Zaskakujące Składniki Znalezione W Kolonii

Zaskakujące Składniki Znalezione W Kolonii

Zaskakujące Składniki Znalezione W Kolonii

Czy Twoja Ulubiona Woda Kolońska Zawiera Wymioty Wielorybów Lub Mocz Jeleni? Dowiedzieliśmy Się

Żargon zapachowy jest językiem samym w sobie. Gdybyś uwierzył w zgrabny marketing i abstrakcyjne slogany, pomyślałbyś, że najlepsze wody kolońskie zostały sformułowane z czymś więcej niż egzotycznymi kwiatami i łzami jednorożca. Niestety, sok w butelce jest wykonany z wielu różnych składników, niektóre znane, inne bardziej dziwaczne. Dekonstruujemy najbardziej powszechne, ale niezrozumiałe składniki w najlepszych zapachach, abyś wiedział, co spritzujesz. 

Bergamotka
Gdzieś pomiędzy gruszkową cytryną a Sewilską pomarańczą, ten pachnący — ale niestety niejadalny-owoc cytrusowy można zwykle znaleźć na “szczycie” — lub otwarciu-wody kolońskiej, gdzie tworzy natychmiastowy zing. Podstawa tradycyjnych wód kolońskich, ta nuta jest często porównywana do herbaty Earl Grey, głównie dlatego, że herbata Earl Grey jest faktycznie wykonana ze skórki bergamotki.

Owoce są uprawiane w południowych Włoszech, najlepiej w regionie chronionym (dobry towar będzie nosić włoski Chroniona nazwa pochodzenia etykietka z dumą), gdzie jest uprawiany wyłącznie ze względu na swój cenny olejek eteryczny. 

Spróbuj: Acqua Di Bergamotto by Ermenegildo Zegna, Jo Malone Early Grey & Cucumber Cologne, Bergamotto di Calabria by Acqua di Parma, Bergamotte 22 by Le Labo

Bursztyn
Nie jest to cenny pomarańczowo-brązowy kamień, który większość ludzi natychmiast kojarzy ze słowem bursztyn. Bursztyn (znany również jako Ambra) jest intensywnie seksownym i zwierzęcym aspektem męskiego zapachu. Jest grzeszna, pijana i pachnie dotykiem … crotch-y (mam na myśli to w najlepszy możliwy sposób). 

W przeciwieństwie do dezynfekowanego marketingu perfum, Ambra jest produktem ubocznym wymiotów kaszalota, słonego złoża znalezionego unoszącego się na powierzchni oceanu, gdzie utlenia się przez kilka dekad, zanim wytworzy zaskakująco odurzający zapach. (W tym miejscu powinienem zwrócić uwagę, że najbardziej “seksowne” składniki perfumeryjne są często pozyskiwane mniej atrakcyjnymi środkami: na przykład cywet jest produktem gruczołów analnych kota cywet…). Na szczęście współcześni perfumiarze polegają teraz na mieszance żywic syntetycznych (Zwykle benzoina, labdanum i wanilia), aby określić “bursztyn”; ma całą ostrość tradycyjnego rodzaju, ale bez udziału jelit kaszalota. 

Bursztyn zwykle znajduje się w podstawie lub wysuszeniu zapachu, ponieważ jego słodki zapach może utrzymywać się przez wiele godzin. Jest to również świetny “utrwalacz”, w tym sensie, że utrzymuje inne nuty w zapachu na miejscu. 

Spróbuj: Amber pour Homme by Prada, Mona di Orio Les Nombres D ‘ Or Ambre, Tom Ford Amber Absolute

Piżmo
Kolejnym kamieniem węgielnym nowoczesnej perfumerii o cienistej historii, piżmo jest pachnąca wydzielina z jelenia piżmowego (Moschus moschiferus). Zwierzęta używają piżma, aby oznaczyć swoje terytorium i zwabić samice… lubimy to w perfumerii z tych samych powodów. Dziś Jeleń jest gatunkiem chronionym, a perfumiarze polegają na wielu syntetycznych piżmach, aby osiągnąć ten sam efekt. Piżmo jest podstawowym składnikiem prawie wszystkich zapachów i nie jest w najmniejszym stopniu tak “obskurne”, jak sugeruje jego nazwa. Jeśli już, piżmo ma bardzo czysty i równoważący efekt. 

Piżmo jest zwykle używane do zmiękczania dowolnej twardości w zapachu, trochę jak narzędzie rozmycia w Photoshopie. Jest to zapach miękkiego, ciepłego ciała, lekko pudrowego, ale nie w najmniejszym stopniu przytłaczającego. Dla wielu mężczyzn zapach jest dość niezauważalny, ale jego konsystencja i efekt nie pozostaną niezauważone. 

Spróbuj: Bulgari Pour Homme by Bulgari, Narciso Rodriguez dla niego Musk by Narciso Rodriguez, Ferrari Essence Musk, Kiehls Original Musk, Frederic Malle Musc Ravageur

Oud
Niegdyś podstawowy zapach Bliskiego Wschodu, Oud można teraz znaleźć w wielu designerskich zapachach (choć w nieco rozwodnionej, przyjaznej dla Zachodu formie). Oud (czasami określany jako Oudh, Aoud lub Agarwood)jest niezwykle bogatą i żywiczną substancją pochodzącą z grzyba, który rośnie na drewnie z drzew aquilaria i gyrinops.

Niedobór surowca znajduje odzwierciedlenie w wysokiej cenie (Ludzie na Bliskim Wschodzie są gotowi wydać w dowolnym miejscu w regionie 15 000 USD za kilogram naprawdę rzadkich odmian). Jest tak drogi, że perfumiarze często używają aromachemicznego substytutu prawdziwej rzeczy. Syntetyczne wersje odzwierciedlają dymny, drzewny i lekko leczniczy efekt prawdziwej transakcji. 

Try: Tom Ford Oud Wood Tom Ford, Jubilation XXV Man Amouage, M7 Yves Saint Laurent, Oud Maison Francis Kurkdjian

Wetiwer
Wetiwer to wieloletnia trawa o aromatycznych korzeniach, która pochodzi z południowych Indii, Indonezji i Sri Lanki. Najcenniejsza jest jednak ropa wetiwerska pochodząca z Haiti, która wytwarza około 80% światowych zasobów.

W przeciwieństwie do innych kluczowych składników wymienionych w tej funkcji, nie ma syntetycznego substytutu wetiweru i jego unikalnego, ziemistego zapachu. Zielony, orzechowy i, w zależności od odmiany, nieco ściągający, wetiwer jest prawdopodobnie najbardziej “męskim”surowym składnikiem w perfumerii. Choć często ukrywa się w mieszance, z pewnością może utrzymać się w centrum zapachu, jak w klasycznym Vetiver Guerlain z lat 50. 

Try: Terre d ‘ Hermes by Hermes, Original Vetiver by Creed, Grey Vetiver by Tom Ford, Vétiver by Annick Goutal, Vetyverio by Diptyque, Escentric 03 by Escentric

Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Jak Ściągnąć Pompadour

Jak Ściągnąć Pompadour Jak Zdjąć Współczesny Pompadour I Wyglądać Jak Diabli Wiktor Macias 21 sierpnia 2017 Podziel się…