Dlaczego kobiety idą po wysokich facetów i co krótkie chłopaki mogą z tym zrobić

Wysoki chłopak krótsza kobieta

Dlaczego kobiety idą po wysokich facetów i co krótkie chłopaki mogą z tym zrobić

Jeśli panie lubią swoich wysokich mężczyzn, co to oznacza dla tych niskich?

Wyobraź sobie: oszałamiająco przystojny mężczyzna z tego nowego filmu rom-com pochyla się, aby pocałować jego równie oszałamiającą kobiecą rolę. Tylko, że coś jest nie tak-on jest niższy od niej … ale nie powinieneś tego odbierać. Żaden poważny hollywoodzki romans wart swojej soli nie wystawiłby takiej sceny, nawet jeśli dany aktor jest w rzeczywistości krótszy od swojego żeńskiego odpowiednika.

Wszystkie rodzaje sztuczek wędkarskich, a także rozwiązania high-tech (CGI) i low-tech (aktor dosłownie stojący na platformie) zostaną wykorzystane, aby zapewnić, że wszystko jest w porządku w tym filmowym świecie. Oznacza to, że mężczyzna zawsze będzie trochę wyższy od kobiety.

Ta mała różnica jest w zasadzie złotą średnią wzrostu pary heteroseksualnej, miłą proporcją, której obecność pojawia się tak często, że nawet nie wiemy, że tam jest, cóż, dopóki jej nie ma. A kiedy nie ma różnicy wzrostu, uważajcie, panowie. Czaty randkowe Online między inaczej obiecującymi meczami można skrócić. Dowcipy będą też zamieszczane w DMS-ach grupowych i tekstach. Bycie krótkim wydaje się oznaczać Cię jako niewystarczającą w oczach niektórych, bez prawdziwego wyjaśnienia, dlaczego.

Ale o co chodzi z tym wzrostem? Dlaczego kobiety wybierają wysokich facetów? Nie ma nic lepszego w byciu wysokim — sam w sobie, trafienie 6 ‘ znak nie daje wiele prawdziwych zalet poza, powiedzmy, jest w stanie dotrzeć do rzeczy na górnej półce.

A jednak istnieje poczucie prawdziwej mistyki, jeśli chodzi o wysokich mężczyzn, jak diamenty w szorstkiej, które po prostu świecą jaśniej niż ich krótszych braci.

Rozmawialiśmy z różnymi mężczyznami i kobietami, a także profesjonalnym trenerem randkowym, aby uzyskać niski dół, dlaczego kobiety wolą wysokich facetów (i co krótkie chłopaki mogą z tym zrobić).

1. Dlaczego Są Wyżsi Faceci Uważane Za Seksowniejsze?

Krótka odpowiedź? To skomplikowane. Po pierwsze, nie każdy znajdzie wyższy faceci seksowniejsze. Nie możemy też obiektywnie wiedzieć dlaczego każdy znajdzie coś atrakcyjnego.

Seksualne i estetyczne preferencje są trudne rzeczy. Jeśli historia ludzi próbujących iść przeciwko swoim impulsom seksualnym jest wskazówką, wydają się być posłuszni żadnemu mistrzowi.

Powiązane: Chemikalia Mózgu, Które Zasilają Twoje Życie Seksualne, Ujawniły

Jednocześnie argument ten może mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne Tony. Dla queer może to być wzmocnienie, aby twierdzić, że ich pragnienia są częścią tego, kim są, a nie wybory, które można wyłączyć poprzez czystą wolę lub zewnętrzną interwencję. W tym samym czasie mówienie: “po prostu nie pociągają mnie tacy ludzie” jest uzbrojone przeciwko ludziom z marginalizowanych grup wszelkiego rodzaju i pozostawione w tym.

Kwestia atrakcyjności krótkich mężczyzn nieco nieelegancko odnosi się do tego pojęcia. Z jednej strony, niscy mężczyźni nie są grupą zmarginalizowaną; nie ma zorganizowanego wysiłku, aby wyeliminować 5’6″ mężczyzn ze świata lub wyprzeć 5 ‘5″ mężczyzn z przestrzeni publicznej. Mężczyźni o wzroście 170 cm nie są pozbawieni praw ze względu na ich wzrost, a mężczyźni o wzroście 170 cm nie są skazywani na śmierć ani aresztowani za brak pomiaru.

Z drugiej strony, jest całkiem jasne, że istnieje stronniczość wobec krótszych mężczyzn, jeśli chodzi o seksualne i romantyczne perspektywy dla wielu kobiet; stronniczość, która wychodzi stosunkowo płytko.

“Wiele kobiet lubi wyższych mężczyzn, ponieważ przyrównują wzrost do ogólnej siły”, mówi trener randkowy Connell Barrett. “To jest bardzo jaskiniowiec i jaskiniowiec. To ewolucja. Dla niektórych kobiet, wysoki równa się moc, a w grze Randkowej moc często równa atrakcją. Wyższy człowiek może być postrzegany jako silniejszy, a zatem w stanie odeprzeć zagrożenia.”

“Uważam, że wysokość jest szczególnie atrakcyjna. I myślę, że uważam to za atrakcyjne, ponieważ jest to wzniosły efekt, w którym czuję się trochę malutki / mniejszy/chroniony przez wysokich ludzi.”- Mary, 170 cm

Czy istnieje jakaś prawda w tej genetycznej predyspozycji, to z pewnością prawda, która jest zakodowana kulturowo. Od urodzenia ludzie uczą się w ten czy inny sposób, że być wysokim to być męskim. Atrakcyjni mężczyźni w popularnych mediach są albo wysokie, albo wydają się wysokie. Ci mężczyźni uważani za nieatrakcyjnych-czy to nikczemnych, tchórzliwych, fey lub nie-seksualnych-są często krótkie.

Nie jest to jedyna dychotomia, jaką widzimy w popularnych mediach między czołowym archetypem mężczyzny a mężczyznami obsadzonymi w innych rolach-takie rzeczy jak blizny, okulary, trądzik, przerzedzone włosy, nie imponujące muskulatury i słabe podbródki są uwzględniane, aby pomóc ram home, za którego faceta publiczność powinna kibicować (i przeciwko któremu powinni kibicować).

Płytkość tego binarnego, w połączeniu z konsekwencją, z jaką jest on używany, oznacza, że faceci z zewnątrz patrzący do środka są w niekorzystnej sytuacji. Każdy, kogo szukają do tej pory będzie już wchłonął, do pewnego stopnia lub innego, wiadomość, że jest wysoki oznacza bycie gorącym.

I choć wiele z tych cech można zarządzać z odrobiną czasu, wysiłku i pieniędzy, wysokość w szczególności nie podlega kaprysy próżnych. Niski facet może czuć się tak, jakby cały czas dostawał krótki koniec kija.

2. Co Faceci Myślą O Różnicach Wysokości?

“Nigdy nie wybierałem wyższych dziewczyn. Zawsze się denerwowałem. Więc nie wiem [czy wysokie dziewczyny będą się ze mną umawiać]. Zawsze byłem szczery z kobietami w aplikacjach randkowych, zanim wyszedłem. Niektórzy przestaliby odpowiadać. Jest jak jest.”- Mark, 170 cm

Jeśli chodzi o różnice wysokości podczas datowania, to naprawdę zależy od tego, jak wysoki ty są. Dla heteroseksualnych facetów, wzrost jest czymś w rodzaju propozycji “masz-to-albo-nie”. Po jednej stronie równania są faceci, którzy prawdopodobnie nigdy o tym nie myśleć, a z drugiej strony, masz facetów, których całe życie Randki czują się oznaczone i ograniczone przez to.

“Szczerze nigdy tak naprawdę nie myślałem o tym wiele, co myślę, że jest częścią przywileju mojej wysokości jest normatywnie atrakcyjne. Uważam, że wyższe kobiety są sexy – jestem znacznie bardziej skłonny do randkowania z kimś, kto ma 5 ’10” niż z kimś, kto ma 5’2″ — ale gdyby istniał jakiś prawdziwy związek, na pewno nie pozwoliłbym kilku centymetrom wysokości zmienić zdanie.”- Ian, 180 cm

Podobnie jak w przypadku wielu rzeczy płci, wiele złości w dyskursie wokół wysokości z randki pochodzi od mężczyzn, którzy czują się traktowane niesprawiedliwie. 

Choć wysokie kobiety zmagają się również z predyspozycjami kulturowymi w kierunku wyższy mężczyzna / krótsza kobieta dynamiczny, od czasu do czasu konieczności umieścić swoje wysokości w ich BIOS profil randkowy, to krótkie mężczyźni, którzy tworzą większość rozmowy, zarówno w liczbie i intensywności.

Niektórzy mężczyźni posunęli się nawet do takich określeń jak ” wzrost “i” supremacja wysokości”, aby dopasować dyskryminację, której odczuwają, że doświadczają z innymi formami nierówności społecznych.

“Umawiałam się z jednym facetem, który miał 175 cm wzrostu.” Nie zamknąłby się na ten temat. Byliśmy na pięciu czy sześciu randkach. Pocałował mnie dopiero na ostatniej randce… potem upił mnie. Spotykałam się też z innym facetem, który miał jakieś 180 cm wzrostu. Nie mówił o tym zbyt wiele, ale najwyraźniej potrzebował otuchy. Był dobry w łóżku, ale czułem, że to częściowo dlatego, że miał obsesję na punkcie kompensacji.- Sarah, 170 cm

Podczas gdy dyskryminacja wysokość nie, na przykład, obejmują prawa na to, co można i nie można zrobić, to na pewno może mieć szkodliwy wpływ na czyjeś poczucie własnej wartości, jeśli jesteś odrzucany w kółko na coś, czego nie można kontrolować. I raczej nie jest to relegowane do heteroseksualnych randek. Jednym z miejsc, gdzie ludzie mogą nie zdawać sobie sprawy z dyskryminacji wysokości jest społeczność gejowska, gdzie faceci nie mogą winić “odwrotnego seksizmu” lub wewnętrznego podziału płci za płytkie odrzucenie. 

“Miałem facetów dosłownie powiedzieć mi,’ Oh, myślałem, że jesteś wyższy. Przepraszam, to nie zadziała, jak tylko się spotkamy. Mój wzrost jest na moim profilu randkowym.”- Alex, 170 cm

Oczywiście, to nie znaczy, że jest na krótszej stronie jest wyrok śmierci na swoje szanse randki, niezależnie od tego, kto jesteś przyciąga.

“Spotkałem i trenowałem niezliczonych krótszych mężczyzn, którzy odnieśli niesamowity sukces z wysokimi kobietami”, mówi Barrett. “Krótsi faceci nie mają się czego bać, ale boją się samego siebie. Niebezpieczeństwo polega na tym, że samoświadomość o ich wzroście zamieni się w samospełniającą się przepowiednię, która prowadzi do niepowodzenia w randkowaniu. Jeśli krótszy facet jest pełen wątpliwości i strachu przed swoją atrakcyjnością, jego pewność siebie spadnie, czyniąc go mniej pewnym siebie — a to doprowadzi do odrzucenia, którego się boi. Ale winowajcą jest niska pewność siebie, a nie fakt, że ma 175 cm wzrostu.”

3. Jaka jest perspektywa Kobiet Na różnice wzrostu?

Podczas rozmowy z kilkoma paniami nie było żadnych uprzedzeń wobec krótkich facetów, ale nie było też ich dezaprobaty od ściany do ściany.

Szczerze mówiąc, najczęstszym sentymentem usłyszanym była otwartość na możliwość umawiania się z krótszymi mężczyznami-gdyby tylko ci mężczyźni byli również na to otwarci i nie podkreślali własnego wzrostu.

“Podejmowanie decyzji o tym, z kim się spotykasz, w oparciu o to, jak fizycznie wyglądacie obok siebie, jest tak mroczne, tak złe, tak błędne. Jeśli chcesz nosić obcasy, a to sprawi, że wyższy niż twój partner i że przeszkadza ci, to jest podstawowy ” ty ” problem trzeba sobie poradzić, zanim nałożyć go na kogokolwiek innego.”- Molly, 170 cm

Innym aspektem, który dostaje wychowany sporą ilość w dyskusji wysokość mężczyzny jest to, że jest równoważny dyskusji wokół kobiet i ich wagi. Niektórzy mężczyźni myślą, że jeśli kobieta otwiera rozmowę randki online, pytając, jak wysoki jesteś, to uczciwa gra, aby zapytać ją, ile waży.

Chociaż te dwie rzeczy mierzą znacznie różne koncepcje, obie są liczbami, które są specjalnie uzbrojone przeciwko jednej płci bardziej niż drugiej. I szczerze mówiąc, zadawanie ostrego pytania o czyjeś ciało na wczesnym etapie jest niegrzecznym posunięciem.

“Kocham krótkich mężczyzn. Jako niska kobieta, są tak blisko mnie.”- Viola, 170 cm

4. Co mogą zrobić krótsi faceci, aby uzyskać przewagę?

“Myślę, że to raczej brak własnej wysokości lub postrzegana niepewność, która jest bardziej wyłączona niż sama wysokość. Jeśli koleś pisze 170 cm na swoim profilu, jasne, nieważne, jestem pewien, że niektóre kobiety są powierzchowne i mogą się przesunąć. Ale kolesie, którzy mówią ‘ 5 ‘4,” jeśli to ma dla ciebie znaczenie. Suki, Stary, będą uderzać, na 100%.- Jen, 170 cm

Jest coś do powiedzenia na temat proaktywnego podejścia do swoich niedociągnięć, ale jeśli chodzi o przezwyciężenie Deficytu wysokość, może to być przypadek mniej jest więcej.

Oznacza to, że faceci, którzy biorą podejścia maksymalistyczne-aktywnie ubieranie się, aby się wydawać wyższy, noszenie windy, lub nawet decydując się na operację przedłużenia nóg-uruchomić ryzyko nadmiernego korygowania czegoś, co nie jest tak duży problem, jak myślą, że jest.

“Mam tylko z wyższymi facetami, ponieważ za każdym razem, gdy zbliżam się do krótkiego kolesia, wydaje się, że ma z tym większy problem niż ja. Raz zaprosiłam faceta na bal, a on odmówił, bo myślał, że to będzie dziwnie wyglądać na zdjęciach. Poszerz swój umysł, Stary.”- Faith, 175 cm

Zamiast tego najlepszą zmianą, jaką możesz zrobić jako krótszy facet, jest zmiana psychiczna. Nie oznacza to, że powinieneś udawać, że szanse nie są ułożone przeciwko tobie (ponieważ, spójrzmy prawdzie w oczy, są one w pewnym sensie porównywane do Twoich wyższych braci), ale nie powinieneś robić góry z kretowiska.

“Sukces z kobietami to wartość, jaką oferujemy im jako mężczyznom”, mówi Barrett. “Więc tak, wzrost jest formą wartości w oczach niektórych kobiet, ale istnieje wiele sposobów, aby to zrekompensować. Krótsze faceci mogą pokazać swoją wartość i wartość dla kobiet, mając świetny kontakt wzrokowy, mówiąc z dźwięczną tonacją głosu, stając się zabawniejsze i bardziej charyzmatyczne, będąc lepszymi Opowiadaczami historii.” 

To może być jeden strajk przeciwko tobie być wysoki zakwestionowany, ale mając złe nastawienie do jest inny.

“Wzrost to miły bonus, ale jest przereklamowany” – dodaje Barrett. “Prawda jest taka, że wiele wysokich kobiet mówi, że nie umawiają się z krótszymi facetami, ale jeśli koleś o wzroście 180 cm jest fajny i pewny siebie i chichocze, zapomni o swojej tak zwanej regule wzrostu. Jeśli chodzi o randki z niesamowitymi kobietami, bycie facetem, który jest inteligentny, fajny i zabawny jest lepszy niż bycie 6’4” z umywalką abs.”

Powiązane: 9 Nie-seksualne cechy kobiety znaleźć głęboko atrakcyjne w faceta

Jeśli jesteś pewny siebie, otwarty i w stanie umieścić rzeczy wysokość za sobą, jesteś skłonny do hit rzeczy off z następną osobą, która przechodzi twoją ścieżkę.

Możesz Też Kopać:

  • Czy krótkie mężczyźni mają szansę w grze Randkowej?
  • Krótkie Mężczyźni Randki Porady, Ujawnione
  • Oto jak się ubrać, jeśli jesteś krótszy Facet
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts