Czy miód Manuka powinien być w pielęgnacji skóry?

miska miodu manuka z drewnianą łyżką

Czy miód Manuka powinien być w pielęgnacji skóry?

Miód Manuka jest gwiazdą w pielęgnacji skóry, ale czy jest wart swojej ceny?

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Zdjęcia produktów ze strony sprzedawcy.


Kolejny tydzień, kolejna moda żywieniowa. Ale czy miód manuka jest naprawdę kolanami pszczół? Wszystkie oznaki wskazują na tak, przynajmniej według dziesiątek badań i wiedzy Amy Gorin, MS, RDN, dietetyka zarejestrowanego pochodzenia roślinnego i właściciela jedzenia roślinnego w Stamford, CT.

Powiązane: Najlepsza Niestandardowa Pielęgnacja Skóry Dla Mężczyzn

Golden miracle liquid, zbierane tylko z Nowej Zelandii i Australii, może być cały szał za jego reklamowane właściwości przeciwutleniające i antybakteryjne, ale pochodzi z wysoką ceną. Samozwańczy (i milioner) guru zdrowia Gwyneth Paltrow i Kourtney Kardashian, co nie jest zaskakujące, uważają, że warto to zrobić, ale porozmawialiśmy z Gorinem, aby dać nam uczciwy podział na to, w jaki sposób miód Manuka może przynieść korzyści codziennemu konsumentowi, gdy jest stosowany zarówno miejscowo, jak i doustnie w leczeniu niektórych typowych chorób.


Co To Jest Miód Manuka?


“Miód Manuka to specyficzny rodzaj miodu, który jest ciemnym monofloralem (co oznacza, że pochodzi z nektaru kwiatów drzewa Manuka) o bogatej zawartości fenoli [wysokiej zawartości przeciwutleniaczy]”, wyjaśnia Gorin. Miód jest szczególnie wyjątkowy (i Rzadki!), ponieważ kwiat Manuka kwitnie tylko 2-6 tygodni w roku w Nowej Zelandii i małych częściach Australii. Rolnicy muszą zapewnić, że ule pozostaną niezakłócone i odizolowane, gdy pszczoły obracają kwiaty”. edycja limitowana nektar w miód w tym krótkim okresie czasu. W rzeczywistości niektóre ule są tak odległe i usuwane, aby umożliwić, że mogą być dostępne tylko przez helikopter!

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/manuka20flower20from20australia20or20new20zealand.html

Ogólne korzyści z miodu Manuka


“Istnieje wiele rodzajów miodu, ale tylko niektóre—w tym miód manuka—zostały intensywnie zbadane pod kątem korzyści leczniczych”, ujawnia Gorin. Oto spojrzenie na trzy główne kategorie, które zdobyły go najwięcej uwagi:

  • Antybiotyki, przeciwbakteryjne i przeciwnowotworowe korzyści

“Miód Manuka oferuje przeciwutleniacze, antybakteryjne, a nawet przeciwnowotworowe korzyści”, mówi Gorin, powołując się na liczne badania, które dowodzą jego skuteczności. Jako suplement doustny, to sprawia, że słodki dodatek do każdej diety dla potencjalnych wyników wzmacniających odporność. Po prostu wymieszaj go z herbatą lub jogurtem lub rozłóż na kanapce z masłem orzechowym, tak jak w przypadku każdej standardowej odmiany miodu.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/honeycomb20of20manuka20honey.html

W przypadku leczenia miejscowego, będziesz chciał skonsultować się z dermatologiem i przeprowadzić test alergii skórnej przed zastosowaniem go bezpośrednio do ciała, ale miód Manuka okazał się sukcesem w leczeniu…

  • Trądzik, rany i blizny

“Miód może być szczególnie przydatny w gojeniu ran. W tym celu można stosować hydrożele miodu Manuka” – mówi Gorin. “Według badań miód stosowany jako opatrunek na rany może stymulować gojenie i zmniejszać blizny. Manuka może być również stosowany w opatrunkach do owrzodzeń stóp u osób z cukrzycą.”

Ponadto miód Manuka okazał się skutecznym środkiem do leczenia trądziku, gdy jest stosowany jako maska lub balsam lub krem. Istnieje wiele produktów kosmetycznych, które zawierają składnik w swoich mieszankach, aby złagodzić zaczerwienienie, zachęcić do nawilżenia i pozbyć się skóry właściwej z bakterii zatykających pory, które mogą prowadzić do zaskórników, whiteheads i torbieli.

  • Krwawienie z dziąseł

“Żucie” skóry “wykonanej z Manuka może zmniejszyć płytkę nazębną i krwawienie z dziąseł u osób z zapaleniem dziąseł”, dodaje Gorin, chociaż badania wśród społeczności dentystycznej są nadal nieco ograniczone.


Dlaczego Miód Manuka Jest Tak Drogi?


Nie można postawić ceny na jakość, a miód Manuka okazał się złotym standardem. Oprócz ponadprzeciętnych technik zbierania (pamiętaj, że może to dotyczyć helikoptera!) i GEO-specific sourcing, miód Manuka wstydzi się innych odmian, jeśli chodzi o wyżej wymienione właściwości zdrowotne. W rezultacie jego cena jest znacznie wyższa niż to, co znajdziesz w plastikowych butelkach uroczo uroczych niedźwiedzi.

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/honey20bee20on20manuka20flower.html

“Miód Manuka zawiera szczególnie wysoki poziom metyloglioksalu (MGO)”, mówi Gorin.”To jest związane z [jego] działanie przeciwbakteryjne, jak również przeciwutleniacz, a nawet potencjalnie przeciwnowotworowe korzyści.

“W porównaniu z miodem nie-Manuka, Miód Manuka zawiera poziom MgO, który jest 20-krotnie wyższy!”dodaje, co sprawia, że lepka ciecz jest droższa.


Na co zwrócić uwagę przy zakupie miodu Manuka


“Kupując miód Manuka, zauważysz, że produkty są często oznaczone zawartością MGO”, mówi Gorin, który ujawnia, że im wyższa liczba mg/kg, tym lepiej.

“Możesz również zobaczyć miód Manuka z systemem o nazwie Unique Manuka Factor (UMF)”, dodaje. “Pokazuje to równoważne stężenie fenolu potrzebne do wytworzenia takiej samej aktywności przeciwbakteryjnej, jaką ma miód.”

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/manuka20honey20in20bowl20with20wooden20spoon.html

Im wyższa liczba, tym większa wytrzymałość, dzięki czemu produkt jest bardziej skuteczny i czysty. Produkt z 10 + UMF powinien wystarczyć, aby zapewnić minimum antybakteryjnych korzyści, które są unikalne dla Manuka i odróżnić go od standardowego miodu.


Najlepsze Produkty Z Miodu Manuka


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/now20manuka20honey.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/now20manuka20honey.html

“Pochodzi z lasów Nowej Zelandii—a produktem jest solidny miód, który jest gładki i gęsty . Doskonale nadaje się do wszystkiego, od smarowania pokrojonych gruszek lub jabłek po dodawanie do koktajli i herbaty” – mówi Gorin. “Teraz miód Manuka ma [również] gwarancję, że zawiera co najmniej 250 mg / kg MGO.”

$ 20.99 na Amazon

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/swisse20natural20manuka20honey20cleansing20face20mask.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/swisse20natural20manuka20honey20cleansing20face20mask.html

Dzięki mieszance złuszczającego węgla drzewnego i nawilżającego norweskiego wodorostu i czerwonych alg ta maska ma na celu oczyszczenie, oczyszczenie i nawilżenie, dzięki czemu jest idealną częścią nocnego schematu, jeśli masz skórę mieszaną. Jest również wyceniony w przystępnej cenie, dzięki czemu możesz cieszyć się korzyściami miodu Manuka bez rozbijania banku.

Obiecująca Recenzja: “Ta maska jest niesamowita! To naprawdę pomaga w trądziku i sprawia, że skóra jest tak gładka. To nie jest trudne i już widzę różnicę po zaledwie 2 użyciach. Jedyną skargą, jaką mam, jest to, że rozmiar słoika jest bardzo mały. Szkoda, że nie jest większy od tego, co dostajesz. Poza tym. Gorąco polecam.”- Stephanie

$ 16.75 na Amazon

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/meraz20pureauty20naturals20manuka20honey20balm.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/meraz20pureauty20naturals20manuka20honey20balm.html

Jeśli nie wiesz, gdzie najpierw zastosować miód Manuka, wybierz balsam, który nawilży i nawilży najsuchsze miejsca skóry. Ten produkt jest szczególnie skuteczny na dłonie, łokcie i pięty, ale jest również świetny dla szyi i klatki piersiowej.

Obiecująca Recenzja: “Must-have multi-purpose gem! Ma bardzo przyjemny lekki miodowy zapach, wspaniale się wchłania i nie pozostawia lepkich pozostałości. Używam go w brwi za pomocą szpulowego pędzla, aby oswoić niesforne włosy, na skórkach, kostkach i wszędzie tam, gdzie wymaga dodatkowej wilgoci. 10/10.”- Brie

$ 17.99 na Amazon

Możesz Też Kopać:

  • Jak pozbyć się pryszcza
  • Jak pozbyć się worków pod oczami
  • AskMen Grooming Awards: Najlepsze Produkty Do Pielęgnacji Skóry Dla Mężczyzn

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Najlepszy Szampon Do Brody

Najlepszy Szampon Do Brody Zdobądź Najdelikatniejszą Brodę Swojego Życia Dzięki Temu Geniuszowi Grooming Hack CJ Washington 16 sierpnia…
Read More

Jak Ściągnąć Pompadour

Jak Ściągnąć Pompadour Jak Zdjąć Współczesny Pompadour I Wyglądać Jak Diabli Wiktor Macias 21 sierpnia 2017 Podziel się…