne.”

Niestety, niektórzy mężczyźni mogą dorastać z pokręconym zrozumieniem miłości, które przekonują ich, że muszą kontrolować osobę, z którą są i działać na swoje uczucia, a nie próbować je zrozumieć i pracować przez nich.

“Myślę, że wielu łączy miłość z przemocą (lub wierzy, że miłość usprawiedliwia przemoc), ponieważ to jest to, co zostało dla nich wymodelowane lub co uważają za akceptowalne”, mówi Caraballo. “W kulturach, w których męskość i Patriarchat mają pierwszeństwo przed wszystkim, co uważa się za kobiece, męskość stała się synonimem toksycznej władzy, zniszczenia i konkurencji. Oznacza to, że mężczyźni są nauczani w kółko, że ich partnerzy są gorsi i że ich własne opinie i potrzeby są najważniejsze.”

Gdyby mężczyźni mieli lepsze zrozumienie tego, czym tak naprawdę jest miłość-uczucie, które rośnie z czasem poprzez bliższe poznanie kogoś i chęć bycia blisko niego, wspierania go i pomagania mu być szczęśliwym – jako społeczeństwo łatwiej byłoby nam rozpoznać, że niektóre rzeczy, które zwykliśmy nazywać romantycznymi, są w rzeczywistości gwałtowne, kontrolujące, toksyczne, pozbawione wiedzy lub w inny sposób niezdrowe.

Możesz Też Kopać:

  • Co Faceci Powinni Wiedzieć O Zgody Seksualnej
  • Jak być romantykiem, wyjaśnione
  • Top 10 Signs you ‘ re in Love
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts