Jak być lepszym mężem

Ręce panny młodej na szyi pana młodego.

Jak być lepszym mężem

Jak być lepszym mężem w 10 prostych (ok, trudnych) krokach

Małżeństwo jest skomplikowane. Nie mieszajmy słów.

Oczywiście, koncepcja jest świetna-znajdź kogoś, kto sprawia, że jesteś niewiarygodnie szczęśliwy i spędzaj z nim więcej czasu niż ktokolwiek inny przez resztę swojego życia — ale to również brzmi jak to, co dziecko wymyśliłoby jako przepis na szczęście.

Jest powód, dla którego bajki kończą się słowami “i żyli długo i szczęśliwie” bez wchodzenia w szczegóły: bo tak naprawdę małżeństwo jest trudne i niechlujne, a żadne małżeństwo nie jest szczęśliwe na zawsze. Jeśli naprawdę zamierzasz być z tą osobą przez resztę swojego naturalnego życia (i, uwaga spoiler, Twoje szanse w dzisiejszym małżeńskim klimacie nie są duże), oznacza to, najprawdopodobniej, cztery + dekady wspólnego życia.

Dla każdego, kto zna koncepcję “wspólnego życia” (patrząc na ciebie, każdego, kto kiedykolwiek miał rodzinę lub współlokatora), będziesz wiedział, że nigdy nie złość się na tę osobę to wysokie zamówienie. Dorzuć dzieci, kredyt hipoteczny, problemy zdrowotne, nieuchronne kaprysy przypadku i wyrażenie “twoje życie seksualne”, a masz przepis na nie tylko złe dni, ale i piekło, kilka złych lat.

Jeśli chcesz, aby twoje małżeństwo działało, musisz być zaangażowana i, bez kłamstwa, dobra w tym. To prawda, z pewnego punktu widzenia bycie mężem to rodzaj pracy. Większość ludzi na pewno nie kwalifikuje się do twojej konkretnej roli; masz więcej obowiązków, gdy zostaniesz tam dłużej, a jeśli nie masz dobrych relacji z szefem, oszalejesz.

Dobra, analogia trochę przygnębiła! Przejdźmy do lepszego-porady męża:

1. Bądź Ciekawy

Czy jest coś bardziej przygnębiającego dla zainteresowania niż nieoczywistość? Niezależnie od tego, czy jest to przyjaciel, który nie zadaje ci pytań o siebie przy kawie, czy szef, który nie daje Ci możliwości udowodnienia siebie w pracy, odkrycie, że ktoś nie wie, na czym Ci zależy i tak naprawdę nie obchodzi, jest dość dużym nieszczęściem.

Nie pozwól, aby ta dynamika ugruntowała się w twoim związku-zadawaj pytania współmałżonkowi i słuchaj odpowiedzi. Spróbujcie sobie przypomnieć, jak to było, kiedy po raz pierwszy się spotkaliście i byliście zdesperowani, aby dowiedzieć się więcej o sobie — bez względu na to, jak dobrze się znacie, nadal będą rzeczy, których jeszcze nie rozgryzliście.

2. Bądź Konsekwentny

Każdy wie o stereotypie tego rodzaju złego męża-kochającego i kochającego w jednej chwili, szalejącego w następnej, nieobecnego lub po prostu zblazowanego. Nikt nie może być doskonały w 100% czasu, ale jedną z najlepszych cech, które osoba może mieć w długoterminowej sytuacji, jest niezawodność.

Umieść w pracy, aby być najlepszą wersją siebie dzień w dzień, nie tylko w Walentynki i kiedy teściowie się skończą. Okazjonalne wielkie zamiatanie romantyczne gesty są świetne, ale nie papier w ciągu tygodni pomijania robienia prac domowych lub cięcia komentarze o tym, jak kolacja smakowała. Pokaż się – nawet jeśli nie jest to efektowne.

3. Bądź Romantyczny

Jednocześnie nie daj się tak wciągnąć w bycie dobrym facetem, jeśli chodzi o małe rzeczy, które zapominasz, aby kiedykolwiek spróbować zaprzeć dech w piersiach swojego znaczącego drugiego. Nie musi to być tradycyjna wizja romansu (patrz: kartki, kolacje przy świecach, czekoladki, bukiety kwiatów); to, co powinno być, jest dostosowane do rzeczy, które sprawiają, że serce współmałżonka bije szybciej i niecodziennie.

Poświęć czas tu i tam, aby pokazać, że troszczysz się i troszczysz z pasją, w sposób, który niekoniecznie przyniesie Ci korzyści. Zachowuj się, jakbyś próbował przesłuchać do roli męża (lub chłopaka, kochanka lub pierwszej randki) od nowa i zobacz, jaką reakcję otrzymasz.

4. Bądź Seksualny

Ten jest trudny. Gdyby tak nie było, nie byłoby wszystkich poradników, porad i terapeutów par, które są na tej planecie. Żaden punkt podpunktowy w liście porad nie ułatwi tego, więc nie będę próbował. Ale wiedz jedno: seks jest ważną i niezbędną częścią pasji dla większości ludzi, a seksualne nieszczęście i frustracja prowadzą do końca wielu związków.

Jeśli masz zamiar być dobrym mężem, musisz wziąć seksualnego siebie partnera poważnie-ich chce, ich nie-chce, ich obawy, pragnienia, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. To, jak to wygląda, będzie inne dla każdej pary, ale jedną rzeczą, której nie powinieneś robić, jest pozwolić swojemu życiu seksualnemu umrzeć cichą i bez pamięci śmiercią, podczas gdy udajesz, że wszystko jest w porządku, ponieważ boisz się być szczery i niewygodny.

5. Przepraszaj

Nie musisz prowadzić badań naukowych nad Księgą rodzaju, aby wiedzieć, że błądzenie, a potem żałowanie, było dość trudne w ludzkiej kulturze od niepamiętnych czasów. Wiele relacji kwaśne, ponieważ jedna lub obie strony nie są w stanie skonfrontować swój żal w sposób wrażliwy.

Kiedy coś spieprzysz (I O rany, spieprzysz) zrób punkt, aby przeprosić za to. Nie staraj się wrócić do łask swojego partnera, grając miły, nie tylko nadzieję, że zapomną, i na pewno nie próbuj udawać, że są szaleni za bycie szalonym. Twój błąd. Rozmawiaj o tym, że przepraszasz, a do tego powiedz, dlaczego ci przykro, dlaczego to, co zrobiłeś, było krzywdzące i złe, i jak będziesz pracował, aby upewnić się, że to się nie powtórzy.

6. Bądź Szczery

Kłamstwo jest łatwe i jest to coś, w co wpada wiele par, ponieważ szczerze mówiąc, musisz kłamać przynajmniej trochę w większości związków, romantycznych lub innych, aby upewnić się, że obaj partnerzy są szczęśliwi. Najtrudniejsze jest to, gdy zaczynasz konsekwentnie kłamać i o ważnych rzeczach. To znaczy, że boisz się powiedzieć prawdę, co oznacza, że masz poważny problem w związku.

Dużo czasu, kłamliwe funkcje, aby kupić ci czas na rozmowę, której jeszcze nie chcesz mieć, ale jeśli zrobisz zbyt wiele, wszystkie te rozmowy staną się poważniejsze, trudniejsze w nawigacji i mogą się na Ciebie zapaść na raz. Nie pogrążaj się w kącie z gigantyczną siecią fibsów, białych kłamstw i półprawd. Jeśli poważnie myślisz o małżeństwie, możesz przejść przez trudną rozmowę tu i tam.

7. Bądź Otwarty

Wielu ludzi uważa, że ujdzie im to na sucho, będąc szczerymi, ale bez otwartości. To zły ruch, ponieważ mówienie prawdy w konfrontacji, ale ukrywanie jej w inny sposób jest własną formą kłamstwa. Mężczyźni są często uczeni jako chłopcy, aby nie być wrażliwym i nie otwierać się na rzeczy. Ale brak otwartości na osobę, z którą powinieneś być najbliżej na świecie, sprawia, że trudno komuś naprawdę zaufać. Jak byś się czuł, gdy dowiedział się, że twój partner miał przed Tobą tajemnice?

Walka z otwartością jest w porządku, ale dobry mąż uzna swoje zmagania w tym zakresie i spróbuje nad nimi pracować, a nie tylko trzymać się na wodzy i próbować wyglądać surowo i stoicko. Jeśli zmagasz się, czujesz coś lub ciągle o czymś myślisz, powinieneś być w stanie porozmawiać o tym z osobą, którą poślubiłeś.

8. Bądź Hojny

Kiedy widzą słowo “Hojny”, wielu ludzi wyobraża sobie dobrze sytuowaną osobę odbierającą czek przy kolacji, rzucającą drogimi prezentami na ludzi i przekazującą duże sumy na cele charytatywne, ale w swej istocie hojność po prostu wychodzi z twojej drogi, aby być miłym. To coś, co wzmocni prawie każdy związek, nie mówiąc już o małżeństwie, ale twoje małżeństwo jest Twoim najważniejszym Związkiem, więc jest to ten, w którym powinieneś być najbardziej hojny.

Poświęć czas, wysiłek i troskę szczęściu współmałżonka. Kupuj dla nich rzeczy, rób dla nich rzeczy, kompromisów i poświęceń, kiedy trzeba. Pokaż im w konkretny sposób, że ich szczęście i Dobre Samopoczucie są dla Ciebie ważne, a w zamian otrzymasz to samo traktowanie.

9. Bądź Egoistą

Wiele rad dobrego męża mówi o tym, jak postępować w stosunku do osoby, którą poślubiłeś. Ale głupotą byłoby udawać, że każdy facet jest tylko gigantycznym źródłem daru i bezinteresowności. Prawda jest taka, że jeśli nie dbasz o siebie, nigdy nie będziesz w stanie być takim mężem, jakim chcesz być. Jeśli potrzebujesz rzeczy-takich jak uczucie, czas sam na sam, lub spędzać czas z przyjaciółmi, lub realizować pewne pasje — nie milcz o nich, starając się być idealnym mężem, który nigdy nie stawia wymagań. Powoli będziesz się frustrować i nienawidzić małżeństwa.

O ile powinieneś być hojny ze swoim czasem i energią, upewnij się, że zapisujesz część dla siebie, zbyt, abyś mógł być szczęśliwy na własnych warunkach i obudzić się podekscytowany, aby poradzić sobie z dniem, a nie urażony wszystkim, co poświęciłeś dla swojego partnera.

10. Bądź Zaskakujący

Jeśli jest jedna rzecz, na której opiera się cała koncepcja małżeństwa, to już czas. Powinieneś mieć tego dużo. Powinniście spędzać dużo czasu w swoim towarzystwie. Łatwo jest wpaść w koleiny po roku z tą samą osobą, nie mówiąc już o 5 lub 10 lub 20; a dynamika, którą ustanowiłeś, wkrótce poczuje się jak wygodne formy, w których jesteś twoim partnerem hibernującym.

Ale częścią zabawy w życiu jest próbowanie nowych rzeczy od czasu do czasu i powinieneś zastosować tę zasadę także w swoim małżeństwie! Jeśli każdy dzień, tydzień i miesiąc wydaje się podobny do poprzedniego, może nadszedł czas, aby trochę wstrząsnąć. Nie oznacza to, że upuść bilety na rejs po Karaibach na stole jednej nocy podczas kolacji bez ostrzeżenia; oznacza to po prostu szukać okazji, aby zrobić coś nowego razem, że będziesz zarówno cieszyć, że poczujesz się jak przerwa od zwykłych.

Przetestowanie sprawdzonej dynamiki w nowej, zabawnej sytuacji może być świetnym sposobem na odzyskanie uczucia, które miałeś, gdy się zakochałeś — uczucia podniecenia, nowości i możliwości.

Możesz Też Kopać:

  • Jak być lepszym ojcem, ujawnione
  • Przewodnik AskMen jak być romantykiem
  • Jak mieć lepszy seks, dziś wieczorem
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Jak Technologia Zmieniła Randki

Jak Technologia Zmieniła Randki Siedem Sposobów Technologia Nieodwracalnie Zmienił Sposób, W Jaki Data Sophie Saint Thomas 6 listopada…