Czy szampon + odżywka 2 w 1 jest naprawdę taki zły?

od lewej do prawej Harry ' s extra strength 2-w-1 Shampoo conditioner cremo 2-w-1 Shampoo conditioner suave mens 2-w-1 Shampoo conditioner

Czy szampon + odżywka 2 w 1 jest naprawdę taki zły?

Podkład o wyborze odpowiedniego szamponu i odżywki do Twoich potrzeb

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Nie jest tajemnicą, że większość Amerykanów lubi wygodę, ale jeśli chodzi o przemysł kosmetyczny, produkty takie jak szampon i odżywka (a czasami mycie ciała!) combo istnieją i wziąć to pojęcie mężczyzn mających zero czasu lub cierpliwości do pielęgnacji włosów trochę zbyt daleko.

Powiązane: Nagrody pielęgnacyjne AskMen 2021

Ale czy szampon i odżywka dwa w jednym naprawdę są takie złe? Krótka odpowiedź brzmi: tak, ale nie wierz nam na słowo. Rozmawialiśmy z wiodącym dermatologiem N. Y. C. dr Robertem Finneyem z Entiere Dermatology za jego podejście do trendu, który od lat pokrywa półki z lekami i sklepami spożywczymi.


Rola szamponu i odżywki


Ważne jest, aby wyjaśnić, że szampon i odżywka służą dwóm całkowicie różnym celom. Zadaniem tego pierwszego jest czyszczenie i usuwanie brudu i nadmiaru oleju z powierzchni skóry głowy. Rola tego ostatniego polega na nawilżaniu i uzupełnianiu olejów, które mogłeś usunąć z notorycznie szorstkiego procesu szamponowania. Odżywka pomaga również utrzymać włosy miękkie i podatne na układanie. Mieszanie tych formuł może ograniczyć ich potencjał, pozostawiając włosy mniej czyste i mniej miękkie niż mogą być.

“Dobry szampon i dobra odżywka powinny mieć różne składniki, aby celować w różne rzeczy”, potwierdza Finney. “Jeśli twierdzisz, że robisz wszystko, po prostu nie możesz być tak skuteczny.”


Na co zwrócić uwagę w szamponach i odżywkach


Sekret zdrowych włosów jest zakorzeniony w personalizacji. Włosy, podobnie jak rodzaje skóry, mają różne tekstury i kolory i powinny otrzymywać tę samą indywidualną opiekę i uwagę, którą przykładamy do wyboru innych produktów kosmetycznych.

Podczas gdy Finney jest niechętny do stosowania jakichkolwiek cudownych składników, mówi, aby szukać szamponów i odżywek, które leczą różne warunki.

“Jeśli masz łupież, istnieją konkretne produkty szukać. Jeśli masz suchą, wrażliwą skórę głowy, kup miłą odżywkę nawilżającą ” – mówi. “Niektórzy ludzie nawet nakładają balsam lub olejek do skóry głowy [do ich rutyny].”

Nawilżenie, ostatecznie, zawsze będzie kluczem do najbardziej lśniących włosów. Finney zaleca szukanie produktów, zwłaszcza odżywek, z olejkami i nawilżaczami, które są zarówno delikatne, jak i uspokajające.

“Twoje włosy są martwe, ale jeśli nadmiar naturalnego oleju i rozbić wiązania keratyny (co dzieje się podczas mycia), będzie wyglądać suche, kędzierzawe i matowe,” mówi. “Kiedy myślimy o skórze głowy, olejkach, złuszczaczach i glicerynie, szukamy produktów, które naprawiają barierę skóry głowy i utrzymują ją w zdrowiu.”

Pomimo potencjalnego efektu suszenia olejku z drzewa herbacianego, ulubiony zestaw szamponów i odżywek Finney pochodzi z linii Paula Mitchella.

“Jeśli masz bardzo pożądliwe włosy, nie chciałbyś olejku z drzewa herbacianego tylko dlatego, że może być bardzo suchym i drażniącym składnikiem”, mówi. “Ale jestem całkiem bez fanaberii. Lubię uczucie olejku z drzewa herbacianego, ponieważ trochę mrowi.”(Szampony i odżywki na bazie oleju z drzewa herbacianego są również fantastyczną opcją dla tych, którzy cierpią na swędzące skóry głowy.)

Jeśli chodzi o stylizację, Finney wybiera krem zagęszczający Every Man Jack ‘ s, ulepszenie żelu, który niepotrzebnie “sprawia, że włosy wiążą się ze sobą, więc pasma wyglądają dalej od siebie.”


Od czego trzymać się z daleka w szamponach i odżywkach


Słyszymy wiele literatury na temat szkodliwego wpływu siarczanów, ale Finney twierdzi, że chociaż te składniki mogą być nieco “drażniące” i “surowe” dla wrażliwych skóry głowy, prawdopodobnie nie zauważysz poważnej różnicy bez nich.

“Siarczany, ogólnie rzecz biorąc, mogą czasami wywoływać związane ze stresem wypadanie włosów”, mówi. “Ale jeśli włosy wypadły podczas mycia, prawdopodobnie i tak wypadną.”

Innym mitem jest to, że codzienne szamponowanie może prowadzić do lub przyspieszyć znaczną utratę włosów w ogóle. Podczas gdy z pewnością można nad rozebrać skórę głowy z naturalnych olejów i stworzyć ten niepożądany suchy i kruchy wygląd, po prostu nie ma szampon lub odżywka, która zatrzyma genetyczne wypadanie włosów w jego utworów. W rzeczywistości, przerzedzające szampony do włosów są tylko tymczasowymi środkami, które ostatecznie nie robią wiele.

“Dla osób z przerzedzonymi włosami istnieją opcje z oparciami, które sprawiają, że włosy wyglądają i czują się grubsze”, mówi Finney. “W rzeczywistości nie robi nic z punktu widzenia powstrzymania wypadania włosów.”

Zamiast tego osoby cierpiące na wypadanie włosów powinny skonsultować się z dermatologiem, aby wymyślić proaktywny plan leczenia, który może obejmować terapie, takie jak Rogaine, finasteryd i/lub zastrzyki osocza bogatopłytkowego. Im szybciej zaczniesz zauważać przerzedzenie i podjąć działania, tym lepiej.


Wybierz szampon i odżywkę, które są odpowiednie dla Ciebie


Kupowanie osobno szamponów i odżywek może być droższą i czasochłonniejszą trasą, ale warto ją wybrać, jeśli chcesz, aby twoje włosy osiągnęły swój najzdrowszy potencjał. Nawilżenie powinno być podstawą rutynowego czyszczenia włosów i zazwyczaj może być wydobyte przez odżywkę, która promuje nawilżenie i jest bezpieczna dla wrażliwych skóry głowy.

Wystarczy pamiętać, aby dostosować swoje produkty wokół indywidualnych potrzeb i zawsze rozmawiać z lekarzem, jeśli wszelkiego rodzaju choroby, takie jak łupież, wypadanie włosów, lub nadmiar oleju jest przewlekłe.


Najlepsze szampony i odżywki 2 w 1 dla mężczyzn


Harry ‘ s https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/extra-strength20anti-dandruff202-in-120shampoo2020conditioner.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/extra-strength20anti-dandruff202-in-120shampoo2020conditioner.html

Ostatni start Harry ‘ ego jest dla facetów, którzy zmagają się z poważnym łupieżem. Ta bogata receptura usuwa bardzo suche, łuszczące się skóry głowy i zwalcza silny łupież za pomocą 2% pirytionianu cynku. Już po tygodniu skóra głowy jest ukojona, zdrowa i świeża.

$7 at Harrys.com

Cremo Barber Grade 2-in-1 szampon i odżywka

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/cremoc382c2a0barber20gradec382c2a0202-in-120shampoo2020conditioner.html

Luksusowa piana fryzjera Cremo Grade 2-in-1 chłodzi i ożywia włosy i skórę głowy, zapewniając czyste, orzeźwiające nawilżenie, dzięki czemu włosy są zrównoważone, łatwe do układania w jednym kroku. 

17,98 zł za 2 w Amazon.com

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/suave20professionals20mens202-in-120shampoo2020conditioner.html

https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/suave20professionals20mens202-in-120shampoo2020conditioner.html

Ta zaawansowana formuła, zaprojektowana specjalnie dla włosów męskich, oczyszcza i kondycjonuje w jednym kroku. Lekka formuła Tokarki i spłuczki czyste bez pozostawiania nagromadzenia lub obciążania włosów. Jedyne co zostało to miękkie, zdrowe włosy.

1,99 zł przy Amazon.com

Możesz Też Kopać:

  • Najlepsze produkty Do Pielęgnacji Włosów Dla Mężczyzn
  • Najlepsze Pomady dla mężczyzn
  • Najlepsze produkty do Stylizacji Włosów Dla Mężczyzn

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Le Male Jean Paul Gaultier, Versace Pour Homme, Lacoste Eau de Lacoste, Hugh Parsons Kings Road, Frederic Malle Cologne I M
Read More

Feromony I Woda Kolońska

Feromony I Woda Kolońska Jak wybrać wodę kolońską, która będzie działać lepiej niż jakikolwiek afrodyzjak Ahmed Zambarakji 27…
Read More

Recenzja Proactiv Shave Club

Recenzja Proactiv Shave Club Przedstawiamy Najnowszy I Najlepszy Klub Golenia-Pożegnanie Złej Skóry I Gorszych Goleń Andrew Cross 1…