Cztery Sposoby Zmiany Ciała Po 30

Znak " 30 " na bieżni

Cztery Sposoby Zmiany Ciała Po 30

Kończy 30 lat? Oto jak zmieni się Twoje ciało

Są pewne rzeczy, które stają się lepsze z wiekiem. Na początek wino. Pewnie z serem. Jedni z najlepszych piłkarskich rozgrywających w grze (patrz na Ciebie, Tom Brady). Ale dla większości facetów, twoje zdrowie nie jest na tej krótkiej liście. Z wiekiem narracja zwykle wygląda nieco poważniej, zaczynając od trzydziestki w porównaniu do dwudziestki. zaczynasz zdawać sobie sprawę, że twoje ciało reaguje inaczej na jedzenie pełnego ciasta do pizzy w niedziele z chłopakami, i po prostu nie możesz poradzić sobie z tym kacem następnego dnia, jak w czasach świetności college ‘ u.

Powiązane:Jak powinieneś ćwiczyć w każdym wieku

“Większość mężczyzn będzie musiała zrobić więcej, aby pozostać dobrze, począwszy od lat trzydziestych”, mówi Steven Lamm, MD, profesor medycyny i dyrektor Tisch Center For Men ‘ s Health w NYU Langone Health. “Ciało się starzeje i każdy organ się zmienia. Dla wielu zmiany są tak subtelne, że nie doceniamy lekkiego spadku wydajności. Weźmy na przykład oczy. Staje się to dość oczywiste, gdy potrzebujesz okularów w wieku 40 lat, ponieważ jest to coś, co jest tak łatwe do zmierzenia. Ale to, co dzieje się z twoimi oczami, bardzo subtelnie dzieje się w innych narządach. Nie chcę być negatywna, ale to tylko fakty.”

Nie bójcie się, chłopaki. Wiedząc, co się dzieje w organizmie jest pierwszym krokiem do starzenia się lepiej (i, z większą gracją). Tutaj przechodzimy przez cztery zmiany, które twoje ciało zacznie przechodzić po ukończeniu 30.roku życia. A ponieważ nie zamierzamy zaakceptować starzenia się bez walki, rozmawialiśmy z dr Alexis Colvin, chirurgiem ortopedycznym Medycyny Sportowej Z Mount Sinai, głównym lekarzem medycznym US Open i lekarzem zespołowym zespołu US Fed Cup, aby dowiedzieć się, jakie praktyki należy zastosować, aby walczyć z przyszłością i utrzymać młodość tak długo, jak to możliwe.

Man lifting weight plate, text your athletic performance shiftsGettyImages

Zdolność do budowania mięśni po 25 roku życia zaczyna spadać, mówi Lamm. Dzieje się tak dlatego, że twoje ciało nie jest w stanie dostarczyć tlenu do mięśni w tym samym tempie, dzięki niewielkiemu spadkowi pojemności minutowej serca, co oznacza, że nie mogą one naprawić tak szybko. Tłumaczenie? Może ten 250-funtowy przyskok, który uderzyłaś przy 24-tce, nie będzie taki sam przy 40-tce.  

“To nie musi oznaczać, że mężczyzna, który ma 40 lat, nie może występować na wysokim poziomie” – mówi. “Niektóre aspekty różnych sportów wynikają z doświadczenia. Miotacz w wieku 35 lat może prześcignąć 20-latka, ponieważ spędził czas na górze ucząc się gry.”

Co można zrobić, aby przeciwdziałać temu spadkowi? Dr Colvin zaleca włączenie treningu równowagi i elastyczności do zwykłego reżimu treningowego, a także “ruchów plyometrycznych, które obejmują wiele stawów, aby pomóc wzmocnić jednostki mięśniowo-ścięgniste”, co jest fantazyjnym słowem dla kompleksu mięśniowo-ścięgienno-kostnego.

A propos kości – jest więcej złych wieści. Gęstość kości ma tendencję do zmniejszania się wraz z wiekiem, u mężczyzn i kobiet, i chociaż niekoniecznie zauważysz, że w wieku 30 lat, w czasie, gdy jesteś w 50 i 60, będziesz na znacznie większe ryzyko wyniszczającego urazu, jeśli nie podejmiesz kroków teraz aby Twoja przyszłość była lepsza. Dobre wieści? Trening na masę to na najlepszy sposób na przeciwdziałanie zmniejszającej się gęstości kości. Dr Colvin zdecydowanie sugeruje połączenie zarówno treningu wytrzymałościowego, jak i tradycyjnego treningu siłowego jako dwukierunkowego ataku przeciwko spadkowi gęstości kości.

View of couple's feet in bedGettyImages

Pamiętasz, jak wyglądało Twoje nastoletnie życie? W każdej chwili byłeś gotowy do tego czynu i nie miałeś żadnych problemów z uzyskaniem erekcji? Nawet w wieku 20 lat, prawdopodobnie obudził się z erekcją większość poranków, i nie miał problemów z pozostaniem wyprostowany podczas seksu, lub będzie na wiele rund, ponieważ okres refrakcji był prawdopodobnie stosunkowo krótki.

Cóż, mamy złe wieści: kiedy osiągniesz 30-tkę, nastąpi spadek. Badania pokazują, że testosteron u mężczyzn zaczyna spadać o 1 procent lub 2 procent rocznie po 30 roku życia. Z kolei twój popęd płciowy zmniejsza się.

Ale jest dobra wiadomość: jeśli robisz wszystko, aby często ćwiczyć, trzymać się dobrze zbilansowanej diety i utrzymać masę mięśniową, można zminimalizować spadek testosteronu i/lub opóźnić go, a z kolei utrzymać popęd seksualny wysoki i zdrowy.


Powiązane: Poranne Nawyki, Które Zwiększają Metabolizm


Food dishes and text your metabolism slows downGettyImages

Jeśli masz 200 funtów w wieku 20 lat i 200 funtów w wieku 30 lat, prawdopodobnie jesteś mniej sprawny w wieku 30 lat. To dlatego, że straciłeś masę mięśniową. Metabolizm spowalnia z wiekiem, co oznacza, że nie będziesz w stanie jeść tyle i utrzymać tego samego ciała, mówi Lamm. “Mitochondria nie działają tak dobrze, co oznacza, że nie jesteś w stanie spalić tylu kalorii.”Szybka wskazówka, aby wszystko działało? Pij wodę. Badania pokazują, że picie 16 uncji wody o temperaturze pokojowej może zwiększyć metabolizm przez około pół godziny w ciągu 10 minut od spożycia. Nie wspominając już o tym, że woda pitna to dobry sposób na zachowanie sytości i zapobieganie bezmyślnemu podjadaniu między posiłkami-nie chcesz pakować paczki frytek po obiedzie, jak to robiłeś w college ‘ u.

Dr Colvin sugeruje również, że można zmienić swoje cardio rutynowych-lub dodać jeden, jeśli były opierając się na swój metabolizm przed. “Różne treningi HIIT z dłuższymi treningami wytrzymałościowymi, aby utrzymać korzyści cardio i masę mięśniową”, mówi.

Man stretching, text you become less flexibleGettyImages

Po pierwsze, codzienne siedzenie przy biurku nikomu nie pomaga. Jak się starzejesz, jesteś mniej prawdopodobne, aby być tak aktywny, jak byłeś jako członek tego młodego profesjonalisty w zespole wewnątrzszkolnym. A kiedy zmniejszysz swój poziom aktywności, stracisz część zakresu ruchu w stawach, które kiedyś miałeś. Zachowaj ciągliwość, włączając 10 minut rozciągania do codziennej rutyny. Bonus: badania mówią, że coraz bendy może również pomóc zmniejszyć stres, niepokój i depresję.

Dr Colvin dodał ważną notkę: twój instynkt rozciągania przed treningiem jest solidny, ale zrób rozgrzewkę dynamiczny i zachowaj statyczne rozciąganie na czas odnowienia po treningu. Dynamiczna rozgrzewka rutynowych przygotuje mięśnie na to, co ma przyjść, podczas gdy statyczne rozciąganie rutynowych może rzeczywiście zwiększyć ryzyko urazu mięśni.


Możesz Też Kopać:

  • Co warto wiedzieć o zdrowiu serca mężczyzn w każdym wieku
  • Pytania do lekarza po 30-tce

  • Najlepsze Działania Spalające Kalorie

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Mężczyzna zmęczony i pocony po treningu stojąc na bieżni
Read More

Co To Jest “Grypa Ćwiczenia”?

Co To Jest “Grypa Ćwiczenia”? Wykonywanie treningów o wysokiej intensywności na diecie niskowęglowodanowej może być niebezpieczne-oto dlaczego Rebecca…
Read More

Wariacje Burpee

Wariacje Burpee 17 Wariacji Burpee, Które Kopną Twój Tyłek W Kształt Christopher Hunt 16 września 2018 Podziel się…