Dostałam zabieg PRP na wypadanie włosów i tego się dowiedziałam

Mezoterapia włosów lub skóry głowy prp: procedura osocza bogatopłytkowego. Kosmetyczka lekarz wykonuje zastrzyki w głowie mężczyzny do wzrostu włosów, aby zapobiec

Dostałam zabieg PRP na wypadanie włosów i tego się dowiedziałam

Wziąłem igłę – lub 13 – w głowę i przeżyłem, aby opowiedzieć historię

Zespół redakcyjny AskMen dokładnie bada i recenzuje najlepszy sprzęt, usługi i zszywki na całe życie. AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę.


Słuchaj, jeśli jest coś, czego nauczyłem się przez wiele lat zajmowania się męską pielęgnacją, to to, że faceci bardzo dbają o swoje włosy. Niektórzy z nas troszczą się bardziej niż inni o to, jak wygląda i co z nim zrobić, ale czy to twarz, klatka piersiowa, czy którykolwiek z pozostałych, większość z nas troszczy się o swoje włosy i chcemy mieć pełną kontrolę nad tym, czy je utrzymamy, czy nie.

Powiązane: Najlepsze Produkty Na Wypadanie Włosów

Nie powinno więc dziwić, że w kategorii pielęgnacji włosów dla mężczyzn cały czas pojawiają się niekończące się nowe i interesujące zmiany. Nowe lasery niskiego poziomu ciągle wychodzą, tabletki i miejscowe zabiegi od easy DTC firm, nawet nowe operacje przeszczepu włosów, które nie wyglądają jak te zatyczki do włosów sprzed lat.

Oto jednak pytanie: jeśli istnieje tak wiele zabiegów na przerzedzenie włosów i wypadanie włosów, dlaczego warto wybrać terapię PRP jako leczenie wypadania włosów? Ponieważ podobnie jak wiele innych zabiegów zyskujących popularność wśród mężczyzn-Botox, wypełniacze, CoolSculpt — jest to nieinwazyjna opcja leczenia, aby pomóc utrzymać włosy mam i zapobiec dalszemu wypadaniu włosów, zamiast próbować wrócić i naprawić problem po fakcie. I mogę to zrobić w przerwie na lunch.

Według RealSelf, strony z informacjami i recenzjami na temat procedur kosmetycznych, średni koszt odbudowy włosów za pomocą zastrzyku PRP wynosi około 2150 USD. Porównaj to z szacunkami RealSelf $7,075 za pełną operację przeszczepu włosów i możesz się założyć, że wolałbym teraz obniżyć koszty PRP na mojej karcie kredytowej, niż czekać, aż będę potrzebował droższego (i bolesnego) leczenia.

“Koszt jest dużym czynnikiem dla wszystkich moich pacjentów”, wyjaśnia certyfikowany dermatolog i chirurg Dermatologiczny Dr Ariel Ostad. “Możesz więc spierać się, dlaczego nie spróbować [drogiego urządzenia laserowego w domu] jeden raz i masz go w domu na zawsze.”Wykazano, że czerwone światło emitowane przez te urządzenia laserowe podczas leczenia zwiększa ukrwienie, co jest świetne w przypadku wypadania włosów, ale wyniki tej metody są bardzo niespójne. “To główny problem [urządzeń laserowych], w przeciwnym razie polecilibyśmy je każdemu pacjentowi.”

“To jest coś w mojej 23-letniej praktyce, na co wpadam”, kontynuuje. “Chcemy być pomocni każdemu pacjentowi, ale chcemy również prawidłowo przeprowadzić leczenie i dlatego znajdziesz taką rozbieżność w zakresie cen, w której niektóre miejsca mogą zaoferować Ci leczenie PRP od $600 aż do $1,500 [za jedną sesję], a to tylko kwestia tego, jakiej techniki używają.”

Problem z użyciem jednego z tych laserów polega na tym, że nie będziesz wiedział, czy działa, dopóki go nie kupisz i nie wypróbujesz, a za prawie $800 na Amazon (zakładając, że nie zostaniesz oszukany) ja, na przykład, nie jestem tak chętny do podjęcia tego skoku wiary, a następnie zniechęcić się, gdy nie widzę wyników.

“Następna linia terapii to naprawdę PRP … jest terapia PRP, a potem przeszczep włosów” – mówi Ostad, a jak wiemy, nie są tanie. Teraz, gdy omówiliśmy, ile to kosztuje w porównaniu do przeszczepów laserowych i włosów, co dokładnie is Terapia PRP?


Czym jest terapia PRP?


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/blood20in20vials20with20prp.html

PRP oznacza osocze bogatopłytkowe i jest to złoty płyn znajdujący się we krwi, który jest pełen czynnika wzrostu, który po stężeniu może zapewnić pewne główne korzyści. “W naszej krwi są dwa składniki” – mówi Ostad. “Jest osocze, które jest wyraźnym składnikiem naszej krwi … a potem jest czerwony składnik naszej krwi, który jest zbudowany z czerwonych krwinek.”

Powiązane: Mam Brazylijski wosk dla mężczyzn i tego się nauczyłem

Historia stosowania iniekcji osocza bogatopłytkowego do odbudowy włosów i zapobiegania wypadaniu włosów jest stosunkowo nowa, ponieważ nauka istnieje od dziesięcioleci w innych dziedzinach medycyny. W opublikowanym przez Kragera badaniu “Skin Appendage Disorders” autorstwa Alvesa rubiny, Grimalta Ramona, historia praktyki sięga lat 70. i jest po raz pierwszy stosowana w dziedzinie hematologii lub badania krwi.

“Hematolodzy stworzyli termin PRP … na określenie osocza z liczbą płytek krwi większą niż krwi obwodowej, który początkowo był stosowany jako produkt do transfuzji w leczeniu pacjentów z małopłytkowością”, wyjaśnia badanie. “Dziesięć lat później PRP zaczął być stosowany w chirurgii szczękowo-twarzowej jako PRF (fibryna bogata w płytki krwi). Następnie PRP był stosowany głównie w dziedzinie mięśniowo-szkieletowej w urazach sportowych.”

Terapia osocza bogatopłytkowego odniosła sukces w leczeniu i wzmacnianiu procesu gojenia wszystkiego, od urazów tkanek miękkich, łokcia tenisisty i bólu stawów, przez zapalenie powięzi podeszwowej, po przewlekły ból związany z przewlekłymi urazami ścięgien, łzami mankietu rotatora i wieloma innymi uszkodzonymi tkankami i schorzeniami ortopedycznymi. 

Cut do dnia dzisiejszego, kiedy PRP zyskuje popularność w dermatologii poprzez osiągnięcie takich sukcesów medycznych jak regeneracja tkanek, gojenie się ran, korekta blizn, odmłodzenie skóry, a w naszym przypadku łysienie, zwane inaczej wypadaniem włosów.


Jak działa PRP Hair Restoration


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/how20does20prp20for20hair20loss20work20infographic.html

Wchodzenie w chwasty wypadania włosów i przywracania włosów może wysłać nas do stycznej godnej własnego artykułu (którego mamy już wiele), więc będę to krótko i prosto. Wstrzyknięcie PRP w skórę głowy stymuluje komórki macierzyste w korzeniu włosa, aby obudzić mieszek włosowy, który w przeciwnym razie mógł przestać ubijać włosy, co powoduje większe ryzyko odrastania włosów u pacjenta.

“PRP może hodować włosy niemowląt, wzmacniać istniejące włosy i zagęszczać je. Zagęszczając je, zajmują więcej miejsca i pokrywają więcej skóry głowy”, wyjaśnia Ostad. “Wszędzie tam, gdzie występuje uraz, płytki krwi tam trafiają i nie tylko zatrzymują krwawienie, ale uwalniają te granulki czynników wzrostu, które pozbywają się stanu zapalnego i leczą okolicę.”

Powiązane: Najlepsza farba do Włosów Dla Mężczyzn

“Ponadto osocze zawiera witaminy, składniki odżywcze i białko, więc ma wszystkie te dodatkowe rzeczy poza płytkami krwi”, kontynuuje. “[Na przykład] ktoś kiedyś pomyślał o wzięciu płytek krwi i wstrzyknięciu ich i był w stanie leczyć pacjentów [z urazami sportowymi]. A teraz jest to rutynowo robione dla ludzi, którzy mają kontuzje sportowe, czy to zapalenie ścięgna Achillesa, czy zapalenie kolana.”

I wreszcie, ponieważ płytki krwi mają czynniki wzrostu, a czynniki wzrostu pomagają stymulować kolagen i generować nowy kolagen do wzrostu, PRP trafił do dermatologii i jest obecnie z powodzeniem stosowany w leczeniu wypadania włosów. “To nie działa dla wszystkich, ale działa dla większości ludzi” – mówi Ostad. “Powiedziałbym, że konserwatywnie działa dla [około] trzech na cztery osoby. Starannie dobieramy pacjentów. Nigdy nie zrobiłbym tego na kimś, kto ma końcową fazę wypadania włosów — byłoby to marnotrawstwem.”


Dlaczego PRP na wypadanie włosów?


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/phases20of20hair20loss.html

OK, więc nie tracę włosów … jeszcze. Ale sądząc po historii mojej rodziny, mogę stwierdzić, że to tylko kwestia czasu. To powiedziawszy, nie mam grubej, pełnej głowy włosów, które miałem po ukończeniu college ‘ u przez te wszystkie lata temu. Genetyka, a także epigenetyka, są najczęstszymi składnikami wypadania włosów.

Ostad wyjaśnia: “epigenetyka oznacza po prostu wpływ środowiska na nasze geny, a kiedy mówię o środowisku, mówię o stresie. Kiedy [wchodzimy] w nasze dwudziestki [stres] rzeczywistość uderza. Musisz znaleźć pracę, samochód lub mieszkanie. Więc wszystkie te stresy uwalniają hormony stresu.”

Głównym hormonem stresu, jak ujął to Ostad, jest kortyzol. “Kortyzol ma kształt podobny do testosteronu, a w organizmie ulega przekształceniu w testosteron”, kontynuuje Ostad. “Jeśli ktoś ma rodzinną predyspozycję genetyczną, to uwolnienie kortyzolu indukuje więcej testosteronu i może niestety zainicjować wypadanie włosów.”

Ostad oferuje swój średni wiek dla pacjentów mieści się w przedziale od 30 do 40, więc kiedy zaczynam się skradać do późnej trzydziestki, moim celem jest wyprzedzenie sytuacji wypadania włosów. Ostad powiedział mi, że jestem idealną kandydatką do zabiegu PRP Hair loss treatment.

Powiązane: Mam Botoks, aby przestać się pocić i tego się nauczyłem

“[Dobrym kandydatem jest] ktoś, kto jest młody, kto zauważa pewne przerzedzenie i może również zobaczyć pewną regresję linii włosów.”Bingo. Jestem już za pomocą over-the-counter miejscowe produkty wypadanie włosów, jak również biorąc suplementy i przepisane leki na wypadanie włosów, które do tej pory, trzymał wszelkie poważne wypadanie włosów na dystans.

“Więc jesteś jak typowa osoba, ktoś w ich 30s, który zaczyna się trochę bardziej świadomy faktu, że włosy są Rodzaj przerzedzenia — że nie mają tej maksymalnej gęstości, że kiedyś mieli w ich wczesnych 20s i stałeś się trochę samoświadomy,” powiedział Ostad. Znowu racja.

“A zwłaszcza, jeśli ktoś ma historię rodziny i nie musi nią być … żeński dominujący rodzaj genu [taki jak ojciec twojej matki]. To może się zdarzyć po obu stronach [rodziny].”I jeszcze raz, Ja.

Więc jeśli ktoś ma w rodzinie przerzedzenie włosów lub genetyczne wypadanie włosów, takie jak łysienie androgenowe — matka, ojciec, ciotki lub wujkowie — to osoby te są jeszcze bardziej narażone na utratę włosów. “Nawet u kogoś takiego jak ja [po 50-tce] PRP pomoże nie tylko utrzymać to, co mam, ale jest to rodzaj stymulowania wzrostu włosów” – powiedział Ostad.

Wykonując ten zabieg odnowy włosów PRP-nawet raz-korzyści z tego, co jestem już działanie powinno się zwiększać, nie tylko poprawiając gęstość włosów i sprawiając, że włosy, które mam, wyglądają i czują się zdrowsze, ale także potencjalnie powodując nowy wzrost.


Co to jest PRP do leczenia wypadania włosów


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/blood20going20through20centrifuge.html

Wdałem się w długą rozmowę z Dr. Ostadem i muszę być szczery, jego “zachowanie przy łóżku” było wzorowe. Nie mogłam być szczęśliwsza z wyboru, który z nim wybrałam. Przeprowadził mnie przez proces, czego się spodziewać i jak to będzie czuć-do czego dojdziemy później.

Nie jestem wrażliwy, jeśli chodzi o igły, z wyjątkiem tego krótkiego momentu, w którym igła faktycznie przechodzi w moją żyłę. Po tym, jestem gotowy. Na szczęście, to było zrobione, mimo że pielęgniarka pobierająca moją krew pobrała dwie pełne fiolki, czyli w sumie około 25 ml. Kiedy trzymałem gazę na mojej małej ranie, moja krew była wirowana w wirówce przez około pięć minut. To oddziela krew od tego słodkiego, złotego soku-PRP.

Gdy Wirówka cicho nuciła, Deirdre Murphy, pielęgniarka, która pobrała mi krew, zaczęła układać małe strzykawki, które mogłyby być używane do wstrzykiwania mojego własnego czynnika wzrostu-pełnego PRP z powrotem do mojej czaszki. Złapała jednego. Potem kolejny. Potem trzecia. Szła dalej, dopóki nie przygotowała 13 strzykawek. Trzynaście! Jeśli to nie brzmi jak dużo strzykawek dla Ciebie, Nie wiem, co ci powiedzieć, człowieku, bo to jest dużo o rzeczach, które wchodzą mi do głowy, jeśli O mnie chodzi.


Jak czuje się PRP na wypadanie włosów?


https://e-gentleman.pl/wp-content/uploads/2021/12/needle20being20injected20in20scalp20of20man.html

“Twoja skóra głowy i ogólnie twarz to tylko wrażliwy obszar” – powiedział Murphy. “Lubię więc przygotowywać pacjentów do tego i po prostu upewniać się, że masz pełną świadomość, że jest to niewygodne. Widziałem, jak ludzie przez to przechodzili i to jest szybkie i koniec, a oni na to: “o, Zabawa, zrobione.’”

Powiązane: W Ból? Wypróbuj jedną z tych zabawek BDSM

Ok chłopaki, muszę być z wami szczery: to boli jak skurwysyn. Nie kłamię. I nie jak mrowienie-mrowienie ouchie, ale bardziej jak ” Jasna cholera! Co się dzieje??”Skóra głowy jest bogata w nerwy i kości i nie za dużo więcej. Wyobraźcie sobie, że igła w kółko przebija cienką skórę głowy, zastanawiając się: “czy ja naprawdę. tak bardzo potrzebujesz włosów?”

To powiedziawszy, bolesny proces trwał w sumie od dwóch do trzech minut. To było to. Trzynaście strzykawek w mniej niż trzy minuty. Ból jednak na tym nie poprzestał. To trwało. Czułem się jak specjalny rodzaj bólu głowy, który trzeba tylko zdrzemnąć. Jednak kiedy wróciłem do biura, wziąłem trochę Tylenolu i ból powoli zanikł. Po około godzinie, nie czułem żadnego bólu, i nigdy nie wrócił.

Uwaga na następny raz (i po raz pierwszy): weź trochę Tylenolu przed procedura. Zdecyduj się na paracetamol, ponieważ nie jest to rozcieńczalnik krwi, jak wiele jego przeciwbólowych odpowiedników.


Mój PRP dla wyników wypadania włosów


Powiedziano mi, że nie mogę myć włosów przez 24 godziny i zostawić głowy w spokoju (bez masażu skóry głowy lub Nie wiem, agresywne sporty kontaktowe głowy) przez 48 godzin. Po tym, byłem wolny, aby żyć moim życiem, jak zrobiłem pre-PRP.

Powiedziano mi również, że natychmiast zobaczę pewne wyniki: “[Plazma] faktycznie zagęszcza włosy, które obecnie masz [i] sprawia, że są naprawdę ładne, lśniące i piękne”, powiedział mi Murphy po zabiegu. “Ponieważ płytki krwi są tym, co faktycznie pomaga odmłodzić komórki w tym obszarze.”

Ostad dodał: “ludzie, którzy to robią, większość z nich kocha ich wyniki. Są naprawdę zadowoleni z poprawy. To nie jest dramatyczna zmiana, więc nie da wyników przeszczepu włosów. Ale dla osób, które chcą nie tylko zatrzymać wypadanie włosów, będzie to działać o wiele lepiej niż [miejscowy minoksydyl] Rogaine i Propecia [sam].”

Większość lekarzy zaleca przeprowadzenie serii od trzech do pięciu sesji, aby jak najlepiej wykorzystać procedurę, z corocznymi zabiegami podtrzymującymi, aby utrzymać wyniki, ale nawet jedna wizyta może mieć znaczenie, jeśli jesteś taki jak ja:chcesz walczyć z przerzedzonymi włosami z miejsca zapobiegania.

Minęło kilka miesięcy od zabiegu i po strzyżeniu blisko skóry głowy, aby śledzić wyniki, zauważyłem, że niektóre z drobnych włosów, o których rozmawialiśmy, wydają się próbować znaleźć swoje światło. Wiedząc, że podejmuję inne środki ostrożności, aby utrzymać włosy tam, gdzie są, mam pewność, że nie jest to coś, o co będę musiała się martwić w najbliższym czasie.

Możesz Też Kopać:

  • Jak obcinać włosy
  • Najlepsze suplementy dla wzrostu włosów
  • Najlepsze produkty do przerzedzania włosów

AskMen może otrzymać zapłatę, jeśli klikniesz link w tym artykule i kupisz produkt lub usługę. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą pełną
warunki użytkowania.

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Jak Stylizować Grube Włosy

Jak Stylizować Grube Włosy Mamy Fryzjera, Który Wyjaśni, Jak Prawidłowo Układać Gęste Włosy Darius Davie 12 września 2017…