Jak zerwać z kimś, nie raniąc go

Rozstanie par

Jak zerwać z kimś, nie raniąc go

Właściwy sposób rzucenia kogoś bez bycia palantem

Rozstanie może być naprawdę brutalnym przeżyciem emocjonalnym. W zależności od tego, jak długo trwał związek, głębokości twojego emocjonalnego połączenia i tego, jak jesteście uwikłani w życie towarzyskie, rozdzielenie się może czuć, że całe twoje życie zmieniło się drastycznie bez ostrzeżenia.

Ale wiele mów o tym, jak trudne są rozstania, koncentruje się na tym, jak trudno jest osobie po stronie odbiorczej.Chociaż jest to niezwykle ważne, czasami doświadczenia osoby kończącej rzeczy zostają przeoczone. Niektórzy mogą pomyśleć, że skoro masz ostateczny głos w decyzji, jesteś stosunkowo OK, i choć może tak być w przypadku niektórych osób, jest to dalekie od uniwersalnego doświadczenia.

Powiązane: Jak wiedzieć, kiedy nadszedł czas na zerwanie

Zerwanie nie jest łatwe dla żadnej ze stron. W rezultacie ludzie często pozostają w związkach dłużej niż powinni, próbują sprowokować swojego partnera do bycia tym, który kończy rzeczy, a nawet zaczynają oszukiwać, aby spełnić niezaspokojone pragnienia, a nie po prostu kończyć rzeczy.

Jako zniechęcające zakończenie związku może czuć, jeśli jesteś naprawdę nie szczęśliwy i wyczerpałeś inne opcje dostępne dla Ciebie w zakresie poprawy relacji, jesteś to winien wszystkim zaangażowanym, aby zakończyć rzeczy wcześniej, a nie później. Najlepiej rozpocząć proces gojenia i po prostu przejść dalej.

Jeśli brzmi to jak sytuacja, w której się znajdujesz (lub czujesz, że koniec jest bliski), oto, co powinieneś wiedzieć o zerwaniu z kimś tak ładnie, jak to możliwe:

1. Signs It ‘ s Time to Break Up

“Mój były i ja kłóciliśmy się praktycznie każdej nocy przez miesiąc o drobne rzeczy. Nie byłem szczęśliwy przez długi czas i w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że te walki były moim podświadomym sposobem ukarania jej za to, jak nieszczęśliwy stał się ten związek. Wtedy wiedziałem, że muszę to zakończyć.”- Ian, 30 lat

Zanim wejdziesz w tajniki tego, jak zerwać, najpierw musisz mieć pewność, że musisz zerwać.

W zależności od wieku, dojrzałości emocjonalnej i poziomu doświadczenia w związku, drobne konflikty lub rozwiązywalne problemy mogą czuć się nie do pokonania. Możesz czuć się jak nie masz pojęcia, jak radzić sobie z danym problemem relacji i zdecydować się na zerwanie rzeczy bez rozmowy z partnerem o tym w ogóle … ale to chyba nie jest dobry pomysł.

Prawdziwe oznaki, że trzeba zerwać z osobą, z którą jesteś, według ekspertów randki i relacje, są te, które są długotrwałe, trudne lub niemożliwe do naprawienia, i poważne. Dla Dr Tiny B. Tessiny, psychoterapeuty i autorki “Dr. Romance’ s Guide to Finding Love Today”, może to oznaczać przede wszystkim okrutnego partnera.

“Jeśli ty lub Twoje dzieci jesteście narażeni na przemoc, przemoc słowną lub wykorzystywanie seksualne, ważne jest, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom”, mówi Tessina. “Zgłoś nadużycie, zdobądź zakaz zbliżania się i wyjdź ze Związku.”

Randki trener Connell Barrett zauważa, że ich złe traktowanie nie musi rozciągać się na pełne nadużycie, aby być deal-breaker.”To ogromny, machając czerwoną flagą, jeśli druga osoba konsekwentnie traktuje cię z pogardą”, mówi, na przykład ” krytykując Cię, obwiniając za problemy w związku lub prosząc o kompromis z Twoimi wartościami.”

Tessina podkreśla również żrącą naturę partnera walczącego z demonami, których nie mogą kontrolować, co negatywnie wpływa na twoje samopoczucie.

To zły znak, mówi, Jeśli “twój partner zmaga się z kompulsywnymi zachowaniami: albo seksualnym przymusem posiadania romansów, wydawania pieniędzy na porno, albo innymi kompulsywnymi zachowaniami, takimi jak hazard, narkotyki, alkohol lub utrata pieniędzy na giełdzie. Jeśli wcześniej przyłapałeś współmałżonka poza granicami, a on lub ona ciągle powtarza zachowanie, jest to uzależnienie, które wymknęło się spod kontroli.”

Według Barretta, jeśli twój partner nie zaspokaja Twoich potrzeb seksualnych, to też poważna sprawa.  “W życiu jest coś więcej niż seks, ale jeśli rzadko lub nigdy go nie macie, jest problem-i może nadszedł czas, aby to zakończyć” – sugeruje. “Związek bez fizycznej i emocjonalnej intymności nie jest związkiem romantycznym. To tylko przyjaźń.”

Powiązane: Jak naprawić bezpłciowy związek

Wraz z wyschniętym popędem seksualnym, nieszczęśliwy związek może być również sapping poczucie własnej wartości.

Jaki jest znak, że twój związek wyczerpuje cię, a nie pobudza? “Przestajesz wkładać energię w swój wygląd (np.: golenie, ćwiczenie, bycie miłym), nie dlatego, że czujesz się komfortowo, ale dlatego, że cię to nie obchodzi”, mówi Laurel House, ekspert randkowy i prowadzący podcast “Zaklinacz mężczyzn”. “[Lub] wkładasz w siebie wysiłek (tj. goląc się, ćwicząc, dobrze się ubierając), nie dlatego, że chcesz, aby ona zauważyła i uznała cię za atrakcyjnego, ale dlatego, że chcesz, aby ktoś inny zauważył i uznał cię za atrakcyjnego.”

Jeśli martwisz się, że dotyczy to Ciebie, Barrett sugeruje mały eksperyment myślowy, który pomoże Ci zrozumieć własne priorytety.

“Aby pomóc Ci zdecydować, czy zakończyć rzeczy, zrób to, co nazywa się “przyszłym tempingiem””, mówi. “Wyobraź sobie swoją przyszłą jaźń, powiedzmy, pięć lat w przyszłość, ciesząc się życiem, które czuje się satysfakcjonujące, szczęśliwe, zadowolone. Czy twój obecny partner jest częścią tego zdjęcia? Jeśli nie są, nie widzisz ich w swoim życiu na dłuższą metę. To mądrzejsze i lepsze dla was obu, by teraz coś zerwać, żebyście oboje mogli znaleźć ludzi, z którymi będziecie budować życie.”

2. Dos za zerwanie z kimś

“Pewnego razu rzucił mnie facet z Tindera. Spotkał się ze mną, żeby mi powiedzieć, że jestem miła i powinniśmy się przyjaźnić. Od tamtej pory nie rozmawialiśmy, ale śledzimy się na Instagramie i zawsze pamiętam, że był dobrym, stand-upowym facetem. Po prostu naprawdę solidne, aby zakończyć sprawy z szacunkiem w osobistym powieszeniu, które jest platoniczne. Czułem się szanowany i mniej uprzedmiotowiony.”- Joyce, 29 lat

Więc jak zrobić idealne rozstanie? Nie ma czegoś takiego. Musisz być świadomy, że uczucia zostaną zranione i że oboje prawdopodobnie będziecie smutni przez następną chwilę (jeśli nie dłużej). To powiedziawszy, istnieją zdecydowanie sposoby, aby proces ten był mniej trudny i bolesny dla obu osób.

Czy masz rozmowę przed zerwaniem

Jeśli jesteś w trakcie myślenia o zerwaniu, House sugeruje rozmowę przed zerwaniem, w której po prostu odpowiadasz na swoje potrzeby — i jak uważasz, że nie są zaspokajane.

Powiązane: Jak sprawić, by Długotrwały związek działał

“Gdy już je rozgryziesz, musisz usiąść i odbyć prawdziwą, uczciwą, spokojną, kochającą, ale bezpośrednią rozmowę o potrzebach Twojego związku i delikatnie, ale szczerze i ponownie bezpośrednio wyrazić, które nie są spełnione”, mówi. “To nie jest rozmowa o rozstaniu … jeszcze. To przygotowania. Powiedz coś na skutek: 

“Myślałem o moich potrzebach w związku, a Ty spełniasz wiele z nich. Uwielbiam to, jak się przez ciebie czuję … ale jest kilka bardzo ważnych potrzeb, które nie są zaspokajane i zastanawiam się, czy są to rzeczy, nad którymi możemy pracować, czy też jesteśmy w impasie.’”

Następnie możesz trafić na punkty, w jaki sposób twoje pragnienia i potrzeby są przekazywane. “Wymyśl wspólnie plan, w jaki sposób mogą pracować nad ich realizacją” – dodaje. “Jeśli poprawa nie nastąpiła w ciągu około miesiąca, musisz odbyć kolejną rozmowę, która prawdopodobnie zakończy się pożegnaniem.” 

Czy zerwanie osobiście

Jeśli masz taką trudną rozmowę o swoich potrzebach i okaże się, że nadal jesteś nieszczęśliwy, najlepiej rozstać się twarzą w twarz.

“Nie kończ tego przez SMS lub przez telefon”, mówi Barrett. “Spotkaj się z nimi osobiście. Jest to właściwa rzecz do zrobienia, a także daje partnerowi szansę na lepsze “doświadczenie” rozstania. Widzą Twoje oczy, słyszą Twój głos i przygarniają Cię. Pomaga to przyspieszyć proces zamykania.”

Jeśli naprawdę nie możesz znieść osobistego spotkania-lub z jakiegoś powodu fizyczne spotkanie nie jest opcją-Tessina sugeruje rozmowę telefoniczną zamiast SMS-a lub e-maila. “Bądź miły, zrób to osobiście lub przez telefon”, mówi. “Twoje serce też musi w tym być. Nie dusz tego partnera ani nikogo nie ciągnij, nie odbieraj telefonów itp. To wredne.”

Jeśli chodzi o to, gdzie zrobić czyn, nie ma jednego uniwersalnego podejścia. Jednak Barrett sugeruje, aby nie robić tego publicznie.

“To może być bardzo trudne, aby poczuć oczy innych na Ciebie, jeśli cierpisz i czujesz emocjonalnie surowy i wrażliwy,” mówi. “I nie zrywaj u siebie, bo poczujesz się uwięziony, niezdolny do wyjścia. Zamiast tego zrób to w ich domu. Dzięki temu nie muszą zajmować się logistyką powrotu do domu po rozstaniu. I możesz się wydostać ze sceny, jeśli zrobi się gorąco. Nie uciekniesz przed brutalną, surową sceną, jeśli jesteś w domu.”

Planuj Z Wyprzedzeniem

Idealnie, powinieneś spróbować zerwać ze swoim partnerem, jak tylko będziesz mieć 100% pewności, że wszystko zakończysz, więc nie będzie udawania w międzyczasie. Tessina sugeruje wykorzystanie tego czasu na podstawowe planowanie w bezpośrednim następstwie, szczególnie jeśli mieszkacie razem.  

“[Jeśli twój partner] ma mnóstwo Twoich rzeczy, i tak musisz znaleźć nowe miejsce do życia, więc przygotuj to wszystko przed wielkim ogłoszeniem”, mówi. “Jeśli po prostu zostawiasz rzeczy w [ich] miejscu, zacznij je usuwać przed zerwaniem.”

A co z twoimi rzeczami po rozstaniu? Sugeruje przyprowadzenie przyjaciół, gdy pójdziesz po niego, żebyś miał wsparcie emocjonalne, a twoja była będzie próbowała zrobić coś brutalnego lub okrutnego. Ale jeśli nie ma w tym nic cennego, może lepiej o tym pominąć.   

“Jeśli to tylko szczoteczka do zębów i kosmetyki, zapomnij o tym”, mówi, ” chyba, że jest oferta, aby ją oddać. Rzeczy nie są warte tworzenia dramatu.”

Bądź Bezpośredni

Może być bardzo trudno wiedzieć, jaką ścieżkę obrać podczas rozmowy o rozstaniu, szczególnie jeśli czujesz się emocjonalnie wyczerpany z konieczności jej zainicjowania. Jedną z rzeczy, do których powinieneś dążyć, jest jasność i bezpośredniość, aby twój punkt przedostał się w sposób, który wyraźnie komunikuje, że związek się skończył.

Powiązane: Co powiedzieć w rozmowie o rozstaniu, ujawnione

“Kiedy jesteś gotowy na prawdziwą rozmowę o rozstaniu, bądź skupiony, kochający i uczciwy, ale do rzeczy”, mówi House. “Nie wygaduj się i nie owijaj w bawełnę. Nie wygłupiaj się. Jeśli płaczesz, to w porządku. Powiedz im, że tak bardzo się o nich troszczysz, ale to nie działa dla Ciebie, ponieważ xyz. Powiedz im, że jest ci przykro, ale musisz iść.”

W tym momencie, pamiętaj, że to jest to. Nie przeciągaj tego. “Nie dzwoń, nie pisz, nie wysyłaj e-maili ani nie śledź ich po” – dodaje. “Oboje musicie odetchnąć. Jeśli pociągniecie to dalej, jeśli zobaczycie się ponownie “tylko po raz ostatni”, jeśli zadzwonicie, aby usłyszeć ich głos … po prostu przedłużacie ból i odkładacie szczęście, które znów będziecie mieli — z kimś innym.”

Powiedz TAK na zakończenie rozmowy

Jeśli są całkowicie zaskoczeni, może to zająć kolejną rozmowę w przyszłości, aby pomóc związać sprawy. Ponieważ to Ty zainicjowałaś rozstanie, Barrett mówi, że jesteś im winna przynajmniej tyle.

“W porządku jest dać drugiej osobie znać, że jesteś dostępny do kolejnej rozmowy — tylko jednej! – jeśli mają więcej pytań o koniec związku-mówi. “Daj im tę linię życia, aby wiedzieli, że chcesz dać im więcej jasności, jeśli tego potrzebują. Mogą potrzebować dnia lub dwóch, aby przetworzyć wszystko i mogą mieć więcej pytań.”

Czy odciąć więzi w mediach społecznościowych

Nie oznacza to jednak, że wszystkie linie komunikacji powinny być otwarte.

“Facebook, Instagram i inne platformy zablokuj je” – mówi Barrett. “Możesz im wcześniej powiedzieć, że uważasz, że to mądra rzecz dla was obojga. Żadne z Was nie musi sobie przypominać, czytając posty lub prześladując się w mediach społecznościowych.”

Tessina zgadza się, że blokowanie jest koniecznością, szczególnie jeśli były traktował cię źle. Jeśli jednak nadal troszczycie się o siebie, zauważa, że możesz chcieć mieć ostatnią hurrę w mediach społecznościowych, gdy wychodzisz.

“Jeśli chcą, możesz wspólnie ogłosić na obu swoich stronach o tym, jak naprawdę troszczycie się o siebie nawzajem, ale zdecydowaliście się po prostu zostać przyjaciółmi.”To może nie być twój styl, ale może oszczędzić Ci czasu i energii, jeśli chodzi o ogłaszanie tego znajomym na drodze.

3. Zakaz zerwania z kimś

“Pewnego razu ktoś zerwał ze mną i twierdził, że to moja “wina”, gdy wykonywałem 90 procent pracy w związku, i nigdy tego nie przyznał. Co za mindf-K. ” – Lyle, 28 lat

Podobnie jak w przypadku właściwych ruchów, istnieją również pewne zdecydowane “no-nos”, jeśli chodzi o rozstania. Mówiąc niewłaściwą rzecz, inicjując ją w niewłaściwym czasie lub źle radząc sobie z następstwami, możesz wystawiać siebie i swojego byłego na mnóstwo negatywnych emocji-smutku, żalu, dezorientacji, gniewu. Oto, czego nie robić podczas rozstania:

Nie rób tego nagle

Jednym z najpewniejszych sposobów na pogorszenie złych wieści jest znikąd. Kiedy ktoś widzi znaki ostrzegawcze, rozstanie wydaje się prawdopodobnie tak bolesne, jak wtedy, gdy jest całkowicie nieoczekiwane. Możesz udawać, że wszystko jest w porządku do ostatniej chwili, ale to nierozsądne.

“Aby Twoje rozstanie było jak najbardziej wolne, nie rób tego nagle” – sugeruje House. “Zwłaszcza jeśli jest to poważny związek, nawet jeśli prawdopodobnie dobiega końca, ta osoba, na której kiedyś tak bardzo Ci zależało, zasługuje na uwagę, że jesteś nieszczęśliwy, a także na możliwość próby zmiany.” 

Oznacza to, że jeśli trzymasz się w swoim nieszczęściu i myślisz, że twój partner nie ma o tym pojęcia, nie po prostu kończ rzeczy; przynajmniej najpierw otwórz się na swoje uczucia.

“Po czasie i miłości, którą dzieliłeś, twój związek zasługuje na szacunek rozmowy” – dodaje. “Zamiast robić zerwanie z kolanem, którego możesz żałować, weź rytm i zrób fizyczną przerwę, aby pomyśleć o prawdziwych problemach pod ręką i jeśli naprawdę chcesz zerwać, lub po prostu potrzebujesz czasu, aby się zresetować.” 

Nie bądź zbyt miły lub niejasny

Podobnie, możesz chcieć złagodzić cios, okłamując lub ukrywając powody rozstania, swoje prawdziwe uczucia lub inne rzeczy. Według Barretta, to strategia, która prawdopodobnie wypali.

“Nie wymachiwać możliwością powrotu do siebie, lub nazywając to “przerwą”, ” mówi. “Uczyń to krystalicznie czystym, używając prostego, definitywnego języka. Zwroty takie jak “to musi się dzisiaj skończyć” lub “musimy zakończyć nasz związek” nie są ostre. Są utwardzeni w swojej jasności. To boli, tak, ale dajesz drugiej osobie dar jasności-i robisz to bez obwiniania. To o wiele okrutniejsze mówić komuś, co jest z nim nie tak, i jak może po drodze można wrócić do siebie. Nie mów takich rzeczy, nawet jeśli to prawda. Zedrzyj ten plaster.”

Nie bądź okrutny

Drugą stroną jest to, że możesz również głęboko narazić drugą osobę, wskazując to, co postrzegasz jako ich wady, niedociągnięcia i niedociągnięcia. Barrett mówi, że wyjaśniając, dlaczego nie wyszło, powinieneś unikać obwiniania ich.  

“Jeśli chodzi o wybór właściwych słów, szukaj tego słodkiego miejsca, które łączy prawdę i łagodność”, mówi. “Podziel się, dlaczego nie jesteś już szczęśliwy i zadowolony ze Związku. Weź wspólną odpowiedzialność za problemy lub problemy, które miałeś. I uniknąć obwiniania. Niech to będą problemy “My”, a nie “ty”.”

Nie wskakuj w związek odbicia

Jeszcze jedno? Nie mieszaj bólu, którego doświadcza twój były po rozstaniu, skacząc z powrotem do trybu randkowego-czy to znalezienie się w nowym związku tydzień później, czy po prostu pobranie Krzesiwa, gdy tylko rozmowa o rozstaniu się zakończy.

Powiązane: Błędy W Relacjach, Których Powinieneś Unikać

“Nie wskakuj w inny związek” – mówi Tessina. “Poświęć trochę czasu, aby przeanalizować, co poszło nie tak, abyś nie musiał ponownie okrążać tego toru.”

Możesz Też Kopać:

  • Signs a Breakup Is Nuclear
  • Top 10 Relationship Deal-Breakers
  • Co zrobić ze swoją byłą dziewczyną
Pokaż komentarze

Komentarze

Total
0
Shares
Related Posts