Co zrobić, gdy twoja dziewczyna zarabia więcej niż ty

Kobieta rzucanie pieniędzy w powietrze z fioletowym tle

Co zrobić, gdy twoja dziewczyna zarabia więcej niż ty

Nowa norma: kobiety mogą zarobić więcej niż mężczyźni, i to jest OK

Przez długi czas, Etykieta randki było dość proste. Zaprosiłeś kobietę na randkę, zapłaciłeś za to, koniec historii. To ty miałeś tę pracę, tę, która miała kontrolę, a jeśli sprawy stały się poważniejsze, oczekiwano od Ciebie wsparcia finansowego — szczególnie, jeśli zostałeś mężem i żoną. Potem wszystko się zmieniło. 

Powiązane: Kto płaci za pierwszą randkę? 

Dziś większość starych zasad można mniej więcej wyrzucić przez okno. Nie tylko kobiety nie oczekują, że mężczyźni będą jedynymi żywicielami rodziny, ale często zarabiają na swoich rówieśnikach. 

W rezultacie, faceci nie mogą już bank na perspektywę posiadania więcej pieniędzy, aby rzucić wokół niż kobiety są Randki z jakiegokolwiek poczucia pewności, i że zmiana rzeczywistości finansowej zmienił również dynamikę rdzeń randki na różne sposoby. 

Jak więc wygląda MIŁOŚĆ, gdy wiele kobiet zarabia więcej niż mężczyźni, z którymi się umawiają? Przekonajmy się.

1. Dlaczego Kobiety Zarabiają Więcej

Po pierwsze, aby zrozumieć, jaka jest nowa rzeczywistość, ważne jest, aby zrozumieć, skąd pochodzi. Mianowicie, co się zmieniło? Skąd wzięła się ta nowa sytuacja finansowa? 

“Istnieje kilka powodów”, mówi Tina B. Tessina, Ph.d., psychoterapeuta i autorka “Dr. Romance’ s Guide to Finding Love Today.””Kobiety stały się bardziej asertywne, walcząc o równe wynagrodzenie. Kobiety są teraz bardziej wykształcone. Ostatnie badania pokazują, że więcej kobiet niż mężczyzn uczęszcza do college ‘ u. Większa edukacja oznacza wyższe wynagrodzenie. Jest więcej kobiet na stanowiskach kierowniczych, a także kobiet lekarzy i prawników, którzy zarabiają wyższe wynagrodzenie niż mniej wykształceni.”

Nowojorski trener randkowy Connell Barrett zgadza się, że frekwencja w szkolnictwie wyższym jest głównym czynnikiem. 

“Więcej kobiet idzie na studia niż mężczyzn, więc luka płacowa maleje” – mówi. “Pew Research Center pokazuje, że kobiety w wieku 25-34 lat zarabiają 90 centów za każdego dolara zarobionego przez mężczyzn w tym wieku. Poza tym 40% kobiet jest głównym żywicielem rodziny. Ten problem nie zniknie.”

Zmiany kulturowe, finansowe, socjologiczne, a nawet technologiczne w ciągu ostatnich kilku dekad drastycznie zmieniły również krajobraz tego, kto i dlaczego otrzymuje więcej pieniędzy. 

Statystyki pokazują, że miejsca pracy w produkcji, tradycyjnie w prowincji mężczyzn, zaczęły być zlecane za granicę lub automatycznie zanikać. Tymczasem tak zwane” miękkie umiejętności”, które dobrze pasują do tendencji kobiet do bycia lepszymi komunikatorami niż mężczyźni, stały się bardziej widoczne.

Poprawiła się również technologia kontroli urodzeń, co oznacza, że kobiety są mniej narażone na wychowywanie dziecka w przypadku nieoczekiwanej ciąży niż kiedykolwiek wcześniej. Badania sugerują, że wolność reprodukcyjna — widoczna w spadku liczby urodzeń i przesunięciu w kierunku starszego wieku na początku ciąży dla amerykańskich kobiet w ostatnich latach — oznacza, że kobiety są w stanie poświęcić więcej czasu na skupienie się na karierze, a nie na wychowywaniu dziecka. 

2. Jak reagować, gdy twój Partner zarabia więcej niż ty

Wszystkie te zmiany doprowadziły do sytuacji, w których mężczyźni regularnie kończą w związkach lub małżeństwach z kobietami, które je zarabiają, często o znaczną kwotę. 

Jest to sytuacja, na którą wielu mężczyzn nie było przygotowanych przez rodziców, grupy rówieśnicze lub całą kulturę, przez co nie byli w stanie się przystosować.

“Mężczyźni mogą być dziwni o pieniądzach, ponieważ jako facet jesteś nieprawidłowo nauczony, że to, co zarabiasz, równa się twojej własnej wartości”, mówi Barrett. Łatwo jest facetowi myśleć, że ” jeśli kobieta, z którą się spotyka, ma większą wypłatę, jego tożsamość i wartość jako mężczyzny są zagrożone.”

Niektórzy mężczyźni są wyłączeni przez samą ideę randki wysoko zarabiających kobiet na początku, wolą szukać sytuacji, w których czują się silniejsi jako główny twórca pieniędzy w związku. Inne są początkowo w porządku, ale stają się trudniejsze w czasie, gdy rzeczywistość ustawia się. 

Jak również, dynamika czasami nie manifestuje się, dopóki para nie zbierze się razem. Być może facet jest początkowo głównym żywicielem rodziny, ale gdy pensja jego partnera zaczyna przewyższać jego, następuje zmiana w sposobie funkcjonowania związku w trudniejszy sposób z czasem. 

To powiedziawszy, jakkolwiek dziwne może być dla jednego lub obu partnerów przystosowanie się do, Związek żeński żywiciel rodziny-mężczyzna zależny w żaden sposób nie jest dzwonkiem śmierci. 

“To nie musi być złe”, mówi Tessina. “Mężczyźni rozgałęziają się na bardziej kreatywne (a więc zwykle mniej opłacane) przedsięwzięcia. W dzisiejszych czasach mężczyźni mogą zostać w domu, być pisarzami, artystami lub rzemieślnikami i brać większą odpowiedzialność za swoje dzieci i gospodarstwa domowe.”

3. Czy nadal możesz być uważany za mężczyznę, jeśli zarabiasz mniej niż ona?

Jednym z największych problemów, jeśli chodzi o kobiety, co więcej niż jej mężczyzna romantyczny partner-Czy on jest jej mąż, jej chłopak, lub coś mniej zdefiniowane-jest pogląd, że mężczyźni muszą zarabiać więcej, aby być prawdziwym mężczyzną. 

Przekonanie, że mężczyzna musi być najlepszym dostawcą jest tak zakorzenione w naszych społecznych i kulturowych oczekiwaniach mężczyzn, że niektóre kobiety mają podobne oczekiwania, idąc tak daleko, aby znaleźć nisko zarabiających mężczyzn mniej atrakcyjnych w rezultacie. 

Powiązane: 9 cech Nie seksualnych kobiety uważają, że są bardzo atrakcyjne u mężczyzn

Ta dynamika nie jest dokładnie związana z niedawnym wzrostem kobiet zarabiających więcej. W rzeczywistości, każdy facet, który miał swoją wartość kwestionowane ze względu na nie posiadanie ładny samochód lub terminach w eleganckich restauracjach może zaświadczyć o tym, że pieniądze mogą bardzo dużo być czynnikiem, jeśli chodzi o rynku randkowym. 

Biorąc to pod uwagę, Tessina uważa, że faceci często martwią się bardziej o tę rzeczywistość, niż potrzebują. 

“Kiedy kobieta może zarobić wystarczające dochody na własną rękę, nie jest tak skupiona na znalezieniu mężczyzny, który może ją wspierać”, mówi. “Istnieje obecnie wiele par o dwóch dochodach, a w niektórych z nich mężczyźni zarabiają mniej.”

Barrett zgadza się, zauważając, że to, co może być najbardziej nieatrakcyjne w mniej zarabiającym człowieku, to kiedy to on ma obsesję na punkcie tego, jak mniej człowiek sprawia, że się czuje. 

“Typowa kobieta nie dba o to, czy jej mężczyzna zarabia mniej niż ona. Będzie jej zależało tylko wtedy, gdy Jemu będzie zależało ” – mówi. “Jeśli facet robi się dziwny z pieniędzmi, to ta niepewność, a nie liczba zer na jego wypłatę, obniża jego pozycję w jej oczach. Kobiety chcą mężczyzn, którzy wierzą w ich wrodzoną wartość. Więc nie bądź dziwna! Poruszanie się o nierówność płac może spowodować, że straci atrakcyjność.”

4. Dos and Don ‘ts When you’ re Not The Breadwinner

Kiedy zbliżasz się do związku, który znajdzie twoją pensję w kurzu przez partnera, staraj się nie obsesyjnie na tym punkcie.

“Nie skupiajcie się na tym, ile każdy z was zarabia, zwłaszcza jeśli to was denerwuje” – mówi Tessina. “Związki to nie zawody. Sprawiedliwy podział obowiązków jest o wiele ważniejszy niż to, kto zarabia ile.”

Barrett sugeruje podobną taktykę, zauważając, że dyskusje o pieniądzach to świetna okazja, aby udowodnić swojemu partnerowi, że nie jesteś niepewny sytuacji. 

“Jeśli pojawią się pieniądze, Zachowaj spokój” – radzi. “Zaakceptuj fakt, że ona robi więcej chleba niż ty.”

Powiązane: Kobiety Chcą Bogatych Facetów – I 4 Inne Mity Randkowe 

Idąc o krok dalej, możesz nawet zmienić sytuację jako taką, w której zamiast być rozczarowanym sobą, jesteś pod wrażeniem jej. 

“Pochwal ją za jej niesamowitą karierę”, dodaje Barrett. “Większość kobiet kocha mężczyzn z feministyczną pasją. Powiedz jej, że to najwyższy czas, żeby kobiety zarabiały tyle lub więcej, co mężczyźni.”

Choć to prawda, wiele kobiet, czasami nawet te same kobiety, kocha mężczyznę, który ma jakąś konkretną wartość do wniesienia do Związku. Chociaż kiedyś była to stała wypłata, w dzisiejszym świecie może to być wiele różnych rzeczy. Mając ambitne cele w swoim życiu może zająć miejsce sześciocyfrowej pensji, zbyt. 

“Może jeszcze nie zarabiasz dużych pieniędzy, ale masz plan”, wyjaśnia Barrett. “Graj w swoje wielkie pomysły i ambicje. Kobiety kochają mężczyzn z wielkimi planami. Pamiętaj, lubi cię w dużej mierze dlatego, że jesteś człowiekiem z celem i ambicją, który wie kim jest i który dobrze ją traktuje. Twoja pensja jest prawie nieistotna.”

Istnieją również namacalne sposoby, które możesz ułatwić-bycie wystarczająco wygodnym z rozmową o pieniądzach, aby wziąć aktywny udział w niej, nawet jeśli oznacza to konfrontację z faktem, że nie przyczyniasz się tak bardzo, jak chcesz. 

“Wypracuj sprawiedliwy układ podziału wydatków, być może oparty na procentach; w oparciu o to, ile wspólnego dochodu każdy z was zarabia”, mówi Tessina. “Jeśli wspólnie budujecie przyszłość, nauczcie się mówić o pieniądzach jak o matematyce. “Potrzebujemy tyle, aby kupić dom: ile możesz wnieść, ile mogę wnieść?’”

Oczywiście związki wymagają znacznie więcej niż tylko pieniędzy, aby funkcjonować. Biorąc to pod uwagę, Tessina sugeruje, że “oferujesz wkład w inny sposób niż zarabianie pieniędzy.” 

Powiązane: Praca emocjonalna-umiejętności, których ludzie muszą się nauczyć

Może to oznaczać podjęcie większej liczby obowiązków, bycie tam w realny i namacalny sposób dla swojego partnera, gdy czuje się wyczerpana pracą lub większy udział w planach dla was obojga. 

Pod koniec dnia żadne z powyższych nie zadziała, jeśli nadal działasz w sposób, w którym twoja wartość jest z natury związana z twoją sytuacją finansową. Tak trudne, jak to może być, aby odczepić dwie koncepcje od siebie, twój związek nigdy nie będzie rozwijać, dopóki nie będzie można, i może zakończyć się w międzyczasie, jeśli nie można zrobić kroku. 

“Naucz się rozumieć, że to, ile zarabiasz, nie równa się twojej wartości”, mówi Tessina. “Jeśli twój partner jest z tym w porządku, to niech będzie w porządku.”

Możesz Też Kopać:

  • 5 walk w związku Każda para ma w pewnym momencie
  • Rzeczy, Które Mężczyźni Mylą Się W Miłości 
  • Tak powinno wyglądać Rycerstwo w XXI wieku
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts