Rozmowy O Pieniądzach: Para Zarabiająca 350 Tys. Dolarów Rocznie

Rozmowy O Pieniądzach: Para Zarabiająca 350 Tys. Dolarów Rocznie

Co Byś Zrobił, Gdybyś Zarabiał 350 Tysięcy Rocznie?

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Każdy chce pieniędzy, ale omawianie ich w ramach parametrów związku może być onieśmielające. Gdy traktowane nieprawidłowo, Finanse mogą zniszczyć Romantyczne partnerstwo – ale gdy odbywa się w tandemie, prawo rozmowy pieniądze mogą przejść długą drogę. To wygląda inaczej dla różnych ludzi. Witamy w Rozmowy O Pieniądzach, Cykl AskMen o relacji między naszymi pieniędzmi a naszymi związkami. Porozmawiajmy o centach, kochanie. 

Billy i Lola są parą z Brooklynu, która pracuje w technice i mediach, ale obiecujemy, że nie są zbyt pretensjonalni. W ciągu swojego ośmioletniego związku, obaj stopniowo połączyli swoje szacowne dochody na wspólne konta (ale pamiętaj, że mieszkają w Williamsburgu, więc rzeczy są droższe niż twój podmiejski styl życia).

Oboje cieszą się podróżą i ładnymi ubraniami, a dokonując dużego zakupu żyj według słów rady, którą dał im ojciec Loli: “kupuj to, co najlepsze w swoich środkach; pieniądze wkrótce zostaną zapomniane,ale jakość pozostaje.”Mówił o samochodzie, ale największy wpływ na sposób, w jaki radzą sobie z pieniędzmi, miały narodziny ich 18-miesięcznego syna.

Podobnie jak dobrze zorganizowana i udana para, którą są, zanim zostaną rodzicami, spotkali się z planistą finansowym, aby pomóc im przejść przez nieuniknione koszty związane z posiadaniem pierwszego dziecka. Podczas gdy dziecko wymaga od nich, aby zaoszczędzić więcej, znajdują w tym komfort i intymność.

AskMen: jak się poznaliście?

Lola: byliśmy znajomymi na studiach i spotykaliśmy się z różnymi ludźmi. Widywaliśmy się przypadkowo po szkole, ale nie umawialiśmy się aż do 10 lat później, kiedy ponownie spotkaliśmy się na ślubie przyjaciela.

Czy finanse są oddzielone czy dzielone?

Trzymaliśmy ich osobno, dopóki nie zamieszkaliśmy razem. Lola była właścicielką domu, kiedy się do niej wprowadziłam. Potem otworzyliśmy Wspólne konto i każdy wpłacił około połowę naszego czeku. Trzymaliśmy oddzielne konto oszczędnościowe i Karty kredytowe. Ostatecznie z czasem połączyliśmy prawie wszystko i śledziliśmy wszystkie nasze konta razem na oprogramowaniu. Oboje jesteśmy trochę spóźnieni na grę oszczędnościową, więc staramy się nadrobić nasze 401k i inwestycje. Łatwiej było nam pracować z doradcą finansowym w ten sposób, a ponieważ jesteśmy prawie zgodni z naszymi celami finansowymi, miało to dla nas sens. Widzimy wszystkie nasze konta, ale żadne z nas nigdy nie zagłębiało się w wydatki innych. Wszystkie duże zakupy omawiamy z wyprzedzeniem.

Jakie są Twoje ulubione sposoby na wydawanie pieniędzy, gdy chcesz zaszaleć?

Głównie w celach turystycznych, rozrywkowych, gastronomicznych i rozrywkowych. Mieszkamy w małym miejscu, więc nie potrzebujemy zbyt wiele, chociaż rozmawialiśmy o renowacji jego części. Oboje lubimy ubrania i wydajemy na to pieniądze, ale głównie oszczędzamy na wycieczki.

Czy w pieniądzach jest jakiś element erotyczny?

Myślę, że oszczędzanie pieniędzy jest seksowne. Jest to uprawniające do posiadania oszczędności, które pozwalają nam robić to, co chcemy robić (w granicach rozsądku). To pocieszające mieć Fundusz na deszczowe dni.

Billy: zdecydowanie miło jest mieć do czynienia z finansami jako zespół, ale nie powiedziałbym, że to Erotyczne.

Czy sposób, w jaki zostałeś wychowany, wpłynął na sposób podziału finansów?

Moi rodzice nigdy nie rozmawiali z nami o pieniądzach. Mój tata nie zarabiał pieniędzy aż do końca życia, więc zawsze byli bardzo zestresowani, że są z tyłu z wieloma dziećmi, ale kiedy je dostał, spuścił wiele na rzeczy, których nie potrzebował. To zdecydowanie nauczyło mnie być trochę bardziej selektywnym z tym, na co wydaję pieniądze, i skupić się na oszczędzaniu. Jej rodzina jest oszczędna, a dorastała widząc silną etykę pracy, którą mieli jej rodzice, widziała ryzyko, jakie podjęli, takie jak uzyskanie drugiego kredytu hipotecznego z trójką dzieci w szkole, aby rozpocząć nowy biznes w obcym kraju, bez doświadczenia w tej branży. Były chude czasy, ale przetrwały. Szuka oszczędności w naszym codziennym życiu, ale jest również gotowa podjąć ryzyko z naszymi finansami dla większej nagrody. Jej ojciec doradził nam przy zakupie naszego samochodu: “kupuj to, co najlepsze w swoich środkach; pieniądze wkrótce zostaną zapomniane, ale jakość pozostaje.”Jest to rada, która odnosi się do wielu rzeczy.

Jak posiadanie dziecka zmieniło sposób, w jaki mówisz i wydajesz pieniądze? Czy obowiązki finansowe były aspektem twojej rozmowy, zanim zdecydowałaś się na dziecko?

Billy: zanim urodziliśmy dziecko, mieliśmy podobne zdanie na temat finansów i pracowaliśmy z planistą finansowym, aby opracować plan. Masz dziwne uczucie, że każdy dolar, który wydajesz na coś dla siebie, jest czymś, co zabierasz swojemu dziecku.

Lola: dużo wydajemy na opiekę nad dziećmi i zajęcia, a także na założenie konta 529. Mamy szczęście, że mamy przyjaciół i rodziny z dziećmi, więc dostajemy wiele upadków, które lubimy, ponieważ tak szybko z nich wyrasta. To powiedziawszy, łatwo jest wydać na niego pieniądze.

Czy dawne związki miały wpływ na sposób wydawania pieniędzy?

Zawsze spotykałem się z oszczędnymi ludźmi. Zdecydowanie nauczyłem się nie umawiać się z ludźmi, którzy nie byli zadowoleni z tego, co zrobili.

Jak sobie radzisz z takimi rzeczami jak urodziny i rocznice?

Zazwyczaj dostajemy sobie prezent. Oboje dowiedzieliśmy się, że paragon jest koniecznością. Lepiej, żeby ktoś skończył z czymś, co lubi, niż czymś, co będzie siedzieć w domu i nie będzie używane.

Co to jest coś fajnego jeden kupił drugi niedawno w prezencie?

Kupiłem jej pierścionek na urodziny. Jestem bardzo trafiony i brakuje mi biżuterii, ale ona nosi tę.

Lola: kupiłam mu portfel i tacę do przechowywania i resztę jego rzeczy.

Czy możesz podzielić swoje wydatki/jak podzielić następujące:

Wszystkie odpowiedzi od Loli, za pieniądze ze wspólnego konta:

  • Kredyt hipoteczny: $3,650
  • Miesięczne wydatki na samochód: $500
  • Opieka Nad Dziećmi: $2,800
  • Spłata długu: Brak
  • Wydatki na żywność: $600
  • Wydatki na odzież: $300

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Pierwsza Randka

Pierwsza Randka Niesamowita Pierwsza Randka? Oto, co musisz zrobić dalej Lindsay Tigar 12 grudnia 2018 Podziel się RedTube…
Read More

Sztuka Flirtu Bez Negowania

Sztuka Flirtu Bez Negowania Opanuj sztukę flirtu w trzech prostych krokach Priya-Alika Elias 11 grudnia 2018 Podziel się…