Jak Jej Powiedzieć, Że Cię Skrzywdziła?

Czerwone złamane serce na boku domu między dwoma oknami

Jak Jej Powiedzieć, Że Cię Skrzywdziła?

Jak jej powiedzieć, że cię skrzywdziła (nie zamieniając tego w wielką walkę)

Czasami w związku nie wiesz, jak określić delikatny temat lub trudny temat. Jasne, mówienie nic nie jest łatwe, ale unikanie tematu nikomu nie pomoże. Awkward Conversations zawiera szablon, co powiedzieć-i co nie powiedzieć-i dlaczego, więc można mieć te trudne dyskusje bez ich przekształcania się w pełnowymiarowe walki.

Nie jest łatwo powiedzieć komuś, komukolwiek, że cię skrzywdził. To jeszcze mniej łatwe, gdy to twoja dziewczyna i martwisz się, że możesz wydawać się wrażliwy lub słaby! To zupełnie normalne, że mężczyźni doświadczają zranionych uczuć w trakcie długotrwałego związku, z wielu powodów. Ale fakt, że nie mamy scenariuszy kulturowych dla tego w filmach lub telewizji, może sprawić, że ta rozmowa będzie wyjątkowo trudna.

Nie bój się: mamy kilka wskazówek, jak sprawić, by poszło to tak gładko, jak to tylko możliwe. Każdy jest zdolny do cierpienia i bycia zranionym: to, co odróżnia dorosłych od dzieci, to to, że ci pierwsi powinni być w stanie poradzić sobie z tym z wdziękiem.

1. Nie Minimalizuj swojego bólu-adresuj go z góry

“Chciałem być z tobą szczery. Myślę o [X rzeczy, które zrobiłeś]. Boli mnie to. Smutno mi.”

Ten rodzaj wrażliwego przyjęcia może być przerażający jak diabli, ale dlatego jest ważny. Nie zamiataj problemu pod stołem ani nie odtwarzaj go tak, jakby był to drobny problem. Jeśli zostałeś zraniony przez coś, co zrobił twój partner, a Ty udajesz, że nie jesteś, to będzie jątrzyć w tobie i spowodować urazę (która może wybuchnąć w złości później).Chciałbyś, żeby twoja dziewczyna zachowywała się, jakby wszystko było dobrze, kiedy nie było? Nie, więc nie rób tego sam.

Powiązane: Pięć Sposobów Komunikacji Z Kobietami

Powiedz jej prosto i wyraźnie, jak się czujesz. To sprawi, że będzie bardziej empatyczna i będzie mniej skłonna do defensywy! Zamiast oskarżać ją, używaj wypowiedzi o własnych emocjach (“czuję”), aby rozładować napięcie w rozmowie. To przeobraża dyskusję (od jej własnych działań do konsekwencji tych działań).

2. Wyjaśnij, dlaczego ci to przeszkadza.

“Kiedy porównałeś mnie do swojego byłego, poczułem się niepewnie-jakbym nie był wystarczająco dobry. Ciągle o tym myślę, bo czuję, że nie jesteś ze mnie tak szczęśliwa, jak z nim.”

Pamiętaj, że prawdopodobnie nie miała zamiaru cię skrzywdzić-prawdopodobnie była nieostrożna i nie miała pojęcia, jak wylądują jej słowa! Więc jak ona to zrozumie, jeśli jej tego nie wyjaśnisz?

Wyjaśnij, żeby wiedziała, gdzie popełniła błąd. oraz żeby więcej tego nie zrobiła. Bądź cierpliwy-tak, możesz czuć się głupio, że musisz to przeliterować, ale zawsze lepiej jest podać kontekst i Wyjaśnienie. Twoje uczucia są ważne bez względu na wszystko, ale pomaga, jeśli możesz wyjaśnić, dlaczego one istnieją.

3. Nie Uogólniaj

Oprzyj się pokusie, aby powiedzieć “zawsze robisz X” lub ” jesteś krzywdzącą osobą.”Uogólnianie jest nawykiem, który trudno przełamać, ale w tym przypadku jest nieprzydatny. Tylko ją antagonizujesz! Musi opuścić gardę, a to się nie stanie, jeśli będziesz wypowiadał szeroko zakrojone wypowiedzi na temat jej złego zachowania lub ogólnej tendencji do obrażania jej uczuć. Jeśli nie jest recydywistą, powstrzymaj się od opisywania tego w ten sposób.

Trzymaj się szczegółów. “Tej nocy, kiedy plotkowałeś o nas swoim przyjaciołom — to mi przeszkadzało.”W ten sposób, masz kołek dla niej, aby się do niej odnieść: to jest coś, czego nie może obalić. Musi uczciwie się do tego odnieść; to jest o wiele lepszy wynik niż wy dwaj wchodzący w krzyczący mecz.

4. Nie złość się, jeśli się broni.

“Jak to, nie sądzisz, że zrobiłeś coś złego? Nawaliłeś. Zachowywałaś się jak okropna osoba. Jak możesz mieć zero odpowiedzialności?”

Większość ludzi jest bardzo, bardzo odporna na pomysł, że są w stanie spowodować ból, zwłaszcza jeśli nie chcieli. Powiedz, że się z nią skonfrontujesz, a ona od razu nie przeprosi i nie padnie Ci do stóp błagając o przebaczenie. (Byłoby dziwne, gdyby to zrobiła!)

Zachowaj spokój. Nie panikuj. Jesteś tutaj po prawej stronie i możesz pomóc jej to zobaczyć po trochu. Jeśli się złościsz, stracisz zimną krew i zamienisz rozmowę w wielką walkę w związku, w zasadzie niszczysz całą swoją dobrą pracę. Twój gniew nie sprawi, że będzie bardziej sympatyczna dla twojej sprawy, pamiętaj!

“Rozumiem, że nie uważasz, że zrobiłeś coś złego. Ale i tak zostałem zraniony, a twoje intencje nie zmieniają wpływu tego, co się stało. Mam nadzieję, że to widzisz.”

Jest to doskonały sposób, aby go oprawić. Wskazując jej, że intencja nie zmniejsza wpływu, obalasz ją logicznie, nie robiąc jej czerwonej twarzy ani nie krzycząc jej w dół. Jeśli ujmiesz to w ten sposób, będzie znacznie bardziej otwarta na widzenie (i miejmy nadzieję przyznać!) jej błędy.

5. W Końcu, Daj Jej Drogę Do Przodu

“Nie wiem, Do czego zmierzamy, ale jestem przekonany, że możemy to rozgryźć. Kocham cię, i powiedziałam ci to, bo nie chcę być już tak zraniona. Proszę o tym pomyśleć i spróbujmy być bardziej ostrożni ze swoimi uczuciami.”

Nie wystarczy jej powiedzieć, że cię skrzywdziła. Czego chcesz? Dokąd to zmierza? Jeśli chcesz, żeby zadośćuczyniła, świetnie. Powiedz jej to, ale powiedz jej delikatnie i zakończ pozytywnie.

W obliczu złych wiadomości ludzie szukają sposobów radzenia sobie: co mogą zrobić, aby złagodzić sytuację? Jakie konkretne działania mogą podjąć? Jeśli podasz jej kilka przykładów konkretnych działań — “obiecajmy, że nie powiemy sobie nieostrożnych/niechcących krzywdzących rzeczy” — poczuje się o wiele bardziej spokojna i prawdopodobnie podąży za tobą. Twój związek będzie silniejszy tylko dla niego. Powodzenia!

Możesz Też Kopać:

  • Oto jak powiedzieć, że już kogoś nie kochasz
  • Oto jak poradzić sobie z argumentem związku
  • Jak nie zgadzać się z partnerem w napiętych czasach
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts