Czy wspólne życie to nowa norma dla par?

Para puckering w górę przed ich dom drzwi

Czy wspólne życie to nowa norma dla par?

Dwa domy, Jedna Para: rosnąca popularność wspólnego mieszkania

Aktorka i guru stylu życia Gwyneth Paltrow była ostatnio w tabloidach, ale nie z powodu wstrząsającego Hollywood incydentu. W rzeczywistości przedmówczyni GOOP trafiła na nagłówki gazet po prostu dlatego, że po roku małżeństwa zdecydowała, że nadszedł czas, aby wprowadzić się do męża Brada Falchucka.

Zgadza się, wszyscy-Paltrow trzymała swoje wykopaliska dla siebie, nawet po tym, jak zawiązała węzeł w 2018 roku. Okazuje się, że ta dynamika jest bardziej powszechna niż myślisz.

Powiązane: 5 pytań, które należy zadać przed wspólną przeprowadzką

Te relacje, w których para decyduje się żyć w oddzielnych rezydencjach, są znane jako” żyjące osobno razem ” relacje (w skrócie LAT). I, jeśli najnowsza literatura jest jakimkolwiek wskaźnikiem, ten rodzaj miłosnego uwikłania stał się bardziej popularny, szczególnie wśród osób starszych i Milenium.

Jak mówi Sharon Hyman, reżyser filmu dokumentalnego LAT “Apartners”, podobnie jak związki osób tej samej płci, LATs zawsze istniały, ale nie mówi się o nich publicznie. “Na szczęście fala się zmienia, a ludzie są bardziej otwarci i akceptujący to, co składa się na związek i rodzinę”, mówi. “Tak naprawdę chodzi o znalezienie tego, co jest dla Ciebie odpowiednie, niezależnie od tego, co nakazuje społeczeństwo.”

Aby uzyskać niskie relacje LAT, AskMen rozmawiał z Hymanem i wieloma parami LAT, aby dowiedzieć się, czy wspólne mieszkanie może być dla ciebie odpowiednie.


Dlaczego pary chcą żyć osobno?


Ogólnie rzecz biorąc, im jesteś młodszy, tym mniej masz pieniędzy. Dlatego wiele młodych par pozostaje razem, ale żyją osobno ze względu na ograniczenia finansowe, pracę, szkołę lub kombinację tych trzech. Jonathan Barkan, 35 lat i jego dziewczyna, 31 lat, planują zamieszkać razem pewnego dnia, ale tylko wtedy, gdy oboje lepiej zaplanują swoją przyszłość.

“Na razie zasadniczo dzielimy nasz czas między USA i Kanadę, ponieważ to jest to, co ma dla nas największy sens”, mówi Barkan.

Jeśli chodzi o starsze pary, głównym powodem wydaje się być, aby pozostać niezależnym. Większość była zamężna i miała dzieci, które uciekły z gniazda. Nie chcą poświęcać swojej autonomii, ani nie mają czasu, zainteresowania ani energii, aby zacząć od nowa. Największa różnica między nimi? Większość młodych par chce pewnego dnia wprowadzić się do swoich partnerów, podczas gdy starsze pary, takie jak Deborah, 49 i Mike 59, nie mają takich planów.

“Często mamy do czynienia z wyjaśnieniem tego rozwiązania ludziom, zwłaszcza ze względu na założenie, że musi ono być tymczasowe i że musimy szukać sposobów na ustanowienie jednego miejsca zamieszkania”, wyjaśnia Deborah. “Nie mamy natychmiastowych planów, aby zminimalizować dystans i zamieszkać razem, ani nie mamy planów zawarcia małżeństwa, a mimo to jesteśmy w pełni zaangażowani na dłuższą metę. Czujemy się bardziej połączeni i małżeństwem na wszystkie najlepsze sposoby.”

Według Hyman, wiele par woli żyć osobno, aby utrzymać jednostkę rodzinną nienaruszoną, jeśli mają dzieci z poprzedniego związku.

“Wielu ekspertów twierdzi, że może to być zdrowsze dla dzieci niż wprowadzenie nowej osoby dorosłej do równania”, mówi. “Nie wspominając o tym, że czasami ludzie mają bardzo różne harmonogramy, styl życia, a nawet standardy czystości. Wszystko to nie jest problemem, gdy mieszkasz w oddzielnych rezydencjach.”


Czy istnieją zalety życia osobno razem (LAT) relacje?


Niezależność jest bez wątpienia największą zaletą wymienianą w relacjach LAT. Ludzie mogą cieszyć się czasem dla siebie, jednocześnie doświadczając korzyści płynących z intymności i tego ciepłego, rozmytego uczucia, które przepływa przez twoje ciało, gdy jesteś zakochany.

Mają również tendencję do mniejszego konfliktu, ponieważ oddzielne pomieszczenia mieszkalne oferują czas na ochłodzenie i wycofanie się z partnera, gdy czują się sfrustrowani. Daje to parze czas na lepsze przemyślenie sprawy, zamiast szybko reagować bez większego namysłu. Ponadto LATs czują również, że kiedy się widzą, bardziej cenią czas, ponieważ nie są razem każdego dnia, przez cały dzień. Zasadniczo są bardziej skłonni do wysiłku, aby każda chwila się liczyła.

Barkan, mieszkaniec Ann Arbor w stanie Michigan, uwielbia, że on i jego partner, który mieszka w Toronto, dzielą się ze sobą swoimi miastami. “Częścią radości z bycia na odległość jest to, że gdy jedno z nas odwiedza, drugie może podzielić się tym, co sprawia, że ich mały zakątek świata jest tak wyjątkowy”, mówi. “Pomaga również dowiedzieć się, co będzie najlepsze, gdy zdecydujemy się na następny krok, na przykład, jakie miejsce chcemy mieszkać, w którym kraju, co jest ważne w obszarach, w których żyjemy itp.”

Jeśli chodzi o Deborah, postrzega swój związek z Mike ’em jako” diagram Venna ” — każdy ma swój indywidualny krąg unikalny dla nich, ale istnieje również pewne nakładanie się rzeczy, które dzielą.

“Myślę, że oboje czujemy, że samotność odświeża nas dla wspólnoty, a wspólnota daje nam nowy początek każdego tygodnia, aby robić swoje, być produktywnym i robić znaczące rzeczy, a następnie wracać do siebie raz za razem.”

Relacje LAT są również łatwiejsze do zakończenia. Może to nie brzmi romantycznie, ale odejście od związku, w którym nie ma wspólnych aktywów – głównie domu i mienia w nich – jest o wiele łatwiejsze, gdy rozłam jest na horyzoncie.


Czy istnieją wady życia osobno razem (LAT) relacje?


Dla Jonathana największą wadą jest planowanie. “Trudno jest planować z przyjaciółmi, ponieważ nie wiemy, gdzie jeden z nas będzie w dany weekend” – mówi. “To również sprawia, że małe rzeczy, takie jak bycie w domu na paczki, są o wiele trudniejsze, ponieważ może mnie nie będzie przez kilka tygodni lub ona będzie ze mną przez długi czas. Musimy zaplanować te rzeczy, o których wielu ludzi nie myśli.”

Dla innych, takich jak Janice, 59 lat, to koszty związane z życiem w samotności są dla niej najważniejsze. Gdyby mieszkała ze swoim partnerem, który obecnie mieszka zaledwie 14 minut drogi, Opłaty te zostałyby zmniejszone o połowę.

Janice dodaje, że, podczas gdy ona nie jest osobą, która jest skłonna prosić o uścisk, jeśli czuje się w dół, ” to miło dostać, że kiedy jesteś ze swoim partnerem i można powiedzieć, że nie są sobą.”Mówi również, że życie osobno może poświęcić spontaniczność w związku, wykorzystując pod wpływem chwili wędrówkę o 7 rano jako przykład.

“Podejrzewałbym również, że ludzie, którzy mają problemy z zaufaniem, uznaliby życie osobno za prawdziwe wyzwanie, ponieważ nie wiesz, co dzieje się z Twoim partnerem 24/7”, mówi. “Na szczęście nigdy nie było to dla nas problemem.”

Jak można sobie wyobrazić, życie osobno razem jest naprawdę po prostu o obejmując fakt, że relacje nie muszą być zgodne z pewną formułą. Zamiast tego, jak każda para, są wyjątkowe i różne rzeczy działają dla różnych ludzi. Myślenie, że każdy związek powinien być zgodny z jednym pojedynczym modelem, jest głupie. Jeśli mieszkanie osobno pracuje dla Ciebie i jesteś zadowolony z tego, jak jest, niech tak zostanie. Jak mówią, jeśli nie jest zepsuty, nie naprawiaj go.

Możesz Też Kopać:

  • Romantyczne rzeczy do zrobienia, gdy mieszkamy razem
  • Zrozumienie trendu Lockering Dating
  • Zrozumienie trendu Roaching Dating
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Randka z byłym kolegą

Randka z byłym kolegą Czekaj-czy kiedykolwiek można umawiać się z byłym kolegą? Randkowy Nerd 25 maja 2018 Podziel…